Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
На ринку лісу нова монополія?
28.07.2021р.

Нацкомісія зобов’язала продавати деревину лише на тих біржах, які отримали...

“Зелена країна” Зеленського. Чи врятує українські ліси мільярд дерев
09.06.2021р.

Президент Володимир Зеленський оголосив про старт свого чергового масштабного...

«Дайош» 1 мільярд дерев за три роки! Чому президентську ініціативу не підтримують природоохоронці?
09.06.2021р.

Президент України Володимир Зеленський ініціював екологічний проєкт «Зелена...

Чи таки шкідлива для планети вирубка лісів?
04.06.2021р.

Підприємці лісової галузі зі Швеції спробували довести, що загрози як такої...

Скасувати мораторій, зберегти Карпати: як реально вирішити проблему лісу-кругляка
01.06.2021р.

Чи піде Україна на скасування мораторію на експорт лісу-кругляка? Перший крок на...

Опитування
Опитування
Опитування

Мораторій на вивіз кругляка хочуть відмінити, а в Ви за чи проти?

Ваш помічник
Ваш помічник
7150
07.05.2008р. |
Класифікація та конструкції меблевих стяжок
Меблеві вироби складаються з окремих деталей, складальних одиниць і вузлів (груп), з'єднаних між собою різними способами. До деталей належать бруски різної форми, розкладки, планки, дошки і щити. Складальною одиницею називають декілька зібраних деталей, які являють собою елементарну частину виробу. Вузол — це частина виробу, яка складається з деталей і складаль­них одиниць.

Від правильного вибору конструктивного рішення, типу та виду з’єднання залежить міцність виробу, цого формостійкість та економічність. Кріпильна фурнітура - найважливіший компонент ґратчастих та корпусних меблів. Проблема надійного з'єднання меблевих деталей у виробах з'явилася, напевно, одночасно із самими меблями, і її рішення постійно удосконалюються відповідно розвитку технологій меблевого виробництва і вимогам часу. І непомітна стяжка, як правило, стала сьогодні одним із тих елементів меблів, що забезпечують його міцність і довговічність.


Всі з'єднання розділяються на два самостійні види ¾ роз'ємні і нероз'ємні. Під роз'ємними розуміють такі з'єднання, що дозволяють багаторазове роз'єднання і з'єднання окремих елементів. Такий метод з’єднання вузлів та елементів меблів одержав останнім часом широке застосування у меблевій промисловості. Завдяки роз’ємним з’єднанням створені раціональні конструкції ґратчастих та корпусних меблів, при чому останні одержали назву збірно-розбірної. Ця конструкція найбільш технологічна та прийнятна у варіюванні обладнання будь-якого інтер’єру як у жилих, так і громадських приміщеннях.

Роз'ємні з'єднання в свою чергу є жорсткими (нерухомими) і шарнірними (рухомими). Жорсткі з'єднання забезпечують повну розбірність і збірність конструкції (рис. 1).

До них відносяться з’єднання на стяжках, на сухих шкантах та на пластмасових спарених елементах. Останні широко рекламуються на останніх деревообробних виставках. На сьогоднішньому поступальному етапі розвитку меблевої промисловості на особливу увагу заслуговують розбірні жорсткі з’єднання на основі вставних спарених елементів, наприклад, із пластмаси, які займають належне місце в загальній класифікації з’єднань. Дані пластмасові вироби мають різні форми: подвійного ластівчиного хвоста (наприклад, “Ластівка HOFFMANN” або “Ластівка РІСО”), гантелі (спарених круглих шкантів) та двотавра.

З'єднання меблів на шкантах і зараз дає нам можливість швидко і правильно позиціонувати меблеві деталі при складанні, перешкоджає їхньому взаємному зсуву при експлуатації, сприймаючи всі поперечні навантаження. Шканти виготовляють із деревини твердих листяних порід діаметром 6, 8, 10 мм та довжиною 25, 30,32, 35, 36, 40, 45, 50 та 60 мм. Шканти в залежності від призначення можуть бути гладкими або рифленими, дерев’яними та пластмасовими, з фасками та без фасок (рис. 1).

