Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію


Останні новини
Останні новини
Що заважає лісопереробці рухатися до європейських стандартів?
21.02.2020р.

Інтерв'ю з депутатом Закарпатської обласної ради, очільницею ТОВ «ВГСМ» —...

Кабмін перегляне податкове навантаження на підприємства лісової галузі — Гончарук
21.02.2020р.

Кабінет міністрів України проаналізує податкове навантаження на підприємства...

Детінізація лісу: на Рівненщині запроваджено електронний облік деревини
19.02.2020р.

Заготівля і продаж деревини – під прицільним наглядом. Усі державні...

Ліс, сміття, пилорами: про що говорили жителі району із головним лісівником Волин
19.02.2020р.

18 лютого, начальник Волинського ОУЛМГ Олександр Кватирко зустрівся із...

В Україні за п'ять років відкрили понад 10 тис. проваджень через незаконну вирубку лісу
19.02.2020р.

Україні за п’ять років обліковано понад 10 тис. кримінальних правопорушень...***
Опитування
Опитування
Опитування

Мораторій на вивіз кругляка хочуть відмінити, а в Ви за чи проти?

Ваш помічник
Ваш помічник
2337
06.11.2007р. |
Форматно-розкроювальні верстати від фірми Griggio S.p.A.
SELECT tekst from info_document WHERE ID=307

Продовжуємо публікацію матеріалів про форматно-розкроювальні верстати фірми Griggio S.p.A., з якою тривалий час співпрацює ЗАТ “Станкодніпро”. В минулому номері ми торкнулися специфікації модельного ряду форматно-розкроювальних верстатів. Тепер детальніше розглянемо різні види кареток до цих верстатів. А також розберемося в робочих вузлах і додаткових опціях розкроювальних верстатів, зупинимося на питаннях їх експлуатації і сервісу, дамо деякі рекомендації стосовно аспіраційних систем та інструменту.

“Гриджіо” пропонує П`ЯТЬ ВИДІВ кареток. Усі алюмінієві поверхні на каретках анодовані:

I ВИД. Алюмінієва каретка зі сталевими напрямними на лінійних кулькових підшипниках.

 

Ширина каретки 285 мм. На вибір пропонується кілька довжин кареток
Каретка має просту конструкцію і чудово зарекомендувала себе в експлуатації. Одна з переваг цього виду кареток – простота в роботі. Каретку слід щодня протирати від стружки (рекомендується протирати ганчір’ям, змоченим маслом з невисокою в`язкістю 10-32 мм2/с, гасом чи дизпаливом). Як засвідчила практика, при нормальній експлуатації такі каретки служать досить довго і надійно. Ще одна її перевага – дешевизна. І це зрозуміло: простіша технологія виготовлення, простіша конструкція, менша металоємність виробу.

Не оминемо й одного недоліку – ширина цієї каретки (285 мм) є вужчою, ніж у решти видів.

II ВИД. Алюмінієва каретка з текстолітовими напрямними.

 

Ширина каретка 385 мм. Довжина каретки пропонується на вибір

Ця каретка належить до роликових кареток, тобто рухома частина переміщається по встановленій усередині каретки роликовій парі. Для виготовлення роликової пари використовують спеціальну сталь і здійснюють спеціальну обробку поверхні. Профіль напрямних має вигляд трапеції і відповідає профілю роликів. Ролики вільно котяться по напрямних, які виготовлені зі спеціального композитного матеріалу з підвищеною зносостійкістю. Для точного позиціонування, а відповідно і точного ходу каретки, знизу розташовані підтримувальні ролики. Від того, як правильно відрегульовані ці ролики, залежить уся “життєдіяльність” каретки – плавність ходу, точність різання, формостійкість її верхньої рухомої частини.

