Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
ДЕРЕВООБРОБКА знову збере в одному місці кращих з кращих
18.02.2022р.

Вже традиційно міжнародна виставка ДЕРЕВООБРОБКА 2022 збере усіх 7-10 червня, хто...

Нові правила: природні ліси замінять лісові плантації
11.02.2022р.

Держлісагентство розробило нові правила, за якими вже в цьому році почне...

Купи, якщо зможеш
07.02.2022р.

Півроку ринок деревини живе за новими правилами. Але замість анонсованої...

Где купить качественные брикеты?
04.02.2022р.

Где выгодно купить топливные брикеты читайте здесь

“Зелена країна” Зеленського. Чи врятує українські ліси мільярд дерев
09.06.2021р.

Президент Володимир Зеленський оголосив про старт свого чергового масштабного...

Опитування
Опитування
Опитування

Мораторій на вивіз кругляка хочуть відмінити, а в Ви за чи проти?

Ваш помічник
Ваш помічник
8830
17.10.2008р. |
Сучасна технологія сушіння деревини в камерах Luka – Alexis
Основним завданням кожного лісопереробного підприємства є одержання максимально можливого прибутку від переробки наявних у нього лісоматеріалів. Останнім часом, з огляду на конкуренцію, що постійно зростає на ринку пиломатеріалів як в Україні, так і в країнах Західної Європи, а також завдяки тому, що технічне оснащення лісопереробних підприємств поліпшується, питання продажу висушеної продукції є дуже актуальним.

Продаж деревини свіжого розпилу має багато недоліків. Така деревина важча від сухої, її транспортування вимагає значних витрат, також існує загроза появи цвілі та тріщин під час її зберігання та перевезення.

Сушіння усіх вироблених пиломатеріалів повинно стати одним з основних завдань кожного лісопильного підприємства, найважливішим елементом технологічного процесу, що суттєво впливає на його прибутковість. Тому, на нашу думку, для нормального розвитку лісопильних підприємств характерним повинно бути будівництво або придбання сушильних камер.

Найбільш розповсюдженими для сушіння деревини є конвективні камери (теплоносій – гаряча вода або пара). Основні переваги таких камер – відносно невелика вартість, що дозволяє окупити витрати на їхнє придбання протягом півтора-двох років експлуатації, та незначні експлуатаційні витрати (це – майже безкоштовне паливо для обігріву сушарок). Характерною ознакою конвективних сушарок також є споживання невеликої кількості електроенергії.

Конвективні сушарки існують уже понад 100 років, однак, починаючи з 70-х років ХХ століття, в їх конструкціях відбулися великі зміни, що дозволили істотно знизити вартість як самих камер, так і витрат на просушування деревини. Але справжньою революцією в технології сушіння деревини стало застосування мікропроцесорної та вимірювальної техніки, що дозволило повністю автоматизувати процес сушіння, а це ліквідувало необхідність постійного контролю за ним.

Фірма ALEXIS Holzhandel Gmb – один з найбільших покупців лісопереробної продукції та постачальників деревообробного обладнання в Україну. Маючи великий досвід постачання пиломатеріалів з України в західноєвропейські країни, ми можемо з повною впевненістю стверджувати, що пріоритет мають сухі пиломатеріали.

Це пов'язано з витратою меншої кількості часу для подальшої переробки таких пиломатеріалів, можливістю транспортування їх морським шляхом у закритих контейнерах у країни Африки, Далекого Сходу, Америки, Австралії. Для того, щоб українські лісопереробні підприємства мали змогу постачати на європейський ринок суху продукцію, фірма ALEXIS Holzhandel Gmb протягом останніх 10 років поставила в лісові господарства велику кількість сушильних камер. Йдеться про камери таких відомих у Європі виробників сушильного обладнання, як Vanicek (Австрія), WSAB – Lignomat (Швеція – Німеччина).

Ці камери встановлені в Городнянскому, Ніжинському (управління "Чернігівліс"), Фастівському (управління "Київліс"), Звенигородському (управління "Черкасиліс"), Коростишівському, Радомишльському (управління "Житомирліс"), Чортківському (управління "Тернопільліс"), Славутському (управління "Хмельницькліс"), Клесівському, Березнівському (управління "Рівнеліс") лісгоспах. Ці сушарки добре себе зарекомендували у процесі багаторічної експлуатації й дають можливість одержувати сухі пиломатеріали європейської якості. Однак, враховуючи побажання українських споживачів працювати з сушильними камерами, що потребують ще нижчих витрат на процес сушіння, обслуговування та експлуатацію та мають низьку ціну, фірма ALEXIS налагодила співпрацю з польською фірмою LUKA.

