Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
ДЕРЕВООБРОБКА знову збере в одному місці кращих з кращих
18.02.2022р.

Вже традиційно міжнародна виставка ДЕРЕВООБРОБКА 2022 збере усіх 7-10 червня, хто...

Нові правила: природні ліси замінять лісові плантації
11.02.2022р.

Держлісагентство розробило нові правила, за якими вже в цьому році почне...

Купи, якщо зможеш
07.02.2022р.

Півроку ринок деревини живе за новими правилами. Але замість анонсованої...

Где купить качественные брикеты?
04.02.2022р.

Где выгодно купить топливные брикеты читайте здесь

“Зелена країна” Зеленського. Чи врятує українські ліси мільярд дерев
09.06.2021р.

Президент Володимир Зеленський оголосив про старт свого чергового масштабного...

Опитування
Опитування
Опитування

Мораторій на вивіз кругляка хочуть відмінити, а в Ви за чи проти?

Ваш помічник
Ваш помічник
4654
07.11.2007р. |
Гарант якості – сушильне обладнання

Валерій Ковальов,
головний технолог ТОВ “ФОРЕСТА”.

Деревина – це, без сумніву, матеріал широко використовуваний, але водночас, вимагає спеціальної обробки, особливо для його подальшого використання у виробництві меблів. Необхідною умовою для будь-якого її застосування є правильне сушіння до необхідної внутрішньої вологості.

Перед вітчизняним деревообробником виникає серйозна проблема, що полягає у виборі: типу продукції (заготовка чи завершений продукт), з якої планується виготовляти меблі; породи дерева (м`яка, тверда), з якою доведеться працювати; типу і виду устаткування (користованого, що працює за застарілими технологіями чи нове, сучасне, але потребує серйозних інвестицій); ділового партнера при придбанні того ж деревообробного обладнання або збуті вже готової продукції.

Нині для українського виробника гостро стоїть проблема вибору способу сушіння деревини, тому що тільки після завершення даного етапу матеріал по-справжньому готовий до подальшого використання чи обробки на виробництві.

Причому, із проблемою вибору сушильного устаткування зіштовхуються як невеликі приватні підприємства, так і державні деревообробні гіганти.

Одними з найвідоміших виробників сушильних камер є італійські, німецькі, чеські й американські фірми, установки яких працюють на основі принципово різних технологій: конвективні сушильні камери (“TERMOLEGNO”, Італія; “Incomac” Італія, “Copcal” Італія ); вакуумні камери (Koetter Dry Kiln Inc., США; “KRONSEDER”); конденсаційні установки (“EBAC”; “DRYFINN”).

На думку більшості фахівців, процес сушіння в конвективних сушильних камерах найбільш наближений до процесу сушіння деревини в природних умовах, а отже у такий спосіб можна одержати матеріал найвищої якості. Так само слід зазначити, що при порівнянні різних технічних показників, у тому числі і комплексного витратного показника, камери конвективного типу вигідно вирізняються на тлі конденсаційних і вакуумних, незважаючи на продуктивність останніх.

За відгуками фахівців, завдяки великому досвіду, ретельності проектування і якості застосовуваних матеріалів, італійські установки отримали найбільше визнання й успішно працюють у багатьох країнах світу. Наприклад, сушильні камери італійської фірми TERMOLEGNO s.r.l., з`явившись на ринку в наших сусідів – росіян, відразу одержали високу оцінку і визнання серед фахівців. Кілька таких сушильних установок працюють також і в різних регіонах України.

У цій статті ми розглянемо основні складові частини сушильної камери на прикладі італійської моделі TERMOLEGNO, щоб визначити основні вимоги, які ставляться до сучасних сушильних установок. 

Несуча структура. До її елементів нележить: крокви, колони, стійки, виконані зі стійкого до корозії алюмінієвого сплаву; стіни і стеля зі спеціальних алюмінієвих панелей зі скляною ватою товщиною 100 мм, високої щільності, негігроскопічної, спеціально винайденої для значних температурних коливань і для тривалого терміну експлуатації.

