Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію


Останні новини
Останні новини
Голова Держлісагентства Василь Кузьович обговорив з лісівникам Львівщини питання розвитку лісової галузі
05.08.2020р.

Під час робочої поїздки Голови Державного агентства лісових ресурсів України...

Найшвидше рубають і переробляють деревину у Бродах, а найбільше заробляють у Радехові
03.08.2020р.

За перше півріччя 2020 року підприємства Львівського ОУЛМГ переробили 80 тис. м3...

Недоторкані людиною та найстаріші в Україні. Що таке праліси і чому важливо їх зберегти — пояснює WWF
28.07.2020р.

Якщо зайти у найглухіші куточки українських Карпат, куди доїхати практично...

Державний ліс в руках криміналітету: незабаром за Буру візьмуться державні виконавці. ВІДЕО
28.07.2020р.

Епопея із захопленням декількох гектарів лісу поблизу Івано-Франківська...

Суцільні рубки в Карпатах, чи буде проблема вирішуватись на державному рівні?
28.07.2020р.

Наприкінці 2019 року Верховна Рада України прийняла законопроект «Про внесення...***
Опитування
Опитування
Опитування

Мораторій на вивіз кругляка хочуть відмінити, а в Ви за чи проти?

Ваш помічник
Ваш помічник
3068
06.11.2007р. |
Крайкообличкувальні верстати від фірми Maschinen-Bau-Hebrock Gmb.

 Олег КУЩ,
начальник відділу збуту ЗАТ “Станкодніпро”.

З моменту створення фірми і до тепер вся продукція випускається тільки в Німеччині й орієнтована на середнього виробника (невеликі меблеві фабрики). Це саме той виробник, який інтенсивно розвивається останніми роками в Україні.

Основні принципи роботи фірми HEBROCK:

Індивідуальний підхід до клієнта. Технічні можливості верстата визначає сам клієнт, залежно від поставленого технологічного завдання, тобто є базова конструкція верстата, і є додаткова комплектація, яку на свій розсуд вибирає сам клієнт. Виготовлення компактного устаткування (верстати повинні займати мало місця і бути пристосованими для легкого переміщення по цеху). Простота керування й обслуговування верстатів. Виготовлення широкої номенклатури верстатів для найбільш повного задоволення потреб виробників меблів.

Для повного уявлення про номенклатуру устаткування фірми MASCHINEN-BAU-HEBROCK Gmb варто розглянути таку класифікацію устаткування:

 

Останнім часом виробники корпусних меблів в Україні щораз більше використовують у своєму виробництві крайку з пластику (PVC, ABS). Пластикова крайка має властивості, що відрізняються від уже звичної меламінованої крайки (названої пересічним користувачем “самоклеючою”). Пластикова крайка буває кількох видів: полівінілхлорид (PVC), акрилнітрилбутодієнстирол (ABS) і поліпропілен (РР). Основна проблема, яка підводить “мебляра” до рішення придбати верстат для приклеювання пластикової крайки – те, що пластикову крайку завтовщки до 3 мм неможливо приклеїти “праскою”.

Для наклеювання крайки на торці ламінованого ДСП традиційно використовуються клей-розплави на ЕВА-етиленвінілацетатній і ПА-поліамідній основі. Особливе поширення одержали клеї на ЕВА-основі. Робоча температура такого клею-розплаву +180–2200С. Використання таких клеїв-розплавів забезпечує міцність, естетичність і надійність з`єднання, а також надійний захист від вологи.

Щоб приклеїти пластикову крайку, у першу чергу, необхідно розігріти клей-розплав до робочої температури. По-друге, розм’якшити крайку і надати їй еластичності, що дуже важливо при наклеюванні “товстої” крайки на криволінійні заготовки (особливо внутрішні радіуси). По-третє, добре притиснути крайку до торця ДСП.

