Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію


Останні новини
Останні новини
Всеукраїнська акція "Відновлюємо ліси разом" призупиняється у зв'язку з обмеженнями на організацію масових заходів
13.03.2020р.

Проаналізувавши ситуацію в Україні та Європі, ми вирішили відмінити проведення...

Олександр ФІЛЬЧАКОВ: «Незаконне вирубування лісу в промислових масштабах на Харківщині припинено»
13.03.2020р.

Загрозливе за масштабами незаконне вирубування лісів розпочалося в Україні не...

Підсумки торгів необробленою деревиною заготівлі першого кварталу 2020 р.
12.03.2020р.

Лісогосподарські підприємства львівського обласного управління завершили...

Ми системно змінюємо підходи до роботи у лісовій галузі, - Андрій Заблоцький
11.03.2020р.

95% усієї деревини, яку заготовляють лісогосподарські підприємства в Україні,...

Діджиталізації у лісі: у Коростенському держлісгоспі всі ліси під відеоспостереженням
11.03.2020р.

Відеонагляд все частіше використовують для охорони лісів. Це недешеве...***
Опитування
Опитування
Опитування

Мораторій на вивіз кругляка хочуть відмінити, а в Ви за чи проти?

Ваш помічник
Ваш помічник
6334
22.08.2008р. |
Паливні гранули – гроші з відходів
Виробництво паливних гранул (пелет) з відходів деревообробки і сільського господарства для виробництва теплової енергії щорічно зростає. Пелети є реальною альтернативою вугіллю, газу та нафті. Технологія виробництва такої продукції є доволі новою. Цією темою цікавляться і українські підприємці. Великий інтерес реально підтвердився на семінарі „Біопаливо: ринок і перспективи розвитку. Виробництво деревних паливних гранул (ДПГ)”, який проводила фірма „УК” на початку листопада в Києві. Кілька десятків учасників семінару, серед яких були виробники гранул і зацікавлені в запуску власних виробництв паливних гранул з України, Росії та інших країн.

Основним доповідачем на семінарі був Дмитро Ціммерман, представник фірми Kahl, яка займається виготовленням обладнання і постачанням цілих виробництв паливних гранул. Німецький фахівець має детально зупинився на важливих аспектах виробництва гранул.

Історія, перспективи, динаміка розвитку

Оскільки запаси корисних копалин є обмежені, тому людство розвиває альтернативні джерела енергії, до яких належать і паливні гранули. В країнах Європи це джерело енергії почало швидко розвиватися, і нині понад 200 підприємств виготовляють паливні гранули.

Виробництво гранул з деревини вирішило також проблему утилізації деревинних відходів в Європі. Теплотворна здатність такого палива є достатньо великою – 4,9 кВт/кг. Крім того, гранулювання дало змогу виробникам котельного обладнання, яке працює на гранулах, повністю автоматизувати котельні. Також з метою автоматизації були розроблені спеціальні стандарти, які регулюють фізичні властивості і хімічний склад деревних гранул. Розміри гранул, згідно зі стандартами, нині лежать у таких межах: d = 4-12 мм, l = 20-50 мм.

Хто є споживачами гранул? Гранули використовуються як для опалення приватних будинків, так і для роботи електростанцій. Також в Європі близько 100 тис. тон гранул використовують як наповнювач для туалету домашніх тварин. В середньому, для опалення будинку площею 120-150 м2 потрібно 4-5 тонн гранул. В різних країнах гранули використовують по-різному. Наприклад в Німеччині близько 30 відсотків споживає приватний сектор, решта – теплові електростанції, а в Швеції приватний сектор споживає лише 2-3 відсотки. Загалом Європейський ринок споживає порядку 5 млн. тонн гранул, що складає 800 млн. євро.

