Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію


Останні новини
Останні новини
Кабмін звільнив голову Держлісагентства – ЗМІ
02.07.2020р.

Кабінет міністрів звільнив голову Державного агентства лісових ресурсів...

Від лісника Януковича до лісника Зеленського: чому IKEA продає меблі з незаконних рубок в Карпатах
30.06.2020р.

Британська неурядова аналітична організація Earthsight вже вдруге випустила...

Фірма, родинні автівки, квартири за безцінь і подарунки: таємниці головного лісівника Рівненщини
30.06.2020р.

Головний лісівник області Віталій Сухович і його родина, виявляється, ведуть...

Всеукраїнська акція "Відновлюємо ліси разом" призупиняється у зв'язку з обмеженнями на організацію масових заходів
13.03.2020р.

Проаналізувавши ситуацію в Україні та Європі, ми вирішили відмінити проведення...

Олександр ФІЛЬЧАКОВ: «Незаконне вирубування лісу в промислових масштабах на Харківщині припинено»
13.03.2020р.

Загрозливе за масштабами незаконне вирубування лісів розпочалося в Україні не...***
Опитування
Опитування
Опитування

Мораторій на вивіз кругляка хочуть відмінити, а в Ви за чи проти?

Ваш помічник
Ваш помічник
11401
07.11.2007р. |
Проект Технічного регламенту щодо продукції деревообробної промисловості
ТЕХНІЧНИЙ РЕГЛАМЕНТ ЩОДО ПРОДУКЦІЇ ДЕРЕВООБРОБНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ

ВСТУП

0.1 Технічний регламент щодо продукції деревообробної промисловості (далі за текстом - Технічний Регламент) є спеціальним Технічним регламентом – нормативно-правовим документом, що встановлює вимоги центральних органів виконавчої влади (суб'єктів технічного регулювання) щодо економічної безпеки країни під час виробництва і торгівлі лісоматеріалами, охорони довкілля та збереження природних лісових ресурсів, запобігання недобросовісній практиці в частині неефективного використання деревини і утилізації відходів, які містять деревину в будь-якому вигляді.

Мета розроблення цього Технічного Регламенту повністю відповідає статті 13 Закону України від 1 грудня 2005 року N 3164-IV "Про стандарти, технічні регламенти та процедури оцінки відповідності".

0.2 Споживач та виробник однаковою мірою підпадають під небезпеку в екологічній, технічній, виробничій та соціальній сферах. Негаразди в будь-якій з них можуть привести до захворювання або загибелі людини, втрати майна та дискомфорту існування в навколишньому середовищі. Тому в кожній з цих сфер повинні бути відомі критерії оцінки можливої небезпеки для людини.

Це актуально для всіх галузей, але в системі споживання, користування, перероблення та відтворення деревних ресурсів такі проблеми є особливо гострими внаслідок унікальних властивостей деревини і способів її перероблення.

0.3 Важливою особливістю деревообробної промисловості є те, що вона об'єднує багаточисельних власників деревних ресурсів з ще більшою кількістю споживачів деревини, яка використовується для виготовлення предметів споживання безпосередньо або в якості допоміжних засобів. З одного боку, первинне перероблення деревної сировини потребує специфічного обладнання і відповідних технологій, а з іншого боку, отримання деталей для виробів конкретного призначення потребує принципово різної технології оброблення матеріалів та заготовок з деревини.

0.4 В природі немає жодного конструкційногоматеріалу, який більше, ніж деревина пристосований до біосистеми людини, до задоволення її культурних, естетичних та екологічних потреб. Джерелом деревини є ліси та інші деревні насадження, які не віднесені до лісів, але є елементом екологічної системи, що очищає довкілля від вуглекислого газу і збагачує його киснем. Крім того, деревина вважається «теплим» матеріалом, бо її тканини мають схожу природу з тканинами тіла людини. Тому дерев’яні предмети споживання створюють комфортне середовище перебування людини. Як паливо, деревні ресурси можуть відтворюватись і там, де це економічно виправдане, особливо у лісових місцевостях, деревина може замінювати енергетичні ресурси, що не відтворюються (газ, нафта, електроенергія). Це сприяє енергетичній безпеці країни.

0.5 У предметах споживання виробники намагаються задовольнити потреби покупця використовуючи високоякісну деревину, яка не має ніяких вад. Природне прагнення виробника отримати максимальний прибуток за рахунок високої ціни предмета споживання має дуже небезпечні наслідки для соціальної, виробничої, технічної та екологічної сфер.