Який використовувати клей-розплав – Вам повинен порадити продавець крайки. Однак, насамперед, варто враховувати загальні вимоги до режимів приклеювання крайки:

робоча температура клею від +1800С до +2200С;

 

 

мінімальна температура матеріалів і повітря в приміщенні не нижче +16–+180С;

 

 

вологість ДСП не більше 7–10%;

 

 

витрата клею 160–220 г/м2.

 

Після приклеювання крайки їй необхідно надати належний товарний вигляд, іншими словами – обробити її. Традиційно використовують такі види обробки:

обрізка крайки по торцях (пневмоніж чи торцева високочастотна пилка 9000-12000 об/хв.);

 

 

фрезерування звисів крайки (використовують фрези зі змінними твердосплавними пластинами і високочастотний привід, 12 000–18 000 об/хв.);

 

 

обробка кутів (стиків двох крайок під кутом 900, для цього використовують кінцеві фрези з підшипником і високочастотний привід, 18 000 об/ хв.);

 

 

циклювання – усуває слід від ударів фрез (“хвилі”);

 

 

полірування – усунення слідів роботи циклі і надання обробленій крайці більшої гладкості та блиску.

 

Комбінації вищевказаних видів обробки безпосередньо впливають на якість одержуваного виробу і, як наслідок, на ціну устаткування.

 

Для наклеювання пластикового крайкового матеріалу завтовщки до 3 мм на криволінійні і прямолінійні торці ДСП і подальшого фрезерування звисів та обрізання по торцях, фірма MASCHINEN-BAU-HEBROCK Gmb пропонує такі верстати:

 

AKV 88 D.

 

На цьому верстаті Ви зможете виконувати операцію приклеювання пластикової крайки завтовщки до 3 мм. Верстат оснащений у базовій комплектації:

клейовим бачком, що працює на клеї-розплаві (час розігріву клею в бачку 4,5 хв.);

 

 

пневмоножем для обрізки по довжині з рулону крайки;

 

 

нагнітачем гарячого повітря "фен", що підігріває крайку і розм`якшує її для більш зручного приклеювання;

 

 

системою плавного регулювання швидкості подачі крайки;

 

 

терморегулятором для завдання і регулювання температури;

 

 

системою плавного регулювання частоти обертання приводного притискного валика.

 

Маючи такий верстат, виробник виходить на цілком новий рівень, різко підвищуючи споживчі властивості меблів, які виготовляє.

Клейовий бачок має оригінальну конструкцію: клейонаносячий валик починає обертатися тільки після досягнення температури клею +1750С, при цьому відкриваються дозуючі шторки. Однак, терморегулятор можна запрограмувати на більш низький температурний рівень вмикання приводу клейонаносячого валика, що дозволяє використовувати у виробництві клей з робочою температурою +120–1400 С. Це дуже актуально для деяких виробників меблів при роботі з пластиковою крайкою завтовщки 0,45 мм.

Особливість конструкції бачка така, що при відкриванні шторок розплавлений клей не виходить з нього, тобто так продумана форма клейонаносячого вала і підібрана частота обертання, що розплавлений клей завжди знаходиться на валу і "змочує" крайковий матеріал, який проходить по спрямовуючому каналі. Причому, кількість нанесення клею регулюється за рахунок ступеня відкриття шторок і при цьому цілком достатньо для забезпечення міцного з`єднання крайки з ДСП.

До даної моделі пропонується широкий вибір додаткового оснащення, що забезпечує найбільш повне виконання вимог замовника, залежно від форми і розмірів оброблюваних деталей, а також полегшує роботу оператора. Це одна з переваг і відмінностей від інших фірм–виробників крайколичкувального устаткування.

У номенклатурі є таке оснащення:

AKV 88 D

 

Цифрова система керування обрізанням крайкового матеріалу з індикацією на пульті керування. На пульті задається довжина необхідного для наклеювання крайкового матеріалу, і система видає сигнал на керування пневмоножем, при цьому автоматично відбувається обрізка крайки (у тому числі і запідлице). Для відстеження довжини заготовки (точніше, торця ДСП, на який крайка приклеюється) у зоні приклеювання встановлено фотодатчик. При цьому, сигнал від цього датчика не тільки запускає програму обробки, а й відслідковує перебування заготовки в зоні обробки. При зупинці подачі заготовки – програма обробки зупиняється, а при відновленні подачі – програма запускається знову.

