Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
«Лисі» Карпати і мовчання Грети Тунберг
31.12.2020р.

ЄС чинить тиск на Україну, намагаючись через арбітраж примусити нашу державу...

METAMOB виходить на український ринок
01.12.2020р.

Компанія Metamob – провідний виробник стрічкових пил у Румунії. Власна національна...

Чому ініціативи Міндовкілля загрожують екологічній безпеці України та можуть призвести до розвалу лісового сектору економіки.
25.11.2020р.

Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України виступило з двома...

Що робить ліс надзвичайно цінним та живим?
11.11.2020р.

Усі люблять гуляти у лісі. Особливо зараз, коли листя дерев набуло золотавих...

Зоя Темнохудова: «Збереження лісу потребує виваженої державної політики»
09.09.2020р.

Закарпатський ліс — коштовна скарбниця України. Ліси займають 51,2 відсотка...

Опитування
Опитування
Опитування

Мораторій на вивіз кругляка хочуть відмінити, а в Ви за чи проти?

Ваш помічник
Ваш помічник
2960
03.10.2008р. |
Фрези для чотирибічних верстатів
З кожним роком власників чотирибічних поздовжньо-фрезерних верстатів стає дедалі більше. Більше стає і каталогів із пропозиціями дереворізального інструменту, – і це добре. Недобре тільки те, що поки не всі продавці інструмента, маючи на руках каталог, можуть запропонувати оптимальний варіант під завдання саме вашого виробництва.

Розглянемо деякі особливості вибору фрез для чотирибічних верстатів, що допоможе  уникнути грубих помилок при купівлі інструмента, а отже, заощадить ваші кошти і час.

Чотирибічник: класичне компонування

Поздовжньо-фрезерні чотирибічні верстати призначені, як це видно з назви, для фрезерування заготовки уздовж волокон одночасно з чотирьох боків. Обробка проводиться за один прохід, що дає верстату незаперечні переваги перед одношпиндельними фрезерними верстатами, особливо в технологічних лініях з виробництва багатошарового віконного бруса, дошки для підлоги і різноманітних погонажних виробів (лиштва, плінтус, штапик, вагонка тощо). Кількість шпинделів на верстаті може бути різною, найбільш поширені в Україні чотиришпиндельні і п’ятишпиндельні моделі, схеми яких можна бачити на малюнку 1.

Дошки, бруски і заготовки, що надходять на поздовжньо-фрезерні верстати, одержують у результаті розкрою пиломатеріалів, столярних плит чи фанери на стрічкопилкових або круглопилкових верстатах. При розкрої і сушінні з'являються різноманітні відхилення форми заготовки від правильного паралелепіпеда. Щоб це не впливало на геометрію виробу на виході, інструментом нижнього горизонтального і правого вертикального шпинделів фрезеруються нижня і права поверхні заготовки, які є базою для подальшої обробки.

Наступні два шпинделі верстата – лівий вертикальний і верхній горизонтальний – є, зазвичайно, найбільш навантаженими, оскільки встановленим на них інструментом знімається найбільший припуск, формуються глибокі складні профілі (мал. 2).

П'ятий шпиндель верстата часто слугує для установки пилок, якими деталь кроїться на частини, або ножової головки, що формує лицьову поверхню виробу.

Від характеристик верстата до характеристик інструмента

Перше, що вплине на можливість установлення інструмента на верстат, – допустимі за паспортом верстата габаритні розміри інструмента (зовнішній діаметр та висота) і посадковий діаметр шпинделя. Діаметр інструмента зазвичай вказується в паспорті у вигляді діапазону, наприклад, 125-200 мм. Тут усе зрозуміло, можна тільки додати, що інструмент із великим діаметром дасть трохи вищу якість обробки, ніж інструмент із маленьким діаметром різання. Щодо розміру посадкового отвору інструмента потрібно завжди враховувати, чи будуть при установлення його на верстат використовуватися додаткові елементи, такі, як-от перехідні втулки, гідравлічні втулки, стакани для набору групи фрез.

Друге, на що потрібно звертати увагу, це те, якої продуктивності ви бажаєте досягти. Може вийти так, що обладнання всієї лінії буде простоювати тільки через те, що на чотирибічнику стоїть інструмент, призначений для роботи з ручною подачею. Щоб уникнути непорозумінь, врахуйте, що при обертанні шпинделів з частотою 6000 обертів на хвилину, чистова якість обробки двозубим інструментом можлива при подачі заготовки зі швидкістю близько 10 м/хв, тризубим – 15 м/хв, чотиризубим – 20 м/хв.

Останнє, про що хочеться сказати, це – потужність приводу верстата. На неї потрібно звертати особливу увагу, коли поставлено завдання обробити глибокий профіль у заготовці або зняти великий припуск. Завдання може бути нездійсненне на наявному обладнанні або здійсненне, але з утратою продуктивності (зменшення подачі, двопрохідне фрезерування). Розрахунок необхідної потужності проводиться в кожному конкретному випадку.

Як приклад, наведемо розрахунок значення необхідної потужності для такого випадку: у соснових заготовках з вологістю 12% обробляється профіль глибиною 10 мм і шириною 100 мм. Частота обертання вала – 6000 об/хв, двозуба фреза має діаметр 125 мм, кут різання – 60°, швидкість подачі – 10 м/хв. У даному випадку необхідна потужність 2,4 кВт, яка, у міру затуплення різців, зросте до 3,8 кВт.

Подібні розрахунки доцільно проводити при купівлі чотирибічного поздовжньо-фрезерного верстата під конкретні завдання, у тому числі, як уже відзначалося, за потреби знімання з заготовки великих припусків.

Від гортання каталогу до придбання інструмента

Тепер трохи практики. Для прикладу будемо використовувати каталог фрезерних головок FREUDCatalogo Teste portacoltelli, Frese saldobrasate. Якщо у вас його ще немає, запрошую відвідати найближчий до вас офіс компанії «ДНЕПРО». Підбирати фрези будемо для виготовлення підлогової дошки шириною 120 мм на верстаті СМ 555 фірми Chang Iron (Тайвань-Німеччина). Верстат має класичне компонування. Його паспортні дані: подача заготовок змінюється в діапазоні від 5 до 20 м/хв, діаметр шпинделів – 40 мм, частота обертання – 6200 об/хв, діаметр інструмента на першому шпинделі – 100-125 мм, на 2, 3, 4-му – від 125 до 200 мм, на 5-му шпинделі допускається установка інструмента з діаметром до 250 мм. Виходячи з прагнення до найвищої продуктивності, будемо шукати три- або чотиризубий різальний інструмент.

Нижній горизонтальний шпиндель виконує фугування базової поверхні для наступної обробки. На ньому встановлюється шевінгувальна фреза, що вирізує паз, який забезпечує точне позиціонування при обробці правим вертикальним шпинделем. Високої якості поверхні на цьому етапі не потрібно, потрібно зняти припуск для подальшого базування, а чистову обробку лицьової поверхні дошки будемо робити п'ятим шпинделем. Для досягнення нашої мети ідеально підійде пара з головок TM06M AD3 і шевінгувальної фрези Т182М АА3. Вибір головки ТМ06М зумовлений тим, що завдяки своїй конструкції вона легко виконає припуск і в 20 мм, а використання стандартних коротких ножів робить її дуже недорогою в експлуатації. Головка підійде і для обробки тильної поверхні дошки, її калібрування по товщині на верхньому горизонтальному шпинделі.

Для правого і лівого вертикальних шпинделів потрібен інструмент для формування паза і гребеня дошки. Для нашого випадку підійдуть групи фрез TG99MG AD3 і TG99MG AE3. У групи входять чотиризубі фрези з діаметром різання до 163 мм і посадковими діаметрами 50 мм. Для установки на верстат ці групи потрібно набрати на стакани BF10MD АС9 і BF10MS АС9. Стакани мають зовнішній діаметр 50 мм (під посадковий діаметр групи фрез), внутрішній діаметр 40 мм (під посадковий діаметр шпинделів верстата) і відрізняються один від одного тільки напрямком загвинчування затискної гайки (правий і лівий).

Залишається вибрати інструмент для чистової обробки лицьової поверхні дошки на п'ятому, нижньому горизонтальному шпинделі. В ідеалі потрібна головка, кожен зуб якої представляє цільний ніж. Найкращий варіант – головка ТМ18М (про неї ми розповідали в №22 від 15-28 листопада 2005 р.). Як варіант, підійде головка ТМ07М GD3 (на відміну від ТМ06М, на ній установлюються стандартні ножі довжиною 50, а не 24 мм) або набір із трьох фрез Т102М, що з’єднуються в одне ціле за допомогою штифтів.
Сподіваюся, запропоновані рекомендації ви відзначите, як корисні.


За матерілами Всеукраїнської галузевої газети "Деревообробник"
derevo.com.ua
Теги та ключові фрази
фрези для обробки фасадної дошки, фреза для з'єднання підлогової дошки, деревообробни верстати та фрези до них, фрези до чотирибічного верстату, Купить беушний чотирохсторонний станок для виготовлення вагонки в україни, купівля фрез для чотирохсторонних верстатів, заготовки паралелипіпеда, фрези для виготовлення вагонки, фрезерні головки закарпаття, паспорт фрезерний верстат


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку   Інші статті
14.04.2010р.

“Добробуд” – не довгобуд

В урядів розвинених країн соціальна реабілітація інвалідів – один з основних пріоритетів. У нас держава про існування цієї проблеми тільки-но починає згадувати. І добре, що на допомогу їй в цьому приходять підприємці. Один з поки що нечисленних прикладів у галузі деревообробки – Дрогобицьке підприємство інвалідів (ДПІ) „Добробуд”, яке очолює В. І. Паращак.

29.03.2010р.

VISION-inline для виробництва фасадів

Німецька компанія REICHENBACHERє однією із провідних світових компаній з виготовлення оброблювальних центрів. На обладнанні цієї фірми можна виробляти деталі меблевих виробів, вікна, двері, сходи і навіть дерев’яні скульптури. Про якість обладнання свідчить те, що його використовують у виготовленні елементів інтер’єру салону таких легендарних марок автомобілів, як Bentley, Rolls-Royce, Jaguar, Porsche, BMV і Mercedes.

Більше статей за тегами
вагонка киев цена проектуємо сушильні камери
При використанні матеріалів посилання на www.derevo.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.
kremen-decor.com.ua