Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію


Останні новини
Останні новини
Чому ініціативи Міндовкілля загрожують екологічній безпеці України та можуть призвести до розвалу лісового сектору економіки.
25.11.2020р.

Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України виступило з двома...

Що робить ліс надзвичайно цінним та живим?
11.11.2020р.

Усі люблять гуляти у лісі. Особливо зараз, коли листя дерев набуло золотавих...

Зоя Темнохудова: «Збереження лісу потребує виваженої державної політики»
09.09.2020р.

Закарпатський ліс — коштовна скарбниця України. Ліси займають 51,2 відсотка...

Сушильные камеры для древесины Termolegno в Украине
04.09.2020р.

Компания Мегарес больше 10 лет представляет на рынке Украины итальянскую...

Рівненська область через 30 років може залишитися без лісу - дослідження
27.08.2020р.

За рік, із серпня-2019 до серпня-2020 року, в Рівненській області вирубали лісу у два...***
Опитування
Опитування
Опитування

Мораторій на вивіз кругляка хочуть відмінити, а в Ви за чи проти?

Ваш помічник
Ваш помічник
2203
14.05.2008р. |
Личківка для меблів: матеріали, технологія, обладнання
Технологічний процес підготовлення личківок із струганого шпону залежить від виду матеріалу, розмірів основи та смуг (ділянок) шпона, і включає такі операції: зберігання; досушування (кондиціювання); підбір кнолей за кольором та кількістю; розмітка кнолей; розкрій (поперечний та поздовжній); вирівнювання крайок; підбір ділянок за кольором та текстурою; склеювання ділянок в личківки необхідних розмірів; закріплення торців.

У випадку, коли ширина основи менша, ніж ширина шпону, операції поздовжнього розкрою, вирівнювання крайок, склеювання в листи необхідних розмірів, а інколи і закріплення торців - відсутні. Для лущеного шпона можуть бути відсутні розмітка, підбір за кольором та текстурою, закріплення торців.

Під час зберігання шпону бажано, щоб він неторкався металевих елементів, що може спричинити появу плям. Оскільки сонячне проміння може викликати значну зміну кольору, рекомендується зафарбувати або заклеїти вікна у місцях зберігання струганого шпону.

Вологість шпону перед личкуванням має бути на 1...2 % меншою, ніж вологість основи, і в жодному разі не перевищувати 12%, тому у тих випадках, коли його вологість перевищує ці вимоги, слід виконати його досушування. Спеціального обладнання для цієї операції не випускається, і тому, в кожному конкретному випадку, його слід виготовляти індивідуально як нестандартне обладнання.
Операція розкрою шпону проводиться одно- та двохножовими гільйотинними ножицями, а також ножицями для відрізування із сканером дефектів.

Серед європейських фірм, які виготовляють дане прогресивне обладнання, є такі:

- німецька фірма Kuper (моделі односторонні, двосторонні та із сканером дефектів);
- австрійська фірма Rueckle (моделі AFV-23, AFV-28, AFV-32);
- італійська: фірма Casati Macchine (моделі BIG, TWINSET, TO-CC, GON, CIP, CIM, CIO).

Наприклад, всі типи верстатів Kuper від ZSP-2800 до ZSP-3800 призначені для рубання пакетів шпону паралельно і прямолінійно з двох боків з використанням верхнього та нижнього ножів. Такий метод забезпечує подальше якісне ребросклеювання. Лазерний пристрій оптимізації розкрою забезпечує мінімум відходів. Для досягнення необхідних параметрів ширини шпону, положення станини з нижнім ножем регулюється високошвидкісним позиційним приводом.

Вирівнювання крайок необхідне після розкрою шпону на пилкових верстатах, а інколи і після розкрою гільйотинними ножицями. Для вирівнювання крайок можна використовувати: ручний фугувальний інструмент; фугувальні верстати; фрезерні верстати; крайкофугувальні верстати. Найкращим є фугування на спеціалізованих крайкофугувальних верстатах (наприклад, КФ-7, КФ-9М та ін.), у яких вирівнювання крайок здійснюється за допомогою пилки із подальшим фугуванням ножовою головкою або лише фугуванням ножовою головкою. Особливу увагу фугуванню крайок слід приділяти у тому випадку, коли подальший набір ділянок буде здійснюватись під певним кутом, не рівним 90о до напряму волокон. Оброблені крайки ділянок повинні бути прямолінійними (відхилення від прямолінійності не повинно перевищувати 0,33/1000) і без дефектів.

