Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
ДЕРЕВООБРОБКА знову збере в одному місці кращих з кращих
18.02.2022р.

Вже традиційно міжнародна виставка ДЕРЕВООБРОБКА 2022 збере усіх 7-10 червня, хто...

Нові правила: природні ліси замінять лісові плантації
11.02.2022р.

Держлісагентство розробило нові правила, за якими вже в цьому році почне...

Купи, якщо зможеш
07.02.2022р.

Півроку ринок деревини живе за новими правилами. Але замість анонсованої...

Где купить качественные брикеты?
04.02.2022р.

Где выгодно купить топливные брикеты читайте здесь

“Зелена країна” Зеленського. Чи врятує українські ліси мільярд дерев
09.06.2021р.

Президент Володимир Зеленський оголосив про старт свого чергового масштабного...

Опитування
Опитування
Опитування

Мораторій на вивіз кругляка хочуть відмінити, а в Ви за чи проти?

Ваш помічник
Ваш помічник
4106
12.05.2008р. |
Технологія отримання погонажних виробів
Обгортання деревини малоцінних порід, плитних матеріалів (ДСП, МДФ) або відносно дешевих пластмас шпоном, плівками, декоративним папером виявилось дуже ефективним методом у виготовленні якісних погонажних виробів у світовому виробництві. Цей напрямок продовжує розвиватися, хоча кількість фірм-виробників обладнання для обгортання загалом невелика.

Однак потреба в довгомірних (погонажних) деталях з якісним личкуванням поверхні дуже висока, бо деталі з масивної деревини часто мають дефекти, а їхня вартість дуже висока; деталі з чистої пластмаси не задовольняють естетичні вимоги, а неличковані профільні деталі з плитних матеріалів просто неприпустимі. Подібні деталі постійно використовуються в будівництві (плінтус, лиштва, облицювання для стін), виробництві вікон (личкувальний профіль) і меблів (карнизи, лиштва, цоколі, рамки дверей фасаду, деталі каркаса і т.ін.). Яка ж технологія отримання “обгорнутих” погонажних виробів?

Матеріали для личкування.

Для личкування профільних деталей використовуються плівки на основі пластмас (ПВХ, АБС), паперу і натуральний шпон. Плівки на основі пластмас, найчастіше ПВХ-плівки товщиною 0,4-0,6 мм, можуть мати будь-який колір, надруковану імітацію текстури деревини, різні малюнки й ефекти поверхні (включаючи металеві), і будь-яке тиснення. Вони, зазвичай, не вимагають наступної обробки, мають добру стійкість до хімічних, атмосферних і механічних впливів. Є, щоправда, серйозний недолік – висока вартість.

Плівки на основі паперу дешевші, не забруднюють навколишнє середовище при згорянні (утилізації). Їхня поверхня краще імітує текстуру деревини. Недоліки, порівняно з пластмасовими плівками, – слабше приховування дефектів підкладки (через меншу товщину) і більший радіус вигину, що особливо важливо при личкуванні складних гострокутних профілів. Натуральний шпон використовується досить обмежено через недостатню сировинну базу для його виготовлення і високу вартість виробництва. Він застосовується переважно в деталях меблів відносно високого рівня.

Шпон, який використовується для личкування погонажних деталей, трохи тонший за той, що застосовується для личкування пластей (0,4-0,6 мм), і повинен спочатку пройти спеціальну обробку: випрямлення в пресі і дублювання зі зворотного боку шляхом наклеювання нетканих матеріалів. Дубльований шпон піддається триразовому шліфуванню по лицьовому боці, що усуває необхідність шліфування профільних деталей після їх личкування. Для одержання рулонного шпону його листи перед дублюванням зрощуються по довжині поперек волокон на зубчатий шип. При цьому спеціальний інструмент для насічки шипа робить стик практично непомітним. Обладнання для зрощування по довжині робить фірма KUPER.

Клеї для личкування.

При личкуванні профілів дуже важливо, щоб при контакті досягалося практично миттєве приклеювання личківки до основи. Тому технологія передбачає використання клеїв з коротким часом затвердіння. На вибір клею впливає його вартість, температура і вологостійкість, а також екологічні аспекти його застосування.

