Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію


Останні новини
Останні новини
Всеукраїнська акція "Відновлюємо ліси разом" призупиняється у зв'язку з обмеженнями на організацію масових заходів
13.03.2020р.

Проаналізувавши ситуацію в Україні та Європі, ми вирішили відмінити проведення...

Олександр ФІЛЬЧАКОВ: «Незаконне вирубування лісу в промислових масштабах на Харківщині припинено»
13.03.2020р.

Загрозливе за масштабами незаконне вирубування лісів розпочалося в Україні не...

Підсумки торгів необробленою деревиною заготівлі першого кварталу 2020 р.
12.03.2020р.

Лісогосподарські підприємства львівського обласного управління завершили...

Ми системно змінюємо підходи до роботи у лісовій галузі, - Андрій Заблоцький
11.03.2020р.

95% усієї деревини, яку заготовляють лісогосподарські підприємства в Україні,...

Діджиталізації у лісі: у Коростенському держлісгоспі всі ліси під відеоспостереженням
11.03.2020р.

Відеонагляд все частіше використовують для охорони лісів. Це недешеве...***
Опитування
Опитування
Опитування

Мораторій на вивіз кругляка хочуть відмінити, а в Ви за чи проти?

Ваш помічник
Ваш помічник
3000
05.11.2007р. |
Нові технології на схилах Карпат

Конкретні шляхи реалізації вимог Закону України “Про мораторій на проведення суцільних рубок на гірських схилах у ялицево-букових лісах Карпатського реґіону” розглянули учасники виїзної наради Держкомлісгоспу України на базі Сколівського та Славського держлісгоспів ДЛГО “Львівліс”.

– Закон, який прийнято у лютому цього року, розповідає перший заступник голови Держкомлісгоспу Орест Фурдичко, – накладає мораторій на суцільні рубки в ялицево-букових лісах Карпат на 10 років. Але це аж ніяк не означає, що нині не можна вирубувати деревину, яка досягла біологічної стиглості. Треба залишити праліси, лісові екосистеми, які цікаві для лісівничої та біологічної науки, довівши до 2015 року рівень заповідних об’єктів державного лісового фонду в Україні до 15 відсотків (нині – близько п’яти). Рубати дозволено вузькими лісосіками завширшки 50 м. Але щоб брати деревину з найвищих вершин, закон вимагає перейти на передові технології, впровадивши в Карпатському регіоні до 2005 року трелювання деревини з гір повітряно-канатними установками з використанням колісних тракторів. Задля активізації впровадження вимог закону у життя Держкомлісгосп зініціював проведення наради-семінару на території Сколівського та Славського держлісгоспів за участю представників лісогосподарств чотирьох областей Карпатського регіону Львівської, Івано-Франківської, Чернівецької та Закарпатської, а також чеських колег, які виготовляють канатні установки, словацьких виробників лісових колісних тягачів, інших зацікавлених сторін.

Учасники наради мали нагоду побачити в роботі та оцінити різні варіанти лебідок. Зокрема демонструвалась чеська канатна система Larix та канатна установка, яка виготовлена на заводі ВАТ “Ходорівполіграфмаш” на замовлення Держкомлісгоспу. Вітчизняний зразок, на жаль, значно поступається закордонному і потребує ще чимало доопрацювань, вважає генеральний директор ДЛГО “Львівліс” Анатолій Дейнека. На його думку, поки що треба орієнтуватись на чеські транспортні системи. Вони ефективні та доступні за ціною. Коли ж вітчизняні виробники “дотягнуть” канатку, яка забезпечуватиме і продуктивність, і безпеку праці, – звичайно ж, треба буде співпрацювати з ними.

За останні два роки об’єднання “Львівліс” виділило понад $2,7 млн. на придбання канатних установок та колісних тракторів. Нині тут працює шість канатних установок, ще треба придбати дев’ять колісних трелювальних тракторів – і необхідний мінімум буде забезпечено.

На нараді було прийнято ухвалу, яка складатиме основу рішення колегії Держкомлісгоспу із забезпечення держкомлісгоспів повітряно-канатними установками та колісними тракторами. А вже в бюджеті на 2003 рік мають бути закладені кошти на переобладнання лісозаготівельного виробництва. На базі Славського держлісгоспу планується створити спільне підприємство із складання техніки: закуповувати комплектуючі деталі повітряно-канатних установок в Чехії, а збирати та монтувати на тракторах ЮМЗ та інших. Адже 30-40 відсотків вартості установки коштує базовий трактор. Наша промисловість їх виготовляє.

Нові технології на схилах Карпат

Ще одна болюча проблема – будівництво доріг. Без доріг, майданчиків, підпірних стінок вести повноцінне господарство неможливо. Знані лісівники стверджують, що за густоти доріг менше 0,6 відсотка про сталий розвиток лісового господарства не може й мови йти. Дорожня мережа в Карпатах дуже слабенька. На жаль, будівництво доріг вимагає ще більших фінансових витрат, ніж закупівля канатно-повітряної техніки. Після повеней 1999 та 2001 років на будівництво доріг виділено 10,4 млн. грн., і дороги на Закарпатті будувались. Потрібно, аби будівництво доріг фінансувалось постійно, а не епізодично – після повеней та ін. Якби протягом 10 років щорічно виділялось близько 50 млн. грн., то вдалось би покращити ситуацію в Карпатському регіоні, проблемам якого присвячено окремий розділ у новій редакції Лісового кодексу України, який подано на розгляд ВР України.