0.6 Для збалансованого функціонування системи управління сферами споживання, користування, перероблення та відтворення деревних ресурсів у цілому потрібний базовий нормативно-правовий документ, головною метою якого повинна бути збалансованість функціонування всіх суб’єктів, які мають відношення до деревини.

Відсутність в Україні такого документу, а також відповідних нормативних документів, в яких були б відображені і збалансовані ці суперечливі вимоги, привела до дисбалансу в системі відтворення, перероблення, користування та споживання деревних ресурсів.

Деякі елементи цієї системи зовсім відсутні, а інші погано пов’язані між собою. Наприклад, в країні зараз відсутній ринок вторинних деревних ресурсів і деревної сировини у вигляді відходів та дерев’яних виробів, що були у споживанні та користуванні, який повинен забезпечувати певною мірою конкуренцію деревині на кореню. В Україні не існує жодного законодавчого або нормативного документа, в якому були б збалансовані ці суперечливі вимоги.

0.7 За умов низької лісистості території України деревина є стратегічно важливим видом сировинних ресурсів держави. Раціональне використання деревини є важливою складовою частиною екологічної безпеки країни, тому питання регулювання процесів заготівлі деревини та нормування витрат деревних ресурсів відноситься до сфери діяльності центральних органів виконавчої влади, які відповідають за технологічну та технічну політику в деревообробній промисловості.

0.8 Цей Технічний Регламент не може існувати ізольовано від багатьох аналогічних документів і стандартів, у тому числі, від європейських Директив, де є згадування про деревину. Орієнтуватися у такому великому обсязі директивних документів практично неможливо будь-якому фахівцю, який не є спеціалістом у сфері стандартизації. Крім того, немає ніякої можливості урахувати в Технічних регламентах загального характеру всі особливості деревини, які впливають на безпеку продукції, що виробляється, і процеси, які здійснюються на протязі всього її життєвого циклу. Тому цей спеціальний Технічний Регламент повинен містити безпосередньо або через відповідні посилання всі вимоги, які забезпечують збалансоване функціонування деревообробної промисловості.

0.9 В цьому Технічному Регламенті зроблені посилання на відповідні чинні Технічні регламенти загального характеру, вимоги яких стосуються деревини, яка використається в виробах різного призначення, а також наведені інші специфічні вимоги безпеки.

1 ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1. Цей Технічний Регламент розроблений з метою удосконалення системи управління деревообробною промисловістю засобами технічного регулювання:

- відповідно до зобов’язань України, передбачених Угодою про партнерство та співробітництво між Європейським співтовариством та Україною щодо гармонізації законодавства, на основі Директиви 2001/95/EC від 03.12.2001 "The General Product Safety" (Загальна безпека продукції), а також інших Директив ЕС (Додаток А) і Технічних регламентів України, які стосуються деревини;

- за ініціативою центрального органу виконавчої влади з формування та реалізації державної промислової політики у сфері деревообробки,

- з урахуванням інтересів інших центральних органів виконавчої влади у сферах відтворення, використання та споживання деревини як стратегічно важливого виду сировинних і матеріальних ресурсів України,

- шляхом поліпшення екологічних, територіальних, економічних та адміністративних умов функціонування системи управління деревообробною промисловістю.

Технічний Регламент поширюється на будь-які суб’єкти, що мають безпосереднє відношення до деревних ресурсів під час їх споживання, користування, перероблення та відтворення (далі за текстом – суб’єкти технічного регулювання або суб’єкти), а також на уповноважених ними осіб – резидентів України.

Технічний Регламент є обов’язковим для будь-яких суб’єктів, що мають безпосереднє відношення до деревини, а також до підтвердження відповідності вимогам безпеки, на стадіях її макротехнологічного циклу, зокрема:

- проектування, розроблення технічної і нормативної документації, постановки продукції на виробництво та введення її в обіг,

- виготовлення продукції за типовими проектами, маркування і контролювання якості,

- торгівлі продукцією і виконанні митних процедур,

- гарантійного обслуговування і споживання продукції.

1.2. Технічний Регламент є елементом нормативно-правової бази, що регулює систему управління у сферах відтворення, використання та споживання деревини, містить посилання на законодавчі та нормативно-правові документи більш високого рівня, безпосередньо встановлює загальні для однорідних об’єктів вимоги, визначає номенклатуру нормативних документів, які регламентують специфічні вимоги для конкретних об’єктів.