Динаміка розвитку ринку деревних гранул просто вражає. Споживання гранул, як і їх виробництво, в Європі швидко зростає. Наприклад, коли в Німеччині в 2000 році виготовляли 11 тис. тонн, то в 2005 – 300 тис. тонн. В середньому ціна тонни гранул складає 150 євро. Виробників гранул в Європі є понад 200 підприємств. Є вони як у сусідніх країнах, так і в нас. Зокрема СПД Мірошниченко в Чернігові виготовляє деревинні гранули, і їх вільно можна придбати в магазинах. Останнім часом багато підприємств з’явилося в північно-західному регіоні Росії. Нині їх сумарна потужність складає близько 80 тис. тонн. Більшість виробництв ще не закінчено або не виведено на установлену потужність. За минулий рік Росія експортувала 20 тис. тонн паливних гранул. Однак ціна гранул складає 90-99 євро за тонну. Вони постачаються на електростанції водним транспортом до 3 тис. тонн в партії.

Технологія виробництва гранул

Технологічний процес виробництва гранул з деревини залежить від вихідної сировини. Коли сировина не потребує сушіння, то ця операція пропускається. В іншому випадку технологічний процес включає такі операції:
  1. підготовка сировини;
  2. сушіння;
  3. подрібнення;
  4. гранулювання;
  5. охолодження і упаковка.
Підготовка сировини включає доставку сировини на виробництво та її зберігання. Для виробництва гранул використовується тирса, стружка, кускові відходи як хвойні. Основна проблема, з якою стикаються виробники гранул, – доставка всіх деревинних відходів в радіусі 100-150 км до місця призначення. В європейських країнах існують спеціальні фірми, які займаються доставкою тирси і інших відходів спеціальними машинами, які перевозять 90 і більше кубометрів відходів.

На деяких підприємствах, скажімо в Росії, підготовка сировини включає обкорювання круглої деревини і подальше її подрібнення. Обкорювання проводять з метою зменшення присутності кори в гранулах і покращення їх якості.

Сушіння сировини проводять в барабанних або стрічкових сушарках. Оптимальна вологість після сушарки повинна складати 12%. В барабанних сушарках проводиться високотемпературне сушіння частинок деревини при температурі 250-300 оС. В стрічкових – температура складає 80-150оС. Сушарки є одною з найбільш пожежонебезпечних дільниць, а тому їх відділяють від решти виробництва спеціальними перегородками.

Поряд із сушаркою розташовують спеціальний буферний склад з рухомим дном. При виході з ладу сушарки він дозволяє не зупиняти повністю технологічний процес виробництва. Перш ніж подати подрібнену деревину на гранулювання, її подрібнюють на молоткових дробарках. Чим менший діаметр гранул, тим дрібніша повинна бути сировина.

Перед гранулюванням в деяких випадках проводять зволоження сировини на 2-3 відсотки.

Прес для гранулювання – основний механізм виробництва паливних гранул. Преси бувають з кільцевою матрицею і з плоскою. В кільцевих пресах сировина прочавлюється барабанами через матрицю і обрізається назовні. В пресах з плоскою матрицею ролики прочавлюють сировину через матрицю, і обрізається вона знизу. Енергозатрати на пресування в обидвох випадках однакові.

Потім гранули охолоджують і упаковують. Не завжди вигідно упаковувати гранули у так звані біг-беги, які коштують близько 3 доларів. Для продажу в магазинах гранули упаковують в мішки по 15 кг. Для електростанцій паливо поставляється насипом.
Транспортування сировини переважно проводять пневмотранспортом або використовують механічний транспорт. Технологічний цикл організовують в одноповерховому або в багатоповерховому приміщенні. В другому випадку сировина один раз піднімається вгору, і потім весь процес транспортування відбувається без зайвих енергозатрат.

Економічні показники

Перш ніж будувати завод з виробництва деревинних гранул, слід оцінити сировинну базу, підібрати технологічне та допоміжне обладнання. Якщо виробництво використовує суху сировину то вона складає у вартості гранул понад 50 відсотків, 20 відсотків – припадає на заробітну плату (на прикладі Європи), решта – вартість технологічного обладнання. У виробництві з сушаркою вартість сировини складає тільки 30 відсотків, 35 відсотків – сушарка, а решта – інше технологічне обладнання та побічні витрати.

