Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
“Зелена країна” Зеленського. Чи врятує українські ліси мільярд дерев
09.06.2021р.

Президент Володимир Зеленський оголосив про старт свого чергового масштабного...

«Дайош» 1 мільярд дерев за три роки! Чому президентську ініціативу не підтримують природоохоронці?
09.06.2021р.

Президент України Володимир Зеленський ініціював екологічний проєкт «Зелена...

Чи таки шкідлива для планети вирубка лісів?
04.06.2021р.

Підприємці лісової галузі зі Швеції спробували довести, що загрози як такої...

Скасувати мораторій, зберегти Карпати: як реально вирішити проблему лісу-кругляка
01.06.2021р.

Чи піде Україна на скасування мораторію на експорт лісу-кругляка? Перший крок на...

Виставка Деревообробка 2021 у Львові
03.03.2021р.

З початком нового року приступаємо з новими силами до підготовки міжнародної...

Опитування
Опитування
Опитування

Мораторій на вивіз кругляка хочуть відмінити, а в Ви за чи проти?

Ваш помічник
Ваш помічник
1739
26.03.2008р. |
Економічні аспекти сервісу інструмента

Після вибору і покупки дереворізального інструмента визначальним у його роботі стає сервіс. У процесі експлуатації він зазнає навантаження на різальну крайку, що набуває радіусне заокруглення – затуплюється. Відновлення геометрії різальної крайки називається шліфуванням або загостренням. Найбільший обсяг послуг із загострення припадає на дискові пилки, які складають основу виробництва меблів з ламінованих ДСП, тому розглянемо саме загострення дискових пилок.

Дві стартові аксіоми сервісної справи:

 • сучасним дисковим пилкам необхідні якісна підготовка і загострення;
 • якісне загострення можливе тільки на спеціалізованому обладнанні.

Основними критеріями якості загострення є збереження стійкості інструмента порівняно з заводським виготовленням при максимальному збереженні ресурсу пилки, де «стійкість» – це умовна кількість погонних метрів, які розкроїла пилка до затуплення, ресурс пилки – кількість циклів загострення.

Досягнення якісних характеристик шліфування можливо тільки при повному технологічному загостренні, під яким розуміємо:

 • шліфування всіх робочих граней зубів пилки;
 • використання як мінімум двох типів алмазних шліфувальних кругів з різною формою, зернистістю і концентрацією полікристалів;
 • операцію затилування зубів пилки.

Наприклад, дані сервісу стандартної дискової пилки для розкрою ДСП:

 • 300*30 Z = 96 форма зуба «трапеція – пласкої»;
 • кількість граней, які загострюються – п'ять (див. рис);
 • стійкість пилки після перезагострення – втрати до 5% від заводської;
 • ресурс пилки – до 25 циклів.

Висновок: загострення якісне.

Однак загострення такої пилки за повним технологічним циклом займе близько однієї робочої години, тому в більшості випадків загострювальники воліють витрачати на основну пилку до 10-15 хвилин, загострюючи за спрощеною схемою – «під зуб», тобто тільки по одній грані. Загостренням «під зуб» можна досягти гарної стійкості пилки, але тільки за рахунок її ресурсу.

Прорахуємо економіку двох типів загострення:

 • середній ресурс заокруглення різальної крайки пилки при затупленні складає 0,2 мм, опісля пилка дає помітні відколи на торцях ДСП;
 • мінімальна товщина НМ на зубі при експлуатації пилки повинна складати не менш 1 мм, при початковій товщині – 2,5 мм.

Тобто, для повного відновлення різальної крайки при загостренні «під зуб» необхідно зняти шар НМ товщиною 0,2 мм, тобто повноцінних загострень можна зробити: (2,5-1,0)/0,2 ≈ 8 разів, тоді як при технологічній ≈ 25 разів.

Іншими словами спрощена схема зменшує ресурс пилки в 3 рази: для розкрою того ж обсягу ДСП, що здатна одна пилка, загострена за повною технологічною, знадобиться три пилки, загострених за спрощеною. У грошовому виразі це виглядає так: середня вартість пилки 300х30, Z=96 тр/пл. складе 85 євро, вартість повного технологічного загострення: 96х0,30х25=720,00 грн. або 110 євро, отже загальний обсяг розкрою ДСП коштуватиме 195 євро (85 євро+110 євро), при використанні спрощеної схеми загострення цей же обсяг ДСП буде розрізаний трьома такими дисками, за кожне загострення по передній грані буде заплачені по 10 грн.: 8х3х10=240,00 грн. або 37 євро. 37+85+85+85=292 євро. Це означає втрату 97 євро на місяць.

