Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію


Останні новини
Останні новини
Всеукраїнська акція "Відновлюємо ліси разом" призупиняється у зв'язку з обмеженнями на організацію масових заходів
13.03.2020р.

Проаналізувавши ситуацію в Україні та Європі, ми вирішили відмінити проведення...

Олександр ФІЛЬЧАКОВ: «Незаконне вирубування лісу в промислових масштабах на Харківщині припинено»
13.03.2020р.

Загрозливе за масштабами незаконне вирубування лісів розпочалося в Україні не...

Підсумки торгів необробленою деревиною заготівлі першого кварталу 2020 р.
12.03.2020р.

Лісогосподарські підприємства львівського обласного управління завершили...

Ми системно змінюємо підходи до роботи у лісовій галузі, - Андрій Заблоцький
11.03.2020р.

95% усієї деревини, яку заготовляють лісогосподарські підприємства в Україні,...

Діджиталізації у лісі: у Коростенському держлісгоспі всі ліси під відеоспостереженням
11.03.2020р.

Відеонагляд все частіше використовують для охорони лісів. Це недешеве...***
Опитування
Опитування
Опитування

Мораторій на вивіз кругляка хочуть відмінити, а в Ви за чи проти?

Ваш помічник
Ваш помічник
1181
19.08.2008р. |
Каретка – основна складова форматника
Нині, незважаючи на підвищений інтерес і виробничників, і постачальників обладнання до машин для форматного розкрою, двома основними аргументами залишаються, головним чином, ціна і «ім'я» (торговельна марка виробника) машини.

Якщо не розібратися у певних особливостях конструкторських рішень окремих вузлів машини, то питання про украй важливі технічні характеристики залишаться відкритими або зовсім не з’ясованими.

У процесі вибору, купівлі й експлуатації форматно-розкроювального верстата ми завжди враховуємо мету, досягнення якої покладене на даний виробничий засіб. Чи завжди ця мета збігається з тими напрямками, керуючись якими розроблювачі проектують свої машини?

Більшість експлуатаційних, ергономічних, економічних і виробничих характеристик форматно-розкроювальних машин зосереджені в одному з найбільш складних і відповідальних вузлів, а саме в каретці.

Тривалість і стабільність роботи каретки багато в чому залежить від її міцнісних характеристик, а також від системи напрямних, за допомогою яких вона виконує поступальні переміщення щодо станини й інструмента.

Щоб визначити, якими міцнісними якостями повинна володіти каретка та її напрямні, необхідно проаналізувати основні статичні і динамічні напруження, що впливають на каретку в процесі різання .Як ми бачимо, на каретку в процесі різання впливає безліч крутних моментів, а також рівномірно розподілене навантаження на ділянці каретки, яка визначається довжиною плити. Крім цього, каретка під час пиляння перебуває під впливом динамічних вібраційних навантажень.

Отже, каретка будь-якого форматно-розкроювального верстата повинна «уміти» протистояти динамічним навантаженням, а також деформаціям згинання і крутіння.

У процесі впливу згинаючих та крутних навантажень, основна частина напружень лягає на поверхневі ділянки профілю каретки. Тому для забезпечення стабільності і стійкості каретки в кожнім з положень необхідне використання кареток із багатопорожнинною структурою профілю.

Існує ще, як мінімум, один фактор, яким не варто нехтувати, – це залишкові внутрішні напруження, що виникають у процесі виготовлення профілів кареток.

Рішення цієї проблеми несе в собі багато складностей, а опис цього процесу виходить далеко за межі даної статті. Технологія виготовлення кареток з рівномірною внутрішньою атомарною структурою, що не містить залишкових внутрішніх напружень, заснована на складному процесі екструзії. Однак дану технологію мають далеко не усі виробники обладнання такого типу.

Щодо напрямних ситуація трохи складніша. Спектр рішень у цій галузі досить широкий і потребує детального аналізу.

Розглянемо типові приклади найбільш розповсюджених видів напрямних .

Основними вимогами до напрямних є, безсумнівно, відсутність будь-яких відхилень від прямолінійного переміщення каретки при істотних навантаженнях і тривалій експлуатації.

Робота першого типу напрямних заснована на коченні кульок по двох парах завальцьованих рейок круглого або прямокутного перерізу.Можна визначити такі переваги, як наявність системи регулювання, що дозволить збільшити тривалість служби напрямних шляхом своєчасної корекції положення однієї з пар рейок, але при цьому необхідно контролювати положення каретки щодо інструмента, а це додаткові витрати дорогоцінного часу і праці. До позитиву можна також віднести такий немаловажний фактор, як ціна, адже виробництво таких напрямних не складним.