 

Система пневматичного притиску заготовки при роботі із шаблоном
.

 

Ця опція надає верстату незрівнянні можливості. Система працює таким чином: у верстаті, навпроти привідного притискного ролика, встановлено шток з підшипником на кінці і пневмоприводом (пневмоциліндром), що забезпечує притиск у зоні приклеювання. Під кожну заготовку робиться шаблон з канавкою шириною 25 мм для просування по ній підшипника штока. При встановленні такого оснащення на верстаті значно полегшується робота оператора. Однак доцільність застосування такої системи актуальна при дрібносерійному та серійному виробництві. Важливою перевагою пневмопритиску в комплекті з цифровою системою обрізки є можливість дуже просто виготовляти круглі вироби. Для цього на верстаті встановлюється спеціальний кронштейн з угвинченим у нього тонким валом, який служить віссю обертання круглих деталей. На цей вал установлюється шаблон. Пневмопритиск забезпечує рівномірне приклеювання крайки, а система автоматичної обрізки - точне обрізання, при цьому виходить точне з’єднання в стик.

 

Додатковий нагнітач гарячого повітря
. При постійній роботі з “товстими” крайками (наприклад, 2,5-3 мм) і бажанні мати високу продуктивність – на верстаті необхідно установити другий нагрівач повітря (“фен”).

 

 

Пристрій плавного регулювання частоти обертання притискного ролика
(роздільне регулювання частоти обертання притискного ролика та втягуючого ролика). Ця опція використовується при наклеюванні крайки на маленькі внутрішні діаметри: від 16 до 40 мм, коли встановлюється додатковий перетворювач частоти, що дає можливість окремо регулювати частоту обертання втягуючого ролика. Відповідно, додається додатковий набір притискних гумових роликів малих діаметрів.

 

 

Робочий стіл з кульковим рольгангом
. Дуже зручний стіл з кульковим рольгангом при обробці великогабаритних заготовок (наприклад, стільниці). Оброблювана заготовка по такому столі просто ковзає (тертя відсутнє).

 

 

Шасі для переміщення верстата.
Оригінальним рішенням фірми HEBROCK стало використання на усіх верстатах, як на маленьких, так і на великих, коліщат для переміщення верстата. Колеса мають міцну конструкцію і гальмо (для фіксації положення). Безумовно, використання коліс у Німеччині більш виправдане з огляду на їхні проблеми з виробничими площами, податками на землю і т.д. Однак поява цієї проблеми в Україні теж простежується – це також предмет для роздумів для тих, хто вміє заощаджувати.

 

 

HFF 08

 

Верстат HFF 08 застосовується для фрезерування звисів крайкового матеріалу, приклеєного на прямі і криволінійні деталі, тобто – цей верстат є логічним доповненням до верстата AKV 88 D.

У базовій комплектації верстат поставляється з високочастотним фрезерним вузлом, який оснащений двома фрезами, розташованими одна над одною. При цьому фрези паралельні площині столу. Частота обертання фрез 12000 об/хв. Фрези оснащені змінними твердосплавними пластинами для радіусних і прямолінійних профілів крайок. При цьому змінні ножі мають дві робочі крайки, тобто, при затупленні робочої крайки змінних ножів досить поміняти фрези місцями, і можна продовжувати роботу ще такий же термін.

Властивості матеріалу крайок (пластик – PVS, ABS) дозволяють досягнути досить тривалого терміну експлуатації твердосплавних ножів до їхньої заміни на нові (це стосується всього ріжучого інструменту: фрези, пилки, циклі). Однак, варто взяти до уваги, що будь-який інструмент потребує відповідного своєчасного і правильного догляду.

Чудовою особливістю верстата є можливість досягати необхідної якості обробки крайки за рахунок зміни швидкості подачі заготовки.

