Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію


Останні новини
Останні новини
Всеукраїнська акція "Відновлюємо ліси разом" призупиняється у зв'язку з обмеженнями на організацію масових заходів
13.03.2020р.

Проаналізувавши ситуацію в Україні та Європі, ми вирішили відмінити проведення...

Олександр ФІЛЬЧАКОВ: «Незаконне вирубування лісу в промислових масштабах на Харківщині припинено»
13.03.2020р.

Загрозливе за масштабами незаконне вирубування лісів розпочалося в Україні не...

Підсумки торгів необробленою деревиною заготівлі першого кварталу 2020 р.
12.03.2020р.

Лісогосподарські підприємства львівського обласного управління завершили...

Ми системно змінюємо підходи до роботи у лісовій галузі, - Андрій Заблоцький
11.03.2020р.

95% усієї деревини, яку заготовляють лісогосподарські підприємства в Україні,...

Діджиталізації у лісі: у Коростенському держлісгоспі всі ліси під відеоспостереженням
11.03.2020р.

Відеонагляд все частіше використовують для охорони лісів. Це недешеве...***
Опитування
Опитування
Опитування

Мораторій на вивіз кругляка хочуть відмінити, а в Ви за чи проти?

Ваш помічник
Ваш помічник
2053
11.06.2008р. |
Лісопиляння: на ринку господарюють вітчизняні верстатники

Україна увійшла в добу незалежності, маючи занадто енерговитратне та багатовідхідне виробництво. При первинній обробці деревини, наприклад, чи не половина матеріалу йшла в тирсу. Суттєвою перепоною на шляху модернізації обладнання стояв психологічний фактор: ресурси в колишньому Союзі вважалися безмежними. Не сприяла ощадливості й форма власності, при якій сповідувався принцип: держава не збідніє.

Подібної “розкоші” незалежна Україна дозволити собі не могла. На попит представників деревообробної галузі на сучасні верстати миттєво надійшла пропозиція від європейських виробників. На виставках десятирічної давнини експонувалася виключно закордонна техніка для лісопиляння. Її основу складали стрічкопилкові верстати.

Надійні в експлуатації, високопродуктивні та занадто дорогі для більшості вітчизняних підприємців. З середини 90-х років почали заявляти про себе українські виробники обладнання для первинної оброки деревини, й нині вони майже повністю витіснили іноземців з нашого ринку. За неофіційними даними, частка імпорту вже скоротилася до 5%.

Нині в Україні діє декілька підприємств з виробництва обладнання для первинної переробки деревини. Це, передусім, чернігівське науково-виробниче об'єднання “Група компаній “Магр” (генеральний директор Сергій Маслєнніков) та кіровоградський концерн “Астра” (генеральний директор Валерій Смірнов). Активно працює на ринку відповідного обладнання львівська фірма “Ясень”(директор Іван Золотуха). Виробляє стрічкопилкові та інші деревообробні верстати київське підприємство “Лес і К” (директор Василь Лесік), підприємство “Техноліс” (директор Іван Гурин) та “Дора” (директор Сергій Кротько) зі Львова, “Завод “Ритм” з Харкова (директор Михайло Тройнов). Є в Україні ще багато менш відомих виробників, однак і суттєвої ролі на ринку вони не відіграють.

Виробництво верстатів для потреб як малих, середніх, так і потужних деревообробних підприємств, наполеглива творча робота над удосконаленням обладнання є запорукою успіху зазначених фірм. Для прикладу розглянемо техніку для лісопиляння від фірми “Магр”.

Для підприємств з незначним обсягом обробки деревини фірма “Магр” сконструювала і виготовляє стрічкопилковий верстат “Фермер”. Малої енергоємності (7,5 кВт), без електроніки, простий в обслуговуванні, з легкою кареткою, на переміщення якої оператор витрачає мінімум зусиль, невеличкого розміру, що дозволяє встановити його на щонайменшому майданчику, він призначений для тих підприємств, які пиляють колоди на дошки виключно для власних потреб. А от стрічкопилковий верстат “Номінал” – це вже промислова пилорама, розрахована на 2-3-змінну роботу. Цікава особливість: на верстаті встановлено дебаркер – пристрій для очищення колоди від кори у місці входження в нього пилки, завдяки чому підвищується її ресурс.

