Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
«Лисі» Карпати і мовчання Грети Тунберг
31.12.2020р.

ЄС чинить тиск на Україну, намагаючись через арбітраж примусити нашу державу...

METAMOB виходить на український ринок
01.12.2020р.

Компанія Metamob – провідний виробник стрічкових пил у Румунії. Власна національна...

Чому ініціативи Міндовкілля загрожують екологічній безпеці України та можуть призвести до розвалу лісового сектору економіки.
25.11.2020р.

Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України виступило з двома...

Що робить ліс надзвичайно цінним та живим?
11.11.2020р.

Усі люблять гуляти у лісі. Особливо зараз, коли листя дерев набуло золотавих...

Зоя Темнохудова: «Збереження лісу потребує виваженої державної політики»
09.09.2020р.

Закарпатський ліс — коштовна скарбниця України. Ліси займають 51,2 відсотка...

Опитування
Опитування
Опитування

Мораторій на вивіз кругляка хочуть відмінити, а в Ви за чи проти?

Ваш помічник
Ваш помічник
3668
29.08.2008р. |
Ринок шпону в Україні
Шановний читачу!
Ввласними досвідом у цій статті щодо успішного використання шпону ділиться директор ТОВ “БАЙКАЛ трейд” Яценко С. О.

Загальні риси ринку шпону в Україні

Близько 80-90% шпону, що виготовляється в Україні експортується в Росію, країни Балтії та Західної Європи. Сукупний обсяг виробництва шпону в Україні становить 1,7-2,2 млн. м2 на місяць.

Здебільшого, це дуб та бук з товщиною шпону 0,55-0,58 мм. Водночас азійським країнам вдається виготовляти та використовувати шпон з товщиною близько 0,2 мм.

Проте в Україні працює значна кількість підприємств меблевої галузі, для яких навіть товщина шпону 0,55-0,58 мм є критично замалою. Це пов’язано з використанням застарілого обладнання при шліфуванні, коли за такої товщини шпон просто протирається, або зі звичками, що лишилися ще з часів СРСР.

Для внутрішнього ринку, зазвичай, виготовляють шпон 0,6-0,7 мм. Дещо рідше трапляється товщина шпону 0,8 мм.

Понад два роки тому ми спробували запропонувати шпон товщиною 2,5 мм. І що цікаво, ця товщина прижилась в Україні. Звичайно, попит на нього менший, ніж на шпон 0,6-0,7 мм, проте наше підприємство реалізує близько 10% шпону 2,5 мм. Траплялися випадки, коли наш шпон товщиною 2,5 мм намагались використовувати як покриття дошки для підлоги. Але цього робити не слід, оскільки струганий шпон має свої мікротріщини внаслідок пропарювання сировини та згинання листу при струганні.

“Файн-лайн” очима трейдера

Вже певний час на ринку України реалізується шпон, виготовлений за технологією «файн-лайн». Такий шпон має однойменну назву. Зазвичай, це продукція італійського та китайського походження.

За словами працівників, які реалізують італійську продукцію, китайський “файн-лайн” шкідливий, містить канцерогенні речовини та шкідливі смоли. Своєю чергою китайські представники зазначають, що така позиція пов’язана лише з тим, що китайський “файн-лайн” аналогічний італійському, при тому на 30% дешевший.

Технологія дозволяє використовувати лише кілька дешевих порід дерев, які швидко ростуть, плюс клей та фарбники, щоб повторити будь-яку структуру зрізу й породу деревини. Причому можна отримати структуру, якої навіть не існує в природі: геометричні фігури, смуги, орнаменти тощо. Усі листи незалежно від кількості матимуть ідентичний малюнок та колір. Можна отримувати розміри листів 2200...3500мм х 400...1000 мм. З одного боку, звичайно, для виробника меблів це суттєві переваги технології “файн-лайн”. Проте, на мою думку, “файн-лайн” можна порівнювати з традиційним шпоном так само, як ДСП з дошкою.

Загальні рекомендації споживачам шпону

За час роботи ми постійно стикаємось з типовими проблемами споживачів шпону. Тож хотілося б дати деякі рекомендації щодо їх уникнення.

Нагадаємо, що шпон клеїться на поверхню як “холодним”, так і “гарячим” пресуванням, у тому числі на мембранних пресах. В першому випадку можна використовувати клеї на основі ПВА, в другому – формальдегідні, карбамідоформальдегідні, сечовиноформальдегідні. При холодному фанеруванні дуже важливо витримати час повної полімеризації клею.

Лаки можна використовувати будь-які: нітро-, поліуретанові, акрилові та водорозчинні. При оздобленні використовуються як пульверизаційні кабіни, так і лінії прохідного типу.

Шліфування рекомендую проводити за 2 проходи: перший з використанням зерна 90...120, другий – 180...240.

Шліфувати можна як на лініях, так і вручну на позиційному обладнанні. Але при цьому слід враховувати товщину шпону.