На верстаті є наступні регулювання з цифровою індикацією:

регулювання на товщину ДСП;

 

 

точне регулювання верхньої і нижньої фрези;

 

 

регулювання на глибину фрезерування (на товщину крайки).

 

Як і на будь-якому іншому фрезерному вузлі фірми HEBROCK, на цьому верстаті установлені копіювальні ролики-ощупувачі, які, прокочуючись по ДСП, відслідковують її товщину.

HFF 08

Особливо акуратно виконаний захисний кожух, який захищає від вильоту стружки із зони обробки. Відсмоктуюча система складається з двох патрубків, які розташовані по боках захисного кожуха.

До цього верстата, як і до інших, пропонується широкий вибір додаткового оснащення:

Торцева пилка (12 000 об./хв.) для зняття крайки з торців заготовки. Встановлення цієї опції полегшує обробку крайки. Фіксація заготовки при торцовці відбувається за допомогою пневмоциліндра, що забезпечує точне і міцне позиціонування заготовки.

(12 000 об./хв.) для зняття крайки з торців заготовки. Встановлення цієї опції полегшує обробку крайки. Фіксація заготовки при торцовці відбувається за допомогою пневмоциліндра, що забезпечує точне і міцне позиціонування заготовки.

 

2. Спеціальний комплект для обробки маленьких внутрішніх радіусів (діаметром до 40 мм). Комплект складається з алмазних фрез малого діаметра, спеціальних роликів-ощупувачів та копіювального кільця.

Розширення і подовження столу з кульковими рольгангами. Ці опції дуже зручні в роботі з великогабаритними заготовками.

. Ці опції дуже зручні в роботі з великогабаритними заготовками.

 

 

Вмонтований витяжний пристрій для видалення стружки.
Фірма рекомендує застосовувати вмонтований витяжний пристрій тільки для видалення полімерної стружки. Аспірація має компактно розташований мішок для збору стружки, що значно зручніше порівняно з окремо розташованою аспіраціонною установкою.

 

 

Шасі для переміщення верстата
.

 

 

Єдиний недолік верстатів AKV 88 D і HFF 08 – це неможливість виключити при обробці заготовок людський фактор. Таку можливість надають верстати прохідного типу – автомати (однак, на верстатах прохідного типу можна обробляти тільки прямолінійні заготовки).

Крайкообличкувальні верстати прохідного типу – особлива гордість фірми HEBROCK і, власне, є чим пишатися.

Базову комплектацію усіх верстатів прохідного типу фірми HEBROCK складають такі вузли:

Клейовий бачок.

.

 

 

Пневмоніж
для обрізки крайкового матеріалу з рулону з пневмоприводом.

 

 

Торцева пилка
(18000 об./хв.) для обрізання звисів крайки по торцях заготовки (виняток становить модель EURO-1000, у якої замість обрізної пилки встановлений пневмоніж, розрахований на крайку завтовщки до 2 мм – якість обрізки при цьому досить добра).

 

 

Фрезерний вузол
(18000 об./хв.), на який установлені фрези зі змінними твердосплавними ножами. Профіль змінного ножа вибирається залежно від виду обробки крайки – радіусний або прямий профіль. На фрезерних вузлах фірми HEBROCK можливе встановлення кута фрезерування: від 0 до 150 – плавно, 220 і 300. На корпусних меблях не часто зустрічається "товста" крайка зі знятою фаскою 220 і 300, однак така крайка виглядає дуже оригінально.

 

 

Механізм подачі заготовки
.

 

 

Захисні кожухи
із замками, які запобігають відкриттю в процесі роботи і за відсутності пневмо- і електроживлення.

 

 

Магазин для відмотування крайкового матеріалу
.

 

Усі верстати виконані з дотриманням вимог безпеки, які відповідають нормам СЕ стандарт.

Верстати прохідного типу поділяються на три групи (класифікації зазначені вище):

EURO-1000

 

 

Верстати 2000-ої серії;

 

 

Верстати 3000-ої серії.

