Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію


Останні новини
Останні новини
Всеукраїнська акція "Відновлюємо ліси разом" призупиняється у зв'язку з обмеженнями на організацію масових заходів
13.03.2020р.

Проаналізувавши ситуацію в Україні та Європі, ми вирішили відмінити проведення...

Олександр ФІЛЬЧАКОВ: «Незаконне вирубування лісу в промислових масштабах на Харківщині припинено»
13.03.2020р.

Загрозливе за масштабами незаконне вирубування лісів розпочалося в Україні не...

Підсумки торгів необробленою деревиною заготівлі першого кварталу 2020 р.
12.03.2020р.

Лісогосподарські підприємства львівського обласного управління завершили...

Ми системно змінюємо підходи до роботи у лісовій галузі, - Андрій Заблоцький
11.03.2020р.

95% усієї деревини, яку заготовляють лісогосподарські підприємства в Україні,...

Діджиталізації у лісі: у Коростенському держлісгоспі всі ліси під відеоспостереженням
11.03.2020р.

Відеонагляд все частіше використовують для охорони лісів. Це недешеве...***
Опитування
Опитування
Опитування

Мораторій на вивіз кругляка хочуть відмінити, а в Ви за чи проти?

Ваш помічник
Ваш помічник
2525
01.09.2008р. |
Обробні центри з ЧПК: прогресивні технології в деревообробці
Ви пам’ятаєте дитячий вірш: «Длинновата эта ножка, – підпилю ее немножко...»? І чим усе це закінчилося?! О так-от працювати „на око” і застосовувати недосконалі технології! А що краще? Про це розповідає інженер-технолог компанії «Днепро» – одного з лідерів серед постачальників деревообробного обладнання та інструмента в Україні, – Євгеній Ковальов.

Як вам відомо, сучасні комп'ютерні технології дозволяють створювати інтелектуальне обладнання, солідне інженерне забезпечення якого здатне істотно полегшити працю деревообробника. Так, наприклад, обробні верстати з числовим програмним керуванням (ЧПК) дозволяють перетворити процес виробництва дерев'яних виробів у справжнє мистецтво. Вони забезпечують найвищу якість виготовлення складних деталей, точність складаня і, отже, чудовий зовнішній вигляд виробу і значну економію часу.

Призначенням обробних центрів є виготовлення контурних деталей і проведення складної криволінійної обробки виробів, конфігурація яких задається за допомогою спеціальної програми. Принцип роботи такого типу обладнання простий: вакуумні присоски надійно фіксують заготовку майбутнього виробу, а вивірена до мікронів і задана на комп'ютері траєкторія руху фрези мінімізує можливі відхилення при виготовленні деталі. Для обслуговування такого верстата потрібен тільки один оператор, адже усі процеси повністю автоматизовані, що дозволяє робити складний розкрій ДСП, фанери, МДФ, чітко витримувати розміри, зводити до мінімуму відходи матеріалів.

Проста майстерність по-німецьки

Компанія «Днепро» представляє на українському ринку обладнання одного з флагманів світового верстатобудування – німецької фірми HOLZ-HER та італійської компанії MASTERWOOD. «За понад 5 років активного постачання обробних центрів, – розповідає Євгеній Ковальов, – ми не мали жодних серйозних претензій з боку клієнтів. Як стверджують фахівців, ці марки – одні з найнадійніших у світі».

Обробний центр із ЧПК Easy-Master 7015-300 – це одна з найпростіших моделей з-поміж обладнання, розробленого німецькою фірмою HOLZ-HER (Довідка: компанія «Днепро» постачаєширокий спектр обладнання HOLZ-HER: обробні центри Easy-Master, Eco-Master і Uni-Master (потужніші модифікації), вертикальні форматно-розкроювальні верстати, крайколичкувальні тощо). Easy-Master7015-300 – «найменший» верстат, що дозволяє обробляти деталі з відносно невеликими габаритами. Можливі два розміри робочого поля – 2100 мм і 3000 мм, що визначаються відстанню між бічними упорами і підбираються під потреби виробництва. З посеред «розумної» начинки у верстаті можна назвати панель керування ПК з 17-дюймовим монітором, операційну систему Windows 2000 і програмне забезпечення TwinCAM.