 

 

Єдине, що необхідно зробити замовнику самотужки в процесі установки сушильної камери – це підготувати для неї фундамент за нескладним кресленням, наданим фірмою-виробником сушарки. Проте власне монтаж має бути виконаний фахівцями фірми-виробника, у протилежному випадку місцеві “умільці” легко можуть помилитися при складанні конструкції, що надалі спричинить серйозні проблеми, наприклад, порушення герметичності камери, зниження рівня продуктивності і т.д.

Однак при бажанні “заощадити”, можна самостійно закласти фундамент, побудувати стіни і дах, а фірма-виробник забезпечить вас “начинкою”, тобто спеціальними дверима і необхідним устаткуванням, про яке мова йтиме далі. 

Двері. Зробити двері самостійно практично неможливо, тому що одне з основних вимог до них – це створення абсолютної герметичності. Виробник може поставити різні типи дверей: пересувний моноблок; зі стулками, що складаються (типу “книга”); інші.

Вентиляцію забезпечують гелікоїдальні вентилятори з алюмінієвими лопатями, відлиті під тиском, з реверсивним профілем, з насадкою з нержавіючої сталі й електродвигунами IP 55 класу H, що витримують високі температури і вологість.

При придбанні сушильної камери потрібно також звернути увагу і на кількість вентиляторів, якими буде оснащена сушарка. Їхня кількість різна, залежно від породи дерева, що передбачається для сушіння в цій установці. Наприклад, TERMOLEGNO у свої сушильні камери для сушіння твердих порід деревини встановлює більшу кількість вентиляторів (на сушарку об’ємом 100 м3 - вісім вентиляторів), а для сушіння м`яких порід – менше (на 100 м3 – чотири вентилятори), оскільки надмірна вентиляція може привести до неякісного сушіння. 

Підвісна стеля з профільваного листового алюмінію

Обігрів. Пристроями для забезпечення обігріву є:

 

 

1) теплообмінники в самій камері, що являють собою біметалеві труби з нержавіючої сталі з алюмінієвим різьбленням, що гарантують високий теплообмін; 2) котел.

Можна використовувати будь-які модифікації котлів, навіть користовані, але при цьому враховувати, що: потужність котла не повинна бути менше необхідної для певного обсягу сушильної камери; сам котел повинен бути автоматизованим. Вода, що подається, повинна бути постійно нагріта до 90 градусів Цельсія, а неточність щодо температури не повинна перевищувати ±4 градуси.

Зазвичай, виробники сушильних камер не виготовляють котли. Але все-таки на думку фахівців, краще придбати й установити новий котел, що порадить чи запропонує виробник сушильної установки, оскільки, ґрунтуючись на власному досвіді, він знає кращу комбінацію. 

Повітрообмін забезпечується заслінками з нержавіючої сталі й алюмінію, укомплектованими електродвигуном в 24 V, установленими на землю чи закріпленими на стіні, що гарантують чудовий повітрообмін за короткий час. Електродвигун для заслінок є невід`ємною частиною, оскільки заслінки, згідно зі станом деревини в камері, програмуються на відкриття чи закриття.

Зволоження. Необхідність додаткового зволоження в ході виконання програми сушіння є очевидною. Воно забезпечується розпилюючими форсунками, з`єднаними з трубами з нержавіючої сталі, що гарантують правильну гідрометричну рівновагу усередині камери.

Вимірювачі вологості. Система вимірювання вологості складається з двох блоків, кожний з який приєднаний до трьох датчиків, що кріпляться рівномірно по всьому об`єму деревини, що сушиться в камері, що дає повну інформацію про процес сушіння в будь-який момент часу.

