Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
ДЕРЕВООБРОБКА знову збере в одному місці кращих з кращих
18.02.2022р.

Вже традиційно міжнародна виставка ДЕРЕВООБРОБКА 2022 збере усіх 7-10 червня, хто...

Нові правила: природні ліси замінять лісові плантації
11.02.2022р.

Держлісагентство розробило нові правила, за якими вже в цьому році почне...

Купи, якщо зможеш
07.02.2022р.

Півроку ринок деревини живе за новими правилами. Але замість анонсованої...

Где купить качественные брикеты?
04.02.2022р.

Где выгодно купить топливные брикеты читайте здесь

“Зелена країна” Зеленського. Чи врятує українські ліси мільярд дерев
09.06.2021р.

Президент Володимир Зеленський оголосив про старт свого чергового масштабного...

Опитування
Опитування
Опитування

Мораторій на вивіз кругляка хочуть відмінити, а в Ви за чи проти?

Ваш помічник
Ваш помічник
5696
20.03.2008р. |
Лісорами нового зразка: вітчизняний варіант

Вже понад 15 років підприємство “Астра” виготовляє деревообробне обладнання, яке утворює цілі технологічні ланки, починаючи з первинного розкрою деревини і завершуючи точним розкроєм і профілюванням бруса, клеєного щита чи ДСП. Багато верстатів “Астра” не мають аналогів на українському ринку. Фірма успішно розвивається, пропонуючи своїм клієнтам щораз нові види обладнання. Зокрема, в пропозиції фірми з’явились нові розкроювальні дискові верстати “АСТРА-ОРТО” і “ПДП-АСТРА”. Про особливості нового обладнання розповідає директор підприємства Олександр Смірнов.

“АСТРА-ОРТО” – верстат для розкрою круглого лісу на пиломатеріали із заданими розмірами, геометрією і орієнтацією річних шарів. За один прохід верстат видає обрізну дошку (брус), яка не потребує вторинного розкрою, зменшуючи трудозатрати. Він забезпечує вихід близько 50% обрізних дощок радіального розкрою при загальному виході обрізних пиломатеріалів до 60%. Відсутність потреби в маніпулюванні колодою, автоматичне скидання відпиляних дощок, потужний привод і мікропроцесорна система керування забезпечують високу продуктивність роботи верстату – до 20 м3/зміну.

Основні технічні характеристики верстата “АСТРА-ОРТО”

Довжина розкроюваних колод, мм

1200-6200

Діаметр колоди, не більше, мм

1200

Діаметр колоди, не менше, мм

250

Глибина пропилу, не більше, мм

200

Переріз випилюваного бруса, не більше

200х200

Переріз випилюваної дошки, бруса, не менше, мм

20х20

Точність розкрою, мм

±0,5

Кількість шпинделів, шт.

2

Діаметр пил, мм

600

Переміщення пил при налаштовуванні, мм

±3

Частота обертання пил, об/хв

3000

Потужність приводу пил, кВт

15,0х2

Потужність приводу подачі, кВт

1,5

Потужність приводу позиціонування, кВт

1,5+0,7

Габарити верстату з рейковим шляхом, не менше, мм

18000х2800х2500

Маса верстата, не більше, кг

3200

Верстат являє собою жорсткий портал, всередині якого переміщається у вертикальному і горизонтальному поперечному напрямку пилковий вузол з двома взаємно перпендикулярними (ортогонально розташованими) дисковими пилками. Позиціонування пилок проводиться з пульта керування, оснащеного цифровою системою індикації координат.

Під порталом змонтований рейковий шлях з рухомою кареткою, оснащеною пристроями закріплення колоди і з’єднаний тросовим механізмом з електромеханічним приводом подачі. Пилковий вузол оснащений системою автоматичного скидування відпиляної заготовки при зворотному ході стола. Керування розкроєм може відбуватися в ручному або напівавтоматичному режимах з переміщенням пилкового вузла на один із заданих фіксованих кроків. Можливе підключення до комп’ютера, який забезпечує вибір оптимальної схеми розкрою продукції.

Дисковий двовальний верстат “ПДП-АСТРА” з рухомою розкроювальною кареткою призначений для поздовжнього розкрою колод на дошку і брус, тобто виконує ту ж саму функцію, що й стрічкопилковий лісопильний верстат, але має ряд відмінностей.

Розкрій тут здійснюється двома пилками, розташованими в одній горизонтальній площині з перекриттям і напрямком подачі, що дозволяє зменшити, порівняно з одновальним верстатом, діаметр пил і, відповідно, товщину пропилу. Однак, товщина пропилу все ж в два-три рази більша, ніж у стрічкових пил, але це компенсується можливістю суттєвого зменшення допуску на операціях стругання, оскільки дискова пила, на відміну від стрічкової, не боїться сучків.

