Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію


Останні новини
Останні новини
Всеукраїнська акція "Відновлюємо ліси разом" призупиняється у зв'язку з обмеженнями на організацію масових заходів
13.03.2020р.

Проаналізувавши ситуацію в Україні та Європі, ми вирішили відмінити проведення...

Олександр ФІЛЬЧАКОВ: «Незаконне вирубування лісу в промислових масштабах на Харківщині припинено»
13.03.2020р.

Загрозливе за масштабами незаконне вирубування лісів розпочалося в Україні не...

Підсумки торгів необробленою деревиною заготівлі першого кварталу 2020 р.
12.03.2020р.

Лісогосподарські підприємства львівського обласного управління завершили...

Ми системно змінюємо підходи до роботи у лісовій галузі, - Андрій Заблоцький
11.03.2020р.

95% усієї деревини, яку заготовляють лісогосподарські підприємства в Україні,...

Діджиталізації у лісі: у Коростенському держлісгоспі всі ліси під відеоспостереженням
11.03.2020р.

Відеонагляд все частіше використовують для охорони лісів. Це недешеве...***
Опитування
Опитування
Опитування

Мораторій на вивіз кругляка хочуть відмінити, а в Ви за чи проти?

Ваш помічник
Ваш помічник
4043
21.07.2008р. |
Палички для морозива - рішення пропонують спеціалісти
Якщо хтось скаже - “Палички для морозива - копійкова проблема”, то він майже вгадав відносно ціни палички. Але уявіть собі, що Україна потребує на рік тільки для внутрішнього ринку близько 1 млрд. паличок (фото 1). Тоді скільки це буде копійок? Думаю, вітчизняним підприємцям було б цікаво залишити ці майже 10 мільйонів гривень щорічно в межах українського фінансового обороту.

Далі спробуємо розглянути можливі варіанти вирішення цієї проблеми. Нині українські виробники морозива використовують палички, виготовлені в Китаї, Білорусі, Німеччині, Чехії. Для сучасного високопродуктивного обладнання паличка може бути виготовлена в Італії або Франції. І тільки в незначній кількості палички для морозива виготовляються в Україні.

Таким чином, ми позначили перший і найпростіший напрямок вирішення “паличкової проблеми” - імпорт палички. Для України це не найпрогресивніше рішення, адже воно усуває національного виробника із діючих осіб.

Другий шлях, який дозволяє вирішити цю проблему, - імпорт обладнання для виробництва палички. Цим шляхом іде більшість російських виробників (в містах Калуга, Йошкар-Ола, Рибінськ та інших). Цей варіант включає виробництво палички вітчизняними деревообробниками, але вилучає машинобудівників.

При реалізації третього варіанту - імпорт технологій, машинобудівники отримують можливість одержати прибуток, але можуть виникнути патентно-правові питання між авторами технологій і розробниками обладнання.

На наш погляд, найкращим є четвертий напрямок вирішення проблеми - розробка власної технології та обладнання для її реалізації. Цей варіант потребує певних затрат часу і коштів, але саме за ним працюють спеціалісти науково-виробничого об’єднання “МАГР”. Виготовлення в Україні паличок для морозива на українському обладнанні за українською технологією дозволяє не тільки забезпечити вітчизняну промисловість морозива дешевими і якісними паличками різної конфігурації, але й дає можливість реалізувати програму експорту обладнання і експорту палички. Технологія, розроблена спеціалістами НВО “Магр” і захищена патентом України і євразійським патентом, пропонує повний цикл виготовлення палички – від круглого лісу до упаковування готових виробів. Для реалізації технології пропонується комплект обладнання, яке виготовляють чернігівські машинобудівники. Комплект дозволяє виготовляти до 50000  плоских паличок на годину.

Низькосортна деревина листяних порід (береза, вільха тощо) будь-якої довжини на стрічковій пилорамі СЛП-6,5 і рамному багатопилковому верстаті СРП-120М розкроюється на рейки із заданими для перерізу розмірами. Рейки в штабелях сушаться при звичайних умовах до вологості 25-35%. Далі на торцювальних верстатах СТ-200 рейка розкроюється по довжині на заготовки, які відповідають довжині палички, при цьому вирізаються ділянки з вадами (сучки, гнилизна та ін.). Отримані заготовки у вигляді брусків перерізом 86х14 мм і довжиною 93 або 113 мм завантажуються в обертальну сушильну камеру барабанного типу.

