Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію


Останні новини
Останні новини
Всеукраїнська акція "Відновлюємо ліси разом" призупиняється у зв'язку з обмеженнями на організацію масових заходів
13.03.2020р.

Проаналізувавши ситуацію в Україні та Європі, ми вирішили відмінити проведення...

Олександр ФІЛЬЧАКОВ: «Незаконне вирубування лісу в промислових масштабах на Харківщині припинено»
13.03.2020р.

Загрозливе за масштабами незаконне вирубування лісів розпочалося в Україні не...

Підсумки торгів необробленою деревиною заготівлі першого кварталу 2020 р.
12.03.2020р.

Лісогосподарські підприємства львівського обласного управління завершили...

Ми системно змінюємо підходи до роботи у лісовій галузі, - Андрій Заблоцький
11.03.2020р.

95% усієї деревини, яку заготовляють лісогосподарські підприємства в Україні,...

Діджиталізації у лісі: у Коростенському держлісгоспі всі ліси під відеоспостереженням
11.03.2020р.

Відеонагляд все частіше використовують для охорони лісів. Це недешеве...***
Опитування
Опитування
Опитування

Мораторій на вивіз кругляка хочуть відмінити, а в Ви за чи проти?

Ваш помічник
Ваш помічник
2008
17.09.2008р. |
Пилки с титановим покриттям
Нині головним матеріалом для виготовлення корпусних меблів є ламінована ДСП. При цьому першою основною технологічною операцією є розкрій плит на заготовки. Чи буде ця операція виконана ручним електроінструментом, на круглопилковому чи форматно-розкроювальному верстатах або ж на пилковому центрі, – залежить від задач, які ставить виробник.

Даною статтєю хочемо звернути увагу на нові можливості інструменту для пилкових центрів – сучасного високопродуктивного обладнання, яке дедалі більше завойовує симпатії українського ринку деревообробного обладнання.

Пилки для пилкових центрів

Пилковий центр – це верстат, призначений для розкрою листів ламінованої ДСП, МДФ, OSB, фанери, оргскла й інших матеріалів. З цією ж метою використовуються і форматно-розкроювальні верстати, що популярніші в Україні завдяки нижчій вартості. У деяких випадках застосування такого обладнання є доцільним, однак, якщо необхідно зробити більш гнучким виробничий процес виготовлення меблів і забезпечити вихід більш якісної продукції, вирішенням проблеми є пилкові центри, що мають вищий технічний рівень.

Варто зазначити, що, незважаючи на відносно вищу вартість, застосування центрів є виправданим. Сучасний пилковий центр керується за допомогою ЧПК, що дозволяє автоматизувати виробничий процес виготовлення меблів. У базовому варіанті на пилковий центр установлюється комплект інструмента з однієї основної й однієї підрізної пилки. Верстат облаштовано потужнішим приводом, притискною балкою і рухомою пилковою кареткою, що дозволяє з високою якістю розкроювати плити, складені в пакет товщиною 60-100 мм. Зону різання цілком ізольовано, робітник відгороджується від найбільш небезпечних виробничих факторів, як-от порох і обертовий різальний інструмент. Крім того, верстат обслуговується одним оператором, а не декількома, як у випадку зі звичайним форматно-розкроювальним верстатом. Продуктивність цеху при цьому збільшується в кілька разів.

Те, що пилковий центр значно відрізняється від форматно-розкроювального верстата, стало вже очевидним. Чи відрізняється інструмент, який використовується на цих верстатах? Так, і не тільки ціною. Розглянемо особливості інструмента на прикладі асортименту пилок для розкрою листових матеріалів фірми FREUD.

Перше, що привертає на себе увагу при аналізі каталогу пилок, це те, що пилки для форматно-розкроювальних верстатів мають посадковий діаметр суто 30 мм, а пилки для центрів – від 30 до 80 мм залежно від фірми-виробника (такий розкид розмірів диктується не технологічною необхідністю, а бажанням надати верстатові фірмової специфіки). Відповідно, виробники інструмента змушені пропонувати пилки до всіх моделей верстатів, що присутні на ринку.

Що це означає для покупця інструмента? Те, що при підборі інструмента необхідно точно знати розміри посадкового діаметра пилки, кількість, діаметри і розташування додаткових отворів. Щодо вибору діаметра пилки, то найкраще використовувати діаметр, рекомендований виробником верстата, або максимально до нього наближений. Це позбавляє непотрібних клопотів щодо регулювання положення інструмента. Якщо необхідно розкроїти пакет невеликої товщини – просто виставте пилку по висоті так, щоб її зуби піднімалися над матеріалом на 10-15 мм, тож інструмент у цьому випадку працюватиме найбільш ефективно.

Наступна відмінність пилок для пилкових центрів – посилений корпус: його товщина зі зростанням діаметра міняється від 3,2 мм для пилок з діаметром 300 мм, до 4 мм для пилок з діаметром 600 мм. Відповідно, і ширина пропила змінюється від 4,4 до 5,8 мм. Це наслідок того, що при пилянні пакета навантаження на пилковий диск є набагато більшим, ніж при пилянні одного листа, а отже, потрібен жорсткіший диск (пилкою для форматно-розкроювального верстата можна розкроїти матеріал товщиною до 40 мм, два листи ДСП, при товщині диска 2,2 мм).

