ЄС чинить тиск на Україну, намагаючись через арбітраж примусити нашу державу...
Компанія Metamob – провідний виробник стрічкових пил у Румунії. Власна національна...
Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України виступило з двома...
Усі люблять гуляти у лісі. Особливо зараз, коли листя дерев набуло золотавих...
Закарпатський ліс — коштовна скарбниця України. Ліси займають 51,2 відсотка...
Мораторій на вивіз кругляка хочуть відмінити, а в Ви за чи проти?
Виробництво погонажних виробів з використанням методу обгортання низькосортної деревини, деревини малоцінних порід і МДФ натуральним шпоном завжди ускладнювалось через його фізичні властивості. Були конче необхідні матеріал і технологія, що дозволять робити якісний погонаж з використанням натурального шпону, що здатен усунути проблеми, які при цьому виникають. Таким матеріалом став дубльований шпон. Профіль нині обгортають плівкою, натуральним та дубльованим шпоном. Переваги дубльованого шпону: він є екологічно чистим, на відміну від плівок; не торочиться та є дешевшою сировиною за натуральний шпон.
Нині дубльований шпон цілком відповідає усім вимогам до виробництва високоякісних погонажних виробів, личкованих натуральним матеріалом, при цьому зберігаючи оптимальний баланс показника “ціна-якість”. Великими виробниками дубльованого шпону є компанія ALPI (Італія), FURWA (Німеччина), концерн “Удача”(Україна) та ін.
Обгортаючи матеріал-основу (низькосортну деревину або МДФ) натуральним дубльованим шпоном, отримують високоякісну продукцію, яка задовольняє естетичні вимоги споживача, відповідає екологічним вимогам, доступна широкому загалу кінцевого споживача.
Що таке дубльований шпон?
Дубльований шпон виготовляється шляхом зрощування натурального шпону по довжині (з`єднання типу "зиґзаґ", що дозволяє зробити місця з`єднань дуже міцними і практично непомітними) у рулони, з подальшим його наклеюванням (кашируванням) на нетканий синтетичний матеріал "фліс" (англ. fleece), що додає йому еластичності та стабільністі. Отриманий матеріал піддається триразовому шліфуванню по лицьовій поверхні, що усуває необхідність шліфування готового виробу. На відміну від натурального шпону, дубльований менш вимогливий до умов збереження. Він не такий чутливий до перепадів температурно-вологісного режиму (якщо натуральний шпон має потребу в стабільній температурі 200С і відносній вологості 65-70%, то дубльований витримує менш жорсткі умови збереження).
Дубльований шпон може бути використаний для обгортання профільних погонажних виробів (лиштва, плінтус, штапик, меблевий карниз, дверна коробка, віконний профіль і т. д.), при личкуванні рельєфних фільонок у мембранних пресах, при обробці крайки на меблевих заготовках. Технологія виробництва такого шпону дозволяє, змінюючи товщину матеріалу, регулювати в такий спосіб його еластичність, залежно від складності профілю, що огортається. Дублювання знижує чи цілком виключає розтріскування шпону в місцях його перегинів, а також відколи при знятті фасок на крайці при личкуванні рельєфних деталей.
Матеріал застосується як на великих виробництвах з високотехнологічним обладнанням, так і дрібними виробниками. За бажанням замовника, дубльований шпон може вироблятися з уже нанесеним клеєм-розплавом, завдяки чому його можна приклеювати, не застосовуючи спеціального обладнання.
Костянтин Мараховский,
Додати до закладок | Підписатись | Версія для друку |
Ринок деревообробного обладнання України 2010 1
За даними Держкомстату, імпорт деревообробного обладнання в січні - вересні 2010 р., в порівнянні з аналогічним періодом 2009 р., збільшився більш ніж в 1,5 рази, а за оцінками операторів - навіть у 2 рази
Итоги 2009 года в мировой лесной отрасли еще предстоит подвести, но уже сейчас можно подсчитать убытки и сделать ряд прогнозов на 2010 год.
18/01/2021
|
12
|
18/01/2021
|
13
|