Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію


Останні новини
Останні новини
Кабмін звільнив голову Держлісагентства – ЗМІ
02.07.2020р.

Кабінет міністрів звільнив голову Державного агентства лісових ресурсів...

Від лісника Януковича до лісника Зеленського: чому IKEA продає меблі з незаконних рубок в Карпатах
30.06.2020р.

Британська неурядова аналітична організація Earthsight вже вдруге випустила...

Фірма, родинні автівки, квартири за безцінь і подарунки: таємниці головного лісівника Рівненщини
30.06.2020р.

Головний лісівник області Віталій Сухович і його родина, виявляється, ведуть...

Всеукраїнська акція "Відновлюємо ліси разом" призупиняється у зв'язку з обмеженнями на організацію масових заходів
13.03.2020р.

Проаналізувавши ситуацію в Україні та Європі, ми вирішили відмінити проведення...

Олександр ФІЛЬЧАКОВ: «Незаконне вирубування лісу в промислових масштабах на Харківщині припинено»
13.03.2020р.

Загрозливе за масштабами незаконне вирубування лісів розпочалося в Україні не...***
Опитування
Опитування
Опитування

Мораторій на вивіз кругляка хочуть відмінити, а в Ви за чи проти?

Ваш помічник
Ваш помічник
2515
30.07.2008р. |
Розкрій масиву: одна пилка – добре, а багато – краще!
Розпустити масив, брус або необрізну дошку на обрізну – завдання актуальне практично для усіх, хто займається випуском виробів з деревини. Це – по-перше. А по-друге, нині багато мебльовиків та виробників столярки, які динамічно розвиваються, вирішують питання: яке обладнання придбати для технічного переозброєння і розширення можливостей свого виробництва. Саме для тих, хто «по-перше» і «по-друге», компанія «ДНЕПРО» пропонує широкий вибір багатопилкових верстатів – від тайванських середнього класу до унікальних за своїми якостями (і при тому – досить недорогих) німецьких.

З чого починається деревообробка

Як «театр починається з гардеробу», так і деревообробка – із багатопилкового верстата. Саме так можна охарактеризувати роль і значення обладнання цього типу в техпроцесі багатьох столярних і меблевих виробництв.

Багатопилковий верстат дозволяє розкроїти необрізну дошку або брус на обрізну дошку або планки. Як це відбувається? На вал верстата насаджується кілька дискових пилок, відстань між ними (і, відповідно, ширина кожної дошки, одержуваної на виході) регулюється спеціальними прокладками. Кількість пилок на валу залежить від сорту і товщини деревини. При розкрої обрізної дошки (бруса) на планку як база використовується напрямна лінійка.

Найважливіший параметр багатопилкового верстата – потужність його двигуна. Зрозуміло, що чим вона більша, тим вища продуктивність верстата, тому що це дозволяє установити більше пилок, розпустити більш товсту заготовку – і одержати більший об’єм готових матеріалів. Нерідко в замовника виникає питання: як правильно підібрати необхідну потужність двигуна верстата? Інженери серйозної компанії-постачальника насамперед уточнюють у клієнта, який саме матеріал і якого розміру буде розпилюватися. Виходячи з цих даних, підбирається верстат з необхідною потужністю.

Існує два способи її визначення: «науковий» (з математичними розрахунками, умовно кажучи, на 3 сторінки) і оціночний, котрий коротко можна сформулювати так: «Щоб розпиляти одною пилкою соснову дошку товщиною 1 см, потрібна 1 кінська сила (0,75 кВт)». Цю зручну формулу ви цілком можете і самі використовувати для розрахунку необхідної потужності багатопилкового обладнання.

Усі багатопили поділяються на 2 типи: консольні – з необмеженою шириною заготовки, і верстати з закритою станиною, у яких максимальна ширина заготовки обмежена розмірами верстата. Перевага останніх – більш надійне кріплення шпинделя і краща вібростійкість.

