Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
«Лисі» Карпати і мовчання Грети Тунберг
31.12.2020р.

ЄС чинить тиск на Україну, намагаючись через арбітраж примусити нашу державу...

METAMOB виходить на український ринок
01.12.2020р.

Компанія Metamob – провідний виробник стрічкових пил у Румунії. Власна національна...

Чому ініціативи Міндовкілля загрожують екологічній безпеці України та можуть призвести до розвалу лісового сектору економіки.
25.11.2020р.

Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України виступило з двома...

Що робить ліс надзвичайно цінним та живим?
11.11.2020р.

Усі люблять гуляти у лісі. Особливо зараз, коли листя дерев набуло золотавих...

Зоя Темнохудова: «Збереження лісу потребує виваженої державної політики»
09.09.2020р.

Закарпатський ліс — коштовна скарбниця України. Ліси займають 51,2 відсотка...

Опитування
Опитування
Опитування

Мораторій на вивіз кругляка хочуть відмінити, а в Ви за чи проти?

Ваш помічник
Ваш помічник
3091
24.07.2008р. |
Раціональні технології сушіння пиломатеріалів і теплопостачання
Конвективний спосіб сушіння застосовується в промисловості найбільш широко - за статистикою, це близько 90 % промислово висушеної деревини у світі. Прогнози розвитку технологій промислового сушіння не дають підстав переглядати в недалекому майбутньому дані пропорції.

На території України, Росії і ближнього зарубіжжя росте 51 млрд. м3 стиглої деревини, її щорічний сумарний приріст перевищує 880 млн. м3, а щорічний обсяг її вирубки складає до 460 млн. м3.

Економічна ефективність системи лісовикористання значною мірою залежить від того, у якій кількості і на якій стадії обробки деревина надходить на експорт, а також від ефективності торгівлі на світових ринках.

Розвинуті лісові держави: США, Канада, Фінляндія, Швеція й ін. – воліють експортувати погонажні вироби із сухої деревини. На світовому ринку 1 м3 євровагонки коштує в 5-6 разів дорожче, ніж 1 м3 пиломатеріалів.

Актуальність проблеми сушіння деревини істотно зростає в умовах інтенсивного розвитку деревообробних підприємств, що спостерігається останнім часом. Зараз багато підприємств, що працюють у лісовій і деревообробній промисловості, чудово усвідомлюючи економічну вигоду, переходять до глибокої переробки деревини. Тому найважливішим етапом переробки деревини з природної сировини у високоякісний матеріал для будівництва і виробництва меблів стає сушіння деревини. Забезпечити виробництво продукції з деревини, що відповідає міжнародним стандартам, можна тільки за наявності високоякісного сушіння пиломатеріалів і заготовок.

Статистика наводить такі цифри: щорічно на лісопереробних підприємствах утворюється близько 3 млн. м3 тирси, 2 млн. м3 кори. Їхнє збереження, утилізація негативно позначаються на екології і вимагають спеціальних витрат.

Сучасні сушильні комплекси будуються з врахуванням того, що їхнє теплопостачання здійснюється переважно за рахунок тепла, одержуваного в результаті спалювання відходів деревообробки. Для лісопильно-деревообробних виробництв кількості відходів деревообробки в середньому достатньо як для сушіння пиломатеріалів, так і для опалення виробничих і службових приміщень. Вартість одержуваної теплової енергії коливається в межах від 1 до 5 коп. за один кіловат, а витрати виробництва на сушіння – від 20 до 40 грн на 1 м3 умовного пиломатеріалу.

Перед фахівцями постійно стоїть завдання вибору типу і конструкції лісосушильної камери. Дуже важливо правильно зробити цей вибір. Адже від нього залежить, багато в чому, правильна організація всього технологічного процесу виготовлення якісних пиломатеріалів.

Група підприємств «ІКС Технології»/«Альтернативне тепло і технології» займається проектуванням, виготовленням лісосушильних камер конвективного типу періодичної дії, виготовленням теплоагрегатів, що працюють на відходах деревообробки, комплексом робіт з автономного теплопостачання виробництв і автономних теплопунктів.

Основним критерієм роботи групи підприємств «ІКС Технології»/«Альтернативне тепло і технології» є не продаж обладнання, а комплексний підхід до вирішення питань в галузі автономного теплопостачання підприємств деревообробки і технології сушіння деревини.

Група підприємств пропонує широку гаму рішень в галузі автономного теплопостачання і сушіння деревини, яку можна розподілити на такі категорії:
  1. проектування автономного теплопостачання виробництв;
  2. проектування і комплектація обладнанням, вузлами і системами автономних теплопунктів потужністю до 2 МВт;
  3. виготовлення збірних металевих сушильних камер;
  4. проектування і комплектація обладнанням і вузлами сушильних камер будь-якої продуктивності у будівельних огородженнях.

Сучасна система теплопостачання являє собою складний комплекс конструктивно і функціонально взаємозалежного обладнання, що включає теплоагрегат і інженерні мережі. Безперервність функціонування, специфічні вимоги до параметрів і характеристик теплоносія, призначеного для сушіння деревини, значно ускладнюють структуру цієї системи.

Вибір тієї або іншої системи теплопостачання сушильного комплексу зумовлений як потребами, так і географічним місцем розташування підприємства. Від вибору системи теплопостачання сушильного комплексу залежать і економічні, і технологічні показники роботи підприємства.