Без аналогiв: «п'ятий елемент» пилок Freud – TiAlN  

Одне з провідних підприємств-виробників інструментів – італійська фірма FREUD вийшла з унікальною пропозицією пилок LSA і LSB, що максимально задовольняє попит на інструмент до верстатів усіх провідних виробників. Аналогів цьому інструментові немає. Пилки LSB і LSA фірми FREUD мають суттєву вагому перевагу – дуже міцне і «слизьке» покриття нітридом титан-алюмінію (TiAl). І, хоча технології зміцнення різальних крайок у нашій країні зовсім не новина, однак FREUD робить дещо незвичайне – нітридом титан-алюмінію покриваються не тільки зуби пилки, але й вся її поверхня. Це дає істотне зменшення сил тертя, що виникають при пилянні великих пакетів. Звідси – збільшення ресурсу пилки до 4 разів при розкрої ламінованої ДСП, МДФ і зменшення енергоспоживання верстата.

Звичайно, для розкрою одного – двох листів наносити таке покриття на пилки економічно невигідно, оскільки тертя пилки об матеріал невелике, і ефект буде малопомітний. А от при розкрої неламінованої ДСП, МДФ ресурс (порівняно з пилками без покриття) може збільшуватися до 7 разів! Це не теоретично отримані дані, а результати понад 10000 годин дослідів у виробничій лабораторії заводу Freud. Таку технологію у виробництві дискових пилок не застосовує ще жоден виробник у світі.

Мотивацією до створення даного інструмента стало бажання деревообробників мати у своєму арсеналі більш стійкий інструмент, проте не такий дорогий, як алмазний. Крім того, далеко не у всіх європейських регіонах (тим більше на території СНД) існує якісний сервіс алмазного інструмента. Його поломка тягне за собою дуже великі витрати. I хоча вартість дискових пилок з покриттям нітрид титан-алюмінію на 90% більша, ніж без покриття, але це неспіврозмірно з тим виграшем, що одержить деревообробник у продуктивності й в економії коштів. Адже саме якість і вартість метра розпила є одним з визначальних факторів конкурентоздатності меблевого підприємства.

Підіб'ємо підсумок: оскільки основні пилки для пилкових центрів мають специфічні посадкові отвори, посилений корпус, натяг якого розраховується під більше, ніж звичайно, навантаження, ще й покриття, яке зменшує тертя і налипання різного роду смол, стає очевидним, що застосування саме цих пилок дозволить найбільш ефективно використовувати ваше обладнання.

У відношенні підрізних пилок також існують своï особливості. Якщо на форматно-розкроювальних верстатах зручно використовувати двокорпусні підрізні пилки, то на пилкових центрах - однокорпусні з конічною формою зуба, що є кращим, оскільки стійкість таких пилок вища, вартість нижча, а налагодження простіше. Конічна форма зуба дозволяє дуже гнучко змінювати ширину пропилу, що залежатиме тепер тільки від глибини врізання пилки в матеріал. Проте, якщо лист ламінованої ДСП має прогин, а отже його не можна щільно притиснути до столу, то на нижній поверхні плити з'являться відколи через те, що в місці прогину плити глибина врізання підрізної пилки буде зменшуватися, і ширина пропила може стати меншою за ширину пропилу основної пилки. На пилковому центрі така ситуація неможлива, оскільки під час різання пакет плит нерухомий і щільно притискається балкою до столу уздовж усієї лінії різу.

При виборі підрізної пилки з конічною формою зуба необхідно врахувати ширину пропилу основної пилки, оскільки по каталогу ці пилки відрізняються не тільки розміром посадкового діаметра, але й діапазоном регулювання ширини пропила. У середньому, найменша ширина пропила підрізної пилки повинна бути на 0,1-0,2 мм менша за ширину пропилу основної.
І наостаток, хотілося б ще раз звернути вашу увагу на те, що інструмент із покриттям нітридом титан-алюмінію, на відміну від алмазного, дуже економічний в обслуговуванні. Вимоги щодо загострення таких пилок не відрізняються від загострення звичайних дискових пилок з твердосплавними зубами.. Такі послуги  надаються у сервісних центрах компаніï «Днепро».За матерілами Всеукраїнської галузевої газети "Деревообробник"
derevo.com.ua
Теги та ключові фрази
тітан деревообробник, Пили діскові Титан ціна, пилка для ламінованої плити, діскова пилка титан, покриття дискових пилок, як зробити розкрій плит для меблів, досліди з мдф, титанові диски б у, ДСП неламінована, пили дискові з алмазним покриттям
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку

Коментарів немає, будьте першими та розпочніть дискусію


   Інші статті
12.07.2010р.

Критерії вибору багатопильних верстатів

Робота з таким примхливим матеріалом, як деревина - справа непроста і дуже відповідальна. Слід грунтовно вивчити «характер» деревини, з якої ви збираєтеся працювати, підшукати або підготувати висококваліфіковані кадри і дуже серйозно поставитися до вибору обладнання. Останнє, на перший погляд, здається не таким уже складним завданням. Але це поверхневий судження

05.02.2010р.

Ламель і личкувальний щит: технології одержання і застосовуване...

Технології обробки деревини розвиваються не тільки в зв'язку із завданнями підвищення продуктивності і якості обробки, а й внаслідок змін у сировинній базі деревообробної промисловості.

Більше статей за тегами
вагонка киев цена проектуємо сушильні камери
При використанні матеріалів посилання на www.derevo.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.
kremen-decor.com.ua