 

За час спільної роботи фірм ЗАТ "Станкодніпро" і Hebrock на ринку визначилися найбільш популярні верстати – це AKV 88 D, HFF 08 і верстати 2000-ої серії: EURO-2000, AKV 2003 DK. Популярність цих верстатів обумовлена досить невисокою ціною, прекрасною якістю обробленої крайки, простотою обслуговування та надійністю.

Верстати 2000-ої серії в базовій комплектації розраховані на обробку крайки завтовщки до 3 мм, однак, при комплектації додатковим устаткуванням, на верстаті можлива обробка крайки завтовщки до 8 мм.

Верстати прохідного типу мають можливість встановлення додаткового оснащення. Нижче перераховані додаткові опціонні вузли:

Другий фрезерний вузол (18 000 об./хв).

 

Перший варіант застосування другого фрезерного вузла – можливість обробки радіусних і прямих крайок, без перенастроювання. На першому фрезерному вузлі встановлюється фреза з прямими твердосплавними змінними ножами з чотирма робочими крайками, що збільшує термін експлуатації пластини в чотири рази, порівняно з ножами комбінованого виконання (у базовій комплектації на фрези встановлюються комбіновані твердосплавні ножі з однією робочою крайкою). Таким чином вдається заощадити на інструменті (за рахунок збільшення експлуатації служби в чотири рази). На другому фрезерному вузлі переважно встановлюють фрези зі змінними ножами з двома робочими крайками (радіусними R=2 мм, 2,5 мм, 3 мм), що, порівняно з пластинами в комбінованому виконанні, дає збільшення терміну експлуатації в два рази.

застосування другого фрезерного вузла – можливість обробки радіусних і прямих крайок, без перенастроювання. На першому фрезерному вузлі встановлюється фреза з прямими твердосплавними змінними ножами з чотирма робочими крайками, що збільшує термін експлуатації пластини в чотири рази, порівняно з ножами комбінованого виконання (у базовій комплектації на фрези встановлюються комбіновані твердосплавні ножі з однією робочою крайкою). Таким чином вдається заощадити на інструменті (за рахунок збільшення експлуатації служби в чотири рази). На другому фрезерному вузлі переважно встановлюють фрези зі змінними ножами з двома робочими крайками (радіусними R=2 мм, 2,5 мм, 3 мм), що, порівняно з пластинами в комбінованому виконанні, дає збільшення терміну експлуатації в два рази.

Другий варіант застосування другого фрезерного вузла – мабуть, найраціональніший при обробці товстих крайок. За технічними характеристиками верстат, при фрезеруванні звисів крайки (після приклеювання і торцювання), розмір звису не повинен перевищувати 2,5 мм та 2,5 мм. При цьому значенні розміру звису виробник гарантує високу якість фрезерування і навантаження на верстат у межах допуску. При збільшенні звисів збільшується навантаження на ножі фрези і, відповідно, на високочастотний двигун. Як наслідок - збільшення вібрації і виникнення "хвилі" на обробленій крайці.

застосування другого фрезерного вузла – мабуть, найраціональніший при обробці товстих крайок. За технічними характеристиками верстат, при фрезеруванні звисів крайки (після приклеювання і торцювання), розмір звису не повинен перевищувати 2,5 мм та 2,5 мм. При цьому значенні розміру звису виробник гарантує високу якість фрезерування і навантаження на верстат у межах допуску. При збільшенні звисів збільшується навантаження на ножі фрези і, відповідно, на високочастотний двигун. Як наслідок - збільшення вібрації і виникнення "хвилі" на обробленій крайці.

В Україні склалася така ситуація з крайковим матеріалом, що звиси приклеєної крайки переважно більші, ніж 2,5 мм (наприклад, товщина ДСП 16 мм, а ширина крайки 23 мм – звис знизу переважно встановлюється 1-1,5 мм, звис зверху 5 мм), внаслідок чого виникає "хвиля". Цю хвилю покликана знімати цикля.

