Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію


Останні новини
Останні новини
На Волині не можуть впоратися з незаконними рубками лісів
18.10.2019р.

Різноманітні крадії продовжують здійснювати незаконні рубки, зокрема дубів,...

Ліс у смартфоні: Держлісагентство запустило пілотний проект e-реєстру заготівлі деревини та онлайн-карту рубок
18.10.2019р.

Державне агентство лісових ресурсів України запускає пілотний проект...

Нехай гниє, або «Турбота про державу»
04.10.2019р.

Держлісгоспи Житомирщини стрімко скорочують обсяги реалізації деревини

Громадська рада при Держлісагентстві звернулась до Прем’єр-міністра України
02.10.2019р.

Сьогодні, 2 жовтня 2019 року відбулось засідання Громадської ради при Державному...***
Опитування
Опитування
Опитування

Мораторій на вивіз кругляка хочуть відмінити, а в Ви за чи проти?

Ваш помічник
Ваш помічник
2522
06.11.2007р. |
Вітчизняний фуганок: пропозиції зростають

Олександр ЯЦЕНКО,
головний конструктор фірми “Катран”.

Фугувальні верстати призначені для поздовжнього фрезерування площини і суміжної крайки, тобто створення бази для подальшої обробки деталей. Не даремно столярі називають роботу фугувальних верстатів “рихтуванням”.
Основними параметрами фугувальних верстатів є ширина стругання і довжина столів. У промисловості застосовуються фугувальні верстати різної ширини для поздовжнього фрезерування з одного або двох суміжних боків, тобто площини і крайки під кутом, завдяки напрямній лінійці, що є на столі верстата. В Україні виготовляються тільки верстати середньої (400 мм) і важкої (500-600 мм) серій. Стіл верстата складається з двох частин. Передній по ходу заготовки стіл є напрямним, і від його довжини залежить точність обробки, тому його часто роблять довшим за задній.

Так, довжина переднього стола деяких вітчизняних моделей сягає 1500 мм, тоді як заднього – лише 1150 мм. Передня частина стола встановлюється нижче від задньої на товщину шару деревини, який знімається; задня частина стола регулюється по висоті за допомогою спеціальних гвинтів і встановлюється на рівні кола, яке описують ножі. Так, максимальна товщина матеріалу, що знімається, для верстатів СФ4-4 та СФ6-4 складає 12 мм.
На фугувальних верстатах здійснюється зустрічне циліндричне фрезерування уздовж волокон. Для цього використовуються ножові вали з установленими плоскими ножами. Інші варіанти ножових валів на вітчизняних верстатах не застосовуються.

Більшість фугувальних верстатів виготовляється одношпиндельними. Однак верстат С2Ф4-1 є двобічним. Поздовжнє фрезерування площини і крайки в кут на ньому здійснюється одночасно. Цей верстат такої ж конструкції, як СФ4-1, тільки тут додано крайкофугувальну головку з окремим електродвигуном.

Всі верстати, які випускають наші верстатобудівники, можна укомплектувати автоподавачем. На фугувальних верстатах з ручною подачею працює один робітник, а з механічною – два. При ручній подачі заготовку кладуть на робочий стіл (спочатку стругають площину, а потім крайку) і, притискуючи лівою рукою біля ножів, а правою – далі від ножів, плавно насувають заготовку на ножі. При роботі на верстатах з механічною подачею деталі подають торець в торець.

Покороблені деталі ставлять на стіл увігнутим боком вниз, тому що опуклий бік не матиме стійкості на столі верстата і внаслідок цього вирівняти його неможливо. Надто покороблені деталі не слід фрезерувати, бо розміри їх внаслідок вирівнювання будуть менші від номінальних. Якість обробки перевіряють так: складають простругані заготовки обробленими крайками або пластями, і якщо між ними немає проміжку, обробка вважається задовільною. Якщо між крайкою і пластю заготовки немає прямого кута, потрібно налаштувати напрямну лінійку. Непростругування і виривання на оброблювальній поверхні трапляються тоді, коли столи встановлені не паралельно в поздовжньому і поперечному напрямках. Непростругування по ширині трапляються при відхиленні ножового вала відносно площини заднього стола.

Газета "Деревообробник"

Теги та ключові фрази
як вирівняти столи на фуганку, Ручні і стаціонарні фуганки купити, купити фуганок ручний, ручний фуганок, вуганок основні параметри ножів, електродвигун для фуганка, купить ручний фуганок, ручний фуганок, ножі для фуганка купить, "ручний фуганок" ціна
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку

Коментарів немає, будьте першими та розпочніть дискусію


   Інші статті
11.01.2010р.

«Тихі» дискові пили

Обробка деревини розпочинається з її розкрою. Для цього використовують рамні, стрічкові, дискові або ланцюгові пилки. Нижче говоритимемо про дискові – найбільше вживані на деревообробних підприємствах.

14.07.2009р.

Новые методы и здоровый альтруизм в паллетном бизнесе

Французская компания Scierie Pallets du Littoral SA, выпускающая паллеты, сообщает о почти двукратном росте объемов производства.

Більше статей за тегами
вагонка киев цена Shrips - знайти попутника для подорожі
При використанні матеріалів посилання на www.derevo.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.
kremen-decor.com.ua