Фірма LUKA – відомий у Європі виробник надійних і економічних конвективних сушарок для деревини. Вона заснована інженером Лукашем Вторковським у 1995 році у Познані. Підприємство використовує для виробництва сушильних камер розробки провідних конструкторів, електронників і програмістів, випускників Познанської Політехніки. Починаючи з 2001 року, LUKA тісно співпрацює з німецькою фірмою AlexisHolzhandel Gmb, спільну маркетингову політику цих фірм можна передати у двох словах: надійність та комплексність.

Надійність – це результат точності та старанності виконання технологічних операцій працівниками на усіх етапах виробництва; це – заслуга колективу, який за будь-яких погодних умов виконує свою роботу з найвищою європейською якістю, таким чином, щоб, з моменту введення в експлуатацію, сушарка надійно працювала багато років.

Комплексність – це професійний консалтинг, проектування, виготовлення, монтаж і запуск обладнання, що постачається, нагляд за правильною експлуатацією, навчання персоналу, гарантійний і післягарантійний сервіс.

Протягом останніх трьох років значна кількість камер LUKA-ALEXIS нової конструкції встановлена в держлісгоспах України, а саме: у Чернівецькому, Сторожинецькому, Хотинському, Новоград-Волинському, Словечанському, Клесівському, Крижопільському, Славутському, Ніжинському, Новгород-Сіверському, Миргородському, а також ПП м. Суми. Йдеться про низку нових сушильних камер, об’єм яких складає 40-60-75-93 м куб. типу LU SX 4000, розроблених за новітніми світовими тенденціями і виготовлених цілком з алюмінієвих профілів та касет. Камери теплоізолюються скловатною плитою, жорсткість якій надають спеціальні шари пресованого скловолокна – така конструкція забезпечує жорсткі вимоги щодо теплоізоляції, снігового та вітрового навантаження, що нерідко трапляється в кліматичних умовах України.

 СУШИЛЬНА КАМЕРА ДЛЯ ДЕРЕВИНИ LUKA – ALEXIS LU SX 4000 

Це – окремо стояча камера, що призначена для сушіння деревини всіх порід. Камери виконані у формі алюмінієвої конструкції і можуть бути встановлені поодинці або в ряд. Внутрішня обшивка камери виконана з алюмінієвого листа, ззовні камера покрита алюмінієвим трапецієподібним листом. Використано спеціальні сплави алюмінію, стійкі до руйнівної дії випарів усередині камери. За допомогою комп'ютерних програм підібрані перерізи і матеріали конструкції таким чином, щоб сушарка була легкою, міцною, розбірною і простою у ремонті. Усі гвинти й анкери виготовлені з високоякісної нержавіючої сталі.

Як термічна ізоляція використана скловата товщиною 100 мм у стінах і 200 мм у перекриттях. Така ізоляція, з одного боку, дозволяє, при використанні додаткового обладнання, парити букову деревину, з іншого боку, працювати при низьких температурах, тобто сушити на білий колір. Нагрівачі повністю алюмінієві, з ребристих трубок. Ребристість прокатується з матеріалу трубки і приварюється спеціальним методом до  трубки, при цьому контакт між ребристістю і трубкою не втрачається протягом усього періоду експлуатації, що є великим прогресом порівняно з біметалічними теплообмінниками, які використовують інші виробники сушильних камер. Теплоносієм є вода (90 градусів, тиск 1 бар) або низьконапірна пара 0,8 бар.

Конструкція конвекційної сушарки – збірна з алюмінієвих металоконструкцій із несправжнім перекриттям (фальшстелею), над якою розташована рампа реверсивних вентиляторів. Труби припливно-витяжної вентиляції розташовані на даху камери. Завантаження – фронтальне, вилковим візком або навантажувачем. Автоматичне керування – за допомогою комп'ютера, розробленого електронниками і програмістами фірми LUKA. Комп'ютер керує сушінням за допомогою програми, що базується на постійному вимірюванні вологості деревини. Новинкою є також система вимірювання вологості деревини LUKA SX 4000, якою керує мікропроцесор. Система містить інформацію про характеристики порід деревини та забезпечує вимоги європейських норм.

