Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію


Останні новини
Останні новини
Всеукраїнська акція "Відновлюємо ліси разом" призупиняється у зв'язку з обмеженнями на організацію масових заходів
13.03.2020р.

Проаналізувавши ситуацію в Україні та Європі, ми вирішили відмінити проведення...

Олександр ФІЛЬЧАКОВ: «Незаконне вирубування лісу в промислових масштабах на Харківщині припинено»
13.03.2020р.

Загрозливе за масштабами незаконне вирубування лісів розпочалося в Україні не...

Підсумки торгів необробленою деревиною заготівлі першого кварталу 2020 р.
12.03.2020р.

Лісогосподарські підприємства львівського обласного управління завершили...

Ми системно змінюємо підходи до роботи у лісовій галузі, - Андрій Заблоцький
11.03.2020р.

95% усієї деревини, яку заготовляють лісогосподарські підприємства в Україні,...

Діджиталізації у лісі: у Коростенському держлісгоспі всі ліси під відеоспостереженням
11.03.2020р.

Відеонагляд все частіше використовують для охорони лісів. Це недешеве...***
Опитування
Опитування
Опитування

Мораторій на вивіз кругляка хочуть відмінити, а в Ви за чи проти?

Ваш помічник
Ваш помічник
3612
06.11.2007р. |
Інновації для меблярів

Створення окремих складових меблевих гарнітурів та елементів внутрішнього інтер’єру пов’язано з використанням різноманітного устаткування. Останнє постійно вдосконалюється, і щороку на світових галузевих виставках з’являється все більше інновацій.

Якісне шліфування – запорука успіху в меблярстві

Висока якість оброблюваної поверхні досягається завдяки використанню широкострічкових шліфувальних машинок. Все частіше з цією метою застосовуються автоматичні перехресні шліфмашинки, переваги яких найбільш яскраво проявляються при використанні сучасних засобів лакування. Така шліфмашинка полірує за допомогою щонайменше двох стрічок, перша з яких завжди працює в поперечному напрямку до волокон. Кінцеве полірування відбувається за допомогою однієї чи двох стрічок, ширина яких залежить від розміру зерна шліфшкурки.

Фірма Weber розробила серію обладнання KLE 2000 з сегментними притискувались балками, яке складає цікаву та економну альтернативу традиційним машинам, що вимагають порівняно великих затрат праці. Комплект багатоелементних притискувальних балок (з шириною сегментів 32 чи 16 мм) рівномірно розподіляє тиск по всій поверхні стрічки при шліфуванні, регулюючи також тиск на краях. В результаті отримуємо сталу якість шліфування на всій ширині та довший термін експлуатації шліфувальних стрічок.

Фірма Bütfering пропонує пристрій для виміру товщини “ME 3000”, який дистанційно скеровує дані до шліфувальної машинки. Вимірювач передає радіошляхом визначену товщину плити до шліфмашинки, де відповідний приймач спрямовує цю інформацію до пристрою керування. Вимірювач має зручну форму, радіус дії близько 12 м (при використанні звичайних батарейок) і шкалу вимірювання від 0 до 50 мм. Можна запрограмувати “величину коригування”, яка віднімається від кожного результату.

Оброблювальні центри

Можливість збільшення гнучкості та ощадності виробничих процесів схилила вже не одного підприємця до заміни стандартного обладнання на комп’ютерні оброблювальні центри.

Все частіше можна зустріти так звані “моделі-нововведення”, основною характеристикою яких є універсальність та низька трудомісткість переобладнання. Також вони краще відповідають фінансовим можливостям невеликих меблевих підприємств.

Нещодавно фірма Holz Her Reich репрезентувала свою першу модель-нововведення оброблювального центру під назвою Easy Master. Вона складається із звареного корпусу та трикутних направляючих для шліфування. Поверхня для розміщення заготовки складається з чотирьох частин, забезпечена усмоктувачами та закріплена механічним способом.

Про багатофункційність машини свідчать такі елементи як 4,4-кіловатний двигун фрезувального агрегату, 9 вертикальних свердлильних шпинделів (7 в напрямку Х і 2 в напрямку Y), подвійний шпиндель для горизонтальних обертань в напрямку Х, подвійний шпиндель, що працює в напрямку Y, а також розпилювальний агрегат для виконання жолобків в напрямку Х. Всі оброблювальні центри керуються за допомогою стандартного персонального комп’ютера.