Технічний Регламент містить класифікацію суб’єктів технічного регулювання у сфері деревних ресурсів, наводить посилання на законодавчі та нормативно-правові документи більш високого рівня, безпосередньо встановлює загальні для однорідних об’єктів вимоги, визначає номенклатуру нормативних документів, які регламентують специфічні вимоги для конкретних об’єктів.

Технічний Регламент є базовим нормативним документом систем управління центральних органів виконавчої влади, що забезпечують задоволення потреб споживачів у виробах з деревини і збереження лісів від необґрунтованого їх вирубування.

Технічний Регламент містить вимоги центральних органів виконавчої влади, що мають відношення до деревини і наведені в національних нормативних документах (додаток Б). Технічний Регламент із урахуванням ступеня ризику заподіяння шкоди встановлює тільки специфічні для деревини вимоги щодо пожежної, радіаційної, промислової, механічної, хімічної та біологічної безпеки та єдності вимірювань, які не забезпечуються загальними Технічними регламентами або які мають ступінь ризику заподіяння шкоди вище ступеня ризику заподіяння шкоди, врахованої загальним Технічним регламентом.

1.3 У Технічному Регламенті під поняттям «продукція деревообробної промисловості» розуміють будь-яку товарну продукцію з деревини або з деревних матеріалів, процеси і послуги, що здійснюються під час її виробництва з урахуванням екологічних, технічних, економічних та соціальних умов функціонування системи управління у сферах відтворення, перероблення, користування та споживання деревних ресурсів (далі за текстом – об’єкти технічного регулювання або об’єкти).

Основні терміни загального уживання використовуються у значеннях, наведених у Законах України "Про стандарти, технічні регламенти та процедури оцінки відповідності" (3164-IV), "Про захист прав споживачів" (1023-12), "Про стандартизацію" (2408-14), "Про підтвердження відповідності" (2406-14) та "Про акредитацію органів з оцінки відповідності" (2407-14).

Базові терміни спеціального уживання, на основі яких будується спеціальна термінологія, що використається у Технічному Регламенті:

споживач деревини – людина або юридична особа, організація, що безпосередньо використовує продукти лісів і деревини як предмети споживання для забезпечення працездатності своїх енергетичної, рухової, хімічної та біологічної систем життєдіяльності,

користувач деревини – людина або юридична особа, що тимчасово користується об’єктами, у яких є деревина, з метою отримання якої-небудь користі для себе: у предметах споживання, у допоміжних засобах, у товарних виробах під час торговельних операцій та у продукції паливного призначення,

виготовлювач продукції з деревини – людина, юридична особа або організація, що має відношення до виготовлення за чинною нормативною і технічною документацією природних і штучних деревних матеріалів, напівфабрикатів та виробів з деревини,

розробник продукції з деревини – людина, юридична особа, організація або установа, що на основі винаходів і наукових досліджень виробляє нові вироби з деревини, розробляє відповідну нормативну, технічну, технологічну та проектну документації, здійснює перероблення відходів та відтворює деревинні ресурси.

1.4 Технічний Регламент здійснює технічне регулювання умов, за якими забезпечуються виконання вимог суб’єктів щодо захисту їх прав:

- на достовірну інформацію щодо об’єктів, які містять деревину,

- на застосування нормативних документів, які враховують його особисті інтереси під час споживання, використання, перероблення та відтворення деревних ресурсів,

- на безпечні для життя і нешкідливі для здоров’я вироби з деревини, матеріали що використовуються під час їх виготовлення, технічні засоби і умови їх виробництва.

Технічний Регламент може бути доповнений відповідними технічними настановами, які визначають структуру стандартів за групами однорідних об’єктів стандартизації (елементів системи засобів технічного регулювання) і встановлюють в них оптимальні види вимог до об’єктів стандартизації та їх значення. Технічні настанови можуть бути гармонізовані з Європейськими кодексами, що доповнюють відповідні Директиви ЕС.2 ОСНОВНІ ПОЛОЖЕННЯ

2.1 Суб’єкти технічного регулювання в деревообробної промисловості


2.1.1 Функціональні суб’єкти технічного регулювання

2.1.1.1Функціональними суб’єктами технічного регулювання в деревообробній промисловостізпитань створення баз даних є міжнародні, регіональні та національні органи метрології, стандартизації і сертифікації та уповноважені ними органи, до обов’язків яких належить створення баз даних всіх видів деревних ресурсів з урахуванням їх стратегічного значення, економічної, культурної та екологічної цінності.

2.1.1.2 Функціональними суб’єктами технічного регулювання в деревообробній промисловості з питань інформації є міжнародні, регіональні та національні органи метрології, стандартизації і сертифікації та уповноважені ними органи, до обов’язків яких входить збір і аналіз інформації, яка потрібна для збалансованого стратегічного і оперативного управління галузями у сфері деревних ресурсів.