Там вони висушуються до вологості 8-14%. Сухі заготовки надходять на поперечно-фрезерний п’ятишпиндельний верстат СФ 4-5, на якому заготовка отримує форму майбутньої палички з заокругленими кінцями, “магнум” або іншу. Наступна операція - розкрій профільованої заготовки вздовж на окремі палички - здійснюється на поздовжньо-фрезерному чотиришпиндельному верстаті СФ 3-4 (фото 2). Потім палички пропускають через полірувальний барабан. У барабані проводиться кінцеве шліфування поверхонь готових виробів, які потрібно тільки запакувати в касети (пачки) по 50 шт. Ця операція здійснюється на установках упакування палички СУ-50-Н, продуктивність якої складає до 150 тис. паличок за зміну, або 230 тис. паличок за зміну.

За потреби комплект може бути доповнений пристроєм для нанесення на палички шару воску або харчового парафіну.

Оснащення фрезерного верстата СФ 3-4 спеціальним інструментом дозволяє отримати на ньому круглу паличку для морозива або для інших цілей. При цьому довжина палички регламентується тільки довжиною вхідної заготовки.

Незначні зміни в конструкції верстатів роблять їх придатними для виробництва інших малогабаритних дерев’яних виробів, як-от ламелі жалюзі, медичні шпателі, ложечки для спецій та ін.

Конструктори і технологи об’єднання продовжують працювати над удосконаленням обладнання. При цьому важко переоцінити інформацію, що надходить від підприємств Росії, Узбекистану, які вже виготовляють палички для морозива на обладнанні з маркою НВО “Гк МАГР”. Всі нові технічні та технологічні рішення опрацьовуються на постійно працюючому комплекті обладнання, установленому в об’єднанні.

Тепер трошки “паличкової” економіки. В середньому лінія з виготовлення палички коштує близько $150000. Термін її окупності складає від 10 до 18 місяців. Така розбіжність в термінах зумовлена різним “стартовим” рівнем клієнта, тобто терміном монтажу, запуску і виходу на плановий режим роботи, організацією безперебійних постачань сировини, наявністю процентів за можливими кредитами на купівлю лінії тощо. Зі збутом проблем немає, оскільки в Україну палички завозять. Крім ринку Росії, паличку можна експортувати до ОАЕ, Сирії, Ізраїлю, Єгипту та інших країн, які потребують такої продукції. На наш погляд, в найближчі 7-10 років проблеми зі збутом не повинно бути.

Розрахунок рентабельності, проведений на реальних цифрах виробництва в об’єднанні, дав величину 70-90%. Випускаючи до 25 млн. шт. палички на місяць, при середній ціні до 10 грн. за 1 тис. штук, отримуємо 250000 грн. обороту.

Також лінія може виготовляти й іншу продукцію. Наприклад, ламелі дерев’яних жалюзі. Вартість коливається в межах 2500-3800 ум. од за куб. м із української сировини і до 25000 ум. од. із екзотичних порід. Рентабельність - від 230 %. Також можна виготовляти медичні шпателі. Собівартість в середньому до 8,5 коп. за штуку, а гуртова ціна - 50 коп. за штуку.
Гадаю, коментарі зайві. Тема прибуткова і стабільна.За матерілами Всеукраїнської галузевої газети "Деревообробник"
derevo.com.ua
Теги та ключові фрази
цікава інформація про палички з морозива, скільки Білорусь експортує паличок для морозива, гадання на паличках, реферат на тему вироби з паличок для морозива, вироби з паличок з морозива реферат, скільки було імпортовано паличок для морозива в україну, технология виробництво палочки для мороженого, З чого роблять палочки для морозива, У якому морозиві використовуються палички для морозива, фрези для виготовленнч круглої палички
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку

Додайте коментар, висловіть свою думку

Юра | 01.02.2011 23:49:41

Добрий день! Я студент третього курсу і мені треба зробити курсову роботу за темою "Процес виготовлення паличок для морозива" а в інтернеті інформації саме про це не дуже багато є і я хочу у вас попросити, якщо ви маєте якусь інформацію про цей процес виготовлення, якісь схеми, монтаж, встановлення, управління та підключення цього процесу то будь ласка відішліть цю інформацію на мій E-mail: dymich000@rambler.ru
Буду дуже вдячний.

[Відповісти]

   Сторінки: 1Інші статті
06.06.2011р.

LIGNA 2011 (фото, відео)

4 червня завершила свою роботу міжнародна деревообробна виставка LIGNA 2011. В цьому пості буде поновлюватися інформація (фото і відео) з виставки. На даний момент відгуку про Лігну 2011 дуже позитивні. Чекаємо нової, цікавої інформації

15.10.2010р.

Ринок деревообробного обладнання України 2010 1

За даними Держкомстату, імпорт деревообробного обладнання в січні - вересні 2010 р., в порівнянні з аналогічним періодом 2009 р., збільшився більш ніж в 1,5 рази, а за оцінками операторів - навіть у 2 рази

Більше статей за тегами
вагонка киев цена проектуємо сушильні камери
При використанні матеріалів посилання на www.derevo.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.
kremen-decor.com.ua