Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію


Останні новини
Останні новини
Всеукраїнська акція "Відновлюємо ліси разом" призупиняється у зв'язку з обмеженнями на організацію масових заходів
13.03.2020р.

Проаналізувавши ситуацію в Україні та Європі, ми вирішили відмінити проведення...

Олександр ФІЛЬЧАКОВ: «Незаконне вирубування лісу в промислових масштабах на Харківщині припинено»
13.03.2020р.

Загрозливе за масштабами незаконне вирубування лісів розпочалося в Україні не...

Підсумки торгів необробленою деревиною заготівлі першого кварталу 2020 р.
12.03.2020р.

Лісогосподарські підприємства львівського обласного управління завершили...

Ми системно змінюємо підходи до роботи у лісовій галузі, - Андрій Заблоцький
11.03.2020р.

95% усієї деревини, яку заготовляють лісогосподарські підприємства в Україні,...

Діджиталізації у лісі: у Коростенському держлісгоспі всі ліси під відеоспостереженням
11.03.2020р.

Відеонагляд все частіше використовують для охорони лісів. Це недешеве...***
Опитування
Опитування
Опитування

Мораторій на вивіз кругляка хочуть відмінити, а в Ви за чи проти?

Ваш помічник
Ваш помічник
1871
19.08.2008р. |
Нові прилади для моніторингу лісів
Інформацію в лісі можна збирати різними способами: за допомогою механічних приладів, паперових записів та електронних пристроїв, комп’ютерів. Інша річ, що вчасність та достовірність інформації, що надходить до лісівника (чи іншої особи, яка проводить інвентаризацію), залежатиме саме від обраного способу. До того ж, нові прилади (електронні прилади та польові комп’ютери) дають нові можливості у збиранні інформації.

Так, Field-map – нова для України комп’ютеризована система для збору та обробки даних – може застосовуватися як у лісовому господарстві, так і у ландшафтному плануванні. Вона дозволяє оперативно керувати інформацією та уникати помилок. Ця технологія визнана найкращою у світі щодо накопичення даних у польових умовах, застосовується у понад 20 країнах світу. Розробником системи Field-mapє Institute of Forest Ecosystem Research (Чехія).

Field-map дозволяє використовуватикосмічні знімки замість карти, хоча можна працювати і зі сканованими лісовими картами. Характерним для цієї технології є те, що вимірювані параметри автоматично заносяться в базу даних польового комп’ютера, тобто немає потреби у паперових записах. Технологія складається з системи глобального позиціювання, лазерного далекоміра, електронного компасу та комп’ютера, що інтегрує усі дані (можна також застосовувати електронні вилки). Варто зазначити, що програмне забезпечення Field-mapдозволяє працювати з усіма електронними приладами, які використовуються у збиранні інформації у лісі.

За допомогою технології Field-mapможна детально оцінити асортиментну структуру лісу (при використанні лазерних приладів проводяться високоточні вимірювання висоти, товщини профілю стовбура, крони кожного дерева, а також, за потреби, товщини бокових гілок), а також зробити відвід лісосіки (картуються межі ділянки, вимірюються висота, діаметр дерев на різній висоті; можна проводити суцільну інвентаризацію або вибірковий перерахунок). Методом вибіркової інвентаризації можна отримати точні дані про запаси лісогосподарської одиниці, про її породний склад, пошкодження лісу тощо. Важливою характеристикою Field-mapє те, що програма дозволяє у процесі збору інформації додавати необхідні нові параметри або змінювати уже наявні без допомоги програміста: йдеться про те, що програма працює за міжнародними класифікаторами, а також за індивідуально створеними самим користувачем.

Ще однією важливою перевагою Field-map є те, щонеможливо втратити дані під час проведення інвентаризації, оскільки не можна закрити програму доти, поки усі необхідні поля  (комірки) не будуть заповнені. Також передбачене автоматичне заповнення бази даних за замовчуванням, тобто вибравши опцію „соснові насадження” (чи наприклад, дубові), комірка, в якій вказується порода дерева, заповнюється автоматично, що економить час. Система Field-mapлегка в керуваннідостатньо двох осіб для проведення моніторингу лісу.
За матерілами Всеукраїнської галузевої газети "Деревообробник"
derevo.com.ua
Теги та ключові фрази
прилад для видводу лису, Як робиться вІдвід у лІсІ, прилади для лісу, відводу лісосік, нові придади 2013, відвід лісосіки, геодезичний прилад прилад вимірювання висоти дерев, електронні прилади для вимірювання висоти дерев, Деревообробні прилади картинки і інформація, карти лісів в field map


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку

Коментарів немає, будьте першими та розпочніть дискусію


   Інші статті
18.03.2011р.

Достатніх обсягів лісосировини й справедливої ціни на неї!

Цього вимагають від організаторів аукціонних торгів вітчизняні деревопереробники. Нинішні умови проведення аукціонів із продажу необробленої деревини, які створило Державне агентство лісових ресурсів України, не тільки не спрямовані на підтримку вітчизняного виробника, а й загрожують руйнівними наслідками для деревообробної та меблевої галузей країни

08.02.2011р.

"Прямих договорів не буде" 2

Інтервю журналу "Бізнес" з головою Державного агентства лісових ресурсів України Віктором Сівцем. Тут ви зможете дізнатися про плани і стратегії новосформованого органу влади

вагонка киев цена проектуємо сушильні камери
При використанні матеріалів посилання на www.derevo.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.
kremen-decor.com.ua