Шкант - дуже дешева і проста деталь, але і з ним є свої складності. При виготовленні його з несухої деревини або при неправильному збереженні спроможний змінювати свою циліндричну форму, що помітно позначається на якості з'єднання. Цей вид з'єднання застосовують звичайно в поєднанні зі стяжками. Так, при складанні корпусу шафи або тумби верхні і нижні щитові елементи можуть бути зібрані з бічними на стяжках, а середні (перегородки) на сухих шкантах при дотриманні конструктивної жорсткості виробу в цілому. Втім, на одних тільки шкантах з'єднуються лише меблі невеличких габаритів. При великих розмірах виробів і відповідно більших навантаженнях, шканти вже не можуть протистояти висмикуванню, тобто подовжнім зусиллям, а тому поруч із ними завжди повинні бути стяжки.


Але найширшого застосування у жорстких меблевих з’єднаннях отримала стяжка - важливий компонент меблів, що забезпечує їх надійність та довговічність. Стяжки застосовують в основному для складання елементів меблів у взаємно перпендикулярному напрямку. Вони підрозділяються на ексцентрикові, клинові, болтові, крюкові, гвинтові і шурупні (рис. 1). У залежності від вимог конструктивного рішення з'єднань застосовують той або інший вид стяжок. На рис. 2 приведені різноманітні їхні види.

Ексцентрикова універсальна стяжка (рис. 2, І) може бути застосована для складання двох або трьох елементів у взаємно перпендикулярному напрямку (наприклад, коли необхідно зібрати два елементи під прямим кутом і коли складання трьох елементів проводиться із суміжною стінкою); складається з втулки а з зовнішнім і внутрішнім різьбленням, гвинта з плоскою головкою б і насадженої на ньому муфтою. На гвинті перед насадкою муфти роблять два штампи, потім у прес-формі їх заливають. Діаметр насадної муфти дорівнює діаметру головки гвинта або гайки. Муфта утворить місцеве потовщення і служить замість шкантів.

Стяжна головка складається з ексцентрикової пластини в із прорізом і чотирьох штампів, стакана г із прорізом і повзуна д. Всі деталі стяжної головки штамповані. При складанні двох або більш елементів розрізняють елементи основні і приєднані. У корпусах із прохідними вертикальними щитами основними елементами прийнято вважати вертикальні стінки.

Складання шафових елементів ексцентриковою стяжкою проводиться в такий спосіб. У бічну стінку шафи загвинчують у заздалегідь підготовлене гніздо втулку а з зовнішнім і внутрішнім різьбленням. Потім у внутрішнє різьблення втулки загвинчують гвинт. У приєднувальному елементі заздалегідь підготовляють гніздо для стяжної головки і перпендикулярно гнізду - отвір для проходу головки гвинта. Приєднувальний елемент насувають на гвинт із каблучкою основного елемента, а потім стяжну головку вкладають у гніздо так, щоб прорізи стакана і повзуна розташувалися під головкою гвинта. При повороті кришки натяжної головки до відмови обидва елементи стягуються.


Рис. 2. Стяжки:
І – ексцентрикова універсальна; ІІ – клинова; ІІІ – клинова з натяжною рамою;
ІV – клинова кутова; V – болтова; VІ – гвинтова; VІІ – гвинтова з глухарем.

Існує також достатньо багато конструкцій таких стяжок, у яких стержень закручується безпосередньо в матеріал деталі, що приєднується без використання муфти. Основною відмінністю ексцентрикових стяжок однієї від іншої є діаметр ексцентрика. Чим він більший, тим більший хід стяжки і більше можливе зусилля. Використовуються ексцентрики діаметром 25, 15 і 12 мм. Ексцентрики діаметром 25 мм, обов'язково закриваються пластмасовою заглушкою.

Серйозним недоліком ексцентрикової стяжки є її можливе ослаблення при експлуатації виробу. У різних виготовлювачів ця проблема вирішується по-різному. У деяких стяжок внутрішня робоча поверхня ексцентрика виконана ввігнутою, а контактує з нею сферична робоча поверхня головки стержня. У інших конструкціях внутрішня робоча поверхня ексцентрика східчаста, а робоча поверхня головки, що примикає до неї, стержня - плоска. При цьому зовнішня поверхня ексцентрика дороблена косими згладженими зубцями, нахиленими в сторону, протилежну напрямку його обертання при складанні, що, збільшуючи зчеплення з матеріалом деталі, додатково перешкоджає його самовільному повороту й ослабленню з'єднання в процесі експлуатації виробу.

