Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
«Лисі» Карпати і мовчання Грети Тунберг
31.12.2020р.

ЄС чинить тиск на Україну, намагаючись через арбітраж примусити нашу державу...

METAMOB виходить на український ринок
01.12.2020р.

Компанія Metamob – провідний виробник стрічкових пил у Румунії. Власна національна...

Чому ініціативи Міндовкілля загрожують екологічній безпеці України та можуть призвести до розвалу лісового сектору економіки.
25.11.2020р.

Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України виступило з двома...

Що робить ліс надзвичайно цінним та живим?
11.11.2020р.

Усі люблять гуляти у лісі. Особливо зараз, коли листя дерев набуло золотавих...

Зоя Темнохудова: «Збереження лісу потребує виваженої державної політики»
09.09.2020р.

Закарпатський ліс — коштовна скарбниця України. Ліси займають 51,2 відсотка...

Опитування
Опитування
Опитування

Мораторій на вивіз кругляка хочуть відмінити, а в Ви за чи проти?

Ваш помічник
Ваш помічник
3597
11.07.2008р. |
Робимо паркет. Інструмент для паркетної лінії
При всій розмаїтості сучасних матеріалів для вистилання підлоги багато хто вибирає традиційний матеріал – цільну деревину. Чому? На це є ряд вагомих причин. Це і екологічність – дерево для людини є таким самим природним, як земля або вода, тому деревина не має протипоказань і обмежень для нашого здоров'я.

Це й індивідуальність – неможливо знайти два абсолютно однакових за текстурою фрагменти деревини, а отже, підлога буде неповторною. І довговічність – нині трапляються дерев'яні підлоги, яким навіть понад 200 років. І, звичайно, доступність – за найвищих споживчих властивостей дерев'яні підлоги часто виходять дешевшими за  інші покриття.

За традицією, підлога з масиву дерева поділяється на: підлогову дошку, штучний і художній паркет.

Паркет – підлога з окремих струганих дощечок (планок), викладених за певним малюнком – з'явився ще наприкінці середньовіччя. Незабаром, завдяки своїм декоративним можливостям, він став застосовуватися в будинках найзаможніших людей Західної Європи, а потім і Російської імперії. І дотепер паркет є найбільш популярним при виборі цільних дерев'яних покриттів. Чим це пояснюється?

Паркетна планка виготовляється з масиву дерева цінних порід і, зазвичай, на бічних і торцевих гранях має шипи і пази для з'єднання із сусідніми планками. Важливою характеристикою паркету є товщина – від 14 до 22 мм, при цьому «робочий» шар планки (відстань від лицевої поверхні до шипа-паза) зазвичай не менше 6 мм.

У цьому полягає головна перевага паркету. Річ у тому, що при циклюванні, яке рано або пізно буде потрібно для відновлення поверхні підлоги, знімається близько 0,3-0,5 мм покриття, і, отже, підлогу можна обновляти 8 – 10 разів. Тому необхідність у заміні покриття підлоги може ніколи й не з'явитися.

Чи варто робити паркет?Український ринок паркетних виробів нині перебуває в стані повільного розвитку. За даними видання Property Times, сегмент паркетних покриттів займає 30–35% ринку підлогових покриттів усіх видів. Решта частина ринку належить рулонним, ламінованим та іншим видам. У своєму ж сегменті штучний паркет займає 50-60%. При цьому приріст продаж дерев'яних підлогових покриттів у середньому складає близько 10% щорічно.

Те ж видання відзначає зменшення попиту на дешевий, низькоякісний паркет, тому що споживач став розбірливішим і багатшим. На експорт іде паркет «просунутих» типорозмірів. А найбільш модним і красивим (і, відповідно, ексклюзивним і дорогим) нині вважається великий паркет – понад 600 мм у довжину і 70 мм у ширину. Дизайнери стверджують, що не менш перспективними щодо моди є і довжини планок 350-500 мм.

Ці дані підтверджують: виробництво штучного паркету може бути вигідним тільки при високій якості виробів і великих обсягах виробництва. Досягти цього можливо завдяки використанню на виробництві високотехнологічного обладнання та інструмента.

На якому інструменті не варто заощаджувати

Виробництво паркету зазвичай має у своєму складі кілька технологічних ділянок:
 • одержання дощок із круглого лісу;
 • сушіння дощок;
 • розпуск дощок на ламелі;
 • чорнове стругання заготовок;
 • торцювання заготовок;
 • і, нарешті, чистова обробка.

Застосування надійної паркетної лінії та інструмента, що забезпечить необхідні характеристики обробки, на заключному етапі виготовлення паркету обов'язкове, інакше ви просто ризикуєте втратити свій бізнес. Середню якість паркету можуть запропонувати понад половини усіх виробників паркету, однак, щоб ваші вкладення окупилися, ваш товар повинен мати набагато вищу за середню якість.

