Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
ДЕРЕВООБРОБКА знову збере в одному місці кращих з кращих
18.02.2022р.

Вже традиційно міжнародна виставка ДЕРЕВООБРОБКА 2022 збере усіх 7-10 червня, хто...

Нові правила: природні ліси замінять лісові плантації
11.02.2022р.

Держлісагентство розробило нові правила, за якими вже в цьому році почне...

Купи, якщо зможеш
07.02.2022р.

Півроку ринок деревини живе за новими правилами. Але замість анонсованої...

Где купить качественные брикеты?
04.02.2022р.

Где выгодно купить топливные брикеты читайте здесь

“Зелена країна” Зеленського. Чи врятує українські ліси мільярд дерев
09.06.2021р.

Президент Володимир Зеленський оголосив про старт свого чергового масштабного...

Опитування
Опитування
Опитування

Мораторій на вивіз кругляка хочуть відмінити, а в Ви за чи проти?

Ваш помічник
Ваш помічник
5659
04.11.2007р. |
Горизонтальний чи вертикальний розкрій плити?
 

Вертикальний розкрій плитних матеріалів з’явився не дуже давно, власне кажучи, з початком застосування самих плитних матеріалів у будівництві, деревообробці й інших галузях промисловості. Виникла необхідність одержувати точний розкрій великих листів, а обробляти їх традиційно, в горизонтальному положенні, важко і не зовсім зручно. Для вирішення цього завдання були створені вертикальні форматно-розкроювальні верстати (нім. Plattensage), дослівно – пила для плит. Родоначальником цих верстатів стала швейцарська фірма STRIEBIG AG.

Перші верстати були випущені наприкінці 50-х років. Нині фірма “Штрібіх” - лідер з виробництва вертикальних форматно-розкроювальних верстатів і спеціалізується тільки на їхньому виготовленні.

Фабрика фірми оснащена сучасним устаткуванням. Причому, більшість устаткування було розроблено і виготовлене ексклюзивно. Особливої уваги заслуговують зварювальні центри з програмним керуванням, здатні з високою точністю обробляти станини довжиною до 6-ти метрів і шириною до 3-х метрів. Велика частина комплектуючих для верстатів виготовляється на фабриці у Швейцарії. У цих верстатах цілковито усе: станина, технологія виготовлення, використовувані матеріали і навіть упакування – вирізняються швейцарською якістю.

Поява можливості розкроювання плит у вертикальному положенні зламало стереотип традиційного підходу до розкрою. На відміну від горизонтальних форматно-розкроювальних верстатів, де матеріал, що розпилюється, рухається відносно пилки, на вертикальних верстатах пила рухається відносно плити, і при цьому плита стоїть практично у вертикальному положенні (нахилена відносно вертикалі на 5°).

Такий підхід до розкрою плит знайшов широке застосування в багатьох галузях промисловості, де використовуються плитні матеріали. Спектр застосування цих верстатів широкий: від виробництва корпусних меблів до оформлення фасадів будинків, від виготовлення виставкових стендів до виробництва машин і апаратів. Види оброблюваних плитних матеріалів можуть бути різноманітними: плити з деревних матеріалів (ДСП, ДВП, МДФ, фанера), масив, пластмаси (дуропласт, термопласт спінений, термопласт м`який), алюміній, комбіновані композитні панелі (панелі, що складаються з двох алюмінієвих пластин і полімерної пластини між ними – ALUCOBOND, DIBOND, ETALBOND та ін.), гіпсокартон та ін.

Від верстатів STRIEBIG AG ви завжди одержите якісний результат: усі перераховані вище матеріали розкроюються точно за розмірами з якісним пропилом. Також, за допомогою відповідних додаткових пристроїв, ви можете фрезерувати пази з різним профілем, пиляти під будь-яким кутом від 0° до 45° , робити внутрішні вирізи (що практично неможливо на горизонтальних форматно-розкроювальних верстатах).

 

 

У цій статті ми хочемо ознайомити вас з вертикальними форматно-розкроювальними верстатами, їх будовою, можливостями і методами роботи.

