Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
«Лисі» Карпати і мовчання Грети Тунберг
31.12.2020р.

ЄС чинить тиск на Україну, намагаючись через арбітраж примусити нашу державу...

METAMOB виходить на український ринок
01.12.2020р.

Компанія Metamob – провідний виробник стрічкових пил у Румунії. Власна національна...

Чому ініціативи Міндовкілля загрожують екологічній безпеці України та можуть призвести до розвалу лісового сектору економіки.
25.11.2020р.

Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України виступило з двома...

Що робить ліс надзвичайно цінним та живим?
11.11.2020р.

Усі люблять гуляти у лісі. Особливо зараз, коли листя дерев набуло золотавих...

Зоя Темнохудова: «Збереження лісу потребує виваженої державної політики»
09.09.2020р.

Закарпатський ліс — коштовна скарбниця України. Ліси займають 51,2 відсотка...

Опитування
Опитування
Опитування

Мораторій на вивіз кругляка хочуть відмінити, а в Ви за чи проти?

Ваш помічник
Ваш помічник
2618
07.11.2007р. |
Камери надійності

Віктор ГАВУРА,
інженер-технолог з переробки деревини Славутського держлісгоспу.
Хмельницька область

Прописна істина для всіх деревообробників: отримання високоякісної продукції на стадії сушіння є запорукою якості готових виробів. А ось як облаштувати цей процес найліпшим чином – на це питання однозначної відповіді немає, в кожного свій шлях.

У технологічному процесі переробки деревини на нашому підприємстві використовується обладнання для сушіння деревини німецької фірми WSAB LIGNOMAT, яке працює за принципом приточно-витяжної вентиляції. Процес сушіння повністю автоматизований, керується головним комп’ютером, в якому закладено програми на сушіння 20 порід деревини, 10 з яких застосовуються у виробництві. В комп’ютер занесені та аналізуються в процесі сушіння початкові та кінцеві параметри деревини, її питома вага, вологість, температура сушіння, кліматичні дані, товщина і т.д. Комп’ютер керує процесом сушіння методом порівняння дійсних значень із заданими показниками за встановленою програмою для певної породи деревини та параметрів пиломатеріалів або заготовок. При цьому вирівнюються і створюються кліматичні умови, що необхідні для якісного та швидкого сушіння.

На виробництві експлуатуються чотири камери, в яких автономно сушаться до 120 куб. м заготовок для виготовлення штучного паркету. Потужність однієї камери з чотирма вентиляторами з автономними двигунами становить 12 кВт. Максимальна температура сушіння – 80оС. Сушильні камери виготовлені із сучасних сплавів алюмінію, основними характеристиками яких є надійність, термостійкість, корозієстійкість, легкість; конструкція камер відзначається простотою монтажу і обслуговування. Одним з головних комплектуючих сушильних камер є реверсивні двигуни з ступінчатим регулюванням, які надійно працюють у складних кліматичних умовах (зміна вологості та підвищені температурні режими). Вони забезпечують правильну та необхідну циркуляцію повітря при сушінні. Двигуни комплектуються генераторами частоти обертання, які програмуються і працюють безперебійно при різних частотах та зміні напрямків потоків повітря.

Наші камери здатні висушувати деревину до 6% вологості, але ми зазвичай використовуємо у виробництві матеріали 8-12% вологості.

Основні контрольно-вимірювальні прилади камер: температурні датчики; датчики кліматичних умов.

З панелі вимірювальних датчиків за точками заміру вологості деревини показники вимірювання передаються в комп’ютер для подальшого опрацювання.

Значний економічний ефект маємо від використання безвідходного виробництва. У чотирьох парових котлах Е–1/9 спалюємо відходи лісопиляння та тирсу, а конденсована вода повторно використовується в системі опалювання цеху. Парові котли вертикальні, мають розрахункову температуру 175оС, виробляють по 1 тони пари на годину, робочий тиск – 2 атмосфери, робоча температура – 100-110оС. Температура повітря в камері регулюється комп’ютером в межах 20-80оС.

Для додаткового зволоження камери у вентиляційних шахтах вмонтовані форсунки для вприскування води. Сушильні камери працюють у режимі безперебійної роботи, за винятком днів, визначених для технічних оглядів та профілактичних робіт.

Газета "Деревообробник"

Теги та ключові фрази
WSAB LIGNOMAT паспорт, як правильно побудувати димохід, дымоходы из нержавеющей стали украина, WSAB-Lignomat.Германия, характеристики wsab lignomat, температурні датчики для шахт, котел Е-1/9, камера відеонагляду, температура повітря в камері, cушильне обладнання wsab lignomat
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку   Інші статті
09.02.2010р.

Thermowood. Що це таке?

За багато тисячоліть, протягом яких людина використовує і обробляє деревину, було створено і впроваджено у виробництво не так вже й багато технологій, які означали стрибок на якісно новий рівень у цій сфері діяльності. Однією із таких технологій стало термічне модифікування деревини, завдяки якому, окрім технологічності, високої декоративності і екологічності, деревина стала ще й довговічною, а геометрія виробів з неї – постійною.

27.10.2009р.

Будуй для себе, та пам’ятай про внуків 1

Деревина – один із найкращих, перевірених віками, будівельних матеріалів. Щоб споруди з цього матеріалу служили протягом якомога довшого терміну, деревина, з якої вони споруджені, потребує захисту від біологічного, атмосферного впливу та від вогню. Нині на ринку є велика кількість засобів захисту, розроблено чимало технологій їх застосування. Ми розповімо про деякі, на наш погляд, найбільш високоефективні.

вагонка киев цена проектуємо сушильні камери
При використанні матеріалів посилання на www.derevo.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.
kremen-decor.com.ua