Щодо реальної вартості заводу з виробництва деревинних гранул було наведено приклад розрахунку вартості виробництва, яке працює на сухій сировині. Вартість обладнання при продуктивності 2 тонни за годину складає 600 тис. євро. Якщо врахувати вартість будівлі й інших затрат, то ця сума складатиме вже близько 970 тис. євро. Якщо цю суму взяти в кредит на 5 років під 8,5 відсотків річних, то річна виплата становитиме близько 227 тис. євро. Вартість сировини, електроенергії, запасних частин та інших витрат складатиме 283 тис. євро на рік, а заробітна плата персоналу – 90 тис. євро. Сума річних витрат складатиме загалом близько 883 тис. євро. Якщо врахувати, що відпускна ціна тонни гранул складатиме 120 євро, то річний оборот складатиме 1320 тис. євро. Отже загальна рентабельність виробництва складатиме понад 33 відсотки.

Учасники семінару жваво обговорювали різні аспекти проблеми виробництво гранул. Один з учасників семінару Віктора Хютта з Естонії дещо розчарувався в своїх початкових намірах.

– Після перебування кілька тижнів в Україні і вивчення можливості будівництва заводу з виробництва гранул, – розповів пан Віктор, – дійшов висновку, що зробити це непросто. Проаналізувавши сировинні запаси, скажу, що будівництво потужного заводу з виробництва пелет є поки що неможливим через відсутність великої кількості відходів в одному місці. І коли на початках планувалося без проблем завантажити потужності у 80 тис. тонн, то нині, скажу відверто, і 40 тис. тонн. для України є неможливо.

Пояснення цієї ситуації є: коли в Естонії річна заготівля складає 10 млн. кубометрів при річному прирості в 13-14 млн. кубометрів, то в Україні при прирості в 40 млн. куб. заготовляють лише 15 млн. кубометрів. Допоки в Україні не запрацює лісопереробна промисловість, доти про потужні заводи мова не йтиме. Загалом в Естонії виготовляють нині 350 тис. тонн гранул на рік, і більше є неможливим через відсутність деревинних відходів. На експорт іде 99 відсотків.

Поділився Віктор Хютт і своїми статистичними розрахунками. Для заводу потужністю 40 тис. тонн паливних гранул на рік при тривалості роботи 340 днів потрібно 300 тис. куб. м сирої тирси, на добу – понад 850 куб. м (виходячи з того що на 1 тонну гранул потрібно 7,5 куб. м сирої тирси). Транспортна фірма, яка займається перевезеннями відходів, в день повинна зробити понад 10 перевезень, за умови разового перевезення близько 90 куб. м.

Учасники семінару жваво обговорювали різні аспекти виробництва гранул та ділилися думками. Беручи до уваги інтерес викликаний цією зустріччю і перспективи розвитку українського ринку та враховуючи побажання учасників, організатори семінару фірма „УК” планує у найближчому майбутньому організувати наступні зустрічі  з участю представника однієї з крупних європейських фірм оптових покупців деревних паливних гранул.


За матерілами Всеукраїнської галузевої газети "Деревообробник"
derevo.com.ua
Теги та ключові фрази
скількі стоіть гранула на продаж тирса, Станок гранулями, вихід пелет з 1тони сировини, Скількі коштує пресована гранула з тирси за одну тону, продаж гранульованих станків для . стружки, куплю станок що роба гранули, 0675886716, скільки коштують гранули, из куба тирса скильки виходит гранул, гранули з тирси як робити
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку

Додайте коментар, висловіть свою думку

Лариса | 10.06.2015 01:03:22

Продам супер пелети гранулу із тирси 0675886716

[Відповісти]

   Сторінки: 1Інші статті
15.10.2010р.

Ринок деревообробного обладнання України 2010 1

За даними Держкомстату, імпорт деревообробного обладнання в січні - вересні 2010 р., в порівнянні з аналогічним періодом 2009 р., збільшився більш ніж в 1,5 рази, а за оцінками операторів - навіть у 2 рази

05.05.2010р.

Игра в "микадо"

Итоги 2009 года в мировой лесной отрасли еще предстоит подвести, но уже сейчас можно подсчитать убытки и сделать ряд прогнозов на 2010 год.

Більше статей за тегами
вагонка киев цена проектуємо сушильні камери
При використанні матеріалів посилання на www.derevo.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.
kremen-decor.com.ua