Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
SiteHeart
Останні новини
Останні новини
Використання лісових ресурсів Прикарпаття збагатило казну на 15,5 млн. грн.
17.09.2014р.

За 8 місяців 2014 року від прикарпатських суб’єктів господарювання до державного...

Чим ближче до зими, тим більший попит на дрова
17.09.2014р.

А цього року він просто величезний – проблеми з газом змушують шукати...

Михайло ПОПКОВ: «У нинішніх умовах неможливо реформувати окремо взяту лісову галузь»
17.09.2014р.

За п’ять років нашого з Михайлом знайомства я не лише зрозумів значення...

Китай лидирует в мире по площади искусственно посаженных лесов
12.09.2014р.

В настоящее время в Китае площадь охраняемых искусственно посаженных лесов...

Понад 200 словацьких та закарпатських лісників вчилися вести господарство
12.09.2014р.

Словацькі та закарпатські лісівники у рамках міжнародного проекту спільно...Опитування
Опитування
Опитування

Як на Вас вплине додавання ПДВ до вартості деревини?

Ваш помічник
Ваш помічник
3108
06.11.2007р. |
Чи потрібні антисептичні засоби для деревини?

Ще з давніх давен наші предки використовували деревину як будівельний матеріал. Спочатку цей матеріал був у вигляді колод, а вже з XIX сторіччя, коли з`явилися пилорами, у будівництві почали широко використовувати гимбльовані розпилені дошки.

Сучасна гама найрізноманітніших будматеріалів аж ніяк не зашкодила деревині. Тут, як кажуть, конкуренція зайва. Будь-який виріб із дерева і його якісне оброблення завжди користуватиметься попитом. Цьому сприяє, насамперед, багаторічний досвід використання деревини, простотота оброблення і її легкопоновлюючий характер.

Але кожен виріб, зроблений із сосни, буку чи іншої деревинної сировини насамперед, потребує нашого догляду і захисту. Так дерев`яні поверхні будівель постійно знаходяться під впливом як зовнішніх, так і внутрішніх негативних факторів. Отже їх потрібно якось захистити. Сьогодні є чимало способів збереження столярних виробів, і один з них – це оброблення дерева антисептичними засобами.

Що треба робити аби продовжити вік деревини і як потрібно нам її доглядати, щоб якнайдовше зберегти естетичний вигляд нашої оселі? Про це у розмові кореспондента газети “Деревообробник” з директором ПП “Мозаїка” Віктором Пакушем.

  • Пане Вікторе, насамперед, що таке деревина і як на неї впливають ті чи інші негативні фактори?

В основному деревина складається із целюлози, геміцелюлози, лігнину й утримує смолу, жири, білки, дубильні речовини і звичайно вологу. Також вона має будову клітковини. У розрізі стовбура навколо серцевини добре видно річні кільця, котрі весною та раннім літом стають дещо світлішими. Весною стінки клітин дерева тонші, внаслідок чого вони за структурою є пористіші і нестійкі. Літом же ріст дерева призупиняється і стінки клітин стають товстішими і темніють.

Щодо факторів, які нищать деревину, то це питання набагато складніше й ширше. Негативно впливають на оброблену і необроблену деревину дощ та вологість повітря, ультрафіолетове випромінювання та мікроби, а також, коливання температури, вітер і забрудненість повітря тощо.

Основні фактори впливу на деревину

мал.1 – основні фактори впливу на деревину

Дія цих факторів на стінові дерев`яні поверхні неодинакова. Скажімо, у закритих місцях тої чи іншої ділянки деревини сирість менша, ніж на відкритих ділянках, оскільки циркуляція повітря повільніша.

Є також інші додаткові фактори вологості, температури, що так само руйнують столярку: це – морський клімат, інтенсивніші випадання опади від середньорічних та інш.

  • Отже, якщо деревину вчасно не обробити, то “завдячуючи” примхам природи вона почне змінювати колір, гнити, руйнуватиметься поверхня до повного знищення.

Деревина насамперед має властивість втягувати вологу. Клітини свіжозрізаного дерева просочені нею, а коли вологість знижується до 25-30 % стінки дерева всихаються і воно стає міцнішим. Під час сушіння деревини на повітрі, в захищеному від дощу і добре провітрюванному місці, вологість її коливається між 15-20 %. У таких випадках деревина має так звану врівноважену вологість, але може змінюватися в залежності від температури навколишнього середовища. Тому, якщо виріб із дерева є частиною вашої будівлі, то дощова погода призводить до збільшення відсотка допустимої вологості. Через це деревина набухає або всихає.

  • Пане Вікторе, як це виглядає на практиці?

Наприклад, у цеху виготовили двері чи вікна за усіма технологічними правилами столярної роботи і за необхідної температури. Але під час транспортування необробленої столярки на об`єкт змочив дощ. Що в таких випадках робити? Насамперед потрібно обробити деревину ґрунтуючим антисептиком. Завдання не просте, бо від цього залежить якість поверхні деревини та її готовність до інших покривних матеріалів (лаки, фарби тощо). Властиво, ґрунтуючі антисептики належать до категорії матеріалів первинного оброблювання.