Каретки другого виду, порівняно з першим, мають більш м`який хід і більшу ширину (385 мм). Роликова каретка в Україні найпоширеніша і найбільш популярна серед виробників меблів. Однак, при її експлуатації слід дотримуватися таких правил:

 • Ретельно дбати про чистоту напрямних, які вимагають щоденного догляду. Їх необхідно очищувати і протирати ганчір’ям, змоченим у гасі чи в дизпаливі.
 • Рекомендується раз на півроку знімати верхню рухому частину каретки і ретельно очищувати роликові пари. За будь-яких умов усередину потрапляє стружка.
 • Слід щотижня перевіряти відрегульованість підтримувальних роликів. Вони не повинні бути перетягнуті чи надто попущені, і окрім того завжди мають перебувати в чистоті. Правильно відрегульовані підтримувальні ролики, дбайливо доглянута каретка слугують до повного зносу п`ять-шість років. Загальне правило їхнього настроювання: підтримувальні ролики при переміщенні каретки повинні утримуватися пальцями без особливого зусилля.
 • Не допускати ударів плитних матеріалів по каретці. Конструкція підтримувального ролика являє собою кульковий підшипник, який посаджений на ексцентриковий вал (при обертанні цього вала регулюється ступінь притиску ролика до каретки). На зовнішню обойму підшипника надягнутий обідок зі зносостійкого композитного матеріалу. Пам’ятайте, що цей матеріал крихкий і боїться ударів.

Дехто помилково вважає, що текстолітові напрямні треба замінювати після певного періоду експлуатації, тобто після зносу. Зауважимо, що на добре відрегулюваних і доглянутих підтримувальних роликах зношування незначне і практично не впливає на точність ходу каретки. Якщо ви при експлуатації такої каретки побачили характерний слід зношення – це перший сигнал, який свідчить про неправильно відрегульовані підтримувальні ролики. А що стосується заміни текстолітової напрямної, то технологія виготовлення кареток не дозволяє це зробити, тим більше у вашому цеху.

З цього приводу дозволимо собі повернутися до початку статті, де ми розповідали про те, на якому устаткуванні фірма GRIGGIO S.p.A. виготовляє свої верстати і спеціально відстежимо технологію виготовлення кареток з текстолітовими напрямними:

 • У першу чергу готовий алюмінієвий профіль проходить механічну обробку (стругання) і набуває заданого розміру із припуском для шліфування. Здійснюють цю операцію на спеціалізованому стругальному верстаті, який дозволяє обробляти каретки довжиною 3800 мм із точністю 0,005 мм на довжину. Це дуже дорогий верстат і далеко не кожна фірма може дозволити собі таку розкіш. Тому більшість виробників горизонтальних форматно-розкроювальних верстатів купує готові каретки.
 • Потім текстолітові напрямні заклепками кріплять до каретки.
 • Далі проходить стругання напрямних до заданого розміру (форма трапеції) із припуском під шліфування.
 • Після стругання напрямних каретці дають можливість якийсь час полежати для остаточної стабілізації форми.
 • Пізніше проводять остаточне шліфування напрямних.
 • Завершальна процедура – анодування поверхонь каретки.

Зверніть увагу, що одночасне шліфування напрямних і каретки дозволяє досягти дуже точного ходу. Отже, якщо вам хтось обіцяє поміняти текстолітові напрямні безпосередньо в цеху, вважайте це за некомпетентність. Інакше ви лишитесь із зіпсованою кареткою.

III ВИД. Алюмінієва каретка з металевими напрямними і лінійними кульковими підшипниками.

 

Ширина 385 мм.

Така каретка може встановлюватися тільки на моделі СА 400, SС 3200 як опція, замість кареток з текстолітовими напрямними

Каретка такого виду має найвищу точність ходу і найпотужнішу конструкцію. Вона поєднує у собі переваги першого і другого виду кареток, але має один недолік – високу ціну. Каретка ТРЕТЬОГО ВИДУ дорожча, ніж каретка з текстолітовими напрямними

 

 

Вид каретки

Довжина каретки, мм.

Каретка з текстолітовими напрямними

2600

3200

3800

Каретка з металевими напрямними, ширина 385 мм.

