Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
«Лисі» Карпати і мовчання Грети Тунберг
31.12.2020р.

ЄС чинить тиск на Україну, намагаючись через арбітраж примусити нашу державу...

METAMOB виходить на український ринок
01.12.2020р.

Компанія Metamob – провідний виробник стрічкових пил у Румунії. Власна національна...

Чому ініціативи Міндовкілля загрожують екологічній безпеці України та можуть призвести до розвалу лісового сектору економіки.
25.11.2020р.

Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України виступило з двома...

Що робить ліс надзвичайно цінним та живим?
11.11.2020р.

Усі люблять гуляти у лісі. Особливо зараз, коли листя дерев набуло золотавих...

Зоя Темнохудова: «Збереження лісу потребує виваженої державної політики»
09.09.2020р.

Закарпатський ліс — коштовна скарбниця України. Ліси займають 51,2 відсотка...

Опитування
Опитування
Опитування

Мораторій на вивіз кругляка хочуть відмінити, а в Ви за чи проти?

Ваш помічник
Ваш помічник
2124
30.05.2008р. |
“Вічна” деревина
Набрякання деревини у вологому середовищі та її схильність піддаватися різним біологічним ушкодженням віддавна є проблемою, яка глибоко досліджується з метою подолати або хоча б обмежити ці негативні явища.

До середини 1990-х років найпередовішою технологією високотемпературного сушіння деревини була фінська термообробка. Однак нагрівання деревини за цією технологією призводило до її почорніння (оскільки обробка проводилася в середовищі з киснем). Згодом для зниження горючості деревини і зменшення в ній концентрації кисню у Фінляндії стали використовувати водяну пару, яка нагнітається в камеру.

У 1998 році французькі інженери розробили технологію обробки деревини при високих температурах (160-260ºС) в інертному середовищі – азоті. Нині у Франції працює 5 заводів, які виготовляють ретифіковану деревину для європейського ринку.
За іншою французькою технологією деревину природної вологості обробляють у парі, яка виникає при її повільному нагріванні. Цикл такої обробки триває 7-10 діб.

Застосовуються й інші методи обробки: обробка циклами нагрівання і охолодження - процес PLATO (Нідерланди); обробка в гарячій олії (Німеччина); нагнітання спеціальних пластиків у пори деревини (США); хімобробка деревини (заборонена в Євросоюзі з 2004 року) тощо. Властивості деревини після високотемпературної обробки були докладно досліджені Центром технічної деревини і меблів (Франція), Інститутом біології деревини і технологій (Німеччина), Інститутом досліджень деревини (Нідерланди).

Нині основними виробниками термообробленої деревини в Європі є Фінляндія (приблизно 70 тис. кубометрів на рік) і Франція (приблизно 50 тис. кубометрів на рік). Застосування термообробленої деревини в Європі останнім часом різко активізувалося в зв'язку із забороною на застосування хімічно обробленої деревини на території Євросоюзу на початку 2004 року.У США заводів з термообробки немає, хоча і там діють обмеження на застосування хімічно обробленої деревини, а також з цього року введено заборону на використання європіддонів з необробленої термометодом деревини.

У Канаді є лише один завод, який діє за досить громіздким французьким методом.

У Росії діє невеликий завод з термообробки, що належить німецькій компанії “Баркнет”, яка виготовляє «зістарене» дерево за фінською технологією для виробництва елітних меблів. Також недавно у м. Буй (Костромська обл.) введено в дію завод обсягом виробництва 4,5 тис. кубометрів на рік (2 установки – на 1 і 5 кубометрів одноразового завантаження). Це перший завод у Росії, що здійснює термообробку деревини в промисловому масштабі. Він працює за технологією паростабілізації WEST-WOOD. Цикл такої обробки триває лишень 12 годин.