Зазвичай це безбарвна вододесперсійна в`яжуча рідина – суміш рослинного масла та алкіду. Ідея нанесення ґрунтуючого антисептика полягає в тому, щоб якнайшвидше захистити поверхню дерева. Лише після попереднього оброблення столярний виріб можна фарбувати лаком, фарбою чи іншими покривними антисептиками.

  • Хто є найбільшим “ворогом” деревини і які саме види антисептиків потрібно використовувати?

Негативно впливає на деревину ультрафіолетове випромінювання (УФ), яке проникає на глибину 80 мт, а це 1-2 шари фарби. УФ випромінювання з високою вологістю повітря, бруд, порох, сірчані з`єднання, грибок і тепло роблять деревину сірою та шороховитою. Тобто вже після кількох тижнів, під дією тих чи інших факторів навколишнього середовища, починається швидке розкладання лігнину. Потім розкладається, втрачає свої властивості целюлоза і відповідно зменшується міцність дерев`яної поверхні.

Дія різних сторін світла на деревину

мал.2 – дія світла на деревину

Щоб призупинити вплив світла й інших негативних факторів на деревину, найкраще використовувати так звані покривні антисептичні засоби. Це прозорі або напівпрозорі суміші із в`яжучою рідиною, для виробництва яких застосовують лляне масло та алкіди, акрилатдисперсію або їх суміші.

  • Які їх основні властивості й як правильно цими антисептиками користуватися?

Зазвичай такий вид антисептиків проникає на глибину декількох міліметрів, а структура деревини, до речі, залишається видимою. Такі глибокопросочуючі засоби захищають дерево від УФ, мають активну антигрибкову протидію і не пропускають вологу всередину деревини. Вони не бояться різких перепадів температури, а тому їм не властиво розтріскуватись, як це часто буває на лакованій дерев`яній поверхні.

Також цей тип антисептиків тонується в широку гамму відтінків. Покупці можуть скористатися порадами фахівців щодо певного тону чи кольору антисептика або ж скористатися відповідним каталогом у торгівельних точках, що займаються розповсюдженням цих матеріалів.

Покривні антисептики, зазвичай, покривають двома шарами як нову, так і на раніше оброблювану захисним ґрунтуючим антисептиком деревину: наприклад зовнішні дерев`яні стіни, вагонку, віконні рами, двері, паркани, тераси та інш.

  • Такий вид антисептиків є різних кольорів і тому на різних породах дерев ми отримуємо різні відтінки?

На відміну від фарби кольорові антисептики є напівпрозорі. І під час нанесення їх на той чи інший вид деревини ми отримуємо певні відтінки – похідну кольору антисептика та дерева. Їх переваги – простота попереднього оброблення, широкий вибір тонів, матова поверхня. Саме тому тоновані антисептики користуються підвищеним попитом у споживачів.

Тому краще зазделегідь подбати про вікна, двері й інші дерев`яні частини своєї оселі й дотримуватись вище наведених технологій, аби на майбутнє позбутися проблем.

Порівняльна характеристика деяких антисептиків, які ви можете придбати в торгівельній мережі нашого реґіону:

Країна

Фірма-виробник

Назва продукту

Розхід на 1м2

Ціна 1м2 покриття

Польща

Снєжка

Древкорн

8

2,00

Естонія

Пінотекс

Пінотекс

8

3,20

Фінляндія

Тіккуріла

Валті

Колор

Екстра

8

3,90

Фінляндія

Тіккуріла

Валті

Екстра

8

3,20

Канада

Ю, Сі,Пі

Серія 700

12

2,70

Канада

Ю, Сі,Пі

Серія 2900

12

1,30

* ціни у таблиці подані приблизно

Газета "Деревообробник"

Теги та ключові фрази
чим краще обробити дерев'яну вагонку, чим обробити зроблені з дерева вікна, як обробити дошки антисептиком, чимобробити деревену, чим обробити дерев'яну вагонку, чим обробити дерево в моечній, Антисептик Борохрон -концетрат, Чим обробляти дерево під вагонку, засоби для захисту деревяної вагонки, деревина руйнуэться чи не руйнуэться пид диэю середовища
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку

Коментарів немає, будьте першими та розпочніть дискусію


   Інші статті
09.02.2010р.

Thermowood. Що це таке?

За багато тисячоліть, протягом яких людина використовує і обробляє деревину, було створено і впроваджено у виробництво не так вже й багато технологій, які означали стрибок на якісно новий рівень у цій сфері діяльності. Однією із таких технологій стало термічне модифікування деревини, завдяки якому, окрім технологічності, високої декоративності і екологічності, деревина стала ще й довговічною, а геометрія виробів з неї – постійною.

27.10.2009р.

Будуй для себе, та пам’ятай про внуків

Деревина – один із найкращих, перевірених віками, будівельних матеріалів. Щоб споруди з цього матеріалу служили протягом якомога довшого терміну, деревина, з якої вони споруджені, потребує захисту від біологічного, атмосферного впливу та від вогню. Нині на ринку є велика кількість засобів захисту, розроблено чимало технологій їх застосування. Ми розповімо про деякі, на наш погляд, найбільш високоефективні.
Реклама: |
При використанні матеріалів посилання на www.derevo.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.