Підбір ділянок струганого шпону за кольором та текстурою має суттєвий вплив на зовнішній вигляд виробу, особливо високохудожніх меблів. Залежно від призначення личківки, розрізняють: фасадні, лицеві, нелицеві та невидимі. Підбір починають з кнолів (ділянок) для фасадних, потім для лицевих і лише потім - для нелицевих та невидимих. Важливим є те, щоб шпону відповідного кольору та текстури вистарчило на всі фасадні та лицеві заготовки виробу чи набору з урахуванням можливих втрат на брак.

Розкроєні на необхідну довжину і прифуговані ділянки шпону підбирають за текстурою і склеюють у листи (личківки) необхідних розмірів. Залежності від складності рисунка, який отримують при наборі шпону (рис. 1), набори поділяються на: простий; складний; фігурний.

Личківки із складним і, особливо, з фігурним наборами, зазвичай, склеюють вручну. Якісно підібраний рисунок фігурного набору значно покращує зовнішній вигляд і, при майже однаковій витраті шпону, може суттєво збільшити вартість готового виробу.
У масовому виробництві в більшості випадків використовують простий вид набору, який здійснюють за допомогою спеціалізованих верстатів для ребросклеювання.Рис. 1. Різновиди набору личківок:
а - простий; б - складний; в – фігурний.

Серед сучасних способів ребросклеювання ділянок шпону у личківки за допомогою різних матеріалів (клейова нитка, клейовий шов, гумована стрічка) найширше використовується клейова нитка (КН-15, КН-25, Kuper), яка наноситься методом “зиґзаґ” або хвилястою лінією (рис. 2), та безперервний клейовий шов.Рис. 2. Види склеювання клейовою ниткою вздовж та впоперек волокон хвилястою лінією та методом “зиґзаґ”.Ребросклеювання за допомогою лише клейового шва для склеювання вздовж волокон не є міцним і для струганого шпона застосовується рідко. Але при склеюванні встик (в рулон) методом шипового з’єднання клейовий шов є незамінним. Приклади різних видів з’єднань шпону встик наведені на рис.3.

Рис. 3. Приклади різних видів з’єднань шпону в стик (в рулон):
а – з’єднання в стик за допомогою верстату ZU-Stumpt 330F-P з підрізанням на кут; б – шипове з’єднання з нерегулярними шипами (Vario), яке дає невидимий шов; в - зиґзаґоподібне шипове з’єднання з регулярними шипами, яке, крім міцності та щільності, надає гарного зовнішнього вигляду.

Клейова нитка, як і безперервний шов, застосовується при ребросклеюванні за допомогою таких сучасних верстатів:

1. Для склеювання смуг шпону вздовж волокон за допомогою клейової нитки методом “зиґзаґ” та (або) хвилястої лінії:
німецька фірма Kuper (моделі FW-630, FW-J920, FW-1150, FW-1200E, FW-1700, FZK/D);
італійська фірма Casati Macchine (моделі ZC-650, ZC-900, ZC-1100, ZC-1300).

2. Для склеювання смуг шпону поперек волокон:
німецька фірма Kuper (моделі ACR-2300, ACR-3100, FW-Q1800, FW-Q2800, FW-Q3600, DMF-H1800 (рис. 4);
фінська фірма Raute (моделі LK-68, LK-86, LK-96).

3. Для склеювання шпону в стик (в рулон):
німецька фірма Kuper (моделі FL-Innovation, ZI-ZU, ZI-ZU-F, ZI-ZU-R, ZI-ZU-M, ZU-Butt-330);
італійська фірма Casati Macchine (моделі NG-NA-1 (рис. 5), NG-NA-2).

Наприклад, технологія поперечного склеювання ділянок шпону на верстаті моделі ACR-3100 виконується в такій послідовності. Ділянки шпону щільно прилягають одна до одної вздовж крайок завдяки двом фрикційним валам, які обертаються в протилежному напрямку. Потім вони надійно склеюються спеціальною клейовою ниткою Kuper. Високоточна спільна дія транспортної та притискної систем забезпечує якісне з’єднання і рівномірну міцність шва по всій довжині. Індивідуально регулюючи силу стискування та час стискування, а також короткий хід нагрівальної балки, можна суттєво прискорити робочий цикл.

Внаслідок дуже вузької нагрівальної балки ACR-Superquick досягається висока пружність з’єднання. Точно розрахований ступінь нагрівання запобігає пересушуванню шпону. Ділянки шпону, проходячи через верстат, з’єднуються у безкінченний килим. Вмонтовані ножиці розрізають килим на листи заданої довжини, а автоматичний штабелеукладальник складає їх у стос. Фотоелектронне керування ножицями забезпечує високу точність різання килиму шпону на задану довжину, і тим самим підвищує ступінь використання сировини. Конструкція верстату дає можливість оператору без перешкод спостерігати за складальним пристроєм і візуально контролювати якість клеєних листів.

Після ребросклеювання у личківок, які виготовлені зі шпону товщиною 0,8 мм і менше, для зменшення розривів торців шпону під час транспортування, проводять операцію із закріплення торців. Дану операцію також проводять на верстатах фірми Kuper.
Таким чином, лідером серед провідних фірм з ребросклеювання шпону є фірма Kuper, яка розробила повний спектр нових технологій та готова запропонувати практично будь-яке обладнання з оброблення шпону, що має товщину в межах 0,3…4 мм.

Фірма Kuper має рішення для будь-яких специфічних виробничих умов. Це верстати для дрібносерійного та масового індустріального виробництва, поздовжні та поперечні гільйотинні ножиці і ребросклеювальні верстати для меблевої та фанерної промисловості, верстати, які працюють з клейовою ниткою за методом “зиґзаґ” або безпосереднім нанесенням клею на крайки шпону під час формування личківок або зрощування в стик на шипове з’єднання. Крім того, розроблено верстати для склеювання в рулони тонкого шпону фіксованої довжини з сигнальними смугами для личкування профільних планок.

Використання одиничного обладнання, а, з часом, і повних виробничих ліній з якісного оброблення шпону та на їх базі прогресивних передових технологій, гарантує українським виробникам високу ліквідність продукції – починаючи із шпону і закінчуючи елітними меблевими виробами.


За матеріалами Всеукраїнської галузевої газети "Деревообробник"
http://derevo.com.ua/

Теги та ключові фрази
виготовлення личківок, обладнання для закріплення торців купер, клейова нитка кн-54, Основні вимоги до виготовлення личківок, розкрій шпону проводять на обладнанні, типи верстатів для розкрою шпону, Обладнання фірми Купер, Характеристика клейової нитки КН-15,КН-25, як заклеїти шпон, Клейова нитка КН- 54 являє собою?


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку

Коментарів немає, будьте першими та розпочніть дискусію


   Інші статті
14.04.2010р.

“Добробуд” – не довгобуд

В урядів розвинених країн соціальна реабілітація інвалідів – один з основних пріоритетів. У нас держава про існування цієї проблеми тільки-но починає згадувати. І добре, що на допомогу їй в цьому приходять підприємці. Один з поки що нечисленних прикладів у галузі деревообробки – Дрогобицьке підприємство інвалідів (ДПІ) „Добробуд”, яке очолює В. І. Паращак.

29.03.2010р.

VISION-inline для виробництва фасадів

Німецька компанія REICHENBACHERє однією із провідних світових компаній з виготовлення оброблювальних центрів. На обладнанні цієї фірми можна виробляти деталі меблевих виробів, вікна, двері, сходи і навіть дерев’яні скульптури. Про якість обладнання свідчить те, що його використовують у виготовленні елементів інтер’єру салону таких легендарних марок автомобілів, як Bentley, Rolls-Royce, Jaguar, Porsche, BMV і Mercedes.

Більше статей за тегами
вагонка киев цена проектуємо сушильні камери
При використанні матеріалів посилання на www.derevo.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.
kremen-decor.com.ua