2800

3200

3600

Збільшення вартості каретки: у євро

+ 510

+ 640

+ 1330

 

Однак, попри підвищення ціни, ви отримуєте чудовий варіант каретки: вона широка, стійка і невибаглива. І при цьому ви можете назавжди забути про регулювання підтримувальних роликів.

Для виготовлення такого виду каретки використовують порожнисті багатокамерні алюмінієві профілі, які забезпечують високу жорсткість скручування і формостійкість усієї каретки, підвищуючи її надійність і довговічність.

В обслуговуванні така каретка цілком відповідає догляду за кареткою першого виду.

Великий плюс каретки – можливість заміни сталевих напрямних, а також лінійного підшипника просто в меблевому цеху. Правда, відзначимо, що така потреба може виникнути набагато пізніше, ніж морально застаріє верстат.

IV ВИД. Алюмінієва каретка з металевими циліндричними напрямними.

Ширина каретки 400 мм (А, мал.1). Довжина каретки 3200 мм.

 

 

Ця каретка одна з останніх розробок фірми GRIGGIO S.p.A.

Каретка належить до роликових, як і розглянутий раніше ІІ вид. Однак, у каретці четвертого виду використовуються багатоканальні алюмінієві профілі з подвійною структурою, які забезпечують жорсткість. У каретці встановлена не пара, а три ролики. Здвоєний ролик дозволяє вирівняти навантаження, що виникає в процесі пиляння великих листів, забезпечує велику точність і стабільність руху. Як засвідчили дослідження, здвоєний ролик необхідний для кареток довжиною понад 2500 мм.

Цьому виду кареток властиві переваги і недоліки кареток ІІ виду. Така каретка більш жорстка і надійна. Зношення роликів і напрямних відбувається рівномірно й одинаково.

Каретка має можливість фіксуватися в чотирьох положеннях. Цей вид каретки встановлюється тільки на верстаті 1243.

Порівняно з конкуруючими фірмами-виробниками кареток зі сталевими напрямними, каретка від фірми GRIGGIO S.p.A. має такі переваги:

 • два поздовжні пази на поверхні каретки;
 • широка міжосьова відстань між сталевими напрямними (більш широка база) забезпечує більшу стабільність;
 • широка нижня частина каретки (168 мм) забезпечує велику стабільність каретки загалом;
 • додатковий підсилювальний структурний елемент профілю на внутрішньому боці рухомої частини каретки;
 • підтримувальний ролик кріпиться на потовщеній базі (потовщений алюмінієвий профіль);
 • перед роликами встановлено вісім очищувальних скребків, які виготовлені із спеціального матеріалу, причому краї скребків загострені для ідеального очищення напрямних ковзання.

V ВИД. Алюмінієва каретка зі сталевими напрямними з лінійними підшипниками.

Ширина каретки 300 мм. Можливі довжини 2600 мм, 3200 мм.

 

Це цілком нова розробка фірми “Гриджіо”, що з`явиться на ринку у вересні нинішнього року.

Ця каретка – модернізований варіант каретки першого виду. У ній поряд зі збільшенням ширини і довжини з`явилося два поздовжніх пази на робочій поверхні. Для верхньої і нижньої частини використані багатокамерні порожнисті алюмінієві профілі з подвійною структурою, що помітно збільшує жорсткість і стійкість каретки.

В обслуговуванні й експлуатації ця каретка аналогічна каретці першого виду. Нова каретка буде встановлюватися на верстатах SC 32, SC 400 і, за нашими прогнозами, матиме добре майбутнє в Україні (особливо на верстаті SC 32, який ми вже описували).

Що стосується вибору верстата з тією чи іншою кареткою, то ви повинні його зробити, виходячи зі своїх власних принципів. Технологія виготовлення всіх кареток досить висока, а точність різання, яку забезпечують усі каретки від фірми GRIGGIO S.p.A., оптимальна. При виборі каретки ви повинні зважити всі переваги і недоліки наявних видів кареток, ну і звичайно, розраховувати на свої фінансові можливості.