Підвісна стеля відокремлює вентилятори від штабелів деревини і захищає механізми від механічного ушкодження при завантаженні і вивантаженні матеріалу. Підвісна стеля виконана з профільованого листового алюмінію, вставленого в спеціальні профілі, що дозволяють їх досить просто зняти.

Двері для інспекції – це ще одна додаткова можливість потрапити усередину установки, не відчиняючи основні двері і не порушуючи мікроклімат, створений у камері під час процесу сушіння. Ці двері оснащені безпечною ручного, що не нагрівається під впливом високої температури.

Електрощит. Виконаний відповідно до сучасних чинних нормативів, передбачено його автоматичне функціонування і приєднання до контрольного електронного обладнання. Сам електрощит розташовується не в камері, а в допоміжному приміщенні, також це може бути котельня або цех.

Електронне устаткування мод. “TERMOLEGNO 2800” дозволяє документувати весь процес сушіння і вести при бажанні на підприємстві безперервний контроль якості відповідно до вимог стандартів серії ISO 9000. Цей комп`ютерний пристрій, якщо є необхідність, може бути підключений до PC і здатний одночасно контролювати до 32 різних сушильних камер, причому, вони можуть розміщуватися на значній відстані одна від одної. 

В реальному житті, в умовах Східної Європи, зазвичай не вдаються до контролю процесу сушіння за допомогою РС (персонального комп`ютера), оскільки досвідчені старі працівники рідко добре володіють цими навичками. Тому, більш простий, наочний, практичний, але не менш “електронний” варіант – це використання безпосередньо того апарата, що пропонує фірма-виробник.

Також, виходячи з практики, серйозні постачальники пропонують сушильні камери “під ключ”, що зрештою не виходить дорожче, ніж купувати всі елементи окремо, але що надалі обов`язково забезпечить більшу ефективність і продуктивність установки. Так само незаперечною перевагою першого варіанту є гарантійне обслуговування устаткування (як правило, протягом року).

Дуже важливим моментом при виборі сушильного устаткування є наявність в Україні представництва закордонної фірми-виробника, що може надати всі необхідні консультації безпосередньо чи зв`язати замовника з постачальником.

У будь-якому випадку вибір із широкого спектра вітчизняних і закордонних сушильних установок, як завжди, залишається за українським виробником.

Газета "Деревообробник"

Теги та ключові фрази
Дві держави світових постачальників деревини твердих порід, держави- світових постачальників твердої деревини, держави світових постачальників твердої деревини, сушильне обладнання для сухофрукт, держави найбільші постачалиники мягких порід деревини, світові постачальники деревини твердих і мяких порід, світові постачальники деревини твердих і м'яких порід, сушильні камери для деревини copcal, обладнання сушильних установок, постачальники деревини


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку   Інші статті
09.02.2010р.

Thermowood. Що це таке?

За багато тисячоліть, протягом яких людина використовує і обробляє деревину, було створено і впроваджено у виробництво не так вже й багато технологій, які означали стрибок на якісно новий рівень у цій сфері діяльності. Однією із таких технологій стало термічне модифікування деревини, завдяки якому, окрім технологічності, високої декоративності і екологічності, деревина стала ще й довговічною, а геометрія виробів з неї – постійною.

27.10.2009р.

Будуй для себе, та пам’ятай про внуків 1

Деревина – один із найкращих, перевірених віками, будівельних матеріалів. Щоб споруди з цього матеріалу служили протягом якомога довшого терміну, деревина, з якої вони споруджені, потребує захисту від біологічного, атмосферного впливу та від вогню. Нині на ринку є велика кількість засобів захисту, розроблено чимало технологій їх застосування. Ми розповімо про деякі, на наш погляд, найбільш високоефективні.

Пропозиції, що можуть Вас зацікавити
 01/11/2022
6
вагонка киев цена проектуємо сушильні камери
При використанні матеріалів посилання на www.derevo.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.
kremen-decor.com.ua