Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
ДЕРЕВООБРОБКА знову збере в одному місці кращих з кращих
18.02.2022р.

Вже традиційно міжнародна виставка ДЕРЕВООБРОБКА 2022 збере усіх 7-10 червня, хто...

Нові правила: природні ліси замінять лісові плантації
11.02.2022р.

Держлісагентство розробило нові правила, за якими вже в цьому році почне...

Купи, якщо зможеш
07.02.2022р.

Півроку ринок деревини живе за новими правилами. Але замість анонсованої...

Где купить качественные брикеты?
04.02.2022р.

Где выгодно купить топливные брикеты читайте здесь

“Зелена країна” Зеленського. Чи врятує українські ліси мільярд дерев
09.06.2021р.

Президент Володимир Зеленський оголосив про старт свого чергового масштабного...

Опитування
Опитування
Опитування

Мораторій на вивіз кругляка хочуть відмінити, а в Ви за чи проти?

Ваш помічник
Ваш помічник
3995
07.11.2007р. |
Пластик – декоративний личкувальний матеріал

Декоративний паперовошаруватий пластик (ДПШП) являє собою листовий матеріал, отриманий методом гарячого пресування на поверхових пресах спеціальних видів паперу, просоченого синтетичними термореактивними в’яжучими.

Піонером в галузі шаруватих пластиків був американський вчений Бакеланд, який отримав в 1912 році в США патент на процес просочення фенолоформальдегідною смолою шарів паперу, сушіння і наступного затвердіння під тиском і при високих температурах. Історія виробництва ДПШП в Європі починається з патенту № 615400, виданого в Німеччині 6 липня 1935 року. Предметом винаходу є спосіб отримання продуктів конденсації, які можуть бути використані в якості в’яжучих для шаруватих матеріалів. В Радянському Союзі виробництво ДПШП вперше було освоєно в 1956 році на Ленінградському заводі шаруватих пластиків.

Технологія виробництва пластика високого тиску (HPL), яка використовується в світовій практиці, складається із таких стадій: приготування в’яжучих (аміноформальдегідних і фенолоформальдегідних смол); просочення і сушіння паперу; пресування просоченого паперу, вкладеного в пакет; обрізування, збільшення шорсткості не лицевої поверхні ДПШП, маркування виробу.

При пресуванні шаруватого пластика безперервним методом на двострічкових установках виключається стадія набору пакетів. Увесь папір, просочений в’яжучим, розмотується з рулонів і надходить в установку для пресування.

Традиційна технологія виробництва ДПШП передбачає просочування спеціальних видів просочувальних паперів в’яжучими, в якості яких використовуються амінофенолоформальдегідні смоли, з подальшим сушінням при підвищених температурі і тиску. Папір в складі пластику виконує дві функції: є армуючим наповнювачем та носієм декоративних властивостей.

Залежно від призначення і фізико-механічних показників декоративний паперовошаруватий пластик за міжнародним стандартом ISO 4586 класифікується таким чином:

Таблиця

Класифікація шаруватих пластиків

Класифікація

Тип

Приклади використання

Характеристика

Компактний стандартний шаруватий пластик широкого використання – CGS.

Компактний стандартний шаруватий пластик широкого використання з підвищеною вогнестійкістю – CGF.

CS або CF

Двері, стіни, перегородки, різні самонесучі конструкції, в т.ч. транспортні засоби

Матеріали великої товщини з добрими властивостями в спеціальних галузях використання при роботі в горизонтальному і вертикальному положеннях, які потребують особливо високої ударної міцності і вологостійкості

Стандартний шаруватий пластик для роботи в горизонтальному положенні при великих навантаженнях – HDS.

Стандартний шаруватий пластик для роботи в горизонтальному положенні при великих навантаженнях з високою вогнестійкістю – HDF.

S або F

Настили, полички на спеціальних основах.

Дуже висока зносостійкість поверхні.

Висока ударна міцність.

Дуже високий опір до дряпання.

Стандартний шаруватий пластик широкого використання для роботи в горизонтальному положенні – HGS. Стандартний шаруватий пластик широкого використання для роботи в горизонтальному положенні з високою вогнестійкістю – HGF.

Стандартний шаруватий пластик широкого використання з подальшим формуванням для роботи в горизонтальному положенні – HGP.