Сподіваємося, що вся запропонована в цій статті інформація буде корисна вам при купівлі форматно-розкроювального верстата, допоможе вам зробити вибір, і нехай цей вибір буде правильним. Нам же хочеться приділити увагу ще ряду аспектів, до яких ні в якому разі не можна ставитися легковажно. Далі мова йтиме про те, що потрібно для запуску верстата, як правильно його експлуатувати, яким інструментом обладнати, яким має бути аспіраційний пристрій.

Отже, перше питання, яке постає перед покупцем верстата після його придбання – як верстат установити і запустити в експлуатацію. Для встановлення форматно-розкроювального верстата в цеху необхідна площа 35-40 м2 (це з урахуванням використання кутового упора – стандартна довжина торцювання 3200 мм). Для забезпечення роботи верстата варто також врахувати місце для складування листів ДСП, МДФ, стільниць та інших оброблюваних матеріалів. Не забувайте про оброблені заготовки і відходи – вони не змусять себе довго чекати.

Поверхня, на яку буде встановлюватися верстат, повинна бути рівною і витримувати вагу верстата. Спеціальних вимог до поверхні підлоги немає. Що стосується її рівності – це насамперед необхідно для оператора. Одним з недоліків горизонтальних форматно-розкроювальних верстатів є те, що оператору доводиться постійно ходити поруч з верстатом, стежити за подачею матеріалу (рівномірно підштовхувати) і утримувати при цьому заготовку.* Для цього підлога і повинна бути рівною.

Установлювати верстат можна просто на підлогу. Однак, ми рекомендуємо поставити верстат на гумові килимки (наприклад, транспортерна стрічка) під чотири точки опори чи на віброупори. Переваги останніх полягають в тому, що з їхньою допомогою можна досить просто встановити верстат горизонтально.

Конструкція такого типу верстатів досить проста. Експлуатувати верстат не складно, але оператору, що працює на форматному верстаті, бажано мати технічну освіту. Оператор повинен знати:

 • технологію різання плитних матеріалів (ДСП, МДФ, ДВП, фанера й ін.);
 • використовуваний при розкрої інструмент – різновиди дискових пилок (основних і підрізних), які пилки і для яких матеріалів використовуються, режими роботи (частота обертання, величина подачі) і т.д.;
 • основні методи роботи на форматно-розкроювальному верстаті;
 • методи настроювання, правильної експлуатації і догляду за верстатом. Це ті знання, які оператор одержує при запуску верстата в експлуатацію від техніка фірми-продавця;
 • мати просторове мислення, уміти читати креслення;
 • мати базові знання деталей машин.

Як побудувати робочий процес на форматно-розкроювальному верстаті – вирішувати знову ж вам. Зазвичай, для цього необхідно два-три чоловіки. Один оператор (пильщик), а один-двоє його помічників. Помічник має покласти лист ДСП на каретку, підтримати цей лист у процесі обробки, переміщувати (крутити) оброблюваний лист, а також приймати з правого боку верстата відрізані заготовки і відходи.*

При експлуатації форматно-розкроювального верстата більшість операторів працює і обслуговує верстат у міру своєго вміння (простіше кажучи, так, як хтось навчив раніше) і при цьому прислухаються деяких помилок. Зламати стереотипи дуже важко, але, як свідчить практика, переглядати методи експлуатації верстата просто необхідно для підвищення продуктивності праці, якості обробки і довговічності роботи самого верстата.

Оператор повинен уміти виконувати такі настроювання:

 • контроль висоти поперечних напрямних і їхнє регулювання;
 • регулювання підтримувальних роликів (на роликових каретках);
 • регулювання упорів стільниці (плита станини);
 • регулювання вільного різання ліворуч за допомогою зміни положення каретки;
 • регулювання вільного різання праворуч (на рівнобіжному упорі);
 • настроювання кутового упора (перпендикулярність кутового упора каретці);
 • перевірка нульового положення пильного диска.

