ЄС чинить тиск на Україну, намагаючись через арбітраж примусити нашу державу...
Компанія Metamob – провідний виробник стрічкових пил у Румунії. Власна національна...
Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України виступило з двома...
Усі люблять гуляти у лісі. Особливо зараз, коли листя дерев набуло золотавих...
Закарпатський ліс — коштовна скарбниця України. Ліси займають 51,2 відсотка...
Мораторій на вивіз кругляка хочуть відмінити, а в Ви за чи проти?
Віктор ГАВУРА,
інженер-технолог з переробки деревини Славутського держлісгоспу.
Хмельницька область
Прописна істина для всіх деревообробників: отримання високоякісної продукції на стадії сушіння є запорукою якості готових виробів. А ось як облаштувати цей процес найліпшим чином – на це питання однозначної відповіді немає, в кожного свій шлях.
У технологічному процесі переробки деревини на нашому підприємстві використовується обладнання для сушіння деревини німецької фірми WSAB LIGNOMAT, яке працює за принципом приточно-витяжної вентиляції. Процес сушіння повністю автоматизований, керується головним комп’ютером, в якому закладено програми на сушіння 20 порід деревини, 10 з яких застосовуються у виробництві. В комп’ютер занесені та аналізуються в процесі сушіння початкові та кінцеві параметри деревини, її питома вага, вологість, температура сушіння, кліматичні дані, товщина і т.д. Комп’ютер керує процесом сушіння методом порівняння дійсних значень із заданими показниками за встановленою програмою для певної породи деревини та параметрів пиломатеріалів або заготовок. При цьому вирівнюються і створюються кліматичні умови, що необхідні для якісного та швидкого сушіння.
На виробництві експлуатуються чотири камери, в яких автономно сушаться до 120 куб. м заготовок для виготовлення штучного паркету. Потужність однієї камери з чотирма вентиляторами з автономними двигунами становить 12 кВт. Максимальна температура сушіння – 80оС. Сушильні камери виготовлені із сучасних сплавів алюмінію, основними характеристиками яких є надійність, термостійкість, корозієстійкість, легкість; конструкція камер відзначається простотою монтажу і обслуговування. Одним з головних комплектуючих сушильних камер є реверсивні двигуни з ступінчатим регулюванням, які надійно працюють у складних кліматичних умовах (зміна вологості та підвищені температурні режими). Вони забезпечують правильну та необхідну циркуляцію повітря при сушінні. Двигуни комплектуються генераторами частоти обертання, які програмуються і працюють безперебійно при різних частотах та зміні напрямків потоків повітря.
Наші камери здатні висушувати деревину до 6% вологості, але ми зазвичай використовуємо у виробництві матеріали 8-12% вологості.
Основні контрольно-вимірювальні прилади камер: температурні датчики; датчики кліматичних умов.
З панелі вимірювальних датчиків за точками заміру вологості деревини показники вимірювання передаються в комп’ютер для подальшого опрацювання.
Значний економічний ефект маємо від використання безвідходного виробництва. У чотирьох парових котлах Е–1/9 спалюємо відходи лісопиляння та тирсу, а конденсована вода повторно використовується в системі опалювання цеху. Парові котли вертикальні, мають розрахункову температуру 175оС, виробляють по 1 тони пари на годину, робочий тиск – 2 атмосфери, робоча температура – 100-110оС. Температура повітря в камері регулюється комп’ютером в межах 20-80оС.
Для додаткового зволоження камери у вентиляційних шахтах вмонтовані форсунки для вприскування води. Сушильні камери працюють у режимі безперебійної роботи, за винятком днів, визначених для технічних оглядів та профілактичних робіт.
Додати до закладок | Підписатись | Версія для друку |
За багато тисячоліть, протягом яких людина використовує і обробляє деревину, було створено і впроваджено у виробництво не так вже й багато технологій, які означали стрибок на якісно новий рівень у цій сфері діяльності. Однією із таких технологій стало термічне модифікування деревини, завдяки якому, окрім технологічності, високої декоративності і екологічності, деревина стала ще й довговічною, а геометрія виробів з неї – постійною.
Будуй для себе, та пам’ятай про внуків 1
Деревина – один із найкращих, перевірених віками, будівельних матеріалів. Щоб споруди з цього матеріалу служили протягом якомога довшого терміну, деревина, з якої вони споруджені, потребує захисту від біологічного, атмосферного впливу та від вогню. Нині на ринку є велика кількість засобів захисту, розроблено чимало технологій їх застосування. Ми розповімо про деякі, на наш погляд, найбільш високоефективні.
13/01/2021
|
18
|
12/01/2021
|
2
|
31/07/2019
|
26
|