Почнемо з конструкції верстата. Вертикальний форматно-розкроювальний верстат, являє собою зварену раму (станину), встановлену вертикально (нахилену назад на 5° ). Рама верстата - це основа точності розкрою. Вона являє собою тверду цілісну зварену конструкцію, сорокаразово укріплену розпірками, що надає їй високу вібростійкість. На верхній і нижній частині рами розташовані з високою точністю відшліфовані напрямні, по яких рухається пильна балка. Напрямні обробляються на спеціальному верстаті тільки після того, як цілком зварена й оброблена рама верстата. Масивна й особливо тверда балка точно рухається по напрямних по всій довжині і чітко фіксується в положенні різа, при цьому кутова точність гарантується на 100%. Пильна балка слугує кронштейном для пильного блоку, що, своєю чергою переміщається по пильній балці вниз і може повертатися на 90° для виконання горизонтальних різів. Пиляння на верстаті здійснюється зверху вниз і зліва направо. Легкість вертикального переміщення пильного блоку забезпечує система противаг. Ця система дає можливість без особливих зусиль не тільки виконати розпил (переміщати пильний блок), але й після виконання вертикального пропилу підняти пильний блок з нижнього положення на висоту, зручну для подальшої роботи.

Як і в горизонтальних форматно-розкроювальних верстатах для розкрою ламінованої ДСП, а також твердих, пористих чи хвилястих поверхонь, щоб уникнути відколів, застосовується підрізний вузол (опція). Однак на вертикальних форматно-розкроювальних верстатах підрізний вузол має деякі переваги:

  • просте і швидке встановлення і демонтаж на верстаті;
  • спрощене регулювання ширини різа;
  • простота експлуатації;
  • компактна конструкція, широкий обзір при роботі.

Він забезпечує точність, якість і комфортність роботи. Діаметр підрізної пилки – 80 мм, діаметр посадкового місця – 20 мм, частота обертання – 15000 об/хв. Привід підрізної пилки здійснюється від основного електродвигуна.

Як ви розумієте, перш ніж виконати розкрій заготовки на верстаті, її необхідно якимось чином зафіксувати. Для реалізації цього завдання передбачено кілька конструктивних рішень. Перше – це нахил рами верстата на 5° , що забезпечує щільне прилягання оброблюваної заготовки до верстата. При цьому, заготовка спирається на гратку з опорних планок. Гратки складаються з горизонтальних стопорних планок і напрямного профілю для горизонтального упора. Вони встановлені рухливо на вертикальних напрямних у рамі верстата. Усі гратки відхиляються вниз, коли пилка при горизонтальному розпилі потрапляє на опорну планку.

Друге - опорні ролики, розташовані в нижній частині верстата. Вони фіксують матеріал, що розпилюється, знизу. Опорні ролики утворюють нижню опорну площину для плити, що розпилюється. По них легко пересувається плита, при цьому усувається небезпека ушкодження її крайки навіть при пересуванні важких і великих плит (максимальна вага 350 кг матеріалу, що розпилюється, розподілена рівномірно на всі ролики). Більшість опорних роликів виконані з захисним бортиком, що запобігає ковзанню плити.

Другим елементом фіксації заготовки є стопор горизонтального зсуву, щоСтопор розташований між двома крайніми опорними роликами з правого боку верстата. Він слугує упором для великих заготовок і запобігає зсуву заготовки при горизонтальному розпилюванні.

Для обробки невеликих заготовок на верстаті передбачена так звана середня опора. Середня опора дає можливість оператору обробляти дрібні і середні заготовки, не нахиляючись. За необхідності середня опора за допомогою ручки відкидається і встановлюється в горизонтальне чи вертикальне положення. У зоні середньої опори встановлена гратка з маленькою відстанню між опорними планками. Невелика відстань між опорними планками запобігає перекиданню дрібних деталей. Максимальна вага матеріалу, що розпилюється, рівномірно розподілена по середній опорі і складає 150 кг. На правому кінці середньої опори, як і на опорних роликах, установлено стопор горизонтального зсуву.