Серед недоліків найбільш очевидним і важливим є крапковий контакт між несучими поверхнями і відносно малий діаметр кульок і рейок, що призводить до швидкого зношення напрямних при їхній сумнівній ремонтопридатності. З огляду на схему розподілу сил, які впливають на несучі елементи (кульки і рейки), можна відзначити, що в процесі зношення останніх каретка змінює своє первісне положення відразу в двох напрямках, що істотно ускладнює її переналаштування.

Останнім часом деякі виробники докладають зусиль щодо усунення основних недоліків найдешевшого типу напрямних шляхом упровадження рейок із круглим перерізом в ділянці контакту, але таке рішення не сприяє уповільненню зношення, тому що лінійний контакт між несучими поверхнями при першому елементарному зношенні скорочується практично до точки.

Наступний тип напрямних являє собою істотно удосконалене рішення, базою для якого є попередній тип. Основним удосконаленням є використання як несучих елементів рейок прямокутного перерізу в сполученні з роликами .

Наявність лінійного контакту між роликами і рейками забезпечує досить тривалу і стабільну роботу таких напрямних. Проте невирішеною залишилася проблема, пов'язана зі складностями налаштування положення каретки в процесі її зношення.

Найбільш «життєздатною» є система, яка використовується у верстатах для форматного розкрою лише провідними виробниками промислового обладнання .

Ця система заснована на переміщенні каретки за допомогою кочення декількох пар конусних роликів великого діаметра по рейках круглого перерізу . У результаті симетричного розподілу навантажень на несучі елементи зношення напрямних відбувається лише у вертикальному напрямку. Це дозволяє експлуатувати каретку тривалий період і в досить інтенсивних режимах. Поверхня роликів цементована, а рейки виготовлені з загартованої сталі, що гарантує тривалу стійкість такої конструкції. Недоліки крапкового контакту між несучими елементами компенсуються відносно великим діаметром роликів і рейок.

Деякі виробники запропонували рішення, що забезпечує усунення крапкового контакту в напрямних даного типу шляхом використання роликів із круглою твірною в ділянці контакту несучих елементів. Це привело до появи на українському ринку ще більш надійного обладнання, покликаного забезпечити безперервну роботу протягом тривалого періоду при досить інтенсивних режимах експлуатації. Напрямні такого типу практично не вимагають особливих експлуатаційних умов (змащення і т.ін.). Зношення відбувається рівномірно й в одному напрямку (вертикальному).

Таким чином, враховуючи необхідні вимоги, висунуті до форматно-розкроювальних верстатів і зокрема до їхніх кареток, стає очевидно, що найбільш розумним рішенням буде використання багатопорожнинних кареток, виготовлених шляхом екструзії, що переміщаються за допомогою кочення великих роликів із круглою твірною в ділянці контакту їх з рейками круглого перерізу.

Незважаючи на те, що даний аналіз має трохи описовий характер, у ньому були враховані більшість основних факторів, що так чи інакше визначають найбільш важливі для виробничників характеристики більшості з пропонованих на сьогоднішньому ринку деревообробного обладнання форматно-розкроювальних верстатів.
За матерілами Всеукраїнської галузевої газети "Деревообробник"
derevo.com.ua

Теги та ключові фрази
самодельная каретка для форматника, каретка для самодельного форматника, Саморобний форматно-раскроечный станок, каретки до станків, саморобні напрямні, саморобна каретка, каретка форматника, саморобні каретки, кареткa форматника, Каретки саморобнi


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку

Коментарів немає, будьте першими та розпочніть дискусію


   Інші статті
09.02.2010р.

Стелажі для деревообробки 1

Склад – стратегічно важливий об’єкт будь-якого деревообробного підприємства, адже там зберігають сировину і матеріали, що необхідні для безперервної роботи підприємства. На складі зберігають також готову продукціє. Зрозуміло, що підприємство не зможе працювати без сировини, але воно також не може працювати, якщо немає куди дівати готову продукцію, а безпосередньо в цеху її багато не складеш.

26.01.2010р.

Новинки лідера

Ми розпочинаємо серію статей про технологічні новинки, запропоновані на ринку групою Leitz. Спектр її товарів охоплює увесь асортимент високоточних інструментів, які застосовуються на верстатах для розкрою масивної деревини, для виробництва дерево-похідних та синтетичних матеріалів.

Більше статей за тегами
вагонка киев цена проектуємо сушильні камери
При використанні матеріалів посилання на www.derevo.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.
kremen-decor.com.ua