Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію


Останні новини
Останні новини
Всеукраїнська акція "Відновлюємо ліси разом" призупиняється у зв'язку з обмеженнями на організацію масових заходів
13.03.2020р.

Проаналізувавши ситуацію в Україні та Європі, ми вирішили відмінити проведення...

Олександр ФІЛЬЧАКОВ: «Незаконне вирубування лісу в промислових масштабах на Харківщині припинено»
13.03.2020р.

Загрозливе за масштабами незаконне вирубування лісів розпочалося в Україні не...

Підсумки торгів необробленою деревиною заготівлі першого кварталу 2020 р.
12.03.2020р.

Лісогосподарські підприємства львівського обласного управління завершили...

Ми системно змінюємо підходи до роботи у лісовій галузі, - Андрій Заблоцький
11.03.2020р.

95% усієї деревини, яку заготовляють лісогосподарські підприємства в Україні,...

Діджиталізації у лісі: у Коростенському держлісгоспі всі ліси під відеоспостереженням
11.03.2020р.

Відеонагляд все частіше використовують для охорони лісів. Це недешеве...***
Опитування
Опитування
Опитування

Мораторій на вивіз кругляка хочуть відмінити, а в Ви за чи проти?

Ваш помічник
Ваш помічник
1866
14.07.2008р. |
Шипорізи: верстати першої необхідності
Фахівцям добре відомо, що якісна деревина дедалі дорожчає, а її частка в загальному обсязі сировини, на жаль, не зростає. Розумний вихід у цій ситуації – підвищення якості виробів і більш повне використання деревних матеріалів за рахунок упровадження сучасних технологій склеювання. Тому обов'язковою частиною будь-якого деревообробного виробництва стає обладнання для торцевого зрощування деревини.

Обладнання, що дозволяє заощаджувати сировину, а в остаточному підсумку – гроші, завжди привертає до себе увагу дбайливого господаря. Саме до такого виду обладнання належать лінії торцевого зрощування деревини. Вони дозволяють з'єднувати короткомірні шматки, що раніше просто йшли у відходи, а також заготовки з попередньо вирізаними дефектними місцями. «На виході» у такої лінії  – рейка необхідної довжини або ширини, позбавлена природних недоліків деревини: сучків, тріщин, пошкоджень грибком.

Особливості технології зрощування деревини

Ви, безумовно, знаєте, що найефективнішим способом зрощування деталей у меблевому або столярному виробництві є зубчате з'єднання горизонтальними або вертикальними шипами. Його перевага – достатньо високі показники міцності: не менш 75% від міцності «тіла» деревини для «максі»-шипів (висотою 32 і 50 мм) і не менш 60% для «міні»- і «міді»-шипів (висотою 5, 10 і 20 мм).

Шипи бувають двох типів (див. мал. 1). Вертикальні шипи витримують великі навантаження на зріз, однак їхня конструкція не відрізняється високою естетичністю – шип видимий на зовнішній поверхні виробу. Такий тип з'єднання використовується, здебільшого, у виробництві віконного бруса й інших деталей, що у кінцевому продукті будуть пофарбовані. Горизонтальні шипи, завдяки спеціально вирізаним «поличкам», не псують зовнішній вигляд зрощеної деталі, але для їхнього виготовлення необхідні більш складні верстати, оснащені двома підрізними вузлами або додатковими фрезами.
У типовий комплект обладнання для торцевого зрощування деревини входять:
  • шипорізний верстат;
  • верстат або убудований у шипоріз спеціальний вузол для нанесення клею на шипи;
  • прес для зрощування заготовок.

Від конструкції шипорізного верстата багато в чому залежить якість вашої продукції. Тому спеціально нагадаємо очевидні для професіонала моменти. Шипорізний верстат повинен бути оснащений як мінімум двома вузлами: кінцевирівнювальною пилкою і фрезерним вузлом для нарізування шипів.

А щодо клеєнаносних вузлів, то конструктивно вони можуть бути виконані або у вигляді ролика, або гребінки. Перевага ролика – у простоті пристрою і принципу роботи: клей подається у ванночку, ролик «поринає» у неї, піднімається і, обкатуючи шипи, промащує їх клеєм. Недоліки – багато клею витрачається марно, а верстат забруднюється бризками. Гребінка побудована трохи складніше: вона має порожнисту конструкцію, і клей через отвори на її кінцях під тиском дозовано подається на заготовку, що дозволяє істотно скоротити його витрату.Варіанти ефективного вибору

Не можна сказати, що український ринок відчуває дефіцит обладнання для торцевого зрощування. Навпаки, фірми-постачальники пропонують і порівняно недорогі верстати українського виробництва, і європейські – більш якісні, надійні, економічні і продуктивні, але в кілька разів дорожчі.

Найбільш вигідна альтернатива обом варіантам обладнання – і українського, і європейського походження – верстати тайванського і китайського виробництва, що постачає компанія «Днепро». За ціною вони наближаються до зроблених в Україні, але мають набагато вищу якість і великий ступінь автоматизації.