Усі перераховані вище конструктивні рішення спрямовані на підвищення точності і якості різа. Безпосередню впливав на точність різа (відпиляти заготовку за заданим розміром) система лінійок і упорів, що дозволяють точно позиціонувати заготовку відносно лінії різа. Основний і, мабуть, найчастіше використовуваний упор, що застосовується при вертикальних різах – горизонтальний упор. Для виконання вертикальних різів на верстаті передбачені визначені заздалегідь точки вертикальних різів. Відстань між двома точками розпилів – 1000 мм. Тільки в цих точках пильна балка може блокуватися. Блокування відбувається в спеціальних планках, розташованих чітко в точках вертикального розпилу, у верхній і нижній частині пильної балки. Точка вертикального розпилу, що розташована в центральній частині верстата, називається нульовою точкою розпилу. За цими точками і розраховується довжина різа на горизонтальному упорі. Горизонтальний упор переміщається по напрямному профілю, що розташований вище середньої опори і може позиціонуватися тільки зліва від нульової точки вертикального розпилу. У напрямному профілі горизонтального упора встановлені масштабні лінійки, за якими позиціонується упор. Як додаткова опція горизонтальний упор можна розмістити і праворуч від нульової точки розпилу, при цьому покази зчитуються зліва направо. За допомогою притискування упор фіксується в будь-якому бажаному положенні.

Для встановлення розміру горизонтального пропилу на пильній балці розташовані дві масштабні лінійки з різними початковими точками відліку. Права масштабна лінійка слугує для встановлення розміру розпилу, коли матеріал, що розпилюється, стоїть на опорних роликах. На лівій лінійці зчитується розмір розпилу, коли матеріал, що розпилюється, розміщено на середній опорі.

Заслуговує на увагу можливість здійснювати різання однакових за шириною смуг (при горизонтальному різі). Цю можливість надає смуговий упор. Працює смуговий упор дуже просто. Від верхньої крайки плити відміряється необхідна ширина смуги, при цьому упор пересувається по лінійці на ширину смуги. Потім пильний блок насувається на виставлену ширину смуги доти, поки упор не торкнеться крайки плити. У цьому положенні блокується пильний блок і виробляється горизонтальний пропил.

При обробці різних заготовок іноді необхідно регулювати глибину занурення пильного блоку. Для цього в корпусі пильного блоку розташований упор глибини різа, що дуже швидко налагоджується. Максимальний виступ пильного диска заданий заздалегідь і становить 13 мм.

Це загальні особливості конструкції верстата, властиві практично всім моделям. Щоб створити більш повне уявлення про ці верстати, проаналізуємо принципи роботи на вертикальних форматно-розкроювальних верстатах.

Основа концепції верстатів фірми “Штрібіх” полягає в наступному: потік оброблюваних матеріалів рухається зліва направо, тобто плити, що підлягають розпилу, надходять на верстат із правого боку, а розпиляні в розмір заготовки забираються з верстата з лівого боку. Такий підхід особливо рекомендується при розкрої плит на заготовки, які призначені для подальшої обробки на інших верстатах. За необхідності виконати розпил на більш дрібні деталі, великі заготовки укладаються з боку керування верстатом.

При обробці плитних матеріалів варто враховувати таке:

  • матеріал, що розпилюється, повинен усією своєю площиною рівно прилягати до гратки із планок. Щодо позиції розпилу, заготовку слід розмістити таким чином, щоб під час обробки її можна було притиснути рукою до гратки;
  • плити, що розпилюються, не повинні нічим фіксуватися на гратці (струбцини, скоби і т.д.);
  • при пакетній обробці декількох плит, вони мають бути однакового формату й оброблятися переважно вертикальним різом;
  • не вкладати плити одну на одну.

Необхідно вважати на деформацію плит після обробки. Стружкові плити, деревноволокнисті плити, клеєна фанера, пластмасові плити, а також плити з текстоліту, гетинаксу, алюмінію й алюмінієвих сплавів у результаті процесу виготовлення мають внутрішні залишкові напруги. Наслідки цих напруг видно насамперед при першому розділовому розпилі. Часом після цього розпилу плити мають наступну картину. Подібний ефект може зустрітися, якщо від такої плити відрізаються смуги вертикальним чи горизонтальним пропилом. Ця властивість матеріалу особливо помітна при розкрої на вертикальних форматно-розкроювальних верстатах, тому що заготовки після розкрою залишаються стояти одна біля одної чи одна на одній. Якщо після виконання їхніх розпилів крайки заготовок мають деяку “кривизну”, то потрібно розуміти, що це не залежить від точності верстата, а лише від специфічних властивостей матеріалу.

