Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
ДЕРЕВООБРОБКА знову збере в одному місці кращих з кращих
18.02.2022р.

Вже традиційно міжнародна виставка ДЕРЕВООБРОБКА 2022 збере усіх 7-10 червня, хто...

Нові правила: природні ліси замінять лісові плантації
11.02.2022р.

Держлісагентство розробило нові правила, за якими вже в цьому році почне...

Купи, якщо зможеш
07.02.2022р.

Півроку ринок деревини живе за новими правилами. Але замість анонсованої...

Где купить качественные брикеты?
04.02.2022р.

Где выгодно купить топливные брикеты читайте здесь

“Зелена країна” Зеленського. Чи врятує українські ліси мільярд дерев
09.06.2021р.

Президент Володимир Зеленський оголосив про старт свого чергового масштабного...

Опитування
Опитування
Опитування

Мораторій на вивіз кругляка хочуть відмінити, а в Ви за чи проти?

Ваш помічник
Ваш помічник
5297
06.11.2007р. |
Меблева промисловість Німеччини. Меблева торгівля між Німеччиною та Україною

Асоціація меблевої промисловості Німеччини (VDM)

 

Асоціація меблевої промисловості Німеччини (VDM) є представником всієї німецької меблевої промисловості. VDM – це головне об'єднання, членами якого є регіональні та галузеві асоціації. VDM одночасно є найбільшою галузевою асоціацією в Асоціації деревообробної промисловості Німеччини (HDH). Річний оборот галузей, які представлені у VDM, складає понад 17 млрд. євро.

 

Основними функціями Асоціації є: дотримання та захист економічних, політичних та технічних інтересів німецької меблевої промисловості перед політичними органами, профспілками та громадськістю. VDM – контактний партнер для підприємств галузі. Асоціація здійснює професійну підтримку міжнародних контактів та співпрацює з європейськими економічними об'єднаннями.

 

Меблева промисловість Німеччини

 

Меблева промисловість є важливою галуззю деревообробної промисловості Німеччини, на її частку припадає 50% річного обороту, 42% підприємств та 53% штату всієї деревообробної промисловості Німеччини. Оборот галузі у 2005 році склав 17,2 млрд. євро. На 1 125 (малих та середніх) підприємствах меблевої промисловості Німеччини працюють 105 000 людей. Найбільшим сектором меблевої промисловості є виробництво корпусних меблів для вітальні, їдальні та меблів для спальні з річним оборотом 5,9 млрд. євро у 2005 році, це складає 35% від загального річного обороту галузі. Значно зросла за останні роки частка кухонних меблів (20%) та меблів для офісу і магазину (13%). Частка м’яких меблів та крісел неухильно знижуєтья, складаючи за результатами 2005 року 27%.

 

Після фази бурхливого росту, обумовленого об’єднанням Німеччини на початку дев’яностих, і наступної стагнації у другій половині дев’яностих років, у 2001-2003 роках в меблевій промисловості Німеччини спостерігались кризові явища. Тільки у 2002 році оборот галузі скоротився на 12%, що спричинило різке скорочення кількості підприємств і негативно вплинуло на рівень зайнятості. Зорієнтована переважно на внутрішній ринок, галузь виявилася у прямій залежності від економічної рецесії та скорочення витрат населення на товари тривалого використання.

 

Тим не менше, процес укрупнення компаній, сповільнення росту заробітної плати, перенос частини виробничих потужностей в країни Східної Європи та Азії, а також впровадження технологічних інновацій та сучасні дизайнерські розробки призвели до значного підвищення конкурентноспроможності німецьких меблів на світовому ринку. Переорієнтація на експортні ринки, виражена у подвоєнні частки експорту в загальному обсязі виробництва за останні 10 років, призвела до зростання обороту меблевої промисловості з 2004 року. У 2005 році оборот галузі зріс на 2%, приріст у 2006 році, згідно з прогнозами, складе біля 4%. Разом з тим продовжується процес укрупнення підприємств і скорочення рівня зайнятості.

 

Меблевий ринок Німеччини

 

Розвиток німецького меблевого ринку до 2004 року в цілому відповідає розвитку меблевої промисловості Німеччини. Проте, на відміну від меблевої промисловості, зниження рівня продажу у 2001-2003 роках змінилось фазою стагнації. Легке збільшення продажів було зафіксовано лише у першому півріччі 2006 року. Обсяг німецького меблевого ринку у споживчих цінах склав за результатами 2005 року 29,5 млрд. євро. Особливістю меблевого ринку Німеччини є роль торгівельно-закупівельних об’єднань: майже дві третини меблів продається через об’єднаних усоюзи дилерів. Невеликімеблеві підприємства протистоять ринковій могутності торгівельно-закупівельних об’єднань. П’ять таких об’єднань контролюють 45% ринку.