Існує цілий ряд різновидів ексцентрикових стяжок, призначених для рішення різноманітних задач. Наприклад, при одному і тому ж найбільш розповсюдженому діаметрі 15 мм – циліндрична муфта може мати різноманітну висоту (12,5 та 14 мм фірма “SISO”), щоб незалежно від товщини деталі отвір для стержня можна було розташувати точно по середині її товщини. А це дозволяє забезпечити меншу кількість типорозмірів деталей при присадці.

Ексцентрикова стяжка вимагає винятково точного взаємного розташування всіх спряжених отворів. Свердлення цих отворів "на колені" часто призводить до поломки ексцентрика при прикладанні зусиль під час складання. Власне відсутність точного присадочного устаткування і стримує поширення застосування ексцентрикових стяжок у вітчизняних меблях.

Один із засобів піти від складного суміщення осей отворів у пласті і крайці - використання ексцентриків у корпусі. Така стяжка встановлюється в отвір, просвердлений у пласти деталі таким чином, що на торці деталі утворюється пройма куди виходить частина корпуса стяжки з отвором для стержня на приєднуючій деталі. У цьому випадку стержень стяжки - більш короткий, і вісь ексцентрика розташовується ближче до крайки основної деталі, але завдяки особливостям конструкції стяжку можна затягувати, розташовуючи викрутку під кутом до пласті.

Зовнішні корпуси таких стяжок виготовляються з пластмаси різноманітних кольорів або з металу. Суттєвою перевагою такого роду стяжок є не тільки спрощення присадки, але і можливість зняти і переставити таку полицю (горизонтальну перегородку) по висоті без розбирання усього виробу. На відміну від вкладних полиць, що встановлюються на полицетримачах, полиці з використанням подібних ексцентрикових стяжок завжди є силовим елементом конструкції, що збільшує міцність і стабільність усього виробу, а це особливо важливо для сильно навантажених офісних меблів. Важлива перевага такої стяжки в тому, що ексцентрик поміщається в матеріалі корпусу, більш міцнішому, ніж плита, із якої виготовлені меблі. Тому багатократна перестановка полиць не приводить до зносу отвору під ексцентрик і послабленню з'єднання.

Для особливо навантажених, важких полиць існує посилений ексцентрик у подовженому корпусі з муфтою, для якої свердлиться додатковий отвір. Така стяжка ще краще втримується в ДСП, причому муфта стабілізує полицю не даючи їй зміщатися відносно боковини.

При з'єднанні трьох щитових елементів застосовують шпильки з круглими гайками. У цьому випадку виключається втулка із гвинтовою нарізкою. В основному елементі свердлять наскрізний отвір, через який пропускають шпильку з двома стовщеннями (муфтами) і двома гайками. Подальше складання і стягування роблять так само, як і в попередньому випадку.
Надійність роботи стяжки і високої продуктивності складання елементів дозволяють рекомендувати її для широкого застосування в різноманітних конструкціях меблів.

Клинова стяжка (рис. 2,. ІІ) складається з двох деталей - направляючої планки а і планки з клином б. Стяжку можна виготовити методом лиття або склепати з окремих пластин. Застосовують стяжку в розбірних конструкціях, зокрема для навішення щитових елементів на коробки.

На рис. 2, ІІІ зображена клинова стяжка з натяжною рамкою, що складається з трьох деталей: двох планок а і б із штампом і натяжною рамкою з клиновим вирізом в. Насуваючи натяжну рамку з клиновим вирізом на закріплені планки з штампом, з'єднують два елементи, що знаходяться в одній площині. Клинова стяжка економічна у виготовленні й експлуатації. Стяжку виготовляють методом штампування і застосовують для складання двох елементів в одній площині (наприклад, стяжки ніші з верхнім і нижнім шафами в посудних шафах).

Клинова кутова стяжка такого ж типу (рис. 2, IV), тільки в неї одна з направляючих планок а - кутова. Інші деталі запозичені з попередньої стяжки. Цю стяжку застосовують для скріплення двох елементів у взаємно перпендикулярному напрямку.
Болтова стяжка (рис. 2, V) складається з болта з вусом а і спеціальної гайки б. Така стяжка служить для кріплення ніжок до основи шаф, а також кріплення ніжок до столів. У ніжці свердлять гніздо, потім на болт надівають дерев'яну муфту з отвором для болта. Муфту з болтом вклеюють у торець ніжки.

На рис. 2, VI показана гвинтова стяжка, що складається зі шпильки а, спеціальної гайки б, гвинтів в і конусних шайб г. Стяжку застосовують для кріплення ніжок шаф і тумб під кутом до основи, використовуючи при цьому гвинти з плоскою головкою і конічні шайби, що застосовуються до гвинтової стяжки. Розмір гайки беруть у залежності від діаметра ніжки.