2.1.1.3 Функціональними суб’єктами технічного регулювання в деревообробній промисловостіз питань нормування є міжнародні, регіональні та національні органи метрології, стандартизації і сертифікації та уповноважені ними органи, які зобов’язані здійснювати планування у сфері деревних ресурсів, розробляти нормативи для кожної із галузей, здійснювати проектні розробки, що забезпечують раціональне використання деревини.

2.1.1.4 Функціональними суб’єктами технічного регулювання в деревообробній промисловостіз питань контролю відповідності нормативним документам є міжнародні, регіональні та національні органи метрології, стандартизації і сертифікації та уповноважені ними органи, які мають відношення до підтвердження відповідності функціональних властивостей продукції з деревини та яким належить здійснювати постійний контроль за виконанням чинних нормативних документів в частині захисту прав споживачів, дотримання правил приймання, випробувань, контролю відповідності певним показникам та виконання гарантійних зобов’язань, які стосуються споживання, користування, перероблення та відтворення деревних ресурсів.

2.1.2 Галузеві суб’єкти технічного регулювання

2.1.2.1 Галузевими суб’єктами технічного регулювання на державному рівні є центральні органи виконавчої влади або уповноважені органи, що здійснюють координацію дій галузей з метою забезпечення єдиної макротехнологічної політики в сфері деревних ресурсів у цілому.

2.1.2.2 Галузевими міжвідомчими суб’єктами технічного регулювання є органи виконавчої влади або уповноважені органи, що забезпечують координацію дій при втіленні єдиної технологічної політики в окремій галузі сфери деревних ресурсів.

2.1.2.3 Галузевими відомчими суб’єктами технічного регулювання деревних ресурсів є галузеві виконавчі органи або уповноважені органи, що забезпечують єдність технічної політики нормування витрат деревини на окремих технологічних операціях для використання окремими суб’єктами незалежно від їх форми власності, які мають відношення до споживання, користування, перероблення та відтворення деревних ресурсів.

2.1.2.4 Галузевими суб’єктами технічного регулювання за призначенням є органи виконавчої влади або уповноважені органи, які здійснюють контроль використання деревних ресурсів за конкретним призначенням окремими суб’єктами незалежно від форм власності, а саме: для енергетичних потреб, для застосування як конструкційного матеріалу, для хімічного перероблення, для виготовлення виробів культурно-побутового призначення.

2.1.3 Територіальні суб’єкти технічного регулювання

2.1.3.1 Місцевими суб’єктами технічного регулювання є місцеві органи виконавчої влади або самоврядування, що забезпечують будь-якій людини під час споживання, користування, перероблення та відтворення деревних ресурсів безпеку життя і здоров’я, захист приватної та інтелектуальної власності.

2.1.3.2 Національними суб’єктами технічного регулювання єцентральні органи виконавчої влади у сфері стандартизації дерев'яних конструкційних матеріалів та виробів, що забезпечують засобами стандартизації будь-якому підприємцю або юридичній особі під час споживання, користування, перероблення та відтворення деревних ресурсів безпеку його існування і підприємницької діяльності, захист майна та інтелектуальної власності.

2.1.3.3 Регіональними суб’єктами технічного регулювання є міждержавні органи стандартизації, що забезпечують підприємцям або юридичним особам будь-якої країни – члена регіональної організації під час торгівлі продукцією з деревини захист державних і економічних інтересів країни в сфері деревних ресурсів, захист майна та інтелектуальної власності підприємств.

2.1.3.4 Міжнародними суб’єктами технічного регулювання є міжнародні органи стандартизації, що забезпечують країнам – членам регіональних організацій під час торгівлі продукцією з деревини рівність державних і економічних інтересів країн різних регіонів, ліквідацію технічних бар’єрів у торгівлі та екологічну безпеку в глобальному масштабі.

2.1.4 Адміністративні суб’єкти технічного регулювання

2.1.4.1 Адміністративними суб’єктами з надзвичайними повноваженнями є центральні органи виконавчої влади, що відповідно до своїх повноважень забезпечують у сфері деревних ресурсів:

-                      організацію попереджувальних і рятувальних робіт в надзвичайних ситуаціях та під час ліквідації наслідків геофізичних катаклізмів, стихійних лих і техногенних катастроф;

-                      пожежну, радіаційну, грозову, хімічну і біологічну безпеку життя населення або будь-якої людини.