При пилянні плит у вертикальному положенні розрізняють такі види пропилів:

 1. Вертикальний пропил;
 2. Горизонтальний пропил;
 3. Обрізний пропил;
 4. Форматний пропил;
 5. Вирізка внутрішніх отворів;
 6. Пакетне різання.

  Вертикальним розкроєм на цих верстатах виконується приблизно 60-70% усіх різів. Більшість з цих різів виконується на нульовій точці розпилу, тому що там розміщено початок масштабної лінійки. Є кілька причин, які говорять на користь вертикального різа:

   • ергономічний і зручний спосіб роботи: при ручній подачі пильний агрегат з мінімальним зусиллям може переміщатися (при оптимальному положенні тулуба);
   • відрізані шматки не можуть зсуватися;
   • немає необхідності вставляти клин у розпил;
   • розрізані заготовки простіше і зручніше знімати з верстата;
   • просте встановлення розміру пропила.

  При виконанні вертикального пропилу необхідно виконати наступні операції:

  1. Пильну балку підвести до точки вертикального пропилу (чи до нульової точки) і заблокувати.
  2. Горизонтальний упор установити на необхідний розмір.
  3. Матеріал, що розпилюється, установити з правого боку верстата і повільно підкотити по роликовій опорі до горизонтального упора.
  4. Умикнути двигун. Пильний блок підняти вище крайки матеріалу, що розпилюється, цілком занурити і зробити пропил.
  5. Зняти матеріал, що розпилюється, з верстата.

  Горизонтальний пропил виконується при розташуванні пильного блоку в положенні горизонтального різа (дискова пилка перпендикулярна до пильної балки). Для виконання горизонтального різа пильну балку необхідно посунути в лівий кінець верстата настільки, щоб пропил починався тільки після повного занурення пильного блоку. Розмір пропилу встановлюється щодо роликової або середньої опори. При відпилюванні вузьких заготовок особливу увагу варто звертати на те, що з моменту врізання до виконання повного пропилу заготовку необхідно утримувати чи притискати таким чином, щоб усунути небезпеку травм.

  При виконанні горизонтального пропилу необхідно встановлювати клини в пропил. При обробці середніх чи великих заготовок перший клин вставляється в початок пропилу, а другий - наприкінці пропилу (після того, як пильний диск цілком проріже плиту). Після виконання пропилу верхня частина заготовки, таким чином, лежить на клинах.

  Багато виробників корпусних меблів у своїй роботі мають проблеми з якістю ДСП. На тлі багатьох дефектів ДСП особливої уваги заслуговує стан крайок. Після виготовлення, транспортування і зберігання крайка плити має хвилясту, набряклу і нерівну поверхню і не може слугувати базовою поверхнею при розкрої. А якщо взяти до уваги внутрішні напруження, то стає ясно, що не обрізавши плиту по краях, просто неможливо домогтися прямих кутів при розпилюванні. Обрізання вузьких смужок по краях плити з метою підготовки базової поверхні і називається обрізним пропилом. Такі пропили рекомендується робити на усіх видах форматно-розкроювальних верстатів.

  На вертикальних форматно-розкроювальних верстатах, якщо розкрій повинен бути точним за кутами, рекомендується спочатку виконати обрізний пропил у горизонтальному напрямку на верхній крайці плити (задати базову поверхню). Потім плита перевертається (мал. 9) так, щоб отримана базова крайка лягла на роликову чи середню опору, і виконується вертикальний пропил на лівій частині плити. При цьому утворюється прямокутна плита, установлена на роликовій опорі і готова до подальшої обробки.

  Обрізний пропил можна оминути, якщо спочатку плита розпилюється на кілька великих частин (наприклад, навпіл). У повсякденній роботі кожен пильщик сам визначає, як краще обробляти плиту, однак, варто все-таки дотримуватися вищевказаного алгоритму обробки.