Однак, частота обертання фрези 18000 об./хв плюс встановлені на фрезі чотири ножі дають при невеликому припуску на обробку чудову якість обробленої поверхні. Тобто, при комплектації верстата двома фрезерними вузлами фрезерування звисів крайки відбувається в такий спосіб:

- на першому фрезерному вузлі знімається максимальний звис (після обробки на першому фрезерному вузлі варто залишити навеликий припуск 0,3-0,5 мм для обробки на другому фрезерному вузлі). При цьому якість зрізу не має особливого значення.

знімається максимальний звис (після обробки на першому фрезерному вузлі варто залишити навеликий припуск 0,3-0,5 мм для обробки на другому фрезерному вузлі). При цьому якість зрізу не має особливого значення.

- на другому фрезерному вузлі обробляється припуск, що залишився, відповідно, навантаження на фрезу мінімальні, а якість обробки різко зростає. У результаті зникає необхідність застосування циклі.

обробляється припуск, що залишився, відповідно, навантаження на фрезу мінімальні, а якість обробки різко зростає. У результаті зникає необхідність застосування циклі.

Застосування верстата з двома фрезерними вузлами підвищує запас його можливостей. Наприклад, при обробці крайкового матеріалу з натуральної деревини завтовшки до 8 мм наявність двох фрезерних вузлів просто необхідна.

Усі фрезерні вузли обов`язково оснащуються копіювальними роликами-ощупувачами. Точне регулювання розташування фрез з цифровою індикацією здійснюється з боку оператора, що виключає необхідність відкривати захисний кожух із заднього боку верстата. Ця особливість верстатів фірми HEBROCK дозволяє надзвичайно зручно працювати.

AKV 3005 DK

 

Циклювальний вузол.

Цикля, як зазначалось вище, призначена для усунення слідів від ударів фрези. На якісну работу циклі впливають такі фактори:

встановлення циклі під кутом 900 відносно плити;

 

 

гостра ріжуча крайка;

 

 

максимальна товщина стружки, яка зрізується - 0,1-0,2 мм.

 

Циклювальний вузол має копіювальні ролики як у горизонтальній площині, так і у вертикальній, а також точне регулювання з цифровою індикацією.

Одна з переваг фірми HEBROCK полягає в тому, що на циклювальному вузлі встановлюється відсмоктувач стружки із зони обробки.

Полірувальний вузол.

 

 

Пневмопривід переключення фрезерного вузла
. з оброблення радіусного профілю крайки на прямий. Ця опція дуже зручна для миттєвого перенастроювання верстата, причому переключення оператор здійснює лише переключенням перемикача. При цьому немає необхідності відкривати задню кришку (захисний кожух). Опція дуже зручна при наявності на верстаті одного фрезерного вузла з фрезами, які оснащені комбінованими твердосплавними пластинами, і необхідністю частого перенастроювання з обробки радіусного профілю на прямий.

 

 

Направляюча лінійка з підігрівом.

 

Установлюється на вході у верстат перед клейовим бачком. Використання цієї опції актуальне в нашій країні. Часом доводиться працювати в холодному приміщенні (особливо взимку), але, за технологією приклеювання крайки, необхідна температура +16-180С. Отож це завдання і вирішує направляюча лінійка з підігрівом, яка прогріває зріз ДСП перед наклеюванням крайки.

Магазин для штучного крайковогоматеріалу..

Цей пристрій використовується при наклейці крайок з масиву – дерев`яних рейок.

 

Змінний клейовий бачок.

 

.

Ця опція з`явилася не так давно і дозволяє істотно підвищити можливості верстата. Тепер можна швидко налаштовувати верстат на роботу з іншим кольором клею.

                 AKV 3005 DK

Найбільшим і з максимальними технологічними можливостями з модельного ряду фірми HEBROCK є крайколичкувальний верстат AKV 3005 DK.

У базовій комплектації верстат розрахований на обробку крайкового матеріалу завтовшки до 8 мм, а при оснащенні додатковим устаткуванням – до 12 мм.