Фірма Anderson вирішила обладнати свій комп’ютерний оброблювальний центр Magnum винахідливою системою закріплення заготовки. Базовим елементом багатофункційного робочого столу (поверхня 3200х1300 мм) є комплект з восьми обертальних плит, кожна з яких має чотири різні поверхні використання. Перша поверхня плити покрита намагніченою нержавіючою сталлю, на якій в довільному місці монтуються присмоктувальні плитки, що мають контур заготовки.

Посередині плити розміщено обмежувач, що слугує для фіксації оброблюваного матеріалу. Зсунуті докупи плити створюють монолітний рівний стіл. Друга і третя поверхні плити мають алюмінієве покриття з жолобками у формі літери “Т” (яке додатково слугує для закріплення обмежувачів). Поверхня №2 містить ще пневматичні приєднувальні пристрої для додаткових елементів. Нарешті поверхня №4, що широко використовується в обробці деревини, покрита сіткою пазів. За потреби окремі види поверхні можна використовувати в різних комбінаціях. Плити обертаються на 45º, і в кожному положенні їх можна заблокувати. Всі головки плити містять обмежувачі, що слугує для фіксації позиції заготовки.

“Оброблювальні острівки”

Поєднання кількох оброблювальних центрів має забезпечити меблевим підприємствам швидку, ефективну та прибуткову реалізацію замовлення – від отримання заявки до відвантаження готового товару. Werkstatt online – це назва технічної концепції, розробленої групою підприємств Homag, з метою функціонального поєднання трьох оброблювальних центрів для деревини (пристрою для розкроювання плит, крайколичкувального верстата та свердлильного верстата, що керуються комп’ютером), котрі виконують повну обробку окремих заготовок. Для цього розроблено систему передачі інформації від фази конструювання аж до виробництва готового виробу.

Після внесення даних до спеціальної комп’ютерної програми настає стадія їх обробки для виробничого процесу (в вигляді параметрів заготовки, наприклад) і передача безпосередньо до машин. Перший етап обробки здійснює – разом із друком етикеток – розкроювальний пристрій, який визначає оптимальний план розрізу. Етикетки, що додаються до кожної вирізаної частини, друкуються під час розкрою на підставі списку, що зберігається в пам’яті системи керування. Зазначені на них штрих-коди містять всю необхідну інформацію для крайколичкувального верстата та оброблювального центру. Оператор, що обслуговує крайколичкувальний верстат, зчитує з етикетки номер програми і заносить його до машини, яка автоматично готується до заданих операцій і розміщує агрегати у відповідних позиціях. Етикетка містить також інформацію про потрібний вид матеріалу, однак сама заготовка закладається вручну. Зчитування штрих-коду для оброблювального центру відбувається при використанні ручного сканера безпосередньо в пам’ять машини, яка самостійно приводить в дію необхідну програму обробки та систему закріплення заготовки.

Використання штрих-коду як носія інформації на всіх етапах виробничого процесу дає в результаті значне зменшення термінів переобладнання окремих машин. Окрім того, навіть при побудові індивідуальних систем керування забезпечується висока універсальність та продуктивність.

Подібним питанням зайнялася Група SCM, розробляючи систему під назвою Netline, що поєднує різні фази обробки в один безперервний процес виробництва меблів. Комплект машин, поєднаних в мережу, є ефективним завдяки оптимізації термінів обробки та раціональному використанню матеріальних засобів. Кількість обслуговуючого персоналу зменшена до мінімуму. До складу системи входять наступні машини: обладнання для розкрою Sigma 90, яке після виконання оптимізованого плану розрізів друкує етикетки із штрих-кодом, що містять всю необхідну інформацію для подальшої обробки; автоматичний крайколичкувальний верстат Olimpic K 208, який згідно з наданою інформацією приклеює стрічку до плити та виконує її повну обробку; нарешті фрезувально-свердлильний центр Tech 80 Plus, який розпізнає положення оброблюваних елементів, встановлює найкоротший шлях руху інструментів під час фрезування та свердління, після чого виконує необхідні операції. Окрім того, для потреб підприємства зберігається інформація про кількість використаного матеріалу, терміни обробки та недоліки.

Свердління та з’єднання

Виробникам меблевих каркасів, шухляд, елементів рам та планок з деревини фірма Ganner пропонує машину Index 125/250 з цифровим керуванням, що використовується для свердління отворів, нанесення клею та забивання кілків. Без переривання циклу обробляється максимально чотири елементи. Поки триває обробка одного елементу, можна вже забирати попередній чи подавати наступний. Привід осі Х має швидкість ходу 75 м/хв, а отже свердлильний пристрій працює зі швидкістю 8000 об/хв.