З ЧОГО СКЛАДАЄТЬСЯ СУШАРКА LUKA SX 4000 

А. Рампа вентиляторів: конструкція складається з алюмінієвих профілів, вентилятори – осьові (реверсивні), лопаті яких італійського виробництва, що мають втулки з литого під тиском алюмінію,  і лопаті з нейлону, зміцненого скловолокном. Їхня мала вага (одна лопать важить приблизно 4 кг) спричинює мінімальну вібрацію та зношення підшипників. Для їх приводу використовують двигуни "тропічного" виконання для роботи при Т = 130°С і вологості 100%, що мають електричну потужність 3,3 кВт. Кожен вентилятор має діаметр 800 мм, і забезпечує продуктивність 25 тис. м куб./год. при стисненні 250 Па.

B. Рампа нагрівачів: фірма LUKA має міжнародний патент і вперше у світі використовує алюмінієві монометалеві нагрівачі високої теплової потужності. Їхньою характерною рисою є використання ребристих алюмінієвих труб, велика ребристість яких одержується при пресуванні за спеціальною технологією з матеріалу трубки. Це – монометалева однорідна трубка, під час експлуатації котрої ребристість не втрачає контакту з трубкою, а це дає постійну тепловіддачу нагрівача протягом усього часу експлуатації сушарки, на відміну від біметалевих нагрівачів, що згодом втрачають свою теплопровідність і, отже, продуктивність.

C. Припливно-витяжні вентиляційні труби: складаються з алюмінієвого листа з дросельними клапанами. Приводи заслінок вентиляторів виробництва Belimo (Швейцарія).

D. Шафа керування: містить електрообладнання, реле, контактори, тепловий захист, реле часу, реверсивні контактори виробництва фірм Scheider, AEG, Telemecanique.

E. Процесор керування: разом з вимірювальним вузлом вологості деревини (5 вимірювальних точок), датчиками температури і вологості повітря в камері, повністю керує процесом сушіння відповідно до заданої оператором програми.

G. Вузол зволоження: складається з електроклапана зволоження Danfoss, водяного фільтра, монометра і труби з распилювальними соплами, а також з’єднувальних мідних і пластикових труб.

H. Елементи теплового розподільного колектора: триходовий розподільний клапан Honeywell, електроннокерувальний циркуляційний насос Grundfos.

K, J, I. Конструкція сушильної камери, ворота, фальшстеля: повністю виготовляються з алюмінієвого листа й алюмінієвого профілю, з теплоізоляцією мінеральною ватою, ущільнені силіконом. 


Приміщення керування сушаркою: усі камери постачаються разом із приміщеннями керування розміром ( Д х В х Ш ) 3,0–5,0 м х 2,8 м х 1,5 м, що виконані з утеплених алюмінієвих конструкцій, у яких розміщуються колектор керування сушильними камерами, електрощит і процесор.

АВТОМАТИЧНЕ КЕРУВАННЯ І КОНТРОЛЬ ЗА ПРОЦЕСОМ СУШІННЯ

Предметом особливої гордості фірми LUKA є використання у своїх сушарках комп'ютера власної розробки. Це – мікропроцесор типу LU 2030, який вирізняється особливою надійністю, простотою налаштовування й обслуговування. Для запуску і здійснення всього циклу сушіння оператор вибирає і вводить на дисплеї комп'ютера лише деякі параметри, підготовляючи в такий спосіб багатоетапний цикл автоматичного сушіння. Програмовані параметри – це код сушіння (залежить від породи деревини), товщина деревини і кінцева вологість.

Автоматичний цикл забезпечує прогрівання деревини, наступне прогрівання з інтенсивним виділенням вологи, відповідне подальше сушіння, кондиціювання й охолодження. Комп'ютер постійно вимірює температуру повітря, рівноважну вологість повітря та вологість деревини в п'ятьох точках камери за допомогою вмонтованих у дошки датчиків.

Середня вологість деревини постійно розраховується мікропроцесором і є основним параметром, який керує процесом сушіння. Залежно від обраної програми сушіння, зменшення середньої вологості деревини викликає поступове зростання температури в сушильній камері, виділення вологи з деревини і подальше видалення вологого повітря із самої камери.