Нині залишки гусеничної техніки в гірському регіоні, за твердженням начальника відділу технічної політики й інвестицій Держкомлісгоспу Анатолія Сабадира,становлять 36 відсотків. Її призначення треба змінити. Дослідний взірець канатної установки виробництва заводу “Ходорівполіграфмаш”, яку було змонтовано у Рахівському держлісгоспі, на жаль, виявився недієздатним. Довелось переробляти деякі вузли. На жаль, і в другій установці вади продовжують виявлятись.

– Наразі ми не маємо великого досвіду з виготовлення канатно-трелювальних установок, – говорить голова правління ВАТ “Ходорівполіграфмаш” Володимир Левко. – Підприємство виготовило лише дві установки. В конструкції канатної установки, яка встановлена у Сколівському лісгоспі, враховані усі зауваження, які були пред’явлено до першої, і вона цілковито відрізняється від неї. Нині нам продемонстрували інші закордонні аналоги цієї техніки, зокрема “Larix”, виробництва Чехії, й ми побачили усі недоліки наших експериментальних зразків. Завод має серйозну науково-технічну базу, кадровий потенціал і невдовзі зможе виготовляти конкурентноспроможні канатно-трелювальні установки як з верхнім, так і з нижнім розміщенням.

Згідно з державною програмою “Ліси України” на 2002-2015 роки потреба в коштах лише на технологічне оснащення становить 204 млн. 154 тис. грн. Загалом треба 125 канатних установок, в тому числі 49 стаціонарних та 76 мобільних. Уже на 2002 рік потрібно 16 канатних установок. Програма також передбачає придбання 535 колісних тракторів. До речі, у розвинутих країнах на три тис. га лісового фонду нині перебуває в експлуатації понад 750 одиниць різних канатних транспортних систем. А система працює повноцінно, коли є ще 1-2 мобільні трактори, які оперативно відвозять сировину.

– Прерогатива нашого інституту, – сказав директор УкрНДІгірліс, доктор біологічних наук Василь Парпан, – правила рубок, технологія рубок головного користування, способи лісовідновлення, питання проблеми селекції, проблема захисту та моніторингові дослідження тощо. Наш інститут також працював над розробкою Закону “Про мораторій на проведення суцільних рубок на гірських схилах у ялицево-букових лісах Карпатського реґіону”, і на часі впроваджувати його в практику лісогосподського виробництва. Нинішня нарада засвідчує, що зроблені перші серйозні кроки. В Карпатах впроваджуються природозберігаючі технології, які ґрунтуються на канатному лісоспуску. Не має значення спосіб рубок, важливо, як забрати деревину, щоб не пошкодити ґрунт, якомога більше зберегти підріст. Канатна система “Larix” трелює деревину при рубках головного користування на крутих схилах – це перспективний напрям. Нині тракторами по Карпатах не можна їздити.

Стефанія ШИБУНЬКО.

Газета "Деревообробник"

Теги та ключові фрази
нові технології трелювання деревини, канатні установки в карпатах, стаціонарні та мобільні канатні установки, нові агрегати для лісу статті з журналу, агрегати для створення лісу в гірських умовах, які агрегати для створення лісу на гірських схилах, агрегати для створення лісу на гірських схилах, крутість схилів для гусеничноі техніки, Труба пластиковая 100мм. Стоимость одного места? Винница, монтаж внутрішнього водопроводу із труб пвх
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку

Додайте коментар, висловіть свою думку

Eddie | 07.12.2015 09:45:52

Выполнить эту операцию можно, если длина штангенциркуля позволит «обхватить» толщину трубы. Важно запомнить, что выполняется операция в самом широком месте. После этого диаметр трубы, который был получен, нужно разделить на 3.14, то есть, на число Пи.
Кстати, эту информацию я вычитал с этого сайта:

http://ogodom.ru/kak-izmerit-diametr-trubyi.html

[Відповісти]
Eddie | 21.11.2015 12:36:38

Как уже упоминалось ранее – оборудования для сварки ПЭ труб не представляет собой сложную высокотехнологичную конструкцию. По сути – это тот же паяльник, с помощью которого необходимо нагреть изделие до температуры плавления, а она у полимеров не превышает 270ºС.

Более конкретней на на этом сайте: http://ogodom.ru/tehnologiya-diffuzionnogo-soedineniya-polietilenovyih-trub-s-pomoshhyu-svarochnogo- oborudovaniya.html

[Відповісти]
Тетяна | 17.02.2012 17:01:14

А чому в статті зовсім не згадали про труби україньского виробництва?

[Відповісти]
Анна | 17.02.2012 17:19:05

Фахівці, які надавали інформацію для статті, віддають перевагу закордонним виробникам

[Відповісти]

   Сторінки: 1Інші статті
18.03.2011р.

Достатніх обсягів лісосировини й справедливої ціни на неї!

Цього вимагають від організаторів аукціонних торгів вітчизняні деревопереробники. Нинішні умови проведення аукціонів із продажу необробленої деревини, які створило Державне агентство лісових ресурсів України, не тільки не спрямовані на підтримку вітчизняного виробника, а й загрожують руйнівними наслідками для деревообробної та меблевої галузей країни

08.02.2011р.

"Прямих договорів не буде" 2

Інтервю журналу "Бізнес" з головою Державного агентства лісових ресурсів України Віктором Сівцем. Тут ви зможете дізнатися про плани і стратегії новосформованого органу влади

вагонка киев цена проектуємо сушильні камери
При використанні матеріалів посилання на www.derevo.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.
kremen-decor.com.ua