За допомогою цього устаткування можна швидко встановлювати кілки різного діаметру (6, 8, 10 та 12 мм) та довжини (25-60 мм). Глибина отвору, довжина виступу фрагмента кілка та висота отвору щодо поверхні столу виставляються за допомогою механічного цифрового лічильника. Кілки, що подаються, контролюються відносно діаметру та довжини, отже завжди забивається кілок відповідних розмірів. Система склеювання має закриту конструкцію. Клей вводиться до отвору за допомогою форсунки, при цьому його кількість вимірюється оптично-електричним методом, що гарантує стопроцентне покриття склеюваних поверхонь.

Надзвичайно результативними виявляються дуже прості, як раніше здавалось, інновації. До таких можна віднести Invis, розроблену компанією Lamello Verbindungstechnik. Непомітний зовні з’єднувач слугує для скріплення двох дерев’яних елементів. Його можна скрутити чи розкрутити протягом кількох секунд. Виробник рекомендує цей винахід зокрема для ексклюзивних меблів, в яких велике значення надається вигляду і акуратності виконання, а також в тих випадках, коли меблі необхідно часто розбирати і знову монтувати.

З’єднувальна частина та гвинтовий стержень являють собою одне ціле. В з’єднувачі міститься магніт, який під впливом зовнішнього магнітного поля обертається довкола власної осі, поміщаючи черговий шар різьби гвинти у відповідні заглиблення. Ефект ударної викрутки гарантує міцне докручування. Змінюючи напрям обертів, можна аналогічним способом демонтувати гвинтове з’єднання.

Щоб важке стало легким

Для кращого маніпулювання важкими та незручними елементами фірма R. Beck Maschinenbau рекомендує устаткування Muli, що слугує для складання меблевих елементів у стоси та їх розбирання. Фірма пропонує дві версії, пристосовані до європалет, що укладаються вздовж або впоперек, та третю, яка має насаджену платформу і транспортує плити різних форматів максимального розміру 2050х2700 мм (її можна застосовувати, наприклад, для горизонтального розкроювального устаткування).

Після встановлення висоти відносно до підлоги, в діапазоні 400-1000 мм, транспортовані елементи переміщуються. Вилка транспортера приводиться в рух електричним двигуном. Величина пересування догори чи вниз встановлюється за допомогою електричної ультразвукової системи.

Водночас фірма Lachner пропонує візок для лакування та складання дверних поверхонь. Після висвердлювання у вужчій поверхні плити відповідних отворів на закріплювальні вилки (глибина близько 11 мм), двері фіксуються. Закріплену таким чином дверну поверхню можна обертати на 180º, що робить можливим вигідне з обох боків лакування, полірування та встановлення завіс. На час підсихання лаку двері ставляться на кант і перевозяться на колесах у відповідне місце. Ставлячи поруч візки із підвішеними дверима, можна вмістити велику кількість одиниць на невеликій поверхні. Обслуговування візка, включно із зніманням полакованих дверей, здійснює одна особа, що, звичайно ж, збільшує ощадність виробництва та монтажу.

Надія Михайлик.

Газета "Деревообробник"

Теги та ключові фрази
саморобна шліфмашинка, саморобний свердлільний, саморобний розпилювальний станок, саморобні меблі, видео саморобни станки ризни, меблісаморобні, меблі саморобні, 4кіловатний мотор, саморобні преси для поперечного склеювання дервини, технічні дані ш scm/Olimpic k208
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку

Коментарів немає, будьте першими та розпочніть дискусію


   Інші статті
14.04.2010р.

“Добробуд” – не довгобуд

В урядів розвинених країн соціальна реабілітація інвалідів – один з основних пріоритетів. У нас держава про існування цієї проблеми тільки-но починає згадувати. І добре, що на допомогу їй в цьому приходять підприємці. Один з поки що нечисленних прикладів у галузі деревообробки – Дрогобицьке підприємство інвалідів (ДПІ) „Добробуд”, яке очолює В. І. Паращак.

29.03.2010р.

VISION-inline для виробництва фасадів

Німецька компанія REICHENBACHERє однією із провідних світових компаній з виготовлення оброблювальних центрів. На обладнанні цієї фірми можна виробляти деталі меблевих виробів, вікна, двері, сходи і навіть дерев’яні скульптури. Про якість обладнання свідчить те, що його використовують у виготовленні елементів інтер’єру салону таких легендарних марок автомобілів, як Bentley, Rolls-Royce, Jaguar, Porsche, BMV і Mercedes.

Більше статей за тегами
вагонка киев цена проектуємо сушильні камери
При використанні матеріалів посилання на www.derevo.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.
kremen-decor.com.ua