Система мікропроцесорного керування сушильної камери складається із власне процесора LU 2030A, системи вимірювання параметрів сушіння LU 2030B і розподільника для передавання даних LU 2030C.

Процесор LU 2030A – це спеціально розроблене обладнання, у якому використані запам'ятовувальні системи EEPROM, що дозволяють протягом 10 років зберігати дані і параметри сушіння при зникненні електроживлення, а також захищають дані від перешкод. Система має два 8-канальних вимірювальні входи для приймання параметрів, а також силові виходи, які керують безпосередньо виконавчими механізмами (електродвигунами та клапанами). Тут використовується пропорційне 24V-керування, що дозволяє постійно мати інформацію про положення електроприводів з можливістю постійного спостереження за ними і тестування. Система керує електричною шафою, а саме: „пуск–стоп–реверс” вентиляторів, керування двигунами заслінок і вентиляторів системи припливно-витяжної вентиляції, електроклапанами. Процесор керує також сигналізацією, постійно подає інформацію про помилки, несприятливі для процесу сушіння явища та захисні дії, що вживаються процесором, тобто, дає повну інформацію про ситуацію в камері.

Система вимірювання LU 2030B– це високочутливі датчики і вимірювальні прилади, розташовані усередині і поблизу камери. Ця система містить два прецизійних канали вимірювання температури (TS), один канал вимірювання рівноважної вологості повітря (WR) і п'ять каналів вимірювання вологості деревини (WD). Вологість деревини, у зв'язку з високою температурою в камері, визначається за допомогою вмонтованих у деревину електродів з нержавіючої сталі.

Всі електронні системи – "військового" класу, тобто можуть працювати при температурі від -40 до +80 С, і підібрані таким чином, щоб параметри кожного блоку не відрізнялися один від одного при заміні в процесі експлуатації навіть через кілька років.

Розподільник системи передачі даних LU 2030Cможе одночасно обслуговувати до восьми сушильних камер з керуючим процесором LU 2030A. Розподільник LU 2030С з'єднується з кожним із процесорів LU 2030А, і всі дані передає в центральний комп'ютер PC, який спеціально призначений для керування процесом у всіх камерах.

Конструкція сушильної камери LUKA продумана таким чином, щоб вона могла використовуватися для усіх видів термічної обробки деревини будь-якої породи, а також, при незначній доукомплектації спеціальним обладнанням,  використовуватися безпосередньо як для сушіння деревини, так і для її пропарювання, або для сушіння світлих порід дерева на "білий колір", або для прискореного сушіння деревини хвойних порід.

На нашу думку, сушильні камери LUKA–ALEXIS модельного ряду LU SX 4000 є нині оптимальними за співвідношенням "ціна-якість" і дають споживачеві необхідну для європейського ринку якість сушіння. Це надійні в роботі, прості в налаштовуванні та керуванні камери, що не вимагають складної будівельної підготовки фундаментів. Фірма AlexisHolzhandel Gmb є ексклюзивним дилером фірми LUKA на території України, що самотужки постачає сушильні камери споживачеві, здійснює їх монтаж, налагодження, навчання персоналу, а також гарантійне і післягарантійне обслуговування на першу вимогу в найкоротший термін. З усього цього можна зробити висновок, що ці камери можуть стати найкращими для українського споживача. А з огляду на той факт, що їхня вартість нижча за інші аналоги європейського виробництва, при цьому якість і терміни сушіння поза конкуренцією, варто звернутися в представництво фірми Alexis Holzhandel Gmb в Україні з питань придбання цих камер.


За матерілами Всеукраїнської галузевої газети "Деревообробник"
derevo.com.ua

Теги та ключові фрази
автоматичні сушильні камери для деревини, правила запуску камери і закінчення процесу сушіння,  LUKA - ALEXIS LU SX 4000, як утеплить сушильну камеру, Познань фірма LUKA, з чого складається сушильна камдра, технічна характеристика сушильної камери Luka, Березнівський 2016 Новини держлісгоспи рівнеліс, luka xs4000, сучасні сушильні камери


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку   Інші статті
09.02.2010р.

Thermowood. Що це таке?

За багато тисячоліть, протягом яких людина використовує і обробляє деревину, було створено і впроваджено у виробництво не так вже й багато технологій, які означали стрибок на якісно новий рівень у цій сфері діяльності. Однією із таких технологій стало термічