Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
ДЕРЕВООБРОБКА знову збере в одному місці кращих з кращих
18.02.2022р.

Вже традиційно міжнародна виставка ДЕРЕВООБРОБКА 2022 збере усіх 7-10 червня, хто...

Нові правила: природні ліси замінять лісові плантації
11.02.2022р.

Держлісагентство розробило нові правила, за якими вже в цьому році почне...

Купи, якщо зможеш
07.02.2022р.

Півроку ринок деревини живе за новими правилами. Але замість анонсованої...

Где купить качественные брикеты?
04.02.2022р.

Где выгодно купить топливные брикеты читайте здесь

“Зелена країна” Зеленського. Чи врятує українські ліси мільярд дерев
09.06.2021р.

Президент Володимир Зеленський оголосив про старт свого чергового масштабного...

Опитування
Опитування
Опитування

Мораторій на вивіз кругляка хочуть відмінити, а в Ви за чи проти?

Ваш помічник
Ваш помічник
3849
17.09.2008р. |
Верстати для поздовжнього розкрою від WEILI
«Терплячий й ощадливий купить другу корову на те, що видоїв з першої», – сказав колись польський письменник Кароль Бунш. Цей погляд доповнив англійський філософ Едмунд Берк, який вважав, що економія полягає не в заощадженні, а в грамотному доборі. І з цими ж міркуваннями співзвучна головна думка нашого інтерв'ю з інженером-консультантом одного з найбільших в Україні постачальників деревообробного обладнання й інструмента – компанії «Днепро» – Андрієм Шляхтіним.

Те, що якісні меблі – справжній витвір мистецтва, ні в кого не викликає сумнівів. Сучасне обладнання допомагає успішно пройти всі етапи технологічного ланцюжка з ïх виробництва й одержати готові вироби з гідним зовнішнім виглядом і чудовими експлуатаційними характеристиками.

Шпон – це найкраще оздоблення, це - теплота дерева й економія матеріалу, це – WOOD VENEERS (зовнішній лиск), як його називають американці.

Шпон являє собою тонкий деревний матеріал товщиною від 0,4 до 4 мм. Існує два види шпону – струганий і лущений. Лущений шпон отримується, коли чурак (частина колоди) розпускають, подібно до того, як гортають килим. Такий шпон має невисокі декоративні властивості і використовується для личкування внутрішніх поверхонь виробів, у виробництві фанери, пласко- і гнутоклеєних деталей.

Другий вид шпону – струганий – являє собою тонкий деревний матеріал із красивим малюнком. Він застосовується для декоративного личкування лицьової поверхні складальних одиниць, виготовлених з малоцінних порід деревини, ДСП, МДФ, або фанери. Для одержання такого шпону колода твердолистяних порід стругається на спеціальному верстаті, у результаті чого виходить пачка листів шириною від 200 до 400 мм. Ці смуги досить вузькі, отже, їх необхідно нарощувати, з'єднуючи між собою. Але, оскільки при струганні краї листів шпону виходять нерівними, для якісного склеювання їх необхідно вирівняти. Для цього застосовують спеціальне обладнання – гільйотини.

Крій і шиття: крій

Китайська фірма WEILI розробила верстати для поздовжнього розкрою пакета шпону – гільйотини серії MQ. Верстат складається з міцної станини, притискної балки, ножової балки, робочого столу, лінійки для регулювання ширини шпону, що відрізається, гідравлічної й електричної систем, а також панелі керування. Різання шпону виконується прямолінійним ножем, закріпленим у балці, яка переміщається у вертикальній площині?. Подача притискної і ножової балок – гідравлічна. Для рівномірного притиску пакета і запобігання перекосу обидва кінці балки сполучені тягою. Привід лінійки – електричний.

На робочий стіл завантажується пакет шпону до 50 мм завтовшки. Крайку, що відрізається, розташовують паралельно лінії різу і натискають «ПУСК». Гідравлічний притиск опускається і фіксує пачку, щоб листи не зрушилися. Після досягнення необхідного тиску притиску спрацьовує ножова балка, і виконується різ. Мить – і ніж піднімається вгору, притискна балка автоматично повертається у вихідне положення.Якщо фотоелементи зафіксують руки або сторонні предмети в зоні різу, гільйотина не вмикається. Це гарантує безпеку оператора.
Отже, один бік відрубали – пачку треба розгорнути на 180° і виконати різ з іншого боку. Позаду робочого столу розташовується лінійка, в яку упираємо рівний край. За допомогою спеціальних кнопок лінійкою посуваємо пачку шпону убік ножа на потрібну відстань. Для більш точного налаштування передбачена спеціальна ручка з механічним лічильником, по якому виставляють необхідну ширину. Наприклад, нам потрібно відрізати смугу, що має ширину 150 мм, – підрівняємо, відкоригуємо лічильником і виконуємо різ. Ми одержали два боки, по-перше, рівні, по-друге – рівнобіжні, що суттєво.

Максимальна висота пакета шпону, яку можна рубати за один раз, – 50 мм; довжина – 1390 мм (для моделі MQ 2013), 2600 мм (MQ 2026) і 3100 мм (MQ 2031).

У малих майстернях для різання коротких кусків шпону часто застосовують ручну гільйотину – різак, за допомогою якого можна відрізати смугу до 1 м. Якщо потрібні смуги довші, то беруть металеву лінійку і ріжуть ножем вручну. Для невеликого обсягу робіт цього достатньо. На більш великих підприємствах, де обсяг виробництва меблів значний, застосовується гільйотина. Простота, надійність, поліпшення умов роботи і значне зростання продуктивності виробництва – основні результати її використання.

ШИТТЯ: Поздовжнє ребросклеювання шпону 

Отже, коли смуги з рівними краями отримані, ми можемо їх склеювати на потрібну ширину.

Звичайно, коли стругають ванчес, виходить пачка шпону з однаковим малюнком. Цю пачку обробляють повністю, після чого листи нумерують і стикують один з одним так, щоб малюнок деревних волокон збігався.

Для склеювання ділянок шпону компанія «Днепро» пропонує ребросклеювальні верстати MH 1109 і МН 1112 китайської фірми WEILI. Завдяки високій продуктивності, ці верстати широко застосовуються в серійному виробництві. Одна від одної моделі відрізняються відстанню між робочим вузлом і станиною (тобто, максимальною шириною листа, яку можна склеювати), а також швидкістю подачі і товщиною шпону, з яким можна працювати. Верстат складається зі станини, системи подачі шпону, системи нагрівання й укладання клейової нитки, а також системи керування. Система подачі шпону містить електродвигун, пасову передачу, шківи, робочий стіл, розділову пластину, два подавальних диски, два притискних ролики (основний і допоміжний) і важіль з вантажами. Система нагрівання складається з трубки з електричним нагрівом, по якій рухається стиснене повітря, і регулятора температури.

Відстань між робочим вузлом і станиною в моделі МН 1109 – 920 мм, у моделі МН 1112 – 1200 мм. Верстати працюють зі шпоном товщиною від 0,4 до 3 мм.

Верстат може працювати в ручному й автоматичному режимах. Можна вибирати один з чотирьох температурних режимів нагрівання, можна регулювати тиск стиснутого повітря, величину тиску притискного ролика і ширину клейового шва.

Парні листи шпону вручну подаються на робочий стіл, ліворуч і праворуч від розділової пластини. Подальша подача здійснюється автоматично: спеціальний ролик притискає листи, пересуває, вирівнює і з'єднує їх. У верхній частині верстата розташовується коробка з двома котушками з клейовою ниткою. Ця, звичайна на вигляд, нитка досить міцна. Вона виконана зі спеціального матеріалу, що при нагріванні плавиться і стає липким. Нитка з котушки проходить униз через трубку і розплавляється нагрітим від трубки стисненим повітрям. Трубка здійснює коливальні рухи, напіврозплавлена термопластична нитка зиґзаґом укладається на шов і притискається роликом, «зшиваючи» шпон. (Нагадаємо, що ручне ребросклеювання шпону являє собою наклеювання гумованої стрічки – паперової стрічки з нанесеним і підсушеним гумовим клеєм – на стик двох підготовлених кусків шпону. Зрозуміло, що одержати за допомогою такої технології якісне склеювання дуже непросто.)

То й що стосовно «сорочки»?

Декілька склеєних по ширині ділянок шпону на виробництві зазвичай називають «сорочкою» (личківка). Після склеювання личківка укладається на клей поверх плити ДСП і – під прес. Існують два способи укладання личківки на заготовку: ниткою нагору і ниткою вниз. У першому випадку нитка залишається усередині «бутерброда», у другому – видаляється під час шліфування личкованої плити.

Готові личковані шпоном плити обробляють на форматно-розкроювальному, крайколичкувальному і свердлильно-присадочному верстатах. Після цього меблі можна складати.

І все-таки

Переваги верстатів WEILI – гарна якість і невисока ціна. Різниця у вартості обладнання, а тому й в окупності, дуже істотна.За матерілами Всеукраїнської галузевої газети "Деревообробник"
derevo.com.ua
Теги та ключові фрази
на якому верстаті найкраще розкроювати шпон, відео роботи верстатів для ребросклеювання шпону, новитне обладнання для розкрою деревини, стіл для розкрою ручної дискової пили, способи розкрою шпону, яке обладнання застосовують для розкрою шпону, обладнання для розкрою деревини, обладнання для повздовжнього розкрою деревини, ролик (тихого кочення для\ тримання виробів після розкрою на підвісні лініі, верстат для поздовжнього розкрою деревини


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку   Інші статті
12.07.2010р.

Критерії вибору багатопильних верстатів

Робота з таким примхливим матеріалом, як деревина - справа непроста і дуже відповідальна. Слід грунтовно вивчити «характер» деревини, з якої ви збираєтеся працювати, підшукати або підготувати висококваліфіковані кадри і дуже серйозно поставитися до вибору обладнання. Останнє, на перший погляд, здається не таким уже складним завданням. Але це поверхневий судження

05.02.2010р.

Ламель і личкувальний щит: технології одержання і застосовуване...

Технології обробки деревини розвиваються не тільки в зв'язку із завданнями підвищення продуктивності і якості обробки, а й внаслідок змін у сировинній базі деревообробної промисловості.

Більше статей за тегами
вагонка киев цена проектуємо сушильні камери
При використанні матеріалів посилання на www.derevo.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.
kremen-decor.com.ua