  Для найбільш повного задоволення потреб клієнтів і для оптимального вирішення виробничих завдань фірма “Штрібіх” виготовляє кілька моделей верстатів:

   1. ECONOM;
   2. COMPACT;
   3. EVOLUTION;
   4. CONTROL.

  Ці моделі відрізняються варіантами виконання рами (габаритні розміри) і мають різні конструктивні рішення. Це пов`язано з вирішенням різних технологічних завдань і з різними умовами роботи.

  На нижньому рівні стоїть верстат ECONOM – найдешевша модель із усього ряду. Верстат знайшов широке застосування в будівельній індустрії. Застосування цієї моделі у виготовленні корпусних меблів обмежене, оскільки верстат не передбачає встановлення підрізного вузла.

  Модель COMPACT, на наш погляд, найбільше задовольняє потреби ринку України за ціною і комплектацією. Верстат має кілька особливостей, цікавих для виробника:

   • можливість встановлення підрізного вузла;
   • максимальний розмір заготовки на моделі TRK 5207 - 4600х2070х60мм;
   • доступна ціна.

  Модель EVOLUTION слугує проміжною ланкою між моделями ECONOM, COMPACT і верстатом, працюючим в автоматичному режимі CONTROL. EVOLUTION сконструйовано замість моделі STANDART на вимогу часу, його базова конструкція наближена до автоматизації процесу пиляння. При цьому керування здійснюється вручну, але за допомогою електромеханічних приводів. Усе це дозволяє значно спростити керування верстатом і підвищити продуктивність праці.

  CONTROL, як і EVOLUTION, є порівняно новою моделлю і цілком може конкурувати з пильним центром. Такий верстат може автоматично виконувати розпили як вертикальні, так і горизонтальні. При цьому за допомогою вакуумних тримачів, розташованих над роликовою опорою, можна підняти заготовку і зробити обрізний пропил, тобто одержати базову крайку. Верстат оснащений пристроєм автоматичної подачі пильної балки (швидкість подачі регулюється плавно – 10-25 м/хв), електромеханічним приводом повороту пильного блоку, електромеханічним приводом фіксування пильної балки. Верстат має великі можливості, про нього можна говорити досить довго, тому це, мабуть, тема окремої статті.

  Верстати для розкрою плитних матеріалів можна поділити на три групи:

   • горизонтальні форматно-розкроювальні верстати;
   • Вертикальні форматно-розкроювальні верстати;
   • Пильні центри.

  У цьому ряду, вертикальні форматно-розкроювальні верстати можна розглядати, як проміжну (еволюційну) ланку в розвитку виробництва корпусних меблів. По-перше, прості моделі дозволяють підвищити продуктивність праці, як мінімум, у два рази, при цьому зменшити кількість персоналу і заощадити виробничу площу. По-друге, моделі більш складні (автоматизовані) максимально наближають вертикальні пилки до пильних центрів, підвищуючи продуктивність у 3-4 рази, і знову ж, займають невелику площу. Тобто, якщо розглядати середнє підприємство з виготовлення корпусних меблів, що інтенсивно розвивається, має в устаткуванні 1-2 горизонтальних форматно-розкроювальні верстати, що не забезпечують бажаної продуктивності праці, то вертикальний форматно-розкроювальний верстат - чудовий варіант для підвищення продуктивності. Нижче, у вигляді таблиці, ми наводимо порівняльні характеристики трьох видів верстатів.

  Для наочності запровадимо умовні позначки:

  1) * - задовільно;

  2) ** - добре;

  3)*** - дуже добре.

  Верстати STRIEBIG

  Горизонтальні форматно-розкроювальні верстати

  Пильні центри

  Займана площа

  5,5 –14,6 м2

  ***

  Близько 40 м2

  **

  Від 30 м2

  **

  Рис.10

  1- площа, що займають пильні верстати “Штрібіх” з урахуванням місця для роботи оператора і розміщення оброблюваних матеріалів;

  2 – площа, що займають горизонтальні форматно-розкроювальні верстати з урахуванням місця для роботи оператора і розміщення оброблюваних матеріалів;

  3 – площа, що займає пильний центр

  Точність різа на метр довжини заготовки.

  +/- 0,05 мм

  ***

  +/- 0,2 мм

  *

  +/- 0,05-0,2 мм

  ***

  Рис.11.