Ще одна важлива особливість: на усіх верстатах, виробники яких відповідально підходять до зручності і безпеки роботи на своїх верстатах, обов'язково існує так званий кігтьовий захист. Він не дозволяє дошці відскакувати від пилки убік оператора, якщо пилка наштовхнеться на сучок або цвях у дошці. (Обов'язково зверніть увагу на наявність такого захисту!). Конструктивно він являє собою кілька плоских металевих пластинок, що вільно закріплені в ряд перед пилкою. Ці пластинки піднімаються, коли заготовка проходить до пилки, і упираються в неї при будь-якій спробі надати заготовці зворотний рух.

Тайвань кидає виклик Європі

Якщо ви – уважний читач «Деревообробника», то, звичайно, уже відзначили, що ми постійно звертаємося до теми азійського обладнання як до одного з найбільш цікавих для вітчизняного клієнта. Чому? Наприклад, за кілька років постачань компанією «ДНЕПРО» тайванського обладнання в Україну воно встигло зарекомендувати себе як досить надійне і зручне в роботі.

Популярності йому додає традиційно невисока ціна. А от надійності – тільки гарантія фірми-постачальника, що зобов'язана нести повну відповідальність і забезпечувати відповідну передпродажну підготовку кожного верстата. Для того, щоб одержувати адекватну своїм витратам віддачу від роботи азійського (як і будь-якого іншого, між іншим!) обладнання, ми рекомендуємо довіряти розрахунки необхідної вам продуктивності і постачання верстатів великим операторам ринку, що по-справжньому дорожать своєю репутацією.

Лінійку багатопилкових верстатів, пропонованих компанією «ДНЕПРО», відкриває модель MJ-153. Вона використовується для видалення обзолу з необрізної дошки і подальшого розкрою її на планки. Зручність верстата – у тому, що він дозволяє розкроювати заготовки невеликої довжини (до 200 мм). Це – найпростіший за конструкцією верстат консольного типу, на ньому можна установити тільки одну пилку, хоча принцип його роботи подібний „багатопилам”. Потужність основного двигуна – 5,5 кВт. Максимальна ширина дошки, що розкроюється, не обмежена, товщина – до 85 мм. При одержанні обрізної дошки з необрізної не потрібно використовувати лінійку.

На робочому столі є конвеєр, що протягаує заготовку. Швидкість подачі регулюється ступінчато – від 15 до 25 м/хв. Є й додатковий столик, через який зручно передавати уже відрізану частину дошки для подальшого розпилу, якщо необхідно розпустити її на кілька частин.

Для забезпечення максимальної продуктивності обслуговують цей верстат двоє робітників – оператор і помічник, що приймає заготовки. Призначена модель MJ-153 або для невеликих майстерень, або як допоміжний верстат на великих і середніх підприємствах.

Більш конструктивно досконалою є сучасна модель – багатопилковий верстат серії DN із закритою станиною. Він випускається в декількох модифікаціях, що відрізняються розмірами столу, висотою пропила, потужностями двигуна, кількістю одночасно встановлених пилок, а також відстанню між притискними роликами, що забезпечує мінімальну довжину заготовки. Цей верстат призначений для невеликих і середніх виробництв.

Модель GRS-320багатопилковий верстат середнього класу з високою продуктивністю. Він має стандартну для цього класу «багатопилів» потужність 37,5 кВт і призначений для поздовжнього розпилювання дощок на рейку, брус і планку, а також обрізування крайки на необрізній дошці. Закрита станина обмежує ширину заготовки, що розпилюється, до 750 мм, що задовольняє практично будь-які потреби деревообробного цеху. Подача заготовки здійснюється конвеєром, швидкість плавно регулюється в межах 6-36 м/хв, і чим вона вища, тим більша продуктивність верстата. Максимальна товщина дошки, що розпилюється, – 130 мм.
Верстат GRS-320 – оптимальний варіант вибору для підприємства середнього масштабу, що динамічно розвивається.

Верстати від MS-Maschinenbau GmbH – практичність «вищого класу»

Мабуть, найбільш технічно досконалі багатопилкові верстати в номенклатурі постачань компанії «ДНЕПРО» – моделі промислового класу MBS і HNS. Випускає їх німецька фірма MS-Maschinenbau GmbН, яка протягом останніх 15 років вузько спеціалізується на виготовленні високопродуктивного пилкового обладнання.