Докладніше розглянемо, який інструмент може знадобитися для такої важливої технологічної операції.

До складу гарної паркетної лінії входять два верстати: стругально-фрезерний паркетний верстат, що формує профіль виробу вздовж бічної поздовжньої поверхні, і двобічний торцювальний шипорізний верстат, що забезпечує точне відрізання паркетної планки по довжині (торцювання) і профілювання виробу по торцях (нарізування паза і гребеня). Крім верстатів, до складу лінії (мал.1) входять подавальні і транспортувальні пристрої.

На схемі цифрами позначені шпинделі стругально-фрезерного верстата, цифрами і буквами – шпинделі шипорізного верстата. Відповідно до схеми, на стругальному верстаті фрезами комплектуються 5 шпинделів.

Шпиндель 1 оснащений фрезою, що задає базову поверхню з пазами і точно повторює рельєф столу, по якому рухається заготовка у верстаті. Така базова поверхня дозволяє виконати профіль з високою точністю.Фрези шпинделів 2 і 3 обробляють, відповідно, паз і гребінь, задаючи кінцеву ширину виробу. Від обробки на цьому етапі залежатиме якість з'єднання планок при безпосередньому укладанні підлоги. Тут може бути використаний комплект TG99M італійської фірми FREUD, що складається з двох стаканів і набраних на них фрез (рис 2). Його переваги:

 • надійність;
 • висока стійкість використовуваних ножів, які до того ж є стандартними, а отже, мають відносно низьку вартість;
 • можливість налаштовувати товщину паркетної планки в межах від 13 до 38 мм, а гребеня – від 4 до 7,5 мм.

Крім того, комплект дозволяє швидко перейти на випуск інших погонажних виробів.

Фрези на шпинделях 4 і 5 формують лицьовий і зворотний бік паркетної планки. Від них залежить товщина виробу і кінцева шорсткість лицьової поверхні, отже необхідність використання високоякісних стругальних головок очевидна.

На шипорізному верстаті можна використовувати спеціально підібрані пилки і двокорпусну пазову фрезу, що дозволяє регулювати ширину паза (шпиндель 3п на схемі). Для оснащення цього верстата підійде набір інструмента FREUD з 7 пилок LU06M і фрези TG11M (мал. 3).

Питання вибору

Ви, звичайно, маєте свою професійну думку про різних, представлених на українському ринку, виробників інструмента і щодо його якості, і щодо вартості. Тому ми можемо тільки рекомендувати, якому виробнику надати перевагу. Для ілюстрування статті ми взяли інструменти італійської фірми FREUD. Понад 40-літній досвід використання цього інструмента дозволяє багатьом деревообробникам світу говорити про нього, як про найкращий вибір як за ціною, так і за якістю.

На підтвердження виділимо головні технічні особливості інструмента FREUD:

 • інструмент комплектується зносостійкими пластинами дрібнозернистого твердого сплаву, виготовленого на власному заводі фірми;
 • висока точність виготовлення інструмента дозволяє випускати з його допомогою продукцію, що відповідає найбільш жорстким вимогам до розмірів і шорсткості;
 • конструкція інструмента відповідає міжнародним стандартам і забезпечує безпеку і простоту обслуговування протягом усього часу експлуатації;
 • інструмент забезпечений технічною підтримкою, що здешевлює його експлуатацію.

Ми нагадаємо прописну істину для кожного деревообробника; заощаджуючи на обладнанні й інструменті (у даному випадку, чистовій паркетноій лінії), ви більше втратите, ніж придбаєте. Тому підбір цих складових вашого бізнесу варто довірити професіоналам. Компанія «Днепро» уже 10 років допомагає своїм клієнтам у виборі інструмента й обладнання для деревообробки. Скористайтеся нашим досвідом для створення власного дохідного бізнесу!За матерілами Всеукраїнської галузевої газети "Деревообробник"
derevo.com.ua

Теги та ключові фрази
як робити паркет, як виготовляється паркет, як роблять паркет, види паркетних фрез, інтернет ринок паркетних виробів, сучасний інструмент для паркетних робіт, на якому станку роблять паркет, відео як робити паркет, відео як роблять паркет, який потрібен станок щоб робити паркет
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку   Інші статті
15.10.2010р.

Ринок деревообробного обладнання України 2010 1

За даними Держкомстату, імпорт деревообробного обладнання в січні - вересні 2010 р., в порівнянні з аналогічним періодом 2009 р., збільшився більш ніж в 1,5 рази, а за оцінками операторів - навіть у 2 рази

05.05.2010р.

Игра в "микадо"

Итоги 2009 года в мировой лесной отрасли еще предстоит подвести, но уже сейчас можно подсчитать убытки и сделать ряд прогнозов на 2010 год.

Більше статей за тегами
вагонка киев цена проектуємо сушильні камери
При використанні матеріалів посилання на www.derevo.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.
kremen-decor.com.ua