  1-абсоютна точність

  2-“Штрібіх”

  3- горизонтальні форматно-розкроювальні верстати

  Висота різа (товщина плити)

  До 80 мм

  *

  До 170 мм

  **

  До 210 мм

  ***

  Витрати часу на налаштовування пиляння

  Швидко

  **

  Довго

  *

  Цілком автоматизовано

  ***

  Завантаження матеріалу

  Добре

  **

  Важко

  *

  Важко (якщо немає автоматичного завантаження)

  *

  Рис.12.

  За наявності спеціального завантажувального пристрою, на якому плита пересувається по роликах при ручній подачі плити

  Точність кутового розпилу на 2 м довжини різа

  +/- 0,1мм

  **

  +/- 0,1мм

  **

  +/- 0,1мм

  **

  Виконання пазів

  Так, зі спецоснащенням

  **

  Частково, зі спецоснащенням

  *

  Так

  ***

  Виконання пазів на комбінованих плитах

  Так, зі спецоснащенням

  ***

  Немає

  *

  Немає

  *

  Техніка пиляння

  Матеріал стоїть

  ***

  Матеріал пересувається

  *

  Матеріал лежить

  ***

  Рис.13

  1-“Штрібіх”

  2-на горизонтальних форматно-розкроювальних верстатах можливий зсув у площині подачі матеріалу

  3-пильні центри

  Добре пиляє

  Деревинні, штучні матеріали й алюміній

  ***

  Деревинні і штучні матеріали

  **

  Деревинні і штучні матеріали (відносно)

  *

  Максимальна довжина різа

  До 9300 мм

  ***

  До 4800 мм

  *

  До 5300 мм

  **

  Максимальна ширина різа

  До 3016 мм

  **

  До 3000 мм

  *

  До 5300 мм

  ***

  Можливість автоматизації

  Так

  ***

  Відносно

  **

  Так

  ***

  Автоматичне повернення пилки

  Так, зі спецоснащенням

  **

  Немає

  *

  Так

  ***

  Рис. 14

  Автоматичне встановлення розмірів

  Так, зі спецоснащенням

  **

  Так, зі спецоснащенням

  **

  Так

  ***

  Зміна пилок

  Без проблем

  ***

  Трохи складно

  **

  Трохи складно

  **

  Підрізна пилка

  Так, опція

  **

  Так, опція

  **

  Так, опція

  **

  Розпил під кутом

  Немає

  *

  Так

  **

  Складно

  **

  Кутові розпили під кутом до 45°

  Так, зі спецоснащенням

  **

  Так, зі спецоснащенням

  **

  Відносно

  *

  Аспірація

  Невід`ємна частина

  ***

  Невід`ємна частина

  ***

  Невід`ємна частина

  ***

  У будь-якому випадку в кожному виді верстатів є свої переваги і недоліки. Тільки порівнявши і зваживши плюси і мінуси, можна зробити правильний вибір верстата.

  Підприємство “Штрібіх” дуже ретельно ставиться до додаткових пристроїв, що допомагають і спрощують виконання певних операцій на верстаті. Фірма пропонує такі основні додаткові пристрої:

  1. Підрізний вузол (про нього ми розповідали вище).
  2. Пристрій для виконання кутових різів 0-45° .

  Цей пристрій має деякі особливості:

   • може бути змонтований ліворуч і праворуч відносно будь-якої точки вертикального різа;
   • за допомогою лише однієї ручки пристрій жорстко фіксується на рамі верстата;
   • дуже просте і точне налаштовування на довжину заготовки за допомогою вбудованої масштабної лінійки;
   • просте, надійне і точне встановлення кута, з точністю до 0,1° ;
   • запобігає помилковому поверненню під навантаженням;
   • тверда конструкція забезпечує різ під кутом на великих і важких заготовках;
   • підвищується продуктивність, оскільки нема потреби витрачати час на припасування в різних ситуаціях пиляння;
   • застосовується для плит товщиною до 42 мм;
   • дуже зручне зберігання в спеціальному дерев’яному ящику.

  3. Пристрій електронної індикації розмірів DMS.