Клеї-розплави дозволяють досягти найбільшої швидкості подачі (продуктивності) при личкуванні. Вони можуть застосовуватися при личкуванні шпоном, плівками і ламінатами (пластиком). Поліуретанові клеї, що також належать до клеїв-розплавів, тверднуть за рахунок вологи і не можуть бути згодом реактивовані. Клеї на основі поліуретану мають вищу температуро- і вологостійкість, ніж звичайні клеї-розплави, але дорожчі, що частково відшкодовується їх меншою витратою при нанесенні. Вони призначені для наклеювання термопластичних плівок зовнішнього застосування на підкладки з металу і пластмас, наприклад у виробництві вікон.

Клеї на основі ПВА-дисперсії можуть застосовуватися при наклеюванні шпону, паперових і пластмасових плівок на будь-які підкладки. Однак швидкість подачі при їхньому застосуванні обмежена.

Клеї на основі поліефірів і т.п. (з розчинниками) призначені переважно для наклеювання термопластичних плівок. Вони мають гарну водостійкість. На жаль, наявність розчинників впливає на навколишнє середовище і вимагає спеціальних пристроїв для їх відсмоктування й уловлювання.

Звичайний набір обладнання для личкування погонажних деталей:

• верстат для розкрою плитних матеріалів на смуги необхідної ширини;
• верстат чотирибічний для фрезерування профілів деталей;
• верстат для шліфування профілів (при личкуванні деталей із ДСП);
• верстат личкувальний;
• верстат торцювальний для розкрою довгомірних деталей на заготовки потрібної довжини і/чи верстат двобічний фрезерний для формування паза і гребеня на торцях (для стінових панелей).

Звичайно, при личкуванні деталей з масиву верстат для розкрою плит відпадає. Якщо передбачається випуск фасадів чи рамок, які з'єднуються на вус, комплект повинен бути оснащений обладнанням для нарізання вусових з'єднань з вибіркою пазів під шпонки чи свердління отворів під шканти.

Можливе доповнення комплекту й іншим обладнанням, наприклад спеціальним верстатом для склеювання заготовок Г-подібного перерізу для виробництва дверної лиштви, застосовуваних разом із дверною коробкою з плитних матеріалів, тощо.

Вартість такого комплекту на основі нового обладнання, залежно від його продуктивності, типу верстатів, їхнього оснащення і фірм-виробників, складає від 200 до 600 тис. доларів США.

Однак основним обладнанням у складі такого комплекту є верстат для обгортання профілю.

Верстат для обгортання профілю.

З
агалом він має станину з приводними подаючими роликами, швидкість обертання яких безступінчато регулюється за допомогою варіатора; вузол подачі личкувального матеріалу з рулону чи у вигляді смуг, заздалегідь нарізаних на довжину заготовок; пристрій для нанесення клею, накочувальний валець; зону обгортання і притиску личкувального матеріалу у вигляді комплекту неприводних роликів, положення кожного з яких налаштовується відповідно до профілю деталі, та інші пристрої.

Так, на початку верстата можуть бути установлені фрезерні супорти для зм'якшення гострих кутів профілю, агрегати для підшліфовування крайок профілю з ДСП, щіткові агрегати для видалення пилу, зона нагрівання деталей ІЧ-випромінювання та ін., наприкінці станини можуть бути установлені фрези для зняття звисів, а також поперечна пилка чи ніж для поділу безперервного полотна плівки в розривах між деталями. Крім складу перерахованих агрегатів, личкувальні верстати відрізняються системою нанесення клею. Так, для нанесення клею-розплаву використовується клейовий ролик, опущений у ванну з розплавом. При великій ширині личкувального матеріалу і високих швидкостях подачі важливого значення набуває оснащення цього агрегату системою попереднього розплавлення гранул клею і екструдером для перекачування розплаву у витратний бачок.