Пам’ятайте, вузли горизонтальних форматно-розкроювальних верстатів у процесі експлуатації піддаються вібраційним і ударним навантаженням, що призводить до зміни настроювань.* Оператор просто зобов`язаний періодично здійснювати вищевказані настроювання (період залежить від умов експлуатації), інакше в майбутньому, як свідчить досвід роботи, верстат доведеться капітально “лікувати”.

Найбільшої уваги потребує кутовий упор. Він вимагає постійної перевірки перпендикулярності каретки, що надалі впливає на якість виконання операції свердління (якщо свердління виконується на верстаті) і складанні готового виробу (ситуація розбіжності боків, щілини при складанні знайомі, мабуть, усім). На настроювання кутового упора дуже впливають удари листа ДСП при установці на каретку (особливо цілого листа)*. Ми настійно рекомендуємо за цим стежити й укладати заготовку акуратно, без ударів. Постійні удари, зрештою, призводять до розхитування кріплення лінійки кутового упора і неможливості подальшого точного настроювання.

Таким чином, треба визнати, що людський фактор – один з основних, які впливають на якість одержуваної продукції. Мабуть, варто ще раз згадати і про ті спеціальні опції, що встановлені на вашому форматно-розкроювальному верстаті для полегшення праці ваших працівників.

Щоб упорядкувати подальші рекомендації з правильної експлуатації устаткування зробимо певний висновок. Отже, аби досягти високої якості продукції при роботі на форматно-розкроювальному верстаті, як, власне кажучи, і на будь-якому іншому верстаті, дуже важливо враховувати такі чотири основних фактори:

 • оператор (обслуговуючий персонал);
 • верстат (а також його допоміжне устаткування: витяжка, компресор і т.д.);
 • інструмент, яким верстат обладнаний.
 • оброблюваний матеріал.

Якщо з тієї чи іншої причини один з перерахованих вище факторів “недопрацьовує” – ненастроєний верстат, неправильно підібраний інструмент (затуплений або неправильно заточений), недостатня кваліфікація персоналу чи низька якість оброблюваного матеріалу, то ви не досягнете високої якості продукції, а якщо і вдасться, то вам доведеться слабкість однієї ланки компенсувати чимось іншим (власне кажучи, саме так часто і відбувається).

Першого пункту – кваліфікації персоналу – ми вже торкнулися. На правилах обслуговування форматно-розкроювального верстата ми зупинимося трохи згодом, коли мова йтиме про гарантійні заходи. Зараз давайте поговоримо про аспіраційне устаткування й інструмент.

Як ви розумієте, при обробці плит і натуральної деревини виникає велика кількість дрібної стружки. Для забезпечення нормальної роботи верстата необхідна аспіраційна установка. У більшості випадків застосовують місцеві витяжні шафи. Використання таких автономних установок забезпечує достатню зручність у роботі і має перед централізованою системою аспірації такі переваги:

 • мала споживана потужність (1,1 – 3,0 кВт);
 • займає невелику площу;
 • мобільність переміщення;
 • висока ефективність видалення стружки;
 • немає втрат теплого повітря з цеху узимку;
 • простота в експлуатації.

Для форматно-розкроювальних верстатів зазвичай необхідні такі параметри витяжних шаф:

 • продуктивність 800 – 1000 м3/год;
 • швидкість руху повітря 20 – 23 м/с;
 • створюваний тиск розрідження на вході 900 – 1000 Па.

ЗАТ “Станкодніпро” давно плідно співпрацює з чеською фірмою ACword spol s r. o., яка спеціалізується на випуску місцевих аспіраційних установок. Широка номенклатура витяжних шаф цієї фірми дозволяє задовольнити будь-які запити виробників меблів у плані обладнання цеху системами видалення стружки. Так, модельний ряд фірми ACword spol s r. o. має моделі з продуктивністю до 7900 м3/год, швидкістю повітря від 22 до 30 м/с і тиском розрідження на вході від 900 до 1800 Па. Як бачите, є з чого вибирати.

