Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
На ринку лісу нова монополія?
28.07.2021р.

Нацкомісія зобов’язала продавати деревину лише на тих біржах, які отримали...

“Зелена країна” Зеленського. Чи врятує українські ліси мільярд дерев
09.06.2021р.

Президент Володимир Зеленський оголосив про старт свого чергового масштабного...

«Дайош» 1 мільярд дерев за три роки! Чому президентську ініціативу не підтримують природоохоронці?
09.06.2021р.

Президент України Володимир Зеленський ініціював екологічний проєкт «Зелена...

Чи таки шкідлива для планети вирубка лісів?
04.06.2021р.

Підприємці лісової галузі зі Швеції спробували довести, що загрози як такої...

Скасувати мораторій, зберегти Карпати: як реально вирішити проблему лісу-кругляка
01.06.2021р.

Чи піде Україна на скасування мораторію на експорт лісу-кругляка? Перший крок на...

Опитування
Опитування
Опитування

Мораторій на вивіз кругляка хочуть відмінити, а в Ви за чи проти?

Ваш помічник
Ваш помічник
4360
04.11.2007р. |
Загальна характеристика лісів України

Ліси України за своїм призначенням та місцерозташуванням виконують переважно екологічні (водоохоронні, захисні санітарно-гігієнічні, оздоровчі) та інші функції, мають обмежене експлуатаційне значення.

 Загальна площа земель лісового фонду станом на 01.01.96 р. складає 10,8 млн. га, з яких вкрито лісовою рослинністю 9,4 млн. га, що становить 15,6 відсотків від території України. Запас деревини в лісах складає 1,7 млрд.м3. Середній щорічний приріст в лісах Держкомлісгоспу складає 4,0 м3 на 1 гектар і коливається від 5,0 м3 в Карпатах до 2,5 м3 в степовій зоні. Ліси розташовані дуже нерівномірно по території країни. Найбільші лісові масиви сконцентровані в Поліссі та в Українських Карпатах. Лісистість у різних природних зонах України має значні відмінності і також не є оптимальною, тобто такою, при якій ліси, як найскладніше і найпотужніше рослинне угрупування, найбільш позитивно впливають на клімат, грунти, ерозійні процеси, а також дають господарству необхідну кількість деревини.

Для ведення лісового господарства ліси надані в постійне користування підприємствам Держкомлісгоспу – 68,3%, сільгоспструктурам – 24,0%, Міноборони – 2,2%, МНС – 1,6% , Мінекоресурсів – 0,8% , іншим – 3,1%.

 

Ліси України утворюються понад 30 видами дерев, серед яких домінують сосна звичайна (Pinus silvestris), дуб звичайний(Quercus robur), бук (Fagus silvatica), ялина звичайна (Picea abies), береза повисла (Betula pendula), вільха чорна (Alnus glutinosa), ясен звичайний (Fraxinus excelsior), граб звичайний (Carpinus betulus), смерека біла (Abies alba). Хвойні насадження займають 42% загальної площі, в т.ч. сосна - 33%. Твердолистяні насадження становлять 43%, в т.ч. дуб і бук - 32%.

 Серед особливостей лісового господарства України, які відрізняють її від інших європейських країн слід відзначити:

Існування чотирьох природно-кліматичних зон, що мають різкі відмінності щодо лісорослинних умов. Це Полісся, Лісостеп, Степ, та Українські Капати. Досить низький середній рівень лісистості території країни (15,6%). Переважно екологічне (захисне) значення лісів. Високий процент лісів (до 50%) з обмеженим використанням (заборонені рубки головного користування). Високий, який має стійку тенденцію до зростання відсоток заповідних лісів - (13,9%). Лісовий фонд закріплений за значною кількістю постійних лісокористувачів.

Виходячи з вимог діючого законодавства та екологічних реалій сьогодення визначені основні пріоритети сталого розвитку лісового господарства України. Ці пріоритети закріплені у Державній програмі “Ліси України” на період 2002-2015 роки. До них відносяться:

збільшення лісистості території до науково обгрунтованого оптимального рівня у 19 відсотків; нарощування природоохоронного потенціалу лісів та збереження біологічного різноманіття лісових екосистем; підвищення стійкості лісових екосистем до негативних факторів навколишнього середовища - зміни клімату, зростаючого антропогенного навантаження, лісових пожеж, хвороб та шкідників лісу. розширення робіт із захисного лісорозведення і агролісомеліорації. 

Основними групами заходів, які використовуються у сфері лісового господарства для реалізації вищезгаданих пріоритетів є:Збереження цілісності лісових масивів, як середовищ існування рідкісних і цінних видів рослин і тварин. Збереження при проведенні лісівничих заходів важливих для природного розвитку елементів лісової екосистеми. Здійснення лісівничих заходів, направлених на відтворення корінних лісових та рослинних угруповань високої якості з попереднім проведенням дослідних робіт; Максимальне використання технологій, що сприяють збереженню і відновленню біологічного різноманіття при здійсненні лісівничих заходів. (Це створення змішаних, складних по своїй структурі деревостанів, відтворення цінних природних екосистем, проведення рубки в осінньо-зимовий період, залишення на лісосіках насіннєвих дерев, введення цінних деревних та чагарникових порід під намет лісу, а у чистих хвойних деревостанах домішок листяних порід). Підтримка складу і вікової структури деревостанів з метою забезпечення збереження існуючих в них популяцій видів. Організація і здійснення системи заходів проти різних стихійних явищ (промислове забруднення, лісові пожежі, шкідники тощо). Орієнтація лісоуправління на відновлення деревостанів максимально близьких по породно-віковому складу корінним типам лісів, властивих даним територіям, які були порушені в результаті діяльності людини. Оптимізація і здійснення на належному технічному рівні моніторингу стану лісових екосистем. Проведення силами лісівничої науки досліджень щодо оптимізації системи комплексного лісоуправління на основі застосування ГІС-технологій та сценарного моделювання.
Теги та ключові фрази
площа лісових масивів України, яка область в україні має найбільші лісові масиви, загальна характеристика лісів в україні, http, особливості лісів україни, характеристика будівельних лісов, характеристики лісу, загальна характеристика лісового фонду україни, характеристика лису, характеристика звенигородського лісового масиву
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку   Інші статті
09.02.2010р.

Thermowood. Що це таке?

За багато тисячоліть, протягом яких людина використовує і обробляє деревину, було створено і впроваджено у виробництво не так вже й багато технологій, які означали стрибок на якісно новий рівень у цій сфері діяльності. Однією із таких технологій стало термічне модифікування деревини, завдяки якому, окрім технологічності, високої декоративності і екологічності, деревина стала ще й довговічною, а геометрія виробів з неї – постійною.

27.10.2009р.

Будуй для себе, та пам’ятай про внуків 1

Деревина – один із найкращих, перевірених віками, будівельних матеріалів. Щоб споруди з цього матеріалу служили протягом якомога довшого терміну, деревина, з якої вони споруджені, потребує захисту від біологічного, атмосферного впливу та від вогню. Нині на ринку є велика кількість засобів захисту, розроблено чимало технологій їх застосування. Ми розповімо про деякі, на наш погляд, найбільш високоефективні.

Більше статей за тегами
вагонка киев цена проектуємо сушильні камери
При використанні матеріалів посилання на www.derevo.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.
kremen-decor.com.ua