Найпростіша конструктивно модель серії – шипорізний верстат DN 3510. Його головна перевага – ціна. Каретка шириною 400 мм подається вручну. Максимальна висота оброблюваної деталі – 100 мм. Модель DN 3510 має невисоку продуктивність і призначена для використання в невеликих цехах і навіть майстернях.

Напівавтоматичний верстат MXB3512 – це модель середнього класу. Робочий хід каретки шириною 400 мм здійснюється пневмоциліндром. Цикл обробки відбувається в автоматичному режимі. Максимальна висота оброблюваної деталі – 120 мм. Завдяки своїй продуктивності в 2000 погонних метрів за зміну (для середньої довжини заготовок 300-350 мм) верстат MXB3512 може використовуватися на малих і середніх виробництвах.

Практично аналогічна йому модель MXB 3518. Вона також належить до обладнання середнього класу, але тут подача каретки здійснюється гідроциліндром, що підвищує плавність ходу. Сама каретка розширена до 500 мм, а це на 25% збільшує продуктивність верстата. Обробка відбувається в автоматичному режимі, максимальна висота оброблюваної деталі – 180 мм. MXB 3518 із продуктивністю в 2500 погонних метрів за зміну (для середньої довжини заготовок 300-350 мм) – оптимальний варіант для виробництв, що розширюються.

Верстат MXB3515А з продуктивністю в 2000 погонних метрів за зміну (для середньої довжини заготовок 300-350 мм) ми відносимо до середнього класу. Цей верстат стане вигідним вкладенням коштів для вас, якщо ваш бізнес – виробництво меблевого щита.

По-перше, через конкурентоздатну вартість.

По-друге, звичайно ж, через особливість його конструкції – два підрізних вузли (верхній і нижній) для нарізання з високою якістю «полички» горизонтального шипа для виготовлення заготовок меблевого щита.

По-третє, верстат має убудований клеєнаносний вузол у вигляді спеціального профільованого ролика. Це дозволяє прискорити виробничий процес (відповідно, збільшити продуктивність за зміну) і зменшити кількість персоналу за рахунок працівника, який повинен окремо наносити клей.

Ширина каретки в MXB3515А – 400 мм, її робочий хід здійснюється за допомогою гідроциліндра. Цикл обробки відбувається в автоматичному режимі, максимальна висота деталі – 150 мм.

Ще більш економічні моделі обладнання для торцевого зрощування – верстати професійного класу NF-16RS/LS (NF-25RS/LS). Крім основних переваг, можна назвати такі:

  1. робочий хід каретки здійснюється гідроциліндром, що забезпечує високу плавність подачі;
  2. ширина каретки – 410 мм (а при оснащенні каретки конвеєром збільшується до 630 мм);
  3. цикл обробки відбувається в автоматичному режимі, максимальна висота оброблюваної деталі – 150 мм;
  4. верстати професійного класу обладнуються клеєнаносним вузлом у вигляді гребінки. Як ми вже переконалися вище, наявність убудованого клеєнаносного модуля значно підвищує продуктивність за зміну. А його конструкція у вигляді гребінки до того ж дає істотну економію клею завдяки високій точності дозування. Продуктивність верстатів – 2000-3000 погонних метрів за зміну (для середньої довжини заготовок 300-350 мм) – дозволяє встановлювати їх на середніх і великих виробництвах.

Інженери-технологи компанії «Днепро» можуть прорахувати для вас установку верстатів MXB3515А і NF–16RS/NF–25RS у парі. Тобто, лівобічний і правобічний верстати (один – без клеєнаносного вузла) можуть установлюватися один напроти одного, і процес стає безперервним. Така система економії часу, як підтверджують багато наших клієнтів, значно підвищує продуктивність підприємства.

При цьому сервісна служба компанії «Днепро» забезпечить повний цикл пусконалагоджувальних робіт, гарантійне і післягарантійне обслуговування, а також проведе навчання вашого персоналу. І, звичайно, наші фахівці завжди готові запропонувати вам будь-яку інформацію, що здатна полегшити вибір обладнання і допомогти в освоєнні нових технологічних процесів.


За матерілами Всеукраїнської галузевої газети "Деревообробник"
derevo.com.ua

Теги та ключові фрази
шипорізи, шипоріз для зрощування дерева, експлуатаційний довідник шипорізного верстата МХВ 3518, шипи на шипоріз, мхв шипоріз, mxb3512 шипоріз ціна, mxb3512 шипоріз, Фреза шипоріз ціна, верстат для нарізання зубчастого шипа, куплю шипориз для зощуваннв
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку

Коментарів немає, будьте першими та розпочніть дискусію


   Інші статті
19.03.2010р.

Серія LT70

Продовжуємо ознайомлювати читачів із горизонтальними розпилювальними верстатами компанії Wood-Mizer

21.12.2009р.

Новая директива ЕС направлена на повышение безопасности...

29 декабря в силу вступит Директива ЕС 2006/46/EC об оборудовании, которая заменит действовавшую до сих пор Директиву 98/37/EC. Новая Директива устанавливает дополнительные обязательства производителей оборудования в области безопасности конструкции и производства машин.

Більше статей за тегами
вагонка киев цена проектуємо сушильні камери
При використанні матеріалів посилання на www.derevo.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.
kremen-decor.com.ua