Все обладнання для загострення дискових пилок, яке є на нашому ринку, включаючи і вітчизняного виробництва, здатне загострювати «під зуб».

Технологічно загострювати із зніманням лінійних параметрів до 0,05 мм. і кутових до 0,1о може закордонне обладнання вартістю від 5000 євро, а з мінімальною автоматизацією – від 6000-7000 євро. У цьому ціновому секторі представлені верстати фірм Kaindl (Німеччина), Pilana (Чехія), ASP (Італія).

Найбільш поширені верстати Kaindl – добра позиція в співвідношенні ціна-якість, досить надійні при грамотному технічному обслуговуванні та своєчасному ремонті. Можна рекомендувати як для початкового верстата для сервісних служб, так і загострювальних дільниць меблевих підприємств.

Верстати польського виробника Kucharczyk, що позиціонуються як обладнання з можливістю програмування і передовішим способом подачі зуба в зону різання, більше годяться прихильникам технічних новинок. За організацію дільниці на базі такого верстата, доведеться викласти 10000 євро.

З представленого на вітчизняному ринку обладнання для загострення дискових пилок, оптимальним вибором для сервісної служби, що претендує на надання якісних послуг, є верстати фірми VOLLMER (Німеччина), визнаного світового лідера в загострювальній справі, який випускає верстати з ЧПК як для потужних відомих виробників інструмента (Leitz, Leuco, ...), так і для фірмових сервісних центрів. Верстати-автомати фірми VOLLMER дозволяють максимально виключити людський фактор, перевівши його в іншу «площину» – верстатом керує не загострювальник, а висококваліфікований інженер-оператор. Тим самим досягається найбільш вагома характеристика якості загострення – її стабільність!

Плата за стабільність в особі CX 100 – від 60000 євро.

Сервіс інструмента на деревообробному виробництві можна організувати двома шляхам:

 • формування власної загострювальної дільниці;
 • скористатися послугами спеціалізованих центрів або фірм.

У кожного варіанта є свої як позитивні, так і негативні сторони.

Розглянемо приклад формування власної загострювальної дільниці з економічної точки зору для підприємства, оснащеного 2-ма форматно-розкроювальними верстатами з рухомою кареткою, одним пилковим центром і 2-ма допоміжними торцювальними верстатами. Організація загострювальної дільниці на базі німецького верстата Kaindl SSG600А у часовому інтервалі - 36 місяців. Обсяг переробки ДСП ~ 400 м2 за зміну. Тоді середній обсяг загострення на зміну – 10 пил, кількість зубів для загострення – 500 штук. Тоді лише деякі витрати на організацію і роботу загострювальної дільниці:

 • купівля загострювального верстата Kaindl SSG600А – 6 000 євро;
 • компресор, системи підготовки повітря і подачі охолоджувальної рідини – 1 000 євро;
 • заробітна плата загострювальника – 150 євро х 36 місяців = 5 400 євро;
 • алмазні круги 4 шт. на місяць – 4 шт. х 20 євро х 36 місяців = 2 880 євро;
 • ремонт верстата і заміна швидкозношуваних запчастин (щорічно): 300 євро + 300 євро + 600 євро = 1 200 євро.

Разом: 16 480 євро.

Для загострення за повним технологічним циклом щоденної потреби виробництва в дискових пилках знадобиться 6 робочих годин (4 основні пилки по 5 гранях t = 40 хвилин х 4 плюс 6 підрізних пилок по 4 гранях t = 25 хвилин х 6). Завантаження верстата на зміну 75 %. Кількість загострених зубів за 36 місяців: 500 штук х 220 роб. днів х 3 роки = 330000 шт.

Отже, собівартість заточення: 16 480 євро х 6,5 (курс євро) / 330000 шт. = 32 копійки за зуб.

«Плюси»:

 • автономність роботи підприємства, страхування від можливих проблем з термінами загострення в сервісної фірми;
 • реальне зменшення кількості експлуатованого інструмента майже в 2 рази;
 • економія витрат на транспортування інструмента на сервіс і назад;
 • практична відсутність рекламаційних питань – усі вирішується на місці з власним працівником;
 • можливість надання послуг іншим фірмам.