  Для збільшення точності і полегшення налаштування на розмір різа застосовується система DMS. Ця система встановлюється на подовжній упор і пильний блок. Точність вимірювання 0,1мм. Базисна вимірювальна система позиціонується і жорстко утримується без зсувів ексцентриковим затискачем. Акумулятор розраховано на два тижні безупинної роботи. Підзарядка акумулятора здійснюється протягом декількох годин

  4. Електронна система позиціонування EPS.

  Система приводить горизонтальний упор у положення різа за заданим розміром. За допомогою EPS можна дуже швидко встановлювати розміри і робити розпил. Система одночасно може запам`ятати 400 величин. Усе це заощаджує час і тим самим полегшує роботу і підвищує продуктивність.

  5. Пристрій для фрезерування канавок пазовою фрезою.

  • Пристрій дозволяє виконувати пази шириною від 8 мм до 15 мм. Глибина паза – до 25 мм.

  6. Пристосування для виконання пазів у композитних матеріалах.

  Цей пристрій призначений для фрезерування пазів наступних профілів: 90° , 135° , U-подібної форми.

  Усі ці додаткові пристрої розширюють можливості верстата. Таким чином, маючи верстат у базовій комплектації, ви можете шляхом встановлення додаткових пристроїв одержати нові можливості старого верстата.

  Наприкінці хотілося б зупинитися на обслуговуванні вертикальних форматно-розкроювальних верстатів. Ці верстати дуже прості в обслуговуванні. Усі роботи, пов`язані з доставкою, монтажем і налаштуванням верстата, проводять техніки ЗАТ “Станкодніпро”, що навчались у Швейцарії на фабриці фірми “Штрібіх” і мають сертифікати на право здійснення цих робіт.

  В обов`язки оператора, що обслуговує верстат входить:

  • щоденне вичищання верстата від стружки й інших забруднень (настійно рекомендується не залишати заготовки на верстаті після закінчення роботи);
  • щотижня змазувати верхні і нижні напрямні з ледь промасленою ганчіркою, вичищати вал і фланці пильного диска;
  • щомісяця поповнювати рівень мастила в напрямних гільзах пильного блоку;
  • планова заміна інструменту, ременів, регулювання підрізної пилки.

  За умови ретельного догляду і дотримання усіх вимог техніки безпеки при експлуатації верстат працюватиме дуже довго.

  На жаль, висвітлити всі технічні можливості і конструктивні особливості вертикальних форматно-розкроювальних верстатів фірми “Штрібіх” в одній статті – нереально. Нам здається, що для першого знайомства з цим устаткуванням наведеної вище інформації буде достатньо, але ми обов`язково продовжимо публікації на цю тему. Якщо у вас виникли питання і бажання більш докладно ознайомитися з вертикальними форматно-розкроювальними верстатами, звертайтеся безпосередньо в ЗАТ “Станкодніпро”, і ми будемо раді допомогти вам.

  Газета "Деревообробник"

  Теги та ключові фрази
  розкрій мдф під кутом 45, програма розкрій гісокартону, пильні центри, простий точний розкрій гіпсокартонних листів, розкрій плити програма, програма розкрою плит, программа розкрою плит, програма розпилу дсп плит, розкрій плит програма скачати бесплатно, таблиця розкрою плит


  Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
  Також Ви можете:

  Додати до закладок Підписатись Версія для друку       Інші статті
  09.02.2010р.

  Стелажі для деревообробки 1

  Склад – стратегічно важливий об’єкт будь-якого деревообробного підприємства, адже там зберігають сировину і матеріали, що необхідні для безперервної роботи підприємства. На складі зберігають також готову продукціє. Зрозуміло, що підприємство не зможе працювати без сировини, але воно також не може працювати, якщо немає куди дівати готову продукцію, а безпосередньо в цеху її багато не складеш.

  26.01.2010р.

  Новинки лідера

  Ми розпочинаємо серію статей про технологічні новинки, запропоновані на ринку групою Leitz. Спектр її товарів охоплює увесь асортимент високоточних інструментів, які застосовуються на верстатах для розкрою масивної деревини, для виробництва дерево-похідних та синтетичних матеріалів.

  Більше статей за тегами
  вагонка киев цена проектуємо сушильні камери
  При використанні матеріалів посилання на www.derevo.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.
  kremen-decor.com.ua