S, F або P

Поверхні кухонних і ресторанних столів, обшивка дверей і личковки стін, які піддаються високим навантаженням, внутрішні перегородки громадських транспортних засобів. Офісні меблі (столи для комп’ютерів), меблі для ванних кімнат.

Висока зносостійкість поверхні.

Висока ударна міцність.

Висока стійкість до дряпання.

Стандартний шаруватий пластик широкого використання для роботи в вертикальному положенні VGS. Стандартний шаруватий пластик широкого використання для роботи в вертикальному положенні з високою

S, F або P

Меблеві фасади, личковки стін, шаф, в т. ч. для ванних кімнат

Середня зносостійкість поверхні. Середня ударна міцність. Середня стійкість до дряпання.

вогнестійкістю – VGF. Стандартний шаруватий пластик широкого використання з подальшим формуванням для роботи в вертикальному положенні – VGP.

S, F або P

Декоративні поверхні зі спеціальними ефектами для використання в вертикальному положенні в кухнях і виставкових павільйонах.

Низька зносостійкість поверхні.

Середня ударна міцність і опір до дряпання.

Стандартний шаруватий пластик для роботи в вертикальному положенні при малих навантаженнях – VLS.

S

Видимі бокові деталі шаф

Низька зносостійкість поверхні і опір до дряпання. Середня ударна міцність.

Примітка:

CS – компактний стандартний шаруватий пластик

CF – компактний шаруватий пластик вогнестійкий

S – стандартний шаруватий пластик

F – вогнестійкий шаруватий пластик

P – шаруватий пластик з подальшим формуванням

В останні роки отримало активний розвиток виробництво нових типів декоративних паперовошаруватих пластиків з особливими властивостями, в тому числі пластик подальшого формування (постформінг). Важливою властивістю пластика постформінг є можливість подальшого формування (випуклої або ввігнутої форми) при нагріванні до 160-220 оС відповідно до вибраної технології і потрібного радіуса.

Шаруватий пластик – це напівфабрикат, який при товщині менше 2 мм у більшості випадків використовується при наявності основи – матеріала, який не міняє принципово розмірів і має максимально рівну поверхню.

Нині досить актуальним залишається покращення властивостей декоративної поверхні пластику, створення і запровадження нових методів отримання декоративних ефектів на матеріалі. Також зростає необхідність надання всім типам пластиків вогнестійкості, підвищення стійкості до дії агресивних середовищ.

Слід пам’ятати, що всі без винятку фірми зобов’язані наносити чітко і ясно друкарським способом всі дані про матеріал, в тому числі і інформацію про те, яким методом він виготовлений.

Декоративний паперовошаруватий пластик користується високим попитом в усьому світі. Можна з певністю сказати, що на сьогоднішній день спеціалістами не запропонований рівноцінний аналог декоративного паперовошаруватого пластика.

За матеріалами Леоніда Бараша.

Газета "Деревообробник"

Теги та ключові фрази
Вогнестійкій пластик, характеристика деревно шаруватий пластик, декоративний паперово-шаруватий пластик, пластик під кругляк обивочный, деревно шаруватий пластик для меблів ціна, Технологія Личкування пластей паперово шаруватим пластиком, види паперу для виробництва дпшп, технологія личкування пластей паперовашаруюватим пластиком, декоративний паперово шаруватий пластик, декоратианий паперошаруватий пластик
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку   Інші статті
14.04.2010р.

“Добробуд” – не довгобуд

В урядів розвинених країн соціальна реабілітація інвалідів – один з основних пріоритетів. У нас держава про існування цієї проблеми тільки-но починає згадувати. І добре, що на допомогу їй в цьому приходять підприємці. Один з поки що нечисленних прикладів у галузі деревообробки – Дрогобицьке підприємство інвалідів (ДПІ) „Добробуд”, яке очолює В. І. Паращак.

29.03.2010р.

VISION-inline для виробництва фасадів

Німецька компанія REICHENBACHERє однією із провідних світових компаній з виготовлення оброблювальних центрів. На обладнанні цієї фірми можна виробляти деталі меблевих виробів, вікна, двері, сходи і навіть дерев’яні скульптури. Про якість обладнання свідчить те, що його використовують у виготовленні елементів інтер’єру салону таких легендарних марок автомобілів, як Bentley, Rolls-Royce, Jaguar, Porsche, BMV і Mercedes.

вагонка киев цена проектуємо сушильні камери
При використанні матеріалів посилання на www.derevo.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.
kremen-decor.com.ua