Конструкція верстата має більш масивну станину, пульт керування на рівні очей оператора. Всі регулювання здійснює оператор, при цьому захисний кожух оснащений оглядовим віконцем і процес обробки оператор може контролювати візуально. Заслуговує на увагу механізм транспортування заготовок, який оснащений здвоєними роликами, що забезпечують точне і жорстке закріплення заготовки при обробці.

Верстат може бути оснащений одночасно двома фрезерними вузлами, вузлом для обробки кутів, циклювальним агрегатом, полірувальним вузлом, а також усіма додатковими опціями. Щоб оптимально укомплектувати верстат необхідно визначитися з технічними завданнями, які стоять перед Вашим виробництвом, але при цьому не зайве зазирнути в майбутнє і придбати устаткування із запасом технологічних можливостей.

Спираючись на основний принцип роботи форми HEBROCK, індивідуальний підхід до замовника, співробітники ЗАТ "Станкодніпро" зможуть допомогти Вам визначитися з вибором верстата і додаткового оснащення для нього, а в майбутньому надати кваліфіковане серійне обслуговування, забезпечити запчастинами і витратними матеріалами.

На останній весняній виставці з деревообробки несподіваний інтерес у відвідувачів і фахівців викликав верстат AKV 3005 DK F. Інтерес виробників меблів полягає в пошуках таких верстатів, які дадуть можливість значно поліпшити якість виготовленої продукції. Підвищення якості відбувається за рахунок поліпшення якості приклеювання крайки, а саме – у результаті попередньої обробки зрізу ДСП фуговальними фрезами. У фуговальному вузлі встановлені алмазні фрези. Фугування зрізу ДСП дозволяє підготувати поверхню під приклеювання крайки і забрати сходинку після обробки на форматно-раскрійному верстаті.

Серед своїх конкурентів верстат AKV 3005 DK F за ціною набагато дешевший.

Верстати 3000-ої серії проти 2000-ої мають такі відмінності:

У базовій комплектації верстат має можливість обробляти крайки завтовщки до 8 мм, при комплектації додатковим устаткуванням верстат дозволяє приклеювати крайку завтовщки до 12 мм.

 

 

Можливість встановлення вузла для обробки кутів.

 

Цей вузол можна встановлювати тільки на двох моделях AKV 3003 DK, AKV 3005 DK. Наявність вузла для обробки кутів різко підвищує продуктивність виготовлення меблів, тому що переважно для цієї мети використовують фрезерні машинки для обробки кутів або спеціальний верстат (TF 03), а наявність цього вузла різко підвищує продуктивність праці і, відповідно, якість виробу. Цей вузол має високочастотний привід (18000 об./хв.) і оснащений кінцевою фрезою з підшипником.

Можливість комплектації верстата прямою циклею. Це нова опція, якої немає в інших виробників крайколичкувального устаткування. Основне завдання прямої циклі – забрати залишки клею після обробки фрезами. Серед виробників меблів склався стереотип, що одним із завдань полірувального вузла є забрати залишки клею, однак більш ефективно це завдання вирішує пряма цикля. Але, на жаль, в Україні застосовувати пряму цикла є сенс при використанні у виробництві якісного ДСП, а саме - з постійною товщиною по довжині зрізу (“без хвиль”), однак якість застосовуваного в нашій країні ДСП залишає бажати кращого. Система програмного керування верстатом. Можливість установленя фуговального вузла для підфугування зрізу ДСП.

На виставці в Нюрнберзі з 20 по 23 березня 2002 року демонструвався новий верстат від фірми Hebrock, модель називається F1 - крайкофугувальний верстат.

Верстат F1 являє собою частину верстата AKV 3005 DK F, а саме - окремо виділений фугувальний вузол із системою подачі заготовки, системою аспірації та системою керування. Цьому верстату пророкують великий успіх у виробників меблів.