Багато проблем у роботі на форматно-розкроювальному верстаті виникає через інструмент. Дуже важливо, щоб, наприклад, дискові пилки мали правильне загострення, тобто були правильно витримані кути загострення, які заклав виробник. Інакше, як свідчить практика, виникають нарікання на устаткування, хоча насправді причина криється в інструменті.

Пропонуємо вашій увазі таблицю, за якою ви зможете підібрати інструмент для різних матеріалів і, відповідно, підібрати подачу:

Який вибрати інструмент, вирішувати вам, але зі свого боку зауважимо, що останнім часом з`являються нові, прогресивні розробки дискових пилок, які застосовуються для розкрою ДСП. Думаємо, є сенс за рекомендацією продавця випробувати нові пилки. ЗАТ “Станкодніпро” нині пропонує інструмент німецької фірми Leitz Gmb & Co. KG, яка посідає провідні позиції в галузі виробництва інструмента для деревообробної промисловості. Нині ми можемо запропонувати тільки для обробки ДСП – СІМрізновидів дискових пилок!

 

Проблему інструмента можна обговорювати довго і це, мабуть, тема окремої статті.

Гарантійне обслуговування усіх верстатів фірми “Гриджіо” техніки ЗАТ “Станкодніпро” здійснюють протягом 12 місяців з моменту пуску верстата в експлуатацію. У період гарантійного і післягарантійного обслуговування надається повне сервісне обслуговування висококваліфікованим технічним персоналом ЗАТ “Станкодніпро”. Усі співробітники технічного відділу регулярно проходять навчання на фабриках в Італії. Традиційним стало щорічне відвідування виробничих підприємств GRIGGIO S.p.A., де відбувається докладне вивчення технологічних і конструкційних нововведень. Особлива увага приділяється наявності на складі в Дніпропетровську не тільки верстатів, але й швидкозношуваних запчастин до них (паси, підтримувальні ролики і т.д.).

І нарешті хотілося б особливу увагу звернути на технічний догляд за форматно-розкроювальними верстатами. Регулярне чищення і змащування верстата продовжує термін служби і є основною передумовою якісного розкрою. Як обслуговувати каретки, було описано вище. Що стосується верстата, то вам необхідно:

 • щодня очищати від стружки станину, сегменти агрегату нахилу, шини рівнобіжного упора (щотижня цілком розібрати і почистити), очищення усередині і навколо верстата.

Як правило, видалення стружки на верстаті здійснюється зверху і знизу. Зверху відсмоктування стружки відбувається через захисний ковпак, він же захищає і зону різання. Знизу відсмоктування стружки здійснюється з пильного вузла (під пильним блоком). Однак, через конструктивні особливості усіх без винятку горизонтальних форматно-розкроювальних верстатів не вдається цілком виключити виліт стружки із зони обробки. * Тому щодня потрібно старанно прибирати верстат (зовні й усередині) від стружки. Особливо ретельно необхідно стежити за чистотою тертьових (ковзаючих) і дотичних поверхонь верстата, які безпосередньо впливають на точність обробки (напрямні каретки, пильний блок, кутовий упор і рівнобіжний упор). Варто також приділяти особливу увагу чистоті посадкових місць основної та підрізної пилки, бо залишки пилу і стружки при установці пилок прямо впливають на якість пропилу.

 • Для видалення залишків смоли варто використовувати засоби, які розчиняють смолу, але після обробки розчинником поверхню слід протерти промасленою ганчіркою, щоб уникнути корозії;
 • підшипники валів основної та підрізної пилок закритого типу не потребують змащування протягом усього терміну служби;
 • після очищення від стружки сегментів агрегата нахилу їх необхідно змастити;
 • не допускайте потрапляння масла і стружки на приводні паси;
 • щомісяця перевіряйте стан зношення приводних пасів;
 • регулярно перевіряйте правильність настроювання всіх агрегатів.

Не забувайте: при виявленні поломок чи неприродного зносу запчастин вам краще відразу звернутися в службу сервісу за консультацією. Ми завжди будемо раді вам допомогти.