2.1.4.2 Адміністративними суб’єктами державного нагляду є центральні органи виконавчої влади або уповноважені органи, яким доручено проведення обов’язкової сертифікації, що відповідно до своїх повноважень здійснюють державний нагляд за дотриманням безпеки для життя і здоров’я будь-якої людини в сфері деревних ресурсів будь-якими суб’єктами, які застосовують:

- потенційні вибухонебезпечні споруди та посудини під тиском;

- спеціальні вантажно-розвантажувальні і транспортні засоби, що використовуються для деревини;

- деревину і вироби з деревини в будівництві та промисловості будівельних матеріалів;

- деревину для виготовлення виробів культурно-побутового призначення.

2.1.4.3 Адміністративними суб’єктами з підтвердження відповідності є центральні органи виконавчої влади або уповноважені технічні комітети зі стандартизації, а також  органи добровільної сертифікації, що відповідно до своїх повноважень в сфері деревних ресурсів здійснюють нормування і підтвердження відповідності продукції з деревини:

- за споживчими властивостями відповідно до призначення;

- за параметрами, що сприяють зняттю технічних бар'єрів в торгівлі;

- за якісними показниками, що забезпечують економічну безпеку суб’єктів;

- за вимогами щодо введення продукції в обіг.

2.1.4.4 Адміністративними суб’єктами самоврядування є центральні і місцеві органи виконавчої влади або уповноважені органи, що відповідно до своїх повноважень здійснюють регулювання відносин у сферах:

- приватної, родинної, колективної та державної власності на деревні ресурси,

- ціноутворення на деревні ресурси різного призначення,

- конкурентоспроможності деревних ресурсів щодо інших матеріальних ресурсів,

- розвитку виробництва різних форм власності у сфері деревних ресурсів,

2.2 Основні вимоги субєктів

2.2.
1Загальні вимоги

2.2.1.1 Для виробничих приміщень, призначених для перероблення деревини, правила пожежної безпеки встановлені НАПБ А.01.001, СНиП 2.09.02 та СНиП 2.09.04.Особи, які працюють на виробництві продукції з деревини, повинні пройти інструктаж з питань пожежної безпеки відповідно до вимог НАПБ Б.02.005 і НАПБ Б.06.001.Межа вогнестійкості за ДСТУ Б В.1.1-4 та межа поширення полум'я за ДСТУ Б В.2.7-70 для деревини повинні перевищувати показники для V ступеня вогнестійкості за СНиП 2.01.02.

Гасіння об’єктів з деревини у місцях виробництва, складування, транспортування, монтажу та експлуатації здійснюється водою зі змочувачами, повітряномеханічними пінами та порошками, що призначені для гасіння пожеж класу А.

2.2.1.2 Загальні правила захисту від природних (грозових) і штучних електромагнітних впливів встановлені адміністративними суб’єктами з надзвичайними повноваженнями в сфері енергетичної безпеки.

Експлуатація електроустановок і електроприладів повинна здійснюватись згідно з вимогами ГОСТ 12.1.018, ГОСТ 12.1.019 та "Правил техникибезопасности при работеэлектроустановокпотребителей".

2.2.1.3 Загальні правила радіаційної безпеки для виробничих приміщень, призначених для переробки деревини, встановлені адміністративними суб’єктами з надзвичайними повноваженнями в сфері радіаційної безпеки

Матеріали з деревини для виробництва продукції не повинні містити радіонуклідів штучного походження. Сумарна активність природних радіонуклідів у деревних матеріалах і сировині не повинна перевищувати 370 Бк/кг.

Вміст природних радіоактивних речовин дерев'яних конструкцій не повинен перевищувати рівнів, установлених ДБН В.1.4-2.01.97.

2.2.2Техніка безпеки

2.2.2.1Загальні вимоги безпеки дерев’яних конструкцій загального призначення встановлюються чинним законодавством стосовно загальної безпеки людини, а також безпечності продукції під час експлуатації.

Уведення в обіг на території України об’єктів з деревини, якими користаються діти, як імпортованих, так і вітчизняного виробництва, їх продаж і розповсюдження (далі - уведення в обіг) дозволяється тільки в разі  безпеки цих об’єктів для життя та здоров'я під час експлуатації за умови використання за призначенням з урахуванням звичайної поведінки дітей, які, як правило, не виявляють такої обережності, як дорослі споживачі.