За потреби шпон збирається у “сорочки”. Для цього використовують клейову нитку, клейовий шов чи клейову перфоровану стрічку (гумирка).

Перед використанням шпону слід дати просохнути, оскільки транспортна вологість шпону 10-14% (іноді трапляються партії з вологістю до 20%, проте це вже брак виробництва). Так можна уникнути розтріскування, розриву по поверхні чи розходження стиків.

Перед набором “сорочок” пачки шпону слід профугувати, оскільки обрізка шпону ДОКами є чорновою, отже не гарантує ідеальну паралельність і точну стиковку листів. Для цього використовують фугувальні, фрезерні чи крайкофугувальні верстати.

Оздоблення шпоном поверхні має проводитись з двох боків, інакше відбувається жолоблення деталі. Оздоблення шпоном тільки з одного боку допустиме лише для бруса.

Двошарове оздоблення використовують для неоднорідних порід (кільцевосудинних), а також для столярних плит. Перший шар розміщують перпендикулярно до волокон основи, а другий – перпендикулярно першому. Завдяки такому розміщенню волокон деталь стає міцною, не розтріскується та не жолобиться. Для першого шару використовують шпон з деревини листяних порід (бук, вільха, липа, береза).

Сучки на основі (якщо основа дерев’яна) слід спочатку висвердлити та закласти вставкою з тої самої деревини, що й основа, дотримуючись напрямку волокон. В іншому випадку сучок висихатиме та розбухатиме, тобто змінюватиме об’єм в іншому ступені, ніж основа. Тому при висиханні основи сучок вичавить шпон, а при розбуханні основи, навпаки, втягне.

Якщо підсумувати проблеми, яки виникають при роботи із шпоном, то їх можна звести до кількох основних:
  1. Неправильно підібрано клей, форму його нанесення чи витрати.
  2. Не було перевірено вологість шпону. Вологість має бути в межах 8%, тимчасом як транспортна вологість – 10-14%. Крім того, шпон міг просто відсиріти на складі.
  3. Пачки шпону перед набором у “сорочки” не було профуговано. Якщо задекларовано, що шпон “обрізний” – це передбачає лише чорнову обрізку. Експортери шпону та закордонні виробники, здебільшого, взагалі не обрізають навіть заболонь у дуба, черешні, горіха. В Україні ж заболонь розглядають як брак деревини, оскільки вітчизняні виробники меблів часто-густо шпон просто не фугують. Відповідно виникають проблеми: щілини, накладки на стиках, не сходиться малюнок.
  4. Неправильно підібрано обладнання та абразивні матеріали для шліфування.
  5. Неправильно підібрано лаки, фарби або форма та витрати їх нанесення.
  6. Проблеми зберігання: шпон зберігається у відкритому вигляді, пересихає при ввімкненому опаленні, жолобиться при частій зміні вологості або температури повітря, сиріє у вологих приміщеннях, з’являється грибок або гниль.

Сортність шпону та стандарти

Споживач шпону не завжди пам’ятає про те, що в Україні немає жодних стандартів сортування та сортності шпону як такої.

Наведу приклад: після отримання першого сорту шпону ми змушені 30..50% отриманого шпону відносити до другого сорту. Тому раджу зацікавленим підприємствам при розгляді комерційних пропозицій на поставки шпону певного сорту аналізувати сам шпон, його вигляд, а не те, що зазначено в документації. Струганий шпон, зазвичай, використовується для декоративного оздоблення виробів, тобто впливає на зовнішній вигляд нарівні з лакофарбовим покриттям. А зовнішній вигляд виробу – це один з найголовніших факторів для кінцевого споживача під час прийняття рішення про купівлю меблів, дверей тощо.

Сподіваюсь, наведена інформація буде корисною шановному читачеві!


За матерілами Всеукраїнської галузевої газети "Деревообробник"
derevo.com.ua
Теги та ключові фрази
ВИРОБНИКИ ШПОНУ УКРАЇНА, вироби зі шпону, ринок шпону в украіні 2015, робота на шпоні шкідлива, деревина що використовується для виготовлення шпону файн лайн, підприємство шпон, Україна шпону, виробники шпону в україні, ціна пачки обрізків з дерева, Виробник шпунту Україна


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку   Інші статті
06.06.2011р.

LIGNA 2011 (фото, відео)

4 червня завершила свою роботу міжнародна деревообробна виставка LIGNA 2011. В цьому пості буде поновлюватися інформація (фото і відео) з виставки. На даний момент відгуку про Лігну 2011 дуже позитивні. Чекаємо нової, цікавої інформації

15.10.2010р.

Ринок деревообробного обладнання України 2010 1

За даними Держкомстату, імпорт деревообробного обладнання в січні - вересні 2010 р., в порівнянні з аналогічним періодом 2009 р., збільшився більш ніж в 1,5 рази, а за оцінками операторів - навіть у 2 рази

Більше статей за тегами
вагонка киев цена проектуємо сушильні камери
При використанні матеріалів посилання на www.derevo.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.
kremen-decor.com.ua