Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
«Лисі» Карпати і мовчання Грети Тунберг
31.12.2020р.

ЄС чинить тиск на Україну, намагаючись через арбітраж примусити нашу державу...

METAMOB виходить на український ринок
01.12.2020р.

Компанія Metamob – провідний виробник стрічкових пил у Румунії. Власна національна...

Чому ініціативи Міндовкілля загрожують екологічній безпеці України та можуть призвести до розвалу лісового сектору економіки.
25.11.2020р.

Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України виступило з двома...

Що робить ліс надзвичайно цінним та живим?
11.11.2020р.

Усі люблять гуляти у лісі. Особливо зараз, коли листя дерев набуло золотавих...

Зоя Темнохудова: «Збереження лісу потребує виваженої державної політики»
09.09.2020р.

Закарпатський ліс — коштовна скарбниця України. Ліси займають 51,2 відсотка...

Опитування
Опитування
Опитування

Мораторій на вивіз кругляка хочуть відмінити, а в Ви за чи проти?

Ваш помічник
Ваш помічник
3081
10.07.2008р. |
Ринок MDF
MDF (Medium Density Fiberboard) – деревноволокнисті плити середньої густини, які виготовляються із дуже малих деревних волокон, оброблених синтетичними зв’язуючими речовинами і сформовані у вигляді килиму з наступним гарячим пресуванням (густина 700-870 кг/м3) і шліфуванням.

MDF виникли як подальший розвиток сухого способу виробництва ДВП з урахуванням удосконалених при виготовленні ДВП технологій.

Плити мають дрібнодисперсну структуру по всьому перерізу, легко піддаються механічній обробці і різним видам опорядження, добре утримують фурнітуру. Щільні однорідні середні шари MDF дозволяють здійснювати фрезерування профільних крайок, а також глибоке профілювання площин. В плитах MDF, як і в бездефектній масивній деревині, можна прорізати пази.

Використання MDF

Нині перелік виробів, виготовлених з використанням MDF, перевищує 300 найменувань. Тонкі деревноволокнисті плити високої щільності використовуються там, де й деревноволокнисті плити мокрого способу пресування або фанера – для виготовлення задніх стінок корпусних меблів або днищ висувних шухляд. Плити MDF товщиною 6-8 мм – ефективний матеріал для виробництва стінових і стельових панелей, основи ламінованого паркету. Плити товщиною від 16 до 30 мм використовуються для виготовлення профільованих (рельєфних) фасадів меблів, стільниць, профільних виробів різного призначення, корпусів піаніно, футлярів годинників та ін. Плити товщиною від 30 до 60 мм обробляються так само, як масивна деревина, і використовуються у виробництві внутрішніх і зовнішніх дверей, для виготовлення точених і профільованих виробів, стільниць з профільованими крайками, сходів і перил, а також в оброблюваних на токарних і фрезерних верстатах деталях навіть до ніжок крісел і роялів.

Технічні характеристики і переваги MDF

Виробництво деревних плит – одна із галузей деревообробки, що найбільш динамічно розвивається, переробляючи низькоякісну деревину і деревні відходи, отримуються доброякісні листові матеріали, які використовуються в меблевій промисловості, будівництві та інших галузях.

Особливості технологічного процесу забезпечують плитам MDF ряд переваг, порівняно з іншими матеріалами. Як видно із таблиці, MDF лідирує по багатьох показниках і має максимальний загальний бал, забезпечуючи собі найбільший попит на ринку.
Таблиця. Порівняльна характеристика плитних матеріалів

Характеристика Оцінка (бали)

MDF   OSB     Пиломатеріали          Хвойна фанера          Листяна фанера        ДСП
Міцність на згин        3           4          4          3          3          1
Зовнішнє використання       2          3          3          3          3          1
Стабільність розмірів            3          3          3          3          2          1
Маса   2          2          3          2          3          3
Екологічність 5          4          5          3                      3          3
Обробка         5          4          5          3          4          4         
Дефекти (розшарування, сучки, пустоти)  5          5          2          3          3          5
Личкування   5          3          2          3          3          2
Фарбування   5          2          2          3                      2          4
Вологостійкість         4          4          1          2          2          1
Горючість      4          4          1          2                      3          2
Біостійкість    5          5          2          3          2          3
Ціна 4 4          3          2          2          1
Загальний бал           52        47        36        35        35        31
Ємність ринку

Основними споживачами MDF є меблева промисловість. До кінця минулого року виробництво MDF вперше перевалило 35 млн. куб. м. Темпи росту складали близько 10% (головним чином, в Східній Європі і Китаї). Нині інвестують в виробництві MDF в Східній Європі, Китаї і Росії. Поступово зростає виробництво меблів і оздоблювальних матеріалів (4% на рік). При активізації тенденції до посилення боротьби за збереження лісів і використання екологічно чистих матеріалів.