Стяжка з глухарем складається з глухаря а і спеціальної гайки б (рис. 2, VII), служить для кріплення ніжок до основи шаф і тумб. Глухар закручують у ніжку, а шайбу прикручують до щита основи шафи або тумби. Цей тип з'єднання досить надійний в експлуатації виробів і забезпечує належну продуктивність при складанні предметів меблів.

На рис. 3, І приведена стяжка гвинтова спеціальна для монтажу площинних елементів у взаємно перпендикулярному напрямку. Стяжка складається з втулки з зовнішнім і внутрішнім різьбленням а, гвинта б із головкою, у якій є чотири взаємно перпендикулярні гвинтових отвори, гвинта з плоскою головкою в і конічної шайби г. Стяжка працює таким чином. У одну з деталей загвинчують втулку, а в другій роблять Т-подібне гніздо для укладки гвинта б із головкою і свердлять наскрізний отвір для гвинта з плоскою головкою в. У вертикальні елементи з втулкою загвинчують за шаблоном необхідне число гвинтів б, потім накладають на гвинти полиці так, щоб головки гвинтів лягли в проріз, і закручують їх до відмови.

Полиці остаточно закріплюють гвинтом із плоскою головкою в через конічну шайбу. Можуть бути використані зубцеві шайби. Для цієї мети на гвинт з отворами заздалегідь надівають зубцеву шайбу з зубцями, що повернуті до приєднувального елемента. При кінцевому закручуванні гвинта зубці закріплюють горизонтальну полицю і не дають їй можливості переміщатися. У цьому випадку отвори в гвинті повинні бути без різьблення. Таку шайбу можна рекомендувати для всіх середніх полиць виробів, де застосовується гвинтова стяжка.Рис. 3. Стяжки:
І – гвинтова спеціальна; ІІ – гвинтова; ІІІ – однокрюкова; ІV – двокрюкова

На рис. 3. ІІ зображена гвинтова стяжка, що складається з гвинта а з насадженої на ньому муфти б із пластмаси для місцевого потовщення, шайби в із прорізом, втулки г із зовнішнім і внутрішнім різьбленням, а також заглушки д. Стяжку застосовують для складання щитових елементів меблів у взаємно перпендикулярному напрямку. Завдяки наявності муфти на гвинті виключається необхідність у присадочних круглих шипах (шкантах), тому що гвинт сам центрує установку стяжки.


рис.4

Іншим різновидом гвинтової стяжки і до того ж найпростішою є стяжка, що складається з двох елементів: гвинта і втулки - циліндричної деталі з поперечним різьбовим отвором (рис. 4). Сама втулка виконується цілком із металу або з пластмаси, в середину якої вкладена гайка (правда, при її його діаметр дещо збільшується). Така стяжка дуже міцна, оскільки при затягуванні гвинта утворяться дуже великі зусилля. Але її недолік, як і у конфірмата, у тому, що на бічній поверхні виробу завжди з'являються видимі головки гвинта, що псують його зовнішній вигляд,

Звісно ж, головку гвинта, особливо із шестигранним шліцом, можна закрити пластиковою заглушкою, але вид буде все рівно не той. Є й інша проблема: стяжка не так проста в складанні. Отвір у втулціі повинен точно співпадати з гвинтом. Тому взаємно перпендикулярні осі отворів під втулку і під гвинт у пласти і крайці деталі повинні точно перетинатися. Коли встановлена втулка просто повернена не тим боком, її не складно повернути за допомогою спеціально передбаченого шліца на торці. Але якщо отвір у деталі під неї занадто глибокий, то витягнути її надзвичайно важко.

Ще один недолік цієї стяжки - необхідність зенкування отворів під гвинт. По-перше, це вимагає додаткового проходу при свердленні, тому що всі інші отвори виконуються з іншої сторони деталі. По-друге, через різнотовщинність ДСП всі зенковані отвори, що виконані на верстатах, мають на пласті, як правило, різний діаметр, і тому не закриваються головкою гвинта повністю. Наприклад, голландська фірма “SISO” комплектує такі стяжки спеціальними шайбами з конічним поглибленням (рис. 5), що входять усередину зенкованого отвору, або стовщеними шайбами з конічним поглибленням під головку гвинта, що виключали зенкування і залишалися ззовні виробу. Але все це також не сприяло поліпшенню його зовнішнього вигляду. Та й товсті шайби не давали можливості блокувати вироби в єдину стінку без утворення щілин між ними.