Звичайно, ці верстати використовуються для фрезування деталей (наприклад, МДФ-фасадів для кухні) або обробки ДСП (при виробництві криволінійних стільниць). Заготовку укладають на вакуумні чашки, її базування виконується за упорами, розташованими на ззаду і по боках верстата, що забезпечує абсолютну точність позиціювання. Порядок робіт задається в програмі, і щойно виконується одна операція, як негайно починає виконуватися наступна.

Безумовно, криволінійні деталі можна виготовляти і на простіших та звичних верстатах, однак на обробному центрі з ЧПК робити це значно легше: досить задати необхідні розміри і конфігурацію. Вся обробка відбувається автоматично: запускаємо програму, кладемо деталь, а далі верстат фрезерує і свердлить без участі людини.

Інструмент на фрезерному вузлі замінюється вручну. Однак передбачено і автоматичний режим. Для цього досить встановити як опцію магазин для зміни інструментів, і «розумна» техніка, відфрезерувавши одну деталь, відповідно до програми, самостійно встановить іншу фрезу і продовжить роботу.

Оператор може самотужки створювати програми. На обладнанні фірми HOLZ-HER це зробити нескладно – досить задати розміри деталей і контур за допомогою вбудованого редактора або імпортувавши з інших форматів.

До речі, фахівці «Днепро», крім пусконалагоджувальних робіт, проводять повне навчання і консультування операторів, а також забезпечують усю подальшу технічну підтримку й обслуговування обладнання.

У лідерах – італійці 

Наступний за потужністю обробний центр – Project 415 (MASTERWOOD, Італія). Це – нова модель 2005 року. Попередні розробки верстатів із ЧПК – Winner і Project 416K – складають серйозну конкуренцію на ринку за ціною і якістю іншим «європейцям». Тільки за 2003 рік компанія «Днепро» поставила більше десятка такого обладнання.У Project 415 розмір робочого поля досягає 3170 мм, ширина залежить від операцій: при фрезуванні максимальна ширина деталі складає 1390 мм, максимальна товщина – 110 мм. Програмне забезпечення MASTERWORK дає можливість графічної візуалізації оброблюваної деталі, програмування операцій фрезування, пиляння і свердління з оптимізацією циклу.

У базовій комплектації на обробному вузлі верстата є лише свердлильна головка. Решта опцій встановлюються додатково (залежно від вимог замовника): фрезерний вузол, магазин для зміни інструментів, різні набори пристроїв для фіксації деталей за видами: поворотні вакуумні чашки для криволінійних деталей, пневматичні притиски для аркових конструкцій, упори для личкованих шпоном заготовок тощо.

Інструмент і фрези підбираються, виходячи з характеристик обраних вузлів, як-от параметри конусів, потужність двигуна, частота обертання тощо. Практика роботи «Днепро» свідчить, що найоптимальніший підбір інструмента можна зробити з асортименту італійської фірми FRЕUD.

Чим добрі MASTERWOOD?

По-перше, це обладнання зручне для виготовлення деталей несерійного виробництва, меблевих фасадів, а також при частій зміні конфігурації деталей. Другий «плюс» – центри забезпечують високу точність обробки і дозволяють позбутися вічного «головного болю», коли через недоліки свердління може істотно ускладнитися складання корпусних меблів. На цих верстатах свердління є точним, що гарантує бездоганність складання, економію часу, чудовий зовнішній вигляд готового виробу. Крім того, Project 415 забезпечує гнучкість виробництва, оскільки дозволяє швидко змінювати програму без спеціальних переналаштувань. Достатньо, щоб у магазині інструментів був певний набір фрез для обробки потрібного профілю. Наприклад, необхідно обробити 2-3 профілі фасадів. Ви встановлюєте 2-3 фрези, і верстат автоматично вибере інструмент, залежно від поставлених завдань.

Project 415 зацікавить як малі, так і великі виробництва. Багато підприємств відзначають виняткову простоту в обслуговуванні обладнання: змащування всіх напрямних виконується автоматично – мастило подається через певний інтервал часу, що не вимагає ручного втручання. Обслуговування верстата здійснює один оператор. Обладнання дуже надійне: з 2002 року сервісна служба фірми «Днепро» не отримала жодної рекламації на ці верстати.