 

 

Меблевий ринок Німеччини у міжнародному порівнянні

 

Німеччина займає друге місце в Європі (після Італії) і третє місце у світі (після США та Італії) у виробництві меблів. За обсягом мелевого експорту Німеччина поступається тільки Італії в Європі й Китаю та Італії у світі. При цьому Німеччина виступає найбільшим імпортером меблів у Європі й займає друге місце за величиною імпорту меблів у світі після США.

 

Таким чином, у Німеччині найбільший ринок меблів у Європі й другий у світі після США. На відміну від таких крупних виробників меблів, як Італія та Китай, велика частина продукції німецької меблевої промисловості (приблизно дві третини у 2005 році) збувається на вутрішньому ринку. Німецькі покупці витрачають на купівлю меблів більше, ніж їхні європейські сусіди - близько 360 євро в рік.

 

Роль Німеччини у міжнародній меблевій торгівлі

 

Частка експорту в загальному обсязі виробництва меблевої промисловості Німеччини неухильно росте. За підсумками 2005 року загальний обсяг експорту склав понад 6 млрд. євро або біля третини від річного обороту меблевої промисловості Німеччини. Порівняно з попереднім роком обсяг експорту збільшився на 5,9%. Основними експортними ринками традиційно є сусідні з Німеччиною країни: Нідерланди, Австрія, Швейцарія, Франція. У той же час, з року в рік збільшуються продажі в країни Східної Європи та Азії. Так, експорт меблів до Росії збільшився у 2005 році в порівнянні з попереднім роком на 24% до 109 млн. євро, експорт меблів до Чехії - на 21% до 181 млн. євро. Більше третини німецького меблевого експорту (35%) доводиться на меблі для сидіння (м'які меблі, стільці). Динамічно розвивається експорт кухонних (17%) та офісних меблів (15%). Частка корпусних меблів склала у 2005 році 12%. Приблизно 21% від загального обсягу експорту припадає на інші меблі та комплектуючі, перш за все, це деталі для меблів. Різке збільшення експорту деталей для меблів за останні роки служить індикатором процесу глобалізації в меблевій промисловості.

 

Загальний обсяг імпорту склав у 2005 році 7,3 мрд. євро. Порівняно з попереднім роком обсяг імпорту збільшився на 1,3%. Основними постачальниками меблів на німецький ринок є Польща, Італія та Китай. Неухильно ростуть постачання меблів з Китаю, тільки за 2005 рік вони збільшилися на 36% до 644 млн. євро. За підрахунками VDM, вже через декілька років Китай може стати найбільшим постачальником меблів на німецькому риноку. У структурі німецького меблевого імпорту переважають меблі для сидіння (м'які меблі, стільці), частка яких становила у 2005 році 53%. Близько 22% від загального обсягу імпорту припадає на інші меблі, перш за все, це деталі для меблів, 15% - на корпусні меблі, 9% - на офісні меблі. Імпорт кухонних меблів вкрай незначний і складає біля 1% від загального обсягу імпорту.

 

Меблева торгівля між Німеччиною і Україною

 

Меблева торгівля між Німеччиною і Україною динамічно розвивається. Обсяг німецького меблевого експорту до України збільшився за останніх 10 років на 70% і склав за підсумками 2005 року 12,2 млн. євро. Слід зазначити, що велику частку в структурі німецького експорту займають деталі для меблів (27%), цей показник збільшився за останніх 10 років у 2,3 рази. Це свідчить про розширення взаємовигідного співробітництва у сфері меблевої промисловості. Частка м'яких меблів та стільців (20%) у порівнянні з іншими експортними ринками невелика, в той же час порівняльним високим попитом в Україні користуються німецькі кухонні (18%), корпусні (18%) та офісні меблі (17%). Обсяг німецького меблевого імпорту з України збільшився за останніх 10 років у 2,4 рази і склав за підсумками 2005 року 11,7 млн. євро. Більше половини від загального обсягу імпорту припадає на м'які меблі та стільці (58%). Чверть імпорту складають корпусні меблі, 16% - деталі для меблів.

Теги та ключові фрази
меблі бу рівне, німецькі сайти продажу меблів, німецікі сайти, сайти німеціких меблів бу, меблі б у німеччина рівне, німецькі меблі бу, меблева галузь в німеччині, меблі бу німеччина, ринок кухонних меблів, німеччина торгівля
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку   Інші статті
06.06.2011р.

LIGNA 2011 (фото, відео)

4 червня завершила свою роботу міжнародна деревообробна виставка LIGNA 2011. В цьому пості буде поновлюватися інформація (фото і відео) з виставки. На даний момент відгуку про Лігну 2011 дуже позитивні. Чекаємо нової, цікавої інформації

15.10.2010р.

Ринок деревообробного обладнання України 2010 1

За даними Держкомстату, імпорт деревообробного обладнання в січні - вересні 2010 р., в порівнянні з аналогічним періодом 2009 р., збільшився більш ніж в 1,5 рази, а за оцінками операторів - навіть у 2 рази

вагонка киев цена проектуємо сушильні камери
При використанні матеріалів посилання на www.derevo.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.
kremen-decor.com.ua