Вже традиційно міжнародна виставка ДЕРЕВООБРОБКА 2022 збере усіх 7-10 червня, хто...
Держлісагентство розробило нові правила, за якими вже в цьому році почне...
Півроку ринок деревини живе за новими правилами. Але замість анонсованої...
Президент Володимир Зеленський оголосив про старт свого чергового масштабного...
Мораторій на вивіз кругляка хочуть відмінити, а в Ви за чи проти?
Прес „ПІОНІР”.
Ця модель являє собою гідравлічний прес з електричними нагрівальними плитами для гарячого личкування деталей. Поверхня заготовки піддається впливу високого тиску і температури (завдяки нагрівальним елементам), що сприяє прискоренню процесу кристалізації і висихання клею. У результаті робочий цикл пресування набагато коротший, ніж при звичайному холодному режимі обробки деталей. „ПІОНІР” застосовується при наклеюванні на плоскі деталі шпону, декоративних плівок і так званого «фінішного» паперу. Це обладнання особливо ефективне у випадку, коли при фанеруванні потрібно досягти високої якості наклеювання матеріалів на великоформатні деталі.
Конструкція преса має класичне компонування: плити, які передають зусилля, приводяться в рух за допомогою гідроциліндрів, а тиск генерується в гідростанціях. Зусилля на робочій поверхні преса складає близько 3 кг/см². Час робочого циклу, завдяки застосуванню термічної обробки деталей, скорочений і складає від 5 до 15 хв залежно від типу клею. Температура в робочій зоні преса сягає до 120°С. Завдяки застосуванню електричного нагрівання плит досягається рівномірний розподіл тепла по всій їхній поверхні, а також невеликі витрати електроенергії (6-8 кВт/год) порівняно з рідинним нагріванням плит.
Крім того, алюмінієві плити з електричним нагріванням мають вищу теплопровідність (ніж вода або масло), що дозволяє швидко досягати і змінювати робочу температуру плит. Є ще одна перевага плит з електричним нагріванням: немає жорстких вимог до температури навколишнього середовища, тимчасом як для плит з масляним нагріванням потрібна температура робочого приміщення не менше 10оС. Думка про те, що плити з електричним нагріванням недовговічні, є помилковою, тому що при виготовленні даного преса використовуються плити німецької фірми ELKOM, світового лідера з виробництва електронагрівальних елементів. На ці плити надається гарантія 3 роки, а термін служби складає понад 20 років.
Максимальна робоча поверхня пресу – 2500х1250 мм (загальна сила пресування 60 т). Великою популярністю нині користується прес з розмірами столу 1200х800 мм (20 т). Основними його перевагами є невисока ціна і невеликі габаритні розміри.
Якщо прес цієї моделі укомплектувати формопресувальною подушкою типу „КОНТУРА”, то плоский прес одержить функцію мембранного. Таким чином, стає можливим напресування шпону не тільки по площині, але і на рельєфні деталі, як-от дверна фільонка, меблевий фронт, кришка столу й ін. Певна річ, при використанні натурального шпону необхідно суворо дотримувати вимог щодо профілю деталі і її личкування на прес-подушці. Плавні форми заготовки гарантують якісну наклейку шпону в критичних місцях. Висока зносостійкість мата дозволяє робити на ньому до 15 тис. циклів пресування. Можливе постачання формопресувальної подушки з габаритами відповідно до вимог замовника.
Прес „ВАРІОМАТ”.
Дана модель призначена для пластевого склеювання масивної деревини: меблеві щити, меблеві фасади, дверні рами, сходинки (у тому числі косі), підвіконня, а також дверна лиштва й ін. Номінальний тиск на клейовому шві складає близько 4 кг/см2. Тривалість виробничого циклу, залежно від типу виробу і часу висихання клею, складає близько 20 хв. Цей же час є оптимальним щодо завантаження і вивантаження меблевої заготовки. Якщо врахувати, що дана модель має 4-поверхову конструкцію, то виходить, що протягом 20 хв. вона може видати 4 склеєні заготовки. При цьому кожен поверх здатен працювати в автономному режимі.
Автономне керування поверхами преса дозволяє на кожному з них без переналагодження клеїти різні деталі (сходинки, фасади, дверні рами). Конструкція обладнання виконана таким чином, що переналаштування на іншу ширину або товщину деталі здійснюються автоматично. Привід преса – від джерела стиснутого повітря тиском 6 бар.
Елементами, що переміщаються, у цій моделі є дві консолі (які регулюють довжину склеюваної деталі у діапазоні від 300 мм до 2500 мм). Завдяки притискним шинам запатентованої конструкції і спеціальним накладним рукавам тиск рівномірно розподіляється з чотирьох боків заготовки.
Високі експлуатаційні і технологічні характеристики преса досягаються за рахунок оптимальної конструкції, можливості гнучко і чітко використовувати принцип циклічності в роботі всіх 4-х поверхів преса, індивідуально їх переналагоджувати під конфігурацію того або іншого виробу – і в такий спосіб підвищувати продуктивність обладнання.
Максимальний розмір склеюваної деталі – 2500х1040х80 мм. За потреби кілька пресів „ВАРІОМАТ” можна з'єднати в один ряд для склеювання довших заготовок. Для зручності переміщення по цеху прес установлений на роликах.
За матерілами Всеукраїнської галузевої газети "Деревообробник"
derevo.com.ua
Додати до закладок | Підписатись | Версія для друку |
Ринок деревообробного обладнання України 2010 1
За даними Держкомстату, імпорт деревообробного обладнання в січні - вересні 2010 р., в порівнянні з аналогічним періодом 2009 р., збільшився більш ніж в 1,5 рази, а за оцінками операторів - навіть у 2 рази
Итоги 2009 года в мировой лесной отрасли еще предстоит подвести, но уже сейчас можно подсчитать убытки и сделать ряд прогнозов на 2010 год.
31/01/2023
|
25
|