Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
«Лисі» Карпати і мовчання Грети Тунберг
31.12.2020р.

ЄС чинить тиск на Україну, намагаючись через арбітраж примусити нашу державу...

METAMOB виходить на український ринок
01.12.2020р.

Компанія Metamob – провідний виробник стрічкових пил у Румунії. Власна національна...

Чому ініціативи Міндовкілля загрожують екологічній безпеці України та можуть призвести до розвалу лісового сектору економіки.
25.11.2020р.

Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України виступило з двома...

Що робить ліс надзвичайно цінним та живим?
11.11.2020р.

Усі люблять гуляти у лісі. Особливо зараз, коли листя дерев набуло золотавих...

Зоя Темнохудова: «Збереження лісу потребує виваженої державної політики»
09.09.2020р.

Закарпатський ліс — коштовна скарбниця України. Ліси займають 51,2 відсотка...

Опитування
Опитування
Опитування

Мораторій на вивіз кругляка хочуть відмінити, а в Ви за чи проти?

Ваш помічник
Ваш помічник
1455
08.09.2008р. |
Декілька слів на захист вальців
Процеси прозорого опорядження меблевих деталей починають викликати чимраз більший інтерес у вітчизняних виробників. На багатьох підприємствах, які діють уже довгий час, знищені раніше дільниці опорядження поступово відновлюються, a на організованих відносно недавно підприємствах – створюються заново.

У спеціальних журналах час від часу трапляються твердження, що в сучасному виробництві меблів вальцьовий метод опорядження щитових деталей застарілий і програє методу розпилення по якості й економічності. Сміємо стверджувати, що це неправильно, і що вальцьова технологія зазнає критики зовсім даремно.

Розпилення (у цій статті ми говоримо про автоматичне опорядження) незамінне при опорядженні фрезерованих виробів. При цьому ЛФМ одночасно наноситься як на пласть деталі, так і на її крайки. Якщо опоряджуються як плоскі щитові деталі, так і профільно-фрезеровані, і обсяг виробництва невеликий, то цілком виправдане опорядження розпиленням як універсальна технологія. Це дозволяє використовувати одну автоматичну лінію для всіх типів деталей і зменшує капітальні витрати на обладнання.

Однак при будь-якому опорядженні розпиленням є незворотні втрати ЛФМ, що залежать від виду застосовуваних ЛФМ, якості і налаштування фарбувального обладнання, обсяг фарбованих партій, розміру деталей. Характерна кількість ґрунту або покрівельного лаку, що наноситься за один прохід розпиленням, складає 120-150 грамів на квадратний метр мокрого шару. При цьому прямий реальний перенос не перевищує 50%. B кращих зразках фарбувального обладнання коефіцієнт використання ЛФМ, тобто відношення кількості ЛФМ, нанесеного на деталь, плюс рекуперованого ЛФМ до витраченого, не перевищує 70-75% при роботі популярними нині для якісної обробки поліуретановими ЛФМ, 80-90% – при роботі водними ЛФМ, які поступово набирають поширення. Додамо до цього, що характерний сухий залишок у застосовуваних ПУ-матеріалах – 35-45% (у НЦ-матеріалах сухий залишок істотно менший). Простий розрахунок показує, що для одержання на поверхні деталі за один прохід сухого шару 50 грамів на квадратний метр витрачається близько 300 грамів ЛФМ, і при цьому рекуперується (у кращому випадку) близько 60-90 грамів.

Інше - незворотні втрати ЛФМ на фільтрах і розчинниках, які випарувалися.

Вальцьова технологія пропонує прямий контактний перенос ЛФМ на деталь наносним вальцем, покритим гумою. Для цієї технології щонайкраще підходять матеріали УФ-затвердіння, причому нині акрилові ЛФМ мають 98-99% сухого залишку. Переваги такої технології вагомі. Вальці можуть наносити в’язкий матеріал, тому немає потреби додавати розчинник. Немає шкідливих викидів в атмосферу. І немає потреби випаровувати розчинник після нанесення – можна відправити деталь відразу в УФ-сушарку, створюючи дуже компактні лінії.B вальцьовому верстаті невикористаний матеріал цілковито повертається в бачок, відкіля знову подається насосом. Незворотні втрати матеріалу принципово обмежуються невеликими втратами при промиванні обладнання. З огляду на те, що матеріали УФ-затвердіння не мають часу життєздатності і не сохнуть, поки не потраплять в УФ-сушарку, багато підприємств миють вальці не частіше раз на тиждень, зводячи втрати ЛФМ до незначного рівня.