Обмеження введення об’єктів в обіг повинно супроводжуватися обґрунтуванням його причин та доводитися до відома зацікавлених сторін з одночасним повідомленням про заходи захисту, передбачені законодавством України, та програничні терміни їх здійснення. Розроблення, виготовлення та реалізація об’єктів повинні забезпечувати вимоги безпеки відповідно до чинних Технічних регламентів, стандартів та технічної документації.

Конструкція, вага, розміри об’єктів повинні відповідати морфофункціональним особливостям людини тієї вікової групи або окремої категорії громадян (неповнолітні, вагітні жінки, інваліди), для яких вони призначені.

Маса об’єктів не повинна перевищувати чинних гігієнічних норм, визначених центральним органом виконавчої влади у сфері охорони здоров'я.

Небезпека об’єктів стосовно можливості, що пов'язана з механічними властивостями конструктивного характеру, повинна бути забезпечена за рахунок:

- необхідної механічної міцності конструкції, її деталей та з'єднання (кріплення), а в разі потреби - стійкості до навантаження під час користування ними з тим, щоб не спричинити небезпеку одержання фізичної травми,

- неможливості одержання фізичної травми від доступних виступів, ребер, кінців, проводів та засобів кріплення,

- неможливості перекидання об’єктів під час пересування,

- безпеки функціонування рухомих частин об’єктів.

Конструкція об’єктів з можливим доступом дітей усередину повинна передбачати можливість їх виходу без сторонньої допомоги.

Безпека дерев’яних іграшок повинна буди забезпечена згідно з національним Технічним регламентом щодо безпеки іграшок, затвердженим 31.12.2003 наказом Держспоживстандарту України N 282.

2.2.2.2 Показники безпеки у виробництві виробів з деревини та їх регламентація щодо безпечного використання для життя і здоров'я споживачів визначаються спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у сфері охорони здоров'я (далі - центральний орган виконавчої влади у сфері охорони здоров'я) під час проведення державної санітарно-епідеміологічної експертизи.

Якщо всі елементи (компоненти) виробу мають дозвіл центрального органу виконавчої влади у сфері охорони здоров'я, то такий дозвіл не є обов’язковим для виробу у цілому. На сертифікований об’єкт за домовленістю між виробником та уповноваженим органом може бути отриманий такий дозвіл за наявності обґрунтованих підстав для цього.

Виробниче устаткування та виробничі процеси в деревообробній промисловості повинні відповідати вимогам національного Технічного регламенту щодо безпеки машин і механізмів, що відповідає Директиві 98/37/ЕС, а також ГОСТ 12.2.003, ГОСТ 12.3.002, ГОСТ 12.3.042.

Працюючі повинні забезпечуватись засобами індивідуального захисту згідно з вимогами ГОСТ 12.4.011.

Допустимий рівень шуму на робочих місцях повинен відповідати вимогам ГОСТ 12.1.003 і ДСН 3.3.6.037.

Рівень вібрації на робочих місцях повинен відповідати вимогам ГОСТ 12.1.012 і ДСН 3.3.6. 039.

Переміщення, транспортування, вантаження предметів праці проводять згідно з вимогами ГОСТ 21650, ГОСТ 12.3.002, ГОСТ 12.3.009 та ДБН Г.1-4.

Умови транспортування в залежності від кліматичних факторів зовнішнього середовища повинні відповідати групі Ж1 за ГОСТ 15150.

Маркірування вантажів – за ГОСТ 14192-96.

2.2.2.3 Розроблення, виготовлення та введення в обіг дерев’яних об’єктів у будівництві повинні забезпечувати загальні вимоги безпеки відповідно до національного Технічного регламенту щодо будівельної продукції, що гармонізований з Директивою 89/106/ЄEС, СНиП 3.03.01,СНиП ІІ-25-80 та ДСТУ Б А.3.1-6.

Будівельні роботи з використанням дерев’яних об’єктів та їх застосуванням не мають створювати загрозу для життя людини, шкідливих умов для її здоров’я в приміщеннях і навколо будинків внаслідок:

·                емісії небезпечних доз радіації,

·                присутності шкідливих частинок (пилу) в приміщеннях,

·                        виділення отруйних газів,

·                        забруднення або отруєння води або ґрунту.

Ці вимоги повинні бути наведені в нормативних документах на всі будівельні вироби, що виготовляються з використанням деревини, з ідентифікацією всіх шкідливих факторів і речовин (азбест, формальдегід, кадмій, важкі метали, радіоактивне випромінювання та інші). Повинні також бути вказані адекватні засоби гарантованого захисту людини та довкілля.