Подбали конструктори й про можливість пиляння короткомірної деревини (від 1 м). За годину цією пилорамою можна нарізати 1,5 кубометра соснової дошки S=50. За замовленням, верстат може бути укомплектований автоматичним приводом подачі з плавно регульованою швидкістю, забезпечує вибір і підтримку оптимального режиму різання. За замовленням, встановлюється також електронний оптимізатор розкрою колоди.

Характерно, що творча конструкторська думка фахівців “Магра” не стоїть на місці. Нині підприємство випускає удосконалену пилораму “Номінал-М”. В її конструкції передбачена можливість встановлення пилкової стрічки шириною до 50 мм. Вузол натягу пилки підсилили, збільшили діаметр пилкових барабанів, що сприяє підвищенню ресурсу пилки. Встановлено також пристрій плавного пуску двигуна, який понижує навантаження на двигун, пилковий механізм та електромережу в момент запуску.

Виготовляють магрівці й стрічкопилкові верстати для розкрою деревини надвеликого діаметру (понад 1 м). Це добре відома деревообробникам машина з назвою “Папа Карло”.

Здавалося, що з появою стрічкопилкових верстатів ера рамнопилкових минула назавжди. А виявилося, що ні. На фірмі “Магр” розробили й запустили в серійне виробництво рамнопилковий верстат СРП-120-М. Він призначений для високопродуктивного розпилу будь-яких порід деревини на бруски та дошки, при незначній енергоємності (15 кВт), з товщиною пропилу 1,5 мм.

Цей верстат є оригінальною розробкою, він захищений декількома патентами. Його унікальність полягає в тому, що при малій енергоємності можливе встановлення 25 пилок й пиляння з точністю до десятих часток міліметра. Верстат може різати як сиру, так і суху деревину на ламелі мінімальною товщиною 4 мм. Він має високий ступінь автоматизації, простий в роботі та обслуговуванні, обладнаний оптичними датчиками положення заготовки. Вся його пневматика – від італійської фірми Camozzi, електроніка від японської фірми OMRON, підшипники – від шведської фірми SKF.

З’явився на ринку України й польський багатопилковий рамний верстат, презентований фірмою “Ройек-Львів” на VII міжнародній виставці “Деревообробка 2005”, яка відбулась у Львові. Він призначений для повздовжнього розкрою колод або брусу довжиною від 1 м до 11,5 м і діаметром колод або висотою брусу до 350 мм. Ширина обробки 580 мм дає можливість продуктивного розкрою колод великих діаметрів після одно- або двобічного обрізування на стрічкопилковій рамі. Для фундаменту цього верстату необхідно лише 4 кубометри бетону. Під час демонстрації він був встановлений на звичайному заасфальтованому майданчику, працював безшумно, без натяку на вібрацію.

Верстат ріже деревину десятьма пилками з товщиною пропилу до 3 мм кожна, з продуктивністю до 20 кубометрів за зміну.


За матерілами Всеукраїнської галузевої газети "Деревообробник"
derevo.com.ua

Теги та ключові фрази
скільки різати пілкою годин на пілорами, пилорама лєнточна ріже за зміну, лісопиляння в Україні, датчики для стрічкопилкового верстата, лісопиляння в україні, презентація на тему стрічкопилкові верстати, лісопиляння україни, стрічкопилкові верстати для розкрою деревини, ринки лісопиляння, пилорама для власних потреб


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку

Коментарів немає, будьте першими та розпочніть дискусію


   Інші статті
19.03.2010р.

Серія LT70

Продовжуємо ознайомлювати читачів із горизонтальними розпилювальними верстатами компанії Wood-Mizer

21.12.2009р.

Новая директива ЕС направлена на повышение безопасности...

29 декабря в силу вступит Директива ЕС 2006/46/EC об оборудовании, которая заменит действовавшую до сих пор Директиву 98/37/EC. Новая Директива устанавливает дополнительные обязательства производителей оборудования в области безопасности конструкции и производства машин.

Більше статей за тегами
вагонка киев цена проектуємо сушильні камери
При використанні матеріалів посилання на www.derevo.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.
kremen-decor.com.ua