Кількості ЛФМ, який можна наносити вальцьовим методом, починаються від приблизно 3 грамів на квадратний метр, що розпиленням зробити просто нереально. Звичайно, ми говоримо про одношарове нанесення.

Повний цикл багатошарового опорядження (включаючи порозаповнюючий ґрунт, звичайний ґрунт, покрівельний лак) може дати витрати порядку 80-90 грамів на квадратний метр при дуже високій («італійській») якості опорядження. Щоб одержати такого ж рівня опорядження розпиленням, застосовуючи ПУ, потрібно буде витратити 800-1000 грамів на квадратний метр. Навіть різниця в ціні між ПУ лаками і лаками УФ (а вони дорожчі) не рятує від очевидного висновку - вальцьове опорядження, безумовно, більш економічне при опорядженні щитових деталей, ніж розпилення. Крім того, вальці дозволяють набагато точніше дозувати кількість наносного ЛФМ, що необхідно для одержання економічних видів опорядження. Тобто можна  наносити рівно стільки, скільки потрібно, і ні грама більше.

Довгий час вважалося, що вальці підходять тільки для нанесення ґрунтів, лицьові шари ж треба наносити розпиленням або наливом. Раніше це твердження було справедливим. Але тепер вальцьова технологія розвинулася до такого рівня, що дозволяє одержувати лицьові покриття найвищої якості, наприклад, з рівнем блиску понад 90%. Цей розвиток визначив повсюдне витиснення технології лаконаливу вальцями. Лаконалив зберігає свої позиції тільки при опорядженні некаліброваних щитових деталей з великим діапазоном товщини і деталей, що не мають жорсткої структури (стільникове заповнення низької твердості). На відміну від вальців, технологія лаконалива бруднить передню крайку і вимагає низької в'язкості ЛФМ (приблизно таку ж, як при розпиленні), тобто розчинник випаровується в атмосферу в габаритних сушильних тунелях.Усе вищесказане дозволяє стверджувати, що вальцьова технологія опорядження не тільки не здає своїх позицій, але завойовує нові і динамічно розвивається. Наприклад, опорядження паркетної дошки однозначно потребує вальцьової технології.

Критерії вибору технології опорядження плоских щитових деталей – вальці або розпиленням – не економічні (вальці, безумовно, економічніші) і не якісні (нині якість зрівнялася). На вибір впливають інші чинники: необхідність окремого опорядження крайки (наприклад, розпиленням у стопі або використанням при личкуванні крайкових матеріалів з фініш-ефектом) і перевага універсального обладнання або спеціалізованого. Це визначається обсягами виробництва і видами виробленої продукції.

У цій статті ми коротко описали важливість вальцьової технології опорядження порівняно з розпиленням і наливом. У наступній статті ми зупинимося докладніше на конструкції сучасних вальцьових верстатів і їхніх різних модифікаціях.За матерілами Всеукраїнської галузевої газети "Деревообробник"
derevo.com.ua
Теги та ключові фрази
нанесення лфм вальцями, Якими лаками опоряджуються щитові деталі (дсп), нанесення вальцями ЛФМ, Обладнання для опорядження на базы вальцьових верстатыв, обладнання для опорядження, сухий метод нанесення лфм, вальцьові лінії для опорядження паркетних щитів, коефіцієнт розходу лаку на квадратний метр, скільки вальців, як зробити вальці ?
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку   Інші статті
12.07.2010р.

Критерії вибору багатопильних верстатів

Робота з таким примхливим матеріалом, як деревина - справа непроста і дуже відповідальна. Слід грунтовно вивчити «характер» деревини, з якої ви збираєтеся працювати, підшукати або підготувати висококваліфіковані кадри і дуже серйозно поставитися до вибору обладнання. Останнє, на перший погляд, здається не таким уже складним завданням. Але це поверхневий судження

05.02.2010р.

Ламель і личкувальний щит: технології одержання і застосовуване...

Технології обробки деревини розвиваються не тільки в зв'язку із завданнями підвищення продуктивності і якості обробки, а й внаслідок змін у сировинній базі деревообробної промисловості.

Більше статей за тегами
вагонка киев цена проектуємо сушильні камери
При використанні матеріалів посилання на www.derevo.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.
kremen-decor.com.ua