Свердлити! І крапка!

Багатьом підприємствам часто потрібне обладнання лише для свердління. Наша рекомендація – SPEEDY 207 (MASTERWOOD) – єдиний свого роду свердлильний центр з ЧПК. Аналогів цьому спеціалізованому верстатові, призначеному саме для цих завдань свердління, інші виробники практично не мають .

Чим же унікальний перший свердлильний експериментальний центр SPEEDY 207?

По-перше, мультиінструментальний обробний модуль дає можливість при виготовленні корпусних меблів робити свердління великої кількості отворів різного діаметра з різною міжосьовою відстанню (примітка: є обмеження в діапазоні використовуваних свердл – при свердлінні вертикальних отворів на деталі повинно бути не більш 5-ти типів отворів, оскільки свердлильний модуль складається з 5 вертикальних і 1-го подвійного горизонтального шпинделя).

По-друге, за допомогою SPEEDY 207 можна обробляти щитові матеріали (ДСП, МДФ, масив і матеріали з подібними фізико-механічними властивостями) по площині і торцю, робити свердління і пазування. Принцип роботи такий самий: треба вкласти деталь і вибрати програму. Заготовки фіксуються за допомогою круглих вакуумних чашок.

По-третє, SPEEDY 207 обладнаний спеціальним промисловим комп'ютером, завдяки чому можна уникнути втомливого та трудомісткого процесу переналагодження верстата на наступний вид робіт. Це зводить до мінімуму простої обладнання і виводить модель на передові позиції.

Ще одна перевага: система контролю переміщення дозволяє досягти точності позиціювання, до 0,1 мм, тобто, свердління на верстаті з ЧПК забезпечує якість складання корпусних меблів, якого ручним способом досягти неможливо. Таким чином, значно знижується відсоток браку.

Отже, підсумуємо. Переваги SPEEDY 207 очевидні. За яких умов SPEEDY 207 себе окупить? Якщо застосовувати його на меблевій фабриці, де потрібна точність свердління при виготовленні корпусних меблів, на виробництвах з різноманітним асортиментом типорозмірів заготовок, тобто у виробників ексклюзивних меблів, що працюють за індивідуальними замовленнями.
І наостанок хотілося б відзначити, що меблеве виробництво розвивається семимильними кроками: виникають нові технології, розробляються нові матеріали, впроваджуються в масове виробництво нереальні колись дизайнерські задуми і проекти. І оскільки сперечатися з прогресом даремно, варто йти в ногу і вибирати, крім старого доброго «дідівського» обладнання, нове, сучасне, високотехнологічне і високопродуктивне.За матерілами Всеукраїнської галузевої газети "Деревообробник"
derevo.com.ua
Теги та ключові фрази
обробні центри з чпк, новитни технологии вдеревообробци, фрези деревообробні конфігурації, фрези деревообробні показати в робочому процесі, обробні центри, ВИГОТОВЛЕНЯ САНКІВ РОЗКРОЮ ДСП, комп'ютерні технології в дерево обробци, комп'ютерні технології в деревообробці, деревообробні центри по обробці мдф, відео нові прогресивні технології механічної обробки
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку

Коментарів немає, будьте першими та розпочніть дискусію


   Інші статті
12.07.2010р.

Критерії вибору багатопильних верстатів

Робота з таким примхливим матеріалом, як деревина - справа непроста і дуже відповідальна. Слід грунтовно вивчити «характер» деревини, з якої ви збираєтеся працювати, підшукати або підготувати висококваліфіковані кадри і дуже серйозно поставитися до вибору обладнання. Останнє, на перший погляд, здається не таким уже складним завданням. Але це поверхневий судження

05.02.2010р.

Ламель і личкувальний щит: технології одержання і застосовуване...

Технології обробки деревини розвиваються не тільки в зв'язку із завданнями підвищення продуктивності і якості обробки, а й внаслідок змін у сировинній базі деревообробної промисловості.

Більше статей за тегами
вагонка киев цена проектуємо сушильні камери
При використанні матеріалів посилання на www.derevo.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.
kremen-decor.com.ua