«Мінуси»:

 • відволікання значних оборотних коштів на формування дільниці;
 • знизити собівартість загострення на своєму обсязі інструмента не вдається;
 • вирішення кадрових питань: пошук і навчання спеціалістів-загострювальників;
 • потенційна небезпека переходу на спрощений режим загострення – призводить до прямих фінансових утрат;
 • присутність на прецизійній дільниці безупинного виробництва додаткового суб'єктивного людського фактора (відпустка, хвороби, звільнення) і проблеми з цим пов'язані;
 • рішення рекламаційних питань другого рівня (неякісні шліфувальні круги, недогляд за обладнанням і т.д.).

Якщо основою для організації загострювальної дільниці буде обраний дорощий верстат (наприклад, до 9 000 євро), то собівартість загострення зуба пилки збільшується до 40 копійок.

Загалом, організація загострювальної дільниці на невеликих вітчизняних виробництвах подібна на рецепт заварювання грузинського чаю від вірменського радіо: «п.1. – не купуйте грузинський чай; п.2. – якщо купили – не заварюйте; п.3. – якщо заварили – не пийте; п.4. – якщо випили, то ми вас попереджали». А якщо серйозно, то при наявності власного загострювального верстата – запропонуєте свої послуги іншому виробнику меблів і у вас з'явиться гарний індикатор, а заодно і стимул до виконання якісного технологічного загострення. Скористайтеся цим шансом уникнути примітивних шляхів у загострювальній справі.

Європейський досвід показує реальні переваги формування загострювальної дільниці лише на виробництві при обсязі переробки від 1500 кв. м ДСП за зміну, причому 70% розкрою повинно виконуватися пилками з твердосплавними зубами. Заради справедливості, треба зауважити, що такий промисловий обсяг передбачає інтенсивне застосування алмазного інструмента, сервіс якого вже на всі 100% доручається тільки спеціалізованому центру.

При роботі із сервісним центром ви:

 • маєте можливість віднести на витрати вартість загострювальних послуг;
 • розстаєтеся з грошима поступово;
 • заощаджуєте (вартість загострення одного зуба може бути дешевше, ніж при організації своєї дільниці);
 • вирішуєте питання сервісу іншого інструмента: свердл, фрез, змінних пластинок, алмазного інструмента;
 • одержуєте якісну послугу (реально працюючий сервісний центр має перевірених і кваліфікованих фахівців, стабільна якість загострення підтримується високоточними спеціалізованими верстатами з ЧПК, стійкість інструмента забезпечують імпортні шліфувальні круги).

Тут необхідно зауважити: вибираючи фірму, яка надає послуги із загострення, пам’ятайте, що не кожен сервіс однаково корисний для вашого інструмента. Відоме висловлення Паркінсона про те, що не розумно платити занадто багато, але ще гірше платити занадто мало, переважно виявляється правильним. Тому, якщо ви переплачуєте, то втрачаєте трішки грошей і тільки. Але коли ви платите занадто мало, то ви іноді втрачаєте все, тому що куплений інструмент стає не придатним для тих завдань, які повинен був виконувати.

Мета кожного керівника – пошук шляхів оптимізації технологічних процесів і зниження виробничих витрат. І організація сервісу інструмента не другорядна ланка в цьому ланцюзі. Змусьте ваш інструмент працювати на вас на всі 100%!

Олександр КОМОВ
http://www.derevo.com.ua/

Теги та ключові фрази
cx-100 vollmer нiмеччина, послуги загострення, як загострювати дискових пилок, vollmer cx100, 300/30 leuco, vollmer cx100, www.leuco.com.ua ціни на інструмент
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку   Інші статті
15.10.2010р.

Ринок деревообробного обладнання України 2010 1

За даними Держкомстату, імпорт деревообробного обладнання в січні - вересні 2010 р., в порівнянні з аналогічним періодом 2009 р., збільшився більш ніж в 1,5 рази, а за оцінками операторів - навіть у 2 рази

05.05.2010р.

Игра в "микадо"

Итоги 2009 года в мировой лесной отрасли еще предстоит подвести, но уже сейчас можно подсчитать убытки и сделать ряд прогнозов на 2010 год.

вагонка киев цена проектуємо сушильні камери
При використанні матеріалів посилання на www.derevo.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.
kremen-decor.com.ua