Інші переваги такі:

  • Дискова пила менше чутлива до налипання смоли, тому краще розкроює хвойні породи. Простіше нею розкроювати і замерзлу деревину.
  • Завдяки тому, що стійкість дискових пил з твердосплавними напайками набагато вища, ніж стрічкових, міняти її для перезагострення можна один раз на добу, а не щогодини.
  • Висока швидкість різання забезпечує якісну поверхню пропилу навіть на волокнистій хвойній деревині.
  • Верстат не так чутливий до помилок розкроювальника, як стрічкопилковий.
  • Швидкість подачі каретки регулюється автоматично, забезпечуючи задане стабільне навантаження на дискові пили, що сприяє підвищенню їх терміну служби.
  • Дискові пилки, на відміну від стрічкових, не завжди потребують подачі охолоджувальної рідини в зону пиляння.
  • Система автоматичної установки пил на розмір забезпечує швидке і точне налаштування верстата.
  • Завдяки оригінальній конструкції пилкового вузла, верстат може виконувати розкрій при русі каретки в обидва боки, тобто неробочий хід відсутній, що разом з достатньо високою енергоозброєністю забезпечує високу продуктивність розкрою – близько 20 м3/зміну.

Технічна характеристика верстата “ПДП-АСТРА”

Діаметр колоди, не більше, мм

500

Довжина колоди, м

0,8-4,5 (6,2)

Максимальна ширина пропилу, мм

400

Товщина пропилу, мм

4-6

Мінімальна товщина дошки, мм

4

Точність розкрою, мм

0,5

Максимальна товщина бруса, мм

160

Діаметр пил, мм

600

Швидкість подачі, м/хв

5-20

Швидкість різання, м/с

90

Потужність приводу пил, кВт

30(15х2)

Потужність подачі, кВт

0,4 кВт

Габарити верстата, мм

9500х1400х2200

Маса верстата, не більше, кг

800

Ефективність роботи двовальних дископилкових верстатів підвищується при використанні додаткових пристроїв. Так, навісна або зовнішня активна система аспірації, яка кріпиться на каретці верстата, забезпечує надійне видалення стружки і пороху із зони різання, що дозволяє експлуатувати верстати в приміщеннях, дотримуючись санітарних норм. На верстаті встановлено двоопорний електромеханічний підйомник-кантувач колоди, призначений для піднімання колоди над станиною верстата і її повороту (кантування). Колода або брус легко, без пошкодження поверхні, повертається на будь-який необхідний кут і опускається на станину. Підйомник-кантувач полегшує також центрування колоди при її закріпленні на станині. Торцеві механічні або пневматичні затискачі колоди дозволяють проводити розкрій без переустановлення затискачів по ходу розкрою, а електронна дистанційна лінійка, яка показує положення пил над станиною, дозволяє в процесі розкрою забезпечити раціональний розкрій колоди, економить і час, і деревину. Враховуючи високу продуктивність верстата, розкроювальна ділянка має бути укомплектована засобами подачі колод, візками-накопичувачами дошки (або конвеєрами) і засобами видалення відходів. Для забезпечення безперебійного пиляння необхідно також мати верстат для загострення дискових пил.

Верстат “ПДП-АСТРА” дозволяє ефективно розкроювати сучкуваті, смоляні, замерзлі колоди середніх діаметрів із деревини хвойних порід (сосна, модрина) і дуже тверду деревину листяних порід, в тому числі суху, яка погано піддається розкрою на стрічкових пилорамах (акація, ясен тощо).

Михайло КОВАЛЬЧУК

Теги та ключові фрази
електросхема стрічкової лісорами, карта розкрою кругляка, який двигун для стрічкової лісоорами, пдп-астра, рельсовий шлях до пилорам, накопичувач для лісу на пилорамах, вихід дошки з кругляка по товщинах, пропил в лісорамі, карта розкрою кругляка, лісорама РК


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку   Інші статті
12.07.2010р.

Критерії вибору багатопильних верстатів

Робота з таким примхливим матеріалом, як деревина - справа непроста і дуже відповідальна. Слід грунтовно вивчити «характер» деревини, з якої ви збираєтеся працювати, підшукати або підготувати висококваліфіковані кадри і дуже серйозно поставитися до вибору обладнання. Останнє, на перший погляд, здається не таким уже складним завданням. Але це поверхневий судження

05.02.2010р.

Ламель і личкувальний щит: технології одержання і застосовуване...

Технології обробки деревини розвиваються не тільки в зв'язку із завданнями підвищення продуктивності і якості обробки, а й внаслідок змін у сировинній базі деревообробної промисловості.

вагонка киев цена проектуємо сушильні камери
При використанні матеріалів посилання на www.derevo.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.
kremen-decor.com.ua