Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
ДЕРЕВООБРОБКА знову збере в одному місці кращих з кращих
18.02.2022р.

Вже традиційно міжнародна виставка ДЕРЕВООБРОБКА 2022 збере усіх 7-10 червня, хто...

Нові правила: природні ліси замінять лісові плантації
11.02.2022р.

Держлісагентство розробило нові правила, за якими вже в цьому році почне...

Купи, якщо зможеш
07.02.2022р.

Півроку ринок деревини живе за новими правилами. Але замість анонсованої...

Где купить качественные брикеты?
04.02.2022р.

Где выгодно купить топливные брикеты читайте здесь

“Зелена країна” Зеленського. Чи врятує українські ліси мільярд дерев
09.06.2021р.

Президент Володимир Зеленський оголосив про старт свого чергового масштабного...

Опитування
Опитування
Опитування

Мораторій на вивіз кругляка хочуть відмінити, а в Ви за чи проти?

Ваш помічник
Ваш помічник
9951
07.11.2007р. |
Люльку, жінку та коня – не віддам ніому

Для багатьох людей люлька стала чимось більшим, ніж просто предметом для куріння тютюну. Якщо брати до уваги неповторну ауру, яку створює люлька, вона перетворилася на невід’ємний елемент їх життя. Це не необхідність, а приємність, як горнятко кави чи бокал вина, оскільки в самому її палінні найважливішим є процес.

Люлька може надавати людині, що курить, виразу вишуканості та певної таємничості. Водночас вона додає глибини його словам та навіть мовчанню, дозволяє застосовувати в розмові стратегію і дипломатію. І все це завдяки кусневі деревини, якому надано відповідну форму та забарвлення.

Американська мода

Історія люльки на старому континенті розпочалася із повернення Христофора Колумба з Америки. Попередній літопис цього чудового предмету налічує близько 3 тисяч років і пов’язаний з давніми цивілізаціями ацтеків та майя. Англійці, що колонізували Північну Америку, спопуляризували звичай палити люльку. Їх приклад наслідували також голландці. Невдовзі Амстердам став столицею імпортованого тютюну з Венесуели та Вірджинії. До Німеччини тютюн прибув разом з англійськими військами під час Тридцятилітньої війни.

В Європі перші люльки були виконані з глини і випалювались в гончарній печі. За деякий час в угорській Буді з’явилася “біла богиня”, що започаткувала люлькову династію Meerschaum, яка існує і донині. Тамтешній швець вирізьбив її з сеполіту – мінералу, що нагадує застиглу морську піну.

В 1869 році американській фермер винайшов найдешевшу “кукурудзяну люльку” – з висушеного кукурудзяного качана, обробленого гіпсом та відполірованого. Такі люльки, легкі та пористі, забезпечують приємне куріння, але вони недовговічні – “живуть” не більше року.

В Азії та акваторії Тихого океану доволі популярними були бамбукові люльки. В довгий кавалок бамбука перпендикулярно врізався маленький бамбуковий циліндр чи порожнисті маленькі висушені маленькі гарбузи. За рахунок отриманої великої повітряної камери, дим добре охолоджувався.

А взагалі для виготовлення люльок використовувалось багато різноманітних матеріалів, від глини і каменю до сталі і дерева. З деревини, що використовувалась для виготовлення люльок, найпопулярнішими були груша, горіх, слива, липа, береза, вільха, ясен, оливкове дерево. Дуже хороші люльки з вишні.

Найкращі люльки – дерев’яні

Перші дерев’яні люльки з’явились в німецькому місті Ульм. Їх виготовляли з різних порід деревини та використовували срібні наповнювачі, щоб уникнути гіркого присмаку. Часто з цією метою дерев’яні люльки викладали всередині глиною. Хоча все ще бракувало досконалого матеріалу, оскільки глиняні та порцелянові люльки легко розбивались, сеполітові були надто крихкими, окрім того вони не всмоктували ароматизованих масел так, як деревина. Тому курильник повинен був їх смакувати. Однак, перші дерев’яні люльки дуже швидко перепалювалися.

Перелом настав на початку ХІХ століття на Корсиці. Якийсь столяр вирізьбив люльку з бріару – деревовидного щільного наросту між коренем та стовбуром поширеного там куща сімейства верескових, що росте в середземноморських країнах та на Кавказі. Цей матеріал добрий для люльок тим, що при зрілому “віці” деревини – не менше 30 років – він жаростійкий, твердий, довговічний та стійкий до дії тютюну. До того ж текстура бріару дуже гарна. Найдорожчими та найкрасивішими є люльки з бріару, що мають два малюнки текстури волокон: це або “полум’я”, коли волокна розміщені вертикально і ніби обтікають чашечку зі всіх сторін; або поперечний зріз куска бріару “з прямим полум’ям”, а саме “завитки” та “пташине око”. Якщо врахувати, що кусок бріару з подібним розміщенням волокон зустрічається один на тисячу, то зрозуміло, що люльки з таким малюнком є дуже дорогими і відносяться до еліт-класу.

Брієрка, саме так названо люльку, виконану з цього матеріалу, завоювала світ і тримає першість донині. Однак класична, знана всюди лінія люльок виникла в Лондоні, де знаходяться найстарші та найбільш цінні фабрики: Ben Wade, Charatan та Dunhill. Остання виготовляє елегантні люльки, помічені знаменитою білою плямкою, що показує, як потрібно тримати люльку. Люльки Dunhill продаються в 45 країнах світу. До найбільш знаних європейських заводів належать також (на континенті): Savinelli в Мілані, Peterson в Ірландії, Butz-Choquin у Франції, Vauen в Німеччині, Stanwell в Данії, Hillson в Бельгії.