Досконалішою гвинтовою стяжкою є стяжка з конічним поглибленням на стержні, що дозволило сховати головку гвинта від поглядів споживачів (рис. 5). Особливість конструкції модернізованої стяжки полягає у тому, що у результаті гвинт, який проходить наскрізь через приєднуючу деталь, що збирається каркаса меблів, був замінений стержнем, що вкручується у муфту з різьбовим отвором, яка загвинчена або запресована “запідлице” в пласть деталі. В основній деталі свердляться два отвори: один - у крайці, для стержня, інший - перпендикулярно до першого в пласті, для муфти. Стержень, на кінці якого на бічній поверхні сформоване конічне поглиблення, проходить через поперечний отвір муфти, уздовж осі якої виконане різьбовий отвір із гвинтом. Торець гвинта має загострену конічну форму і при закручуванні гвинта упирається в бічну поверхню поглиблення стержня стяжки, зміщуючи його разом із деталлю до крайки основної деталі, чим і досягається напруження в з'єднанні.

Недостатки такої стяжки - жорсткі вимоги до точності взаємного розташування отворів у деталях меблів, малий хід стягування (не більш 1,5-2 мм), недостатнє зусилля стягування деталей і трудомісткість складання, тому що при закручуванні стержня стяжки необхідно постійно стежити, щоб його отвір розташовувався тільки в одному визначеному положенні. Крім того, при періодично виникаючих значних бокових навантаженнях на каркас меблів можливо зминання краю отвору муфти, після чого стяжка перестає працювати взагалі.


рис.5.

Однокрюкова стяжка (рис. 3. ІІI) складається з двох деталей - планки а з гачком і планки б із приймальним гніздом. Деталі виготовляють методом штампування. На рис. 3. ІV показана двокрюкова стяжка, що застосовується в основному для кріплення спинок ліжок до царг. Стяжка, так само як і однокрюкова, складається з планки а з двома гачками і планки б із приймальними гніздами. Цю стяжку можна виготовляти довжиною 100, 120 і 150 мм. Відповідно змінюються й інші її розміри.

Особливої уваги заслуговує шурупна стяжка, стала відома нашим меблевикам ще на початку 80-х років з каталогу Der Grosse Hafele під назвою “Конфірмат” (рис. 6). Вона завжди призначалася тільки для складання малогабаритних меблів. Сьогодні її можна знайти в тому ж каталозі, під тою ж назвою. Але такі ж стяжки випускають дуже багато фірм: Marcopol, Siso, Hafele, Hettich, Dresselhaus і т.д.

Оскільки конфірмат, як дві краплі води подібний на шуруп, тільки товстий і затуплений, то ї назва повинна звучати як “стяжка шурупна меблева”. У Європі цю одноелементну стяжку називають "єврошурупом". Це - найпростіша стяжка, що знайшла настільки широке застосування в наших меблевиків саме тому, що не потребує практично ніякої точності при присадці. Просвердлюється усього два отвори: одне - у крайці основної деталі, а інше - в пласті, що приєднується до неї.

Спеціальні стяжки ¾ шурупи типу Konfirmat добре підходять для з’єднання елементів сучасних меблів. Дані стяжки, завдяки спеціальному профілю різьби та її чистої поверхні, можна швидко і легко заґвинтити. Невеликий діаметр стержня меблевого шурупа типу Konfirmat(5…7 мм) допомагає виключити тріщини та покороблення. Спеціальна, асиметрична різьба шурупів типу Konfirmat, що характеризується великою боковою поверхнею (40…80 мм), забезпечує високу міцність з’єднання у порівнянні з традиційними ґвинтами. Це має особливе значення під час складання меблів із деревностружкових плит.

Найбільше ходовими є такі стяжки з посадковим діаметром під головкою 7 мм, діаметром стержня під різьбленням 5 мм, довжиною 50 або 70 мм. Стяжки різних виробників відрізняються конструктивними особливостями. Наприклад, якщо стяжка має більшу довжину стовщеної частини під головкою, то це забезпечує її кращий напрямок при закручуванні. Невеликий діаметр капелюшка часто дозволяє, застосовуючи зусилля, втоплювати стяжку “запідлице” з поверхнею плити без попереднього зенкування отвору. Також шурупні стяжки можуть мати під головкою спеціально передбачений зуб, який забезпечує її закручування “запідлице” без зенкування, формуючи фаску отвору.