Верстати моделей MBS і HNS призначені для поздовжнього розпилювання дощок і брусів на рейку, необрізну дошку і планку. Особлива риса цих моделей – використання електроенергії для приводу всіх рухомих частин верстата. Чому це важливо? Часто буває, що таке обладнання встановлюють на відкритому майданчику – а при -10°С будь-яка гідравліка вже не працює, і в пневматиці відчутні перепади тиску повітря. Але німці стверджують: «Наші верстати однаково добре працюють і при -50° у Сибіру, і при +50° у Новій Гвінеї, і при відносній вологості повітря в 10%, і в 100%!»

Ще одна перевага цього обладнання – високий коефіцієнт використання матеріалу завдяки точності розпилу. Верстати дозволяють розкроювати навіть тонкомірні лісоматеріали. Точність обробки забезпечується всім комплексом конструктивних рішень, у тому числі – зниженим рівнем вібрації за рахунок великої маси станини.

Ширина дошки, що розпилюється: для MBS – до 600 мм, HNS – до 750 мм. Товщина – до 160 мм і до 200 мм відповідно. Подача заготовки здійснюється роликами з ребристою поверхнею, швидкість подачі плавно регулюється в межах 6-30 м/хв.
Потужність основного двигуна залежить від вимог замовника і може мати такі значення: 37, 55, 75 або 90 кВт для моделі MBS і 75, 110, 132 або 200 кВт – для HNS.

Це обладнання має високу продуктивність і призначено для великих деревообробних підприємств. Незважаючи на свою потужність, коштує воно порівняно недорого – особливо з огляду на своє «німецьке походження».

Думаємо, що для вас, як для раціонального господаря, буде цікавий і верстат для переробки обапола BAS-2-7,5/11. Він дозволяє за один прохід одержати готову обрізну планку/дошку, при цьому обрізання і горизонтальний розкрій проводиться одночасно. При максимальній подачі – це обробка 8 напівкруглих обапольних заготовок довжиною до 3 метрів за 1 (!) хвилину.

Фахівці компанії «Днепро» завжди готові допомогти вам в освоєнні нових технологічних процесів. Ми надамо будь-яку необхідну консультацію, що полегшить підбір обладнання, яке відповідає потребам саме вашого виробництва. А наша сервісна служба забезпечить повний цикл пусконалагоджувальних робіт, гарантійне і післягарантійне обслуговування, а також проведе навчання вашого персоналу і запропонує вам весь комплект запасних частин.
За матерілами Всеукраїнської галузевої газети "Деревообробник"
derevo.com.ua
Теги та ключові фрази
дисковою пилою необрізну дошку обрізати, розпустити дошку ціна, Як розпустити дошку, як розкроіти дошку, розкрiй деревини пилками, розпустити дошку ціна рейку, станки для розкрою деревини україна, як правильно розпустити брус, параметри багатопилковий верстат, відіо розкрою деревини


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку

Коментарів немає, будьте першими та розпочніть дискусію


   Інші статті
12.07.2010р.

Критерії вибору багатопильних верстатів

Робота з таким примхливим матеріалом, як деревина - справа непроста і дуже відповідальна. Слід грунтовно вивчити «характер» деревини, з якої ви збираєтеся працювати, підшукати або підготувати висококваліфіковані кадри і дуже серйозно поставитися до вибору обладнання. Останнє, на перший погляд, здається не таким уже складним завданням. Але це поверхневий судження

05.02.2010р.

Ламель і личкувальний щит: технології одержання і застосовуване...

Технології обробки деревини розвиваються не тільки в зв'язку із завданнями підвищення продуктивності і якості обробки, а й внаслідок змін у сировинній базі деревообробної промисловості.

Більше статей за тегами
вагонка киев цена проектуємо сушильні камери
При використанні матеріалів посилання на www.derevo.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.
kremen-decor.com.ua