Конкуренція на ринку

Споживання і виробництво деревних плит в світі постійно збільшуються. Найбільші темпи зростання мають MDF і плити із великорозмірної орієнтованої стружки (OSB). Обсяги виробництва простих деревноволокнистих плит у світі досягли 80 млн. куб.м, MDF – 35 млн. куб. м і OSB – 20 млн. куб. м на рік.

Обсяги виробництва деревноволокнистих плит мокрим способом в світі скорочуються і, за даними Feropa і Jaakko Poyry Consulting, оцінювались в 2001 році у 12 млн. куб.м, із яких близько 7,5 млн. куб.м – тверді плити, решта напівтверді і м’які.
Загальні потужності виробництва деревних плит (без фанери) в 2002 р. склали понад 141 млн. куб. м на рік, де частка Росії – 2,3%, що недостатньо за наявності в країні багатих лісових ресурсів.

Для виробництва ДСП, MDF і OSB використовуються лінії з однопрогінними і багатопрогінними пресами і пресами безперервної дії. Потужності ліній з виробництва ДСП складають від 100 до 400 тис. куб. м на рік, MDF – від 50 до 300 тис. куб. м на рік і OSB від 200 до 600 тис. куб м. на рік.

Використання виробничих ліній великої одиничної потужності, особливо з пресовими установками безперервної дії, дозволяє зменшити виробничі витрати (включаючи амортизацію) на 20-30% порівняно з лініями малих одиничних потужностей, як і лініями з однопрогінними пресовими установками і малоформатними лініями з багатоповерховими пресовими установками.

Виробники обладнання MDF

Основними закордонними виробниками обладнання для виготовлення MDF є німецькі компанії Bison, GgreCon, Dieffenbacher, Siempelkamp, Shattdekor і Interprint та шведська корпорація Metso Panelboard. Технологічні лінії для ламінування плит пропонують згадані фірми, а також німецькі фірми Wemhoener і Buerkle, італійські Pagnoni і  Hymen Grupp і фінська фірма Raute Wood.

Вартість одної сучасної імпортної лінії потужністю 50-120 тис. куб. м на рік досить значна – від 22 до 50 млн. доларів США.

Принципові відмінності по технічних показниках і вартості виробництва обумовлені в „ноу-хау” фірм і недоступні широкому загалу. Правда, собівартість виробництва одиниці плити МДФ може бути однаковою: різниця у вартості обладнання може компенсуватися за рахунок технологій, що забезпечують економію сировини.


За матерілами Всеукраїнської галузевої газети "Деревообробник"
derevo.com.ua
Теги та ключові фрази
Плити-МДФ.Характеристика.Використання, аукцион MDF, лінія по виробництву плити двп, плити двп сухого способу виробництва цена, обладнання для виготовлення мдф, вироби з відходів деревини дсп двп мдф осб, футляри з мдф вартість, точені вироби із дерева ціна, станки для виготовлення осб плит, обладнанн для виготовлення плит mdf


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку   Інші статті
15.10.2010р.

Ринок деревообробного обладнання України 2010 1

За даними Держкомстату, імпорт деревообробного обладнання в січні - вересні 2010 р., в порівнянні з аналогічним періодом 2009 р., збільшився більш ніж в 1,5 рази, а за оцінками операторів - навіть у 2 рази

05.05.2010р.

Игра в "микадо"

Итоги 2009 года в мировой лесной отрасли еще предстоит подвести, но уже сейчас можно подсчитать убытки и сделать ряд прогнозов на 2010 год.

Більше статей за тегами
вагонка киев цена проектуємо сушильні камери
При використанні матеріалів посилання на www.derevo.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.
kremen-decor.com.ua