Технологія WEST-WOOD – це обробка деревини перенасиченою водяною парою при температурах 230-240 градусів, що призводить до змін у структурі деревини на молекулярному рівні під впливом термохімічних реакцій без використання хімічних домішок чи будь-яких інших речовин. У результаті деревина WEST-WOOD набуває трьох основних властивостей:
  • вологоопірність - у результаті термообробки в атмосфері, перенасиченій парою, вільні атоми водню «чіпляються» до кінців вуглецево-водневих ланцюжків деревини, перешкоджаючи надалі притяганню молекул води і набряканню матеріалу на молекулярному рівні (властивість адсорбції води знижено в 4-5 разів). На графіку представлені результати випробувань за динамікою всмоктування води обробленою і необробленою деревиною (деревина перебувала у воді майже 7 діб, а потім висихала при кімнатній температурі). Оброблена деревина набирала 18% вологості проти 70% необробленої;
  • стабільність розмірів при перепадах вологості й температури навколишнього середовища – поліпшення цього показника у 12-17 разів за рахунок структурування молекулярних ланцюжків деревини в циклі обробки;
  • абсолютна стійкість до біологічних уражень – за рахунок високих температур обробки полісахариди в деревині розкладаються, а низька рівноважна вологість (4-6%) і вивільнення зв'язаної на молекулярному рівні води усувають умови для виникнення і розмноження грибків і мікроорганізмів. У результаті довговічність деревини зростає в 15-25 разів.

Використання унікальних властивостей деревини WEST-WOOD дозволяє виготовляти найрізномантніші вироби з масиву: двері в ціновій категорії звичайних дверей із ДСП, євровікна з деревини, яка піддається хімічній обробці, плитка для підлоги і стін ванних кімнат, кухонь і прибасейних територій (рішення «вічної» проблеми теплих підлог, не кажучи вже про естетику натуральної деревини), цільні ванни і раковини з дерева, кольоровий паркет з однорідних пород деревини (за рахунок різних ступенів обробки), «вічні» садові меблі, зовнішнє і внутрішнє обшивання заміських будинків і будівель для захисту від мінливих погодних умов, і багато чого іншого.

WEST-WOOD – це абсолютно екологічно чиста деревина, «вічне» дерево, що не піддається гниттю й усиханню, що має істотно поліпшені властивості порівняно з натуральним деревом.

Двері з цільного масиву деревини WEST-WOOD ніколи не будуть «гуляти» по розмірах за дизайном і якістю, при ціні, звичайних дверей із ДСП, цілком відповідають імпортним, наприклад італійським дверям. Євровікна з деревини WEST-WOOD вирішують «вічні» проблеми дерев'яних вікон - коливання розмірів і гниття від постійного контакти з вологою. Паркет з деревини WEST-WOOD укладається без зазорів, оскільки коливання розмірів деревини WEST-WOOD у 17 разів менші. А які можливості відкриваються при укладанні паркетин в кольорові візерунки при однорідності структури деревини! І все це – за ціною звичайного паркету.


За матерілами Всеукраїнської галузевої газети "Деревообробник"
http://derevo.com.ua/

Теги та ключові фрази
набрякання деревини це, французька технологія обробки деревини, зістарене дерево, зістарення меблів, зістарення деревини відео, зістарення деревини відео ', зістарення деревини відео, Ніколаєв С. Вічна деревина // Деревообробник, підприємство що віробляє та експортуе меблі, вплив на експортну діяльність меблевого підприємства, відео уроки обшивання меблів
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку   Інші статті
09.02.2010р.

Thermowood. Що це таке?

За багато тисячоліть, протягом яких людина використовує і обробляє деревину, було створено і впроваджено у виробництво не так вже й багато технологій, які означали стрибок на якісно новий рівень у цій сфері діяльності. Однією із таких технологій стало термічне модифікування деревини, завдяки якому, окрім технологічності, високої декоративності і екологічності, деревина стала ще й довговічною, а геометрія виробів з неї – постійною.

27.10.2009р.

Будуй для себе, та пам’ятай про внуків 1

Деревина – один із найкращих, перевірених віками, будівельних матеріалів. Щоб споруди з цього матеріалу служили протягом якомога довшого терміну, деревина, з якої вони споруджені, потребує захисту від біологічного, атмосферного впливу та від вогню. Нині на ринку є велика кількість засобів захисту, розроблено чимало технологій їх застосування. Ми розповімо про деякі, на наш погляд, найбільш високоефективні.

Більше статей за тегами
вагонка киев цена проектуємо сушильні камери
При використанні матеріалів посилання на www.derevo.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.
kremen-decor.com.ua