На багатьох підприємствах меблевої промисловості стоять верстати прохідного типу без фугувального вузла, тому що споконвіку фугувальним вузлом комплектуються більш дорогі моделі крайколичкувальних верстатів (мабуть, найдешевший із представлених в Україні - це EURO 3001DK F з торцевою пилкою й одним фрезерним вузлом, ціна в базовій комплектації 3100 Euro). Однак тим, хто вже має верстати крайкообличкувальні прохідного типу (і більшість з них вже окупилися), які нормально виконують свої функції, купувати новий верстат з фугувальним вузлом просто немає сенсу. А ось поставити окремий крайкофугувальний верстат типу F1, на наш погляд, раціонально.

Нижче пропонуємо розглянути переваги цього верстата:

Дуже добре продумана, міцна і надійна конструкція верстата - подовжувачі столу, які складаються із двох сторін, роликове висувне розширення столу (для великих заготовок), система аспірації. Автоматична подача заготовок у зону обробки (подаючий механізм), яка забезпечує рівномірну подачу заготовки і міцне її утримання. Швидкість подачі 10 м/хв. Цифрова індикація регулювання на товщину ДСП, товщини припуску, що знімається при обробці заготовки. Алмазні фрези 100х48 мм (хоча можлива й установка фрез з швидкозамінними твердосплавними ножами). Частота обертання фрез 12000 об/хв. Потужність приводу 2,2 кВт.

На верстаті встановлені дві фрези. Процес обробки відбувається в такий спосіб:

Ліва фреза (якщо дивитися на верстат спереду) починає обробку заготовки і працює, не доходячи до її кінця 80-100 мм, потім включається в роботу права фреза, при цьому обертається за годинниковою стрілкою (ліва обертається проти годинникової). Усе це зроблено для того, щоб не було відколів при виході лівої фрези після закінчення обробки заготовки.

(якщо дивитися на верстат спереду) починає обробку заготовки і працює, не доходячи до її кінця 80-100 мм, потім включається в роботу , при цьому обертається за годинниковою стрілкою (ліва обертається проти годинникової). Усе це зроблено для того, щоб не було відколів при виході лівої фрези після закінчення обробки заготовки.

Німецькі виробники меблів, особливо дрібні і середні, дуже зацікавилися верстатом F1, і фірма HEBROCK одержала достатню кількість замовлень на цей верстат. У недалекому майбутньому і на ринку України ЗАТ “Станкодніпро” представить цей верстат.

У відносинах між фірмою HEBROCK і ЗАТ “Станкодніпро” стало вже доброю традицією щорічне підвищення рівня знань і практичних навичок техніків ЗАТ “Станкодніпро”. Зараз у Дніпропетровську формується великий склад запчастин і витратних матеріалів для крайкообличкувальних верстатів, що дозволить підняти на новий рівень сервісне обслуговування крайколичкувальних верстатів і значно зменшити терміни доставки запчастин і витратних матеріалів власникам верстатів просто в цех.

Газета "Деревообробник"

Теги та ключові фрази
hebrock top 1000 цена, Під яким кутом повинні стояти ножі фрези заготовки з дерева, долбьожний верстат, як називаеться верстат який клеє кромки дсп, ремонт и консультация hebrok hff08, обрізка крайки, верстати для обробки деревини Hebrock, maschinen-bau-hebrock, верстат для приклеювання крайок, вирстат ЕВРО 2000
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку

Коментарів немає, будьте першими та розпочніть дискусію


   Інші статті
15.10.2010р.

Ринок деревообробного обладнання України 2010 1

За даними Держкомстату, імпорт деревообробного обладнання в січні - вересні 2010 р., в порівнянні з аналогічним періодом 2009 р., збільшився більш ніж в 1,5 рази, а за оцінками операторів - навіть у 2 рази

05.05.2010р.

Игра в "микадо"

Итоги 2009 года в мировой лесной отрасли еще предстоит подвести, но уже сейчас можно подсчитать убытки и сделать ряд прогнозов на 2010 год.

Більше статей за тегами
вагонка киев цена проектуємо сушильні камери
При використанні матеріалів посилання на www.derevo.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.
kremen-decor.com.ua