Тому технічні рішення схем теплопостачання повинні враховувати особливості вихідних умов конкретного підприємства: необхідного температурного рівня, якості і складу води, виду теплоносія, палива.

Рішення в галузі автономного теплопостачання, пропоновані групою підприємств «ІКС Технології»/«Альтернативне тепло і технології», передбачають проектування систем теплопостачання, автономних теплопунктів, систем підготовки, подачі і нагромадження палива (відходів деревообробки різного ступеня дисперсності), водогрійні теплоагрегати з тепловим графіком 95-70 оС, що випускаються з 2000 р.

Водогрійні теплоагрегати (типу МТВ) є універсальним джерелом теплової енергії і застосовуються в складі автономних теплопунктів для теплопостачання блоків сушильних камер усіх  типів, опалення виробничих і адміністративних приміщень.
Камера згоряння виготовлена у вигляді окремого модуля зі спеціальних жароміцних матеріалів (шамот, жароміцний бетон, неорганічне високотемпературне в’яжуче), що різко підвищує надійність і термін експлуатації теплоагрегатів при робочих температурах горіння до 1300 °С. При цьому температура поверхні обшивки теплоагрегатів близька до температури навколишнього середовища. Горіння відходів деревообробки відбувається при примусовій подачі первинного і вторинного повітря в камеру згоряння. Теплоносій під напором, який забезпечується насосом, проходить через трубчастий теплообмінник. Коефіцієнт корисної дії теплоагрегатів досягає 82 % при точному виконанні інструкції з експлуатації.

При розробці автономних теплопунктів різної теплової потужності (до 2 МВт) ТОВ «ІКС Технології» проектує дво-, триконтурні системи теплопостачання для обліку різних особливостей технологічних процесів, що споживають тепло, з використанням систем керування різного рівня.

У даний момент освоєно виробництво теплоагрегатів тепловою потужністю до 1,0 МВт. Ці параметри дозволяють ефективно використовувати теплоагрегати в різних комплектаціях автономних теплопунктів при використанні їх у системах теплопостачання блоків конвективних сушильних камер з різним завантаженням умовного пиломатеріалу й в опаленні різних виробничих і адміністративних приміщень.

Рішення в галузі обладнання сушильних комплексів, пропоновані групою підприємств «ІКС Технології»/«Альтернативне тепло і технології», передбачають проектування, виготовлення металевих сушильних камер конвективного типу періодичної дії різних типорозмірів обсягом разового завантаження до 100 м3 умовного пиломатеріалу, укомплектованих АСУ ТП, виготовлення комплектів обладнання для сушильних камер у будівельних огородженнях об’ємом разового завантаження до 100 м3 умовного пиломатеріалу, монтаж, пусконалагоджувальні роботи, навчання персоналу, технологічну підтримку (забезпечення технічною літературою з деревообробки) і технічне обслуговування.

Автоматизована система керування технологічним процесом (АСУ ТП), що входить у комплект постачання усіх видів сушильних камер, комплектується програмним забезпечення з адаптованими режимами сушіння пиломатеріалів усіх видів деревини за ГОСТ 19773-84. Пусконалагоджувальні роботи сушильних комплексів проводяться відповідно до „Керівних технічних матеріалів за технологією камерного сушіння деревини” (ЦНІІМОД, 2000 р.). Даний технологічний рівень виготовлення обладнання і провадження робіт дозволяє одержувати гарантовану якість висушених пиломатеріалів.

Молода команда фахівців, високий рівень технічного і технологічного виконання обладнання і робіт, гнучкий менеджмент і цінова політика дозволяють групі підприємств «ІКС Технології»/«Альтернативне тепло і технології» реалізовувати дані рішення на високому професійному рівні на таких підприємствах: ТОВ «Геліком ЛВ», ТОВ «Вантажні автомобілі», ТОВ «Берест», ТОВ «Вудсток», ЗАТ «Кримський Титан» та ін.За матерілами Всеукраїнської галузевої газети "Деревообробник"
derevo.com.ua

Теги та ключові фрази
характеристика роликових сушільних камер, схеми для виготовлення сушільних камер для сушки деревени, технологія сушіння пиломатеріалу, камера лісосушильна Комплект устаткування, керівні технічні матеріали сушіння деревини, вакуумная сушка дерева, технічна сушки деревини, вибір технології сушіння, лісосушильні камери прибалтики, dendrolight як роблять плити
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку   Інші статті
09.02.2010р.

Thermowood. Що це таке?

За багато тисячоліть, протягом яких людина використовує і обробляє деревину, було створено і впроваджено у виробництво не так вже й багато технологій, які означали стрибок на якісно новий рівень у цій сфері діяльності. Однією із таких технологій стало термічне модифікування деревини, завдяки якому, окрім технологічності, високої декоративності і екологічності, деревина стала ще й довговічною, а геометрія виробів з неї – постійною.

27.10.2009р.

Будуй для себе, та пам’ятай про внуків 1

Деревина – один із найкращих, перевірених віками, будівельних матеріалів. Щоб споруди з цього матеріалу служили протягом якомога довшого терміну, деревина, з якої вони споруджені, потребує захисту від біологічного, атмосферного впливу та від вогню. Нині на ринку є велика кількість засобів захисту, розроблено чимало технологій їх застосування. Ми розповімо про деякі, на наш погляд, найбільш високоефективні.

вагонка киев цена проектуємо сушильні камери
При використанні матеріалів посилання на www.derevo.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.
kremen-decor.com.ua