* Уникнути деяких складностей і проблем, які пов`язані з конструкцією горизонтальних форматно-розкроювальних верстатів, дозволяють вертикальні форматно-розкроювальні верстати. У статті ви, певно, звернули увагу на значок (*), який ми ставили там, де про такі проблеми йшла мова.

У вертикальних форматно-розкроювальних верстатах використовується зовсім інший підхід до розкрою, тобто лист ДСП стоїть нерухомо (під кутом 5о від вертикалі), а пильний блок переміщається. Відчути різницю в підході до пиляння може кожний інженер, який креслив на звичайному столі, а потім ту ж операцію виконував на кульмані. Продуктивність різко зростає.

Ряд основних переваг, які говорять на користь вертикальних форматно-розкроювальних верстатів:

 • займає мало місця – 6-14 м2;
 • оператору не потрібно пересуватися уздовж верстата за кожним пропилом;
 • немає необхідності тягнути і обертати лист, як це робиться на каретці;
 • лист не дряпається;
 • більша точність різання;
 • такий верстат значно простіший в обслуговуванні (оператор повинен тільки змінювати пилки, настроювати підрізну пилку, чистити верстат після роботи, змазувати напрямні).

У квітні 2002 року ЗАТ “Станкодніпро” уклало торгову угоду зі швейцарською фірмою STRIEBIG A.G., світовим лідером з виробництва вертикальних форматно-розкроювальних верстатів. На осінній виставці “Лісдеревмаш 2002”, що відбудеться з 17 по 20 вересня в м. Києві, у Пушкінському парку, у виставковому центрі “АККО Інтернешнл”, ви зможете побачити такий верстат у роботі на нашому стенді. Користуючись нагодою, ми запрошуємо всіх бажаючих відвідати наш стенд.

У свою чергу, ми плануємо в найближчих номерах газети опублікувати статтю, цілком присвячену вертикальним форматно-розкроювальним верстатам – модельний ряд, особливості конструкції, методи роботи, умови експлуатації тощо.

Олег Кущ.

Газета "Деревообробник"

Теги та ключові фрази
сушилка для полотенец электрическая, електросушка для білизни та рушників вертикальна, сушилка для ванной электро, Сушка в ванну комнату фото и цены киев, столярні верстати розкроювальні 3220, сушилка для ванной лесенка, электрическая сушилка в ванную комнату, сушилка для полотенца ванной элект купить донецк, электросушилка для полотенец в украине, сушилка для полотенец в ванную
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку

Додайте коментар, висловіть свою думку

Ivan | 25.04.2017 12:08:00

Без полотенцесушителя не могу представить себе ванную комнату. Как сушить полотенца, одежду если нет балкона. Полотенцесушитель - это стильный и практичный аксессуар в ванной комнате. Помню выбирал себе сушку - просмотрел не один десяток моделей. Выбор просто огромный, выбирал на сайте:
https://shop.agromat.ua/polotentsesushiteli Электрические полотенцесушители, наверное, самые удобные в установке и эксплуатации.

[Відповісти]

   Сторінки: 1Інші статті
09.02.2010р.

Стелажі для деревообробки 1

Склад – стратегічно важливий об’єкт будь-якого деревообробного підприємства, адже там зберігають сировину і матеріали, що необхідні для безперервної роботи підприємства. На складі зберігають також готову продукціє. Зрозуміло, що підприємство не зможе працювати без сировини, але воно також не може працювати, якщо немає куди дівати готову продукцію, а безпосередньо в цеху її багато не складеш.

26.01.2010р.

Новинки лідера

Ми розпочинаємо серію статей про технологічні новинки, запропоновані на ринку групою Leitz. Спектр її товарів охоплює увесь асортимент високоточних інструментів, які застосовуються на верстатах для розкрою масивної деревини, для виробництва дерево-похідних та синтетичних матеріалів.

Більше статей за тегами
вагонка киев цена проектуємо сушильні камери
При використанні матеріалів посилання на www.derevo.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.
kremen-decor.com.ua