Шурупи типу Konfirmat випускають двох видів: звичайні (з шестигранним гніздом та з хрестоподібним заглибленням і вирізом для заглушки ) і “S”-подібні з шестигранним гніздом. Часто йдуть суперечки, яка стяжка "краще" - із хрестовим шліцом або із шестигранним. На якість з'єднання це не робить ніякого впливу, а ось закручувати стяжку зручніше, якщо шліц - хрестоподібний. Крім того, при доставці меблів у розібраному виді досягається нехай і мала, але усе ж економія: не потрібно вкладати в комплект фурнітури ключ із шестигранником.

У якісної стяжки не повинно бути зсуву капелюшка або шліца відносно поздовжньої осі. Якщо цієї співвісності немає, то стяжка при закручуванні піде нерівно і різьблення буде розбивати отвір, що погіршує міцність з'єднання деталей із ДСП. Стяжка з меншим кроком витків і з великим загостренням різьблення забезпечує більш міцне з'єднання. Перші чотири витки різьблення - конічні і мають спеціальні зазубрини. Тому стяжка працює як мітчик або самонарізний ґвинт, забезпечуючи нарізку рівного якісного різьблення для розміщення інших витків, не руйнуючи структуру плити.

Найбільш суттєвий недолік стяжки - видима з торця головка. Її звичайно закривають заглушкою. Це особливо важливо, якщо стяжка зроблена зі сталі невисокої якості або з цинку без покриття. Але якщо не заощаджувати на покупці й одержувати вироби тільки гарних фірм, проблема буде на половину уже вирішена. Ще один недолів - меблі, зібрані на такій стяжці, не можна збирати більше трьох разів, оскільки різьблення, нарізане в такому м'якому матеріалі, як ДСП, швидше за все, зірветься. Крім того, необхідно пам’ятати, що при складанні корпусів чи вузлів із ДСП потрібно використовувати шканти, оскільки без них деталі може “вести”.

Наведені особливості будови деяких видів стяжок для виготовлення жорстких меблевих з’єднань, дадуть можливість оцінити переваги та недоліки їх різних типів. Насправді таких конструкцій – безліч, оскільки кожна фірма-виробник має свою ізюминку у їх конструктивному рішенні. Щоб зрозуміти це, достатньо лише прогорнути каталог будь-якого відомого виробника меблевої фурнітури. Але при виборі стяжки основне - розуміти, що це на просто з’єднувальний елемент у меблях, а механізм, що створює визначене (і не маленьке) зусилля між деталями, за рахунок якого меблі набувають стійкості до зовнішніх навантажень і необхідну міцність. І потрібно намагатися використовувати тільки якісні вироби, від перевірених виготовлювачів. Якщо стяжка обрана невірно, якщо вона не має потрібної якості або неправильно просвердлені отвори під неї, - меблі буде важко змонтувати, вони будуть коливатися при кожному дотику, і навіть якщо вони не поваляться, то в загальному це все одно приведе до втрати іміджу його виробника.

За матерілами Всеукраїнської галузевої газети "Деревообробник"
http://derevo.com.ua/

Теги та ключові фрази
Виготовлення ввігнутих ножок, розміри конфірматів та іх застосування, зэднання меблевих секцiй мiж собою, як закріпити царгу до шафи, технологія кутового з'єднання меблевих плит, зєднання дсп міжсобою, основні типи зєднань у виробництві меблів, Меблеве виробниццтво застосування рафіксів, ексцентрикове зєднання, вимоги до гвинтових стяжок
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку   Інші статті
15.10.2010р.

Ринок деревообробного обладнання України 2010 1

За даними Держкомстату, імпорт деревообробного обладнання в січні - вересні 2010 р., в порівнянні з аналогічним періодом 2009 р., збільшився більш ніж в 1,5 рази, а за оцінками операторів - навіть у 2 рази

05.05.2010р.

Игра в "микадо"

Итоги 2009 года в мировой лесной отрасли еще предстоит подвести, но уже сейчас можно подсчитать убытки и сделать ряд прогнозов на 2010 год.

Більше статей за тегами
вагонка киев цена проектуємо сушильні камери
При використанні матеріалів посилання на www.derevo.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.
kremen-decor.com.ua