У іншому випадку клей, що підсипається постійно в бачок, не встигає досягти робочої температури, що істотно знижує якість личкування і може привести до зупинки верстата. Нанесення поліуретанових клеїв-розплавів здійснюється на зворотний бік личкувального матеріалу за допомогою пристрою, розташованого не знизу, а зверху, що здійснює дозування клею за допомогою ракеля. Обігрів бачка проводиться убудованими тенами.

Для нанесення клеїв на основі ПВА-дисперсії і клеїв з розчинником слугує пристрій, також розташований зверху й оснащений ракелем для дозування клею. Загострений ракель забезпечує дуже гладку поверхню клею, що особливо важливо при личкуванні тонкими плівками. При використанні клеїв на основі ПВА-дисперсії і клеїв з розчинником необхідно видалити з клейового шару надлишок води чи розчинника. Розроблені для цієї мети понад 20 років тому верстати оснащувалися конвективним сушильним каналом, розташованим над верстатом, що надавало характерного вигляду усьому верстату. Сучасні конструкції включають пристрій, що використовує для підсушування клею контактне нагрівання.

Нагрівальна плита невеликої довжини (0,4-0,5 м) розташовується вертикально, що забезпечує компактність усієї конструкції.

Після нанесення клею за допомогою накочувального валика здійснюється контакт личкувального матеріалу з профілем, що рухається, а потім неприводні ролики, що складають зону притиску, роблять його обгортання й обтиск. Налаштування положення кожного ролика здійснюється вручну по профілю, що заздалегідь установлюється у верстат. Цей процес займає кілька годин і вимагає дуже ретельної роботи персоналу.

При придбанні личкувального верстата необхідно насамперед визначити, з якими матеріалами передбачається працювати, оскільки надалі заміна системи подачі личкувального матеріалу з рулонного на смуговий, і навпаки, або заміна пристрою для нанесення клею на інший вірогідно виявляться економічно недоцільними чи неможливими. І тоді доведеться до зносу машини працювати з невідповідними чи дорожчими матеріалами, що істотно впливає на собівартість.

На ціну, головним чином, впливає наявність одночасно двох вузлів подачі личкувального матеріалу (рулонного і смугового), тип пристрою для нанесення клею, максимальна ширина личкувального матеріалу (наприклад, 120, 250 чи 350 мм), довжина зони обгортання й обтиску личкувального матеріалу і наявність додаткових супортів. Збільшення ширини личкувального матеріалу і довжини зони обтиску дозволяє личкувати складніші профілі. Однак; досить часто при личкуванні складних профілів і великій довжині зони обтиску клей-розплав, нанесений на личкувальний матеріал, починає застигати. У цих випадках верстат повинен бути оснащений фенами для вторинного розігріву клею на окремих ділянках личкування.

За матерілами Всеукраїнської галузевої газети "Деревообробник"
http://derevo.com.ua/ 
Теги та ключові фрази
Технологія виготовлення простих погонажних виробів, технологія виготовлення погонажних виробів, тeхнологія виготовлeна погонажних виробів на вeрстатах, Погонажні вироби . Матеріал основи MDF. Личківка ПВХ плівка, як отримують плівки з пластмаси?, профільно погонажні вироби технологія виготовлення, види погонажних виробів, Виробництво пресованих погонажних виробів, Виготовлення пресованих дерев2яних погонажних виробів, виготовлегя пагогажних виробівта види


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку   Інші статті
15.10.2010р.

Ринок деревообробного обладнання України 2010 1

За даними Держкомстату, імпорт деревообробного обладнання в січні - вересні 2010 р., в порівнянні з аналогічним періодом 2009 р., збільшився більш ніж в 1,5 рази, а за оцінками операторів - навіть у 2 рази

05.05.2010р.

Игра в "микадо"

Итоги 2009 года в мировой лесной отрасли еще предстоит подвести, но уже сейчас можно подсчитать убытки и сделать ряд прогнозов на 2010 год.

Більше статей за тегами
вагонка киев цена проектуємо сушильні камери
При використанні матеріалів посилання на www.derevo.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.
kremen-decor.com.ua