Факт наявності шкідливих факторів в об’єкті не є підставою вважати цей об’єкт небезпечним. В нормативному документі повинні бути наведені ретельно обґрунтовані параметри, що пов’язані з особливостями впливу шкідливих факторів на об’єкт у цілому.

В національних стандартах , що гармонізовані з міжнародними і європейськими, повинні бути наведені відомості щодо ступеня відповідності національних вимог до шкідливих факторів міжнародним, а саме:

·                   ідентична відповідність, яка визначає повну узгодженість параметрів;

·                   часткова відповідність, яка визначає відхилення якогось параметра від загальноприйнятих  за  рівними іншими умовами, наприклад, параметр вимірюється  за  загальними  правилами,  але  вимоги  до  нього  на національному рівні можуть бути сильнішими або слабкішими;

·                   неідентична відповідність, яка визначає неузгодженість національних значень і методів визначення шкідливих параметрів із загальноприйнятими, наприклад, емісія формальдегіду, до якої вимоги Директиви 89/106/ЄEС не є жорсткими.

В національних нормативних документах можуть бути наведені обґрунтовані вимоги щодо безпеки дерев’яних будівельних об’єктів, яких немає в Європейських директивах. Якщо рівень їх обґрунтованості є достатньо високим, ці параметри можуть бути запропоновані для включення в Європейські директиви або в міжнародні стандарти.

Приміщення для виготовлення продукції з деревини повинні бути обладнані загально-обмінною припливно-витяжною вентиляцією та опаленням у відповідності до вимог ГОСТ 12.4.021 і СНиП 2.04.05 та освітленням - за вимогами СНиП 23-05.

Водопровід та каналізація виробничих приміщень повинні відповідати вимогам СНиП 2.04.01, мікроклімат - вимогам ДСН 3.3.6.039.

2.2.2.4 Біологічні вимоги до деревини, гармонізовані з Директивою 2000/29/ЕС, відображені в чинних нормативних документах України розглядаються як середовище перебування або джерело розповсюдження шкідливих комах та грибкових уражень, відносяться до дерев'яної продукції, яка постачається в круглому виді з корою або без кори, у вигляді тріски, тирси, деревних відходів або утильсировини, а також використовується в міжнародній торгівлі як пакувальні матеріали для складання деревини в стопи (піддони, палети), захисту при перевезенні товару (включаючи засоби компактного укладання і кріплення вантажу).

Пакувальні матеріали повинні відповідати нормативним документам, що містять вимоги, аналогічні вимогам Директиви 94/62/ЕС з відповідними доповненнями. Вони мають бути оброблені засобами, найбільш ефективними в боротьбі з більшістю шкідливих комах (термообробка, дезінфекція), визнаними за рубежем.

Підданий обробленню пакувальний матеріал з деревини маркірується спеціальним знаком, що включає: символ, код країни, номер, привласнений виробникові пакувального матеріалу центральним органом виконавчої влади у сфері біозахисту рослин, код виду обробки.

Якщо як пакувальний матеріал застосовується тільки фанера, деревностружкові й інші плити, тобто матеріали, що виготовлені з використанням клею, тепла й тиску або їхнього сполучення, то такий пакувальний матеріал є обробленим і не підпадає під дію Директиви 2000/29/ЕС.

Постачальник деревини у будь-якому вигляді повинен гарантувати, що вона не забруднена шкідливими організмами, які перелічені у відповідних нормативних документах центрального органу виконавчої влади у сфері біозахисту рослин. У міжнародній торгівлі перелік заборонених шкідливих організмів наведений у додатках Директиви 2000/29/ЕС.

Під час приймання деревини постачальник пред’являє супроводжувальні документи, в яких має бути наведено:

                - походження деревини,

                - проведення відповідного оброблення,

                - необхідність спеціальних застережень під час використання деревини.

2.2.2.5 Загальні вимоги щодо хімічної безпеки виробів з деревини встановлюються Законом України «Про охорону атмосферного повітря» від 21 червня 2001 року № 2556-III, чинними в Україні ГОСТ 17.2.1.01, ГОСТ 17.2.3.01, ГОСТ 17.2.3.02 та нормативними документами центрального органу виконавчої влади у сфері охорони здоров'я.

Під час користування об’єктами до організму людини та в навколишнє середовище не повинні надходити хімічні сполуки в кількостях, що перевищують нормативи, установлені центральним органом виконавчої влади у сфері охорони здоров'я.

