Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
ДЕРЕВООБРОБКА знову збере в одному місці кращих з кращих
18.02.2022р.

Вже традиційно міжнародна виставка ДЕРЕВООБРОБКА 2022 збере усіх 7-10 червня, хто...

Нові правила: природні ліси замінять лісові плантації
11.02.2022р.

Держлісагентство розробило нові правила, за якими вже в цьому році почне...

Купи, якщо зможеш
07.02.2022р.

Півроку ринок деревини живе за новими правилами. Але замість анонсованої...

Где купить качественные брикеты?
04.02.2022р.

Где выгодно купить топливные брикеты читайте здесь

“Зелена країна” Зеленського. Чи врятує українські ліси мільярд дерев
09.06.2021р.

Президент Володимир Зеленський оголосив про старт свого чергового масштабного...

Опитування
Опитування
Опитування

Мораторій на вивіз кругляка хочуть відмінити, а в Ви за чи проти?

Ваш помічник
Ваш помічник
8880
06.11.2007р. |
Які породи дерева популярні в Європі?

Європейські виробники меблів використовують різноманітні ґатунки деревини. Смаки та уподобання в цій сфері постійно змінюються і, хоча такі екзотичні породи як махонь завжди користувались популярністю, нинішня кон’юнктура вивела на перше місце бук.

Відомо, що тенденції в сфері торгівлі деревиною постійно змінюються. Наприклад, нині доволі популярним є гасло: “Час на березу!”. Але чи це не продовження моди на світлі породи деревини? Фактично, вже доволі довго утримується так звана “світла хвиля”, яка сприяє експорту сировини з помірних кліматичних зон Європи та Північної Америки.

Загалом, сучасний ринок доволі суттєво залежить від великих виробників. Наприклад, шведський концерн “IKEA”, гігант роздрібної торгівлі меблями, частково впливає на загальне використання тієї чи іншої породи дерева для виробництва меблів. Скажімо, свого часу “IKEA” відмовилась від дубу, хоча ніколи не була його найбільшим споживачем. А нині, коли важливим та необхідним матеріалом для високоякісних меблів залишається бук, шведська компанія починає широко популяризувати березу. Але вже зараз багато експертів починає сумніватись, чи найкращі ліси Карелії та Фінляндії, де росте біла береза, зможуть забезпечити зростаючий попит.

Окрім популярності берези, безсумнівно міцні позиції утримує букова деревина, оскільки вона наявна у великих кількостях і їй важко знайти гідного замінника. Окрім того, багато європейських підприємств сильно залежні від виробництва пиломатеріалів з бука, оскільки вони вклали великі суми у відповідні підприємства.

Два роки тому під час виставки-ярмарку “Interzum”, а пізніше і на інших показах, підприємці зробили ставку на бук. Розпочалася популяризація таких класів якості, про які колись у виробництві меблів і не мріяли. Хоча німці, за прикладом американців, запровадили у виробництво і нижчі якісні категорії, щоб досягти найбільш повного використання з наявних сировинних резервів – і це навіть у сфері меблів, що створюються відомими дизайнерами.

Значний попит на букову деревину в Китаї спричинив протягом декількох останніх років зростання цін. Вони ще не зупинилися на стабільному рівні, але оскільки береза не в змозі витіснити бук, він, без сумніву, втримає свої позиції в меблевій промисловості.

Трохи іншою є ситуація з дубом. Ця найбільш традиційна для наших кліматичних умов порода деревини переживала останнім часом не найкращі часи. Лише недавно з’явилися перші ознаки покращення ситуації.

Породи дерева

Порятунком для виробників дубових пиломатеріалів виявилося…виноробстово та підлоги. Попит на клепки до бочок зріс до неймовірного рівня, а процентне збільшення в секторі підлог з листяних порід протягом останніх десяти років сягає двоцифрових показників.

Перспективи деревини з дуба на нашому континенті не всюди є поганими. Як приклад можна навести висхідні тенденції в Бельгії, де ця сировина використовується в значних кількостях. Здебільшого вірними дубові залишаються французькі меблярі, яких підтримує рекламна кампанія місцевих пилорам, що проходить під гаслом “Я вибрав дуб”. Ці заходи дали у Франції такий самий ефект для дубу, як і просування бука в Німеччині.

На ринку з’явилися виразні ознаки переважання вибіленого дубу. Дуб, бейцований в темні відтінки, якось непомітно зник із пропозицій компаній. Однак, це не означає витіснення червоного американського дуба, принаймні якщо говорити про європейські меблі. Деревина з дуба європейського походження, яка є значно поширеною, складатиме сильну конкуренцію американському варіанту доти, доки утримуватиметься високий курс долара.

Хоча пропозиція високоякісної деревини з вишні залишається доволі бідною, а ціни на неї зросли до надзвичайно високого рівня, існує стабільно високий попит як на американську, так і європейську вишню. Ситуація може змінитися лише внаслідок кризи американського ринку. В цілому світі саме вишневій деревині приписують найпривабливіший вигляд серед листяних порід, оскільки вона має тепле забарвлення та приємний рисунок річних шарів. Окрім того, це одна з улюблених “червоних” порід і її не треба постачати з тропічних лісів.

Подібною популярністю користується клен, незважаючи на деяку неприхильність до нього фірми “ІКЕА”. Клен постачається переважно з Канади та Сполучених Штатів, а також його можна знайти в Європі. В тому випадку, якщо б ціни сильно зросли і колір деревини втратив вирішальне значення, залишається ще одна американська порода клену – soft maple (м’який клен), деревина якого дуже нагадує букову.

Нині існує великий попит на горіхову деревину, яка на традиційних ринках збуту, наприклад в Італії, ніколи не втрачає популярності. В Європі все ще утримується стійкий попит на деревину екзотичного вигляду – темних та коштовних порід. В меблевій промисловості очікують повернення попиту на тропічні породи, наприклад махонь, – в основному тому, що для покупців питання вигляду, якості та ціни товару є все ще важливішим за світову екологію.

Постачальники деревини з тропічних країн знаходять вихід на сучасний меблевий ринок, де ключовим критерієм оцінки є смак клієнта та ціна. Охоче купуються як темніші, так і ясніші породи, наприклад wenge чи африканська груша. Їх популярність випливає із контрасту з іншими породами дерева, що свого часу відіграло вирішальну роль у впровадженні на ринок платану. Хоча ця порода, наявна як в Північній Америці, так і Європі, все ще сильно недооцінюється, незважаючи на свою легкодоступність.

У випадку осики, яка вже протягом багатьох років успішно використовується німецькими виробниками спалень, доволі суттєвими є міжконтинентальні відмінності. Отож, порода, що росте в Європі, відзначається яснішим та менш однорідним забарвленням, ніж осика, привезена з північно-західного узбережжя США.

Загалом, модними нині залишаються листяні породи дерева з помірних кліматичних зон, природні запаси яких добре відновлюються. В Європі домінуючою породою є бук. Однак, на ринок впливає багато різних чинників, які в майбутньому обмежать споживачам свободу вибору. Виглядає на те, що все більше зважатимуть не тільки на доступність товару, але й на його визнання з боку покупців, зокрема в роздрібній торгівлі.

За матеріалами “Gazety Drzewnej”
підготувала Ольга Ковальчук.

Газета "Деревообробник"

Теги та ключові фрази
цінні породи дерев україни, найдорожче дерево в україні, породи дерев в україні, найдорожчі породи дерева в європі, Яке дерево найдорожче в Україні, цінні породи дерева України, цінні породи дерев, найдорожчі породи дерев в україні, Нова порода дерева щє кращі показники ніж у дуба., найдорожча деревина в україні
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку


Александр | 09.02.2018 23:06:52

При реставрации окон лучше обратиться к специалистам. www.ww.in.ua

Николай | 06.07.2013 02:24:23

При реставрации окна лучше использовать автомобильную шпаклевку и водоотталкивающий силикон. Статья


   1Інші статті
08.02.2011р.

"Прямих договорів не буде" 2

Інтервю журналу "Бізнес" з головою Державного агентства лісових ресурсів України Віктором Сівцем. Тут ви зможете дізнатися про плани і стратегії новосформованого органу влади

05.03.2010р.

Лісозаготівельна галузь Закарпаття терпить збитки

Свалявський район, у якому колись лісозаготівельна галузь була пріоритетною, а меблеві і деревообробні підприємства славилися на цілу Україну, тепер стоїть наче на розпутті. Ліс ніби то є, але обсяги його заготівлі рік у рік зменшуються, від чого виробництва, зав’язані на ньому, потерпають, терплять великі збитки. Через це чималих коштів недораховується і районний бюджет.

Більше статей за тегами
вагонка киев цена проектуємо сушильні камери
При використанні матеріалів посилання на www.derevo.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.
kremen-decor.com.ua