Люлька

Як утворюється люлька?

Для того щоб вирізьбити люльку, необхідно спочатку знайти відповідну деревину. Як правило, дерево зрізають після періоду вегетації чи пізньої осені, взимку або ж ранньою весною, коли воно не має живиці. Потім деревину перевозять на пилораму, де розрізають її на бруси товщиною 4,5 чи 5 см, які перекладають двосантиметровими лиштвами. Так вони повинні пролежати щонайменше два роки, поки не будуть піддані обробці. Деревину для люльки не можна сушити в промислових сушарках.

Потім деревина проходить суровий відбір. Заготовка, яка має які-небудь дефекти, не підходить для подальшої обробки. Вирізані прямокутні кубики, що витримали селекцію, обрізаються і з них формується дерев’яна частина люльки між чашечкою та мундштуком. Таким чином утворюється форма люльки.

Наступний етап обробки люльки – це точіння штильків і чашечок, а також попереднє машинне фрезування. Маючи креслення моделі люльки, токарні ножі встановлюються таким чином, щоб отримати відповідний зовнішній діаметр та глибину, а також діаметр внутрішніх отворів. Треба бути дуже ретельним та точним, щоб пізніше можна було легко підлаштувати мундштук. Подібною є ситуація з чашечкою люльки, яка повинна бути виконана в досконалій відповідності до заданого креслення. Далі на спеціальному фрезерному верстаті із змінними (залежно від діаметру отворів в чашечці) стержнями (штоками) фрезерується 2/3 поверхні люльки. При цьому нижня частина чашечки отримує симетричну форму. Машини, що використовуються для цих операцій, мають високооборотні двигуни (більше 2800 об/хв).

Виготовлені таким чином напівфабрикати, вручну обробляються за допомогою фрези, що крутиться. Таким чином, отримують бажану форму. Далі люлька проходить шліфування на дисках із наждачним папером різної товщини, закінчуючи найтоншим.

Точна обробка

Деяким партіям люльок надають пористу поверхню за допомогою спеціальних мініатюрних фрез та долот, відповідно до побажань майбутніх власників. Потім люлька просвердлюється таким чином, щоб димовий отвір прилягав знизу до чашечки файки. В деяких моделях відразу поєднують чашечку з мундштуком.

Майже кожен мундштук має іншу форму. Чашечки файок поліруються на спеціальних полірувальних дисках. При цьому застосовується мокра пемза. Після пемзи відбувається бейцування за допомогою пензлика. Використовуються спиртові бейци, які надають хорошої барви деревині.

10-15 годин після операції бейцування, за допомогою спеціальної полірувальної пасти поліруються чашечка та мундштук люльки. Потім попередньо очищається ножиком внутрішня частина чашечки. Після цього ще використовується спеціальне кільце із наждачним папером.

Внутрішня частина чашечки люльки покривається теплостійкою рідиною, сумішшю креслярської туші, дрібнозернистого графіту та частинок водяного скла. Потім ще набивається марка фірми та каталоговий номер люльки, вкладається фільтр, перевіряється прохідність димових каналів, а також відбувається остаточне полірування із використанням натурального воску.

Виготовлена таким чином люлька є готовою до використання. Майбутній власник повинен її ще добре опалити, так щоб внутрішня частина чашечки покрилася мінімальним шаром вугілля, що перешкодить надто швидкому перегорянню люльки.

Отже, для того, щоб тішитися всіма перевагами люльки, необхідно вкласти велику кількість праці в цей маленький предмет.

Були вірні люлькам

Люлька, “магічний” дерев’яний предмет, була супутником багатьох видатних особистостей. Люлька була свідком відкриттів Ісаака Ньютона та філософських роздумів Іммануїла Канта. Жорж Симеон визнавав, що є більш вірним люльці, аніж жінкам. Артур Конан Дойль, сам запеклий курець, нагородив люлькою “Peterson” свого безсмертного персонажа Шерлока Холмса. Вінсент ван Гог на відомому автопортреті з обрізаним вухом увіковічнився з люлькою в зубах. З нею не розлучався і Альберт Ейнштейн.

Ольга Ковальчук.

Газета "Деревообробник"

Теги та ключові фрази
Як виготовити люльку для куріння, люлька з дерева етапи вирізання?, як зробити мундштук для коней самому, Девушку йбе кинь, променяв жінку. на тютюн та люлбку, жінки голі скрита камера, Конь йбе, Їбеться з конем, голі замужні, еблі жінок
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку


роман | 06.10.2014 10:45:11

А наливні підлоги можна робити поверх теплої підлоги?

Жанна | 05.10.2012 14:31:52

Я хочу на водяной теплый пол постелить паркетную доску,можно?????

Можна | 21.11.2013 22:00:53

Якщо готовий платити лишні гроші за газ, то можеш ще й коври зверху постелити..


   1Інші статті
15.10.2010р.

Ринок деревообробного обладнання України 2010 1

За даними Держкомстату, імпорт деревообробного обладнання в січні - вересні 2010 р., в порівнянні з аналогічним періодом 2009 р., збільшився більш ніж в 1,5 рази, а за оцінками операторів - навіть у 2 рази

05.05.2010р.

Игра в "микадо"

Итоги 2009 года в мировой лесной отрасли еще предстоит подвести, но уже сейчас можно подсчитать убытки и сделать ряд прогнозов на 2010 год.

Більше статей за тегами
вагонка киев цена проектуємо сушильні камери
При використанні матеріалів посилання на www.derevo.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.
kremen-decor.com.ua