Гранично допустимі концентрації шкідливих речовин для атмосферного повітря (ГДКап) встановлені ГОСТ 17.2.3.02, а для повітря робочої зони підприємств під час виготовлення виробів з деревини (ГДКрз) вони повинні відповідати ГОСТ 12.1.005 і бути не більше (мг/м3):

формальдегід                            0,5,

бутілакрилат                          10,0,

бутілметакрилат                    30,0,

масляний альдегід                    5,0,

ксилол                     50,0,

циклогексанон                       10,0.

Матеріали для виготовлення об’єктів повинні відповідати гігієнічним вимогам, які визначаються центральним органом виконавчої влади у сфері охорони здоров'я, що сприятиме запобіганню негативного впливу їх на здоров'я людини.

Перелік матеріалів і сировини, що дозволяється використовувати при виробництві об’єктів, установлюється центральним органом виконавчої влади у сфері охорони здоров'я.

Об’єкти не повинні містити небезпечні речовини чи сполуки, визначені в документах центрального органу виконавчої влади у сфері охорони здоров'я, у кількості, здатній завдати шкоди здоров'ю дітей.

У разі, якщо обмежена кількість небезпечних речовин чи сполук у об’єктах є належним чином обґрунтована, концентрація їх не повинна перевищувати максимально допустимої, визначеної для кожної речовини чи сполуки центральним органом виконавчої влади у сфері охорони здоров'я.

В об’єктах, що містять формальдегід, як технологічну добавку, емісія не повинна бути більше 0,1 ppm для групи А і більше 0,1 ppm для групи В. Це вимога не відноситься до виробів, що мають природні рівні емісії формальдегіду.

Пентахлорофенол (pentachlorophenol) не повинен використовуватися в концентрації, що дорівнює або більше ніж 0,1 % від загальної маси в речовинах або сполуках, що застосовуються у виробництві деревних матеріалів.

Креозот, що застосовується як консервант деревини, який містить мідь, хром і миш'як, вважається речовиною, яка може викликати захворювання на рак.

Директива 98/8/ЕС обмежує вміст креозоту в деревині величиною 0,005% від її маси. Обмеження зв’язані з Директивою 89/391/ЄЕС (стаття 16) відносно застосування засобів індивідуального захисту, з Директивою 90/394/ЄЕС відносно захисту від впливу канцерогенних речовин та з Директивою 98/24/ЕС відносно захисту здоров’я людини від ризиків, що пов’язані з впливом хімічних речовин.

Директива 98/8/ЕС також обмежує вміст просочувальних кислот на основі міді і хрому або на основі міді, хрому і миш'яку, що є консервантами для деревини та інших шкідливих речовин, які центральним органом виконавчої влади у сфері охорони здоров'я обмежуються для використання з урахуванням вимог Директиви 76/769/ЄЕС.

Деревина, що просочена шкідливими речовинами, після використання повинна бути віднесена до небезпечних відходів згідно Директиви 91/689/ЄEС і не повинна бути використана у виробництві тріски для виготовлення деревних плит, для застосування у якості добрива, підстилки в хлівах або для інших цілей. Поняття «небезпечні відходи» визначаються за аналогією зі статтею 1 цієї директиви.

Теги та ключові фрази
Як скласти проект реклами промислового виробу, створіть проект реклами промислового виробу, Створіть проект реклами промислового виробу., Які радіоактивні речовини нормуються у деревині, , пилорами який ступінь ризику мають?, Гасіння пожеж у виробничих деревообробних промисловості, продукцыя деревообробноъ промысловосты, створить проект реклами промислового виробу, природні ресурси для деревообробної промисловості
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку

Коментарів немає, будьте першими та розпочніть дискусію


   Інші статті
20.07.2011р.

Достатніх обсягів лісосировини й справедливої ціни на неї!

Цього вимагають від організаторів аукціонних торгів вітчизняні деревопереробники. Нинішні умови проведення аукціонів із продажу необробленої деревини, які створило Державне агентство лісових ресурсів України, не тільки не спрямовані на підтримку вітчизняного виробника, а й загрожують руйнівними наслідками для деревообробної та меблевої галузей країни

18.03.2011р.

Достатніх обсягів лісосировини й справедливої ціни на неї!

Цього вимагають від організаторів аукціонних торгів вітчизняні деревопереробники. Нинішні умови проведення аукціонів із продажу необробленої деревини, які створило Державне агентство лісових ресурсів України, не тільки не спрямовані на підтримку вітчизняного виробника, а й загрожують руйнівними наслідками для деревообробної та меблевої галузей країни

вагонка киев цена проектуємо сушильні камери
При використанні матеріалів посилання на www.derevo.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.
kremen-decor.com.ua