Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
На ринку лісу нова монополія?
28.07.2021р.

Нацкомісія зобов’язала продавати деревину лише на тих біржах, які отримали...

“Зелена країна” Зеленського. Чи врятує українські ліси мільярд дерев
09.06.2021р.

Президент Володимир Зеленський оголосив про старт свого чергового масштабного...

«Дайош» 1 мільярд дерев за три роки! Чому президентську ініціативу не підтримують природоохоронці?
09.06.2021р.

Президент України Володимир Зеленський ініціював екологічний проєкт «Зелена...

Чи таки шкідлива для планети вирубка лісів?
04.06.2021р.

Підприємці лісової галузі зі Швеції спробували довести, що загрози як такої...

Скасувати мораторій, зберегти Карпати: як реально вирішити проблему лісу-кругляка
01.06.2021р.

Чи піде Україна на скасування мораторію на експорт лісу-кругляка? Перший крок на...

Опитування
Опитування
Опитування

Мораторій на вивіз кругляка хочуть відмінити, а в Ви за чи проти?

Ваш помічник
Ваш помічник
2143
06.11.2007р. |
Інтернет як місце для торгівлі

Інтернет – вже досить поширене явище в Україні, і хоча він ще не досяг того розмаху, який можна спостерігати у далекому зарубіжжі, все ж таки він існує. А оскільки у віртуальності можна робити все, то чому б не лише витрачати гроші на нього, але й заробляти, продаючи товар з інтернет-крамниці.

На Заході через Інтернет можна купити все, що душа забажає: від щойнозробленого соку до вілли на Багамах. У нас поки що не такий величезний асортимент, але в українському Інеті є досить багато крамниць, в яких продають книги, велосипеди, квіти, корм для тварин, фототехніку, тренажери, парфуми і косметику. Але перші позиції в попиті утримує побутова техніка, комп’ютерні аксесуари та компакт-диски.

Що ж потрібно знати, щоб збудувати власну інтернет-крамничку. У принципі – це те саме, що й у звичайному магазині: є вітрина, є склад, на якому лежить основний товар, є люди, які обробляють замовлення, пакують товар; є служба доставки замовлень до покупця і є гроші, якими розплачуються. Все це має свої особливості у віртуальності.

Вітрина
Інтернет-вітрина має свої недоліки і переваги. З одного боку, вона “безрозмірна”, на неї можна покласти весь товар, розташувавши фотокартки та малюнки, поруч залишивши інформацію про них. Крім того, вітрину інтернет-крамниці можуть побачити жителі всього світу, а от в офф-лайні вона стоїть за вказаною адресою і не поспішає переміщатися до покупця. Каталогізація, швидкий перехід з одного відділу в інший, кошик, в який можна збирати товар, а потім легко викидати, - все це величезні переваги перед реальною крамницею.

Недолік в тому, що покупець не може торкнутися до товару, понюхати, “спробувати на зуб”, ввімкнути, приміряти на себе. І ще одне, напевно, найголовніше - відсутня можливість зрівнювати подібний товар, який виставлено в реальному магазині на полиці зовсім поруч. Напевно, тому в нас ще не продають через Інтернет овочі, адже думки пересічної людини приблизно такі: “Можуть обважити”, “Невідомо скільки воно там в них вже лежить” тощо. Навіть в США, де Інтернетом користуються 2/3 населення старше 12 років, покупці до сих пір не люблять купувати їжу у віртуальності, віддаючи перевагу звичайним крамницям.

Віртуальна вітрина повинна бути дуже професійно зробленою, інакше кольори виглядають не такими, як у реальності; опис не зовсім точний; у продукта є такі маленькі деталі, які не видно на досить невеликій фотокартці тощо. Простий приклад, купівля книги через Інтернет. Здається, що може бути простіше – відсканована обкладинка і формат зазначені. А от папір, якість друку можна перевірити лише вдома. Тому бажано на сайті розмістити всю можливу інформацію про товар в найбільш повному варіанті.

Як і в реальної крамниці – вітрина – це головне. Яка вона – так і будуть купувати товар. Відповідно, якщо вона пересичена графікою, “важкими” фото тощо, то буде повільно завантажуватися, і, навпаки, якщо сайт сірий і буденний, рідко змінний – то і попитом він користуватися не буде. Сторінка інтернет-крамниці має відкриватися, як тільки користувач відірве пальці від клавіатури чи миші, інакше – він не дочекається і “піде” до іншої крамниці.

Пам’ятайте на сайті обов’язково мають бути присутні “Книга скарг і пропозицій”, “Питання і відповіді”.

Персонал
Якщо крамниця віртуальна, це зовсім не означає, що всю роботу виконують комп’ютер і програмне забезпечення. Є цілком реальні люди, що працюють у ній. Звичайно, тут є адміністратор - той, хто корегує всю роботу, його ще можна назвати директором, він відповідає на важкі питання, слідкує за поповненням бази, змінами на сайті, правовими відносинами з партнерами тощо. У будь-якого підприємства є бухгалтер, а іноді не один, так само і в інтернет-крамниці. Також тут працює оператор ПК (їх може бути 1-5-15: чим більша крамниця – тим більше операторів, їх можна прирівняти до продавців), він приймає замовлення, обробляє інформацію, роздруковує її, відповідає на електронну пошту). Комірник завідує складом і збирає товар для відправлення, а кур’єр доставляє товар за адресою або на пошту для пересилки. Не можна забувати і про web-дизайнера та системного адміністратора – саме вони підтримують віртуальну вітрину крамниці. Можна замовити створення Інтернет-крамниці у спеціалізованих фірм, але це коштує в середньому 1000-3000 грн., а потім ще певні суми кожного місяця за підтримку і поновлення сайту.

Часто керівники інтернет-крамниці забувають про необхідність надання допомоги і консультації покупцеві. Згадайте, у кожному реальному магазині є продавці, що готові кожної миті підказати, дати відповідь на питання. Звичайно, на сайті розташовують розділ “Допомога”, де є відповіді на типові питання. Але у людей іноді виникають нетипові питання. Тому обов’язково потрібно розташувати і виділити на головній сторінці сайта (а бажано на кожній сторінці) реальні координати підприємства: адреса і телефон. Не назвавши їх, підсвідомо закрадається недовіра – чому керівники приховують цю інформацію. Крім реальних координат можна вказати ICQ, форум, чат, або хоча б e-mail. Будьте готові до дуже оперативної відповіді, майже миттєвої. Покупцю нічого не коштує зайти на сайт іншої інтернет-крамниці і скористатися вказаним у них телефоном, а отже, і купити там товар. Більше того, за статистикою люди ніколи не повертаються на сайт, що їм не сподобався, вони просто назавжди забувають його адресу.

Гроші
Чи не найбільш актуальне питання в нашій країні – це оплата. Як правило, ніхто не хоче платити до отримання товару, тому в інтернет-крамницях майже завжди (за виключенням дуже дорогої ціни) діє система післяоплати. Є декілька можливостей оплатити послуги і товар інтернет-крамниці:

реальні гроші. Оплачуються при доставці безпосередньо кур’єру (підходить лише в місті, де розташований склад крамниці). Часто людям не подобається цей спосіб через те, що незнайома людина (кур’єр) буде заходити до них в квартиру, дізнається адресу і телефон тощо;
реальні гроші. Оплачуються на пошті після отримання посилки або бандеролі (досить дорогий спосіб для покупця, йому доведеться заплатити за кожен кілограм товару декілька гривень); крім того, така доставка може зайняти багато часу, а отже, інтернет-крамниця отримає гроші за товар лише через 3-10 днів після його продажу; 
кредитними картками через Інтернет (у великих банків є он-лайновий сервіс). Теж не дуже приємний спосіб для покупців, адже власний номер картки і всі секретні атрибути клієнт виносить у широкий світ всесвітньої мережі, в якому багато злодіїв, тобто хакерів. Тому і недовіра покупців, а отже, і зменшення користувачів цим способом оплати; 
інтернет-гроші, якими можуть скористатися володарі віртуальних гаманців, щоправда, таких у нас досить небагато.
Як видно, в Україні поки що немає досконалого способу оплати товару, не виходячи з дому. Особливо це стосується віддалених містечок і сіл.

Доставка
Перед відправленням замовлення обов’язково треба передзвонити і уточнити, чи справді було замовлення. Часто це просто жарт; вночі замовили, а зранку передумали; закінчилися гроші тощо.

Зазвичай, є досить невеликий вибір доставки товару додому:

кур’єром (лише у великих містах), як правило, така послуга безкоштовна; Укрпоштою (звичайною або експресом); отримання товару в реальній крамниці або на складі. Це найкращий спосіб для продавців, але виникає закономірне питання: навіщо тоді взагалі інтернет-крамниця?


І ще декілька зауважень. Не треба забувати про рекламу власного бізнесу: банери, поштова розсилка (електронна) – все це легко і доступно в Інтернеті. І не забувайте про прості правила ведення бізнесу – заохочення клієнтів: конкурси і тоталізатори, прогресивні знижки для постійних клієнтів, подарунки за кожні витрачені 100-200 грн. тощо.

Часто не враховують гарантійного строку на більшість товарів. На будь-яку побутову техніку є гарантія – декілька місяців. Добре, якщо покупець знаходиться у великому місті, де є майстерня, з якою укладено контракт на гарантійний ремонт. А якщо клієнт з далекого села, або навіть із закордону? Звичайно, якщо він їде у столицю – купує – везе додому – вона не працює – це його проблема. А якщо він придбав товар через Інтернет, то це проблема інтернет-крамниці.

Як правило, головне для покупця – це гарантія якості. Лише за впевненості, що можна гарантувати цю якість на найвищому рівні, треба відкривати власну крамницю у віртуальності.

Якщо ж вже є реальна успішна крамниця або сітка крамниць по Україні, то товар просто створений для продажу через Інтернет. А оскільки там конкуренти ще не завелися, то не відкрити її філіал і у всесвітній мережі дуже нерозсудливо.

Леся Костів

Теги та ключові фрази
інтернет вітрина, Інтернет-крамниці українського дерев'яних виробів, інтернет торгівля в україні, книжкова торгівля інтернет, переваги інтернет-торгівлі, книжкова торгівля в україні та інтернет, інтернет та книжкова торгівля в україні, Способи створення Інтернет-крамниць, інтернет-вітрина переваги, Інтернет-вітрина це


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку   Інші статті
22.12.2009р.

WINTERSTEIGER: „Тонкий пропил – це наш світ”

Акціонерному товариству із головним офісом в австрійському місті Ріді загалом належить 16 підприємств, два найновіших нещодавно було відкрито в Росії та Бразилії. Продукція компанії надходить до 130 країн світу через торговельну мережу, що нараховує 60 представництв, внаслідок чого частка експорту в загальному обсязі виготовленої продукції у фірмі WINTERSTEIGER становить близько 88%.

11.11.2009р.

Путь в высшую лигу

Осуществив свою давнюю мечту, молодой предприниматель купил пилораму, и за четыре года его деревообрабатывающий бизнес вырос до промышленных масштабов

вагонка киев цена проектуємо сушильні камери
При використанні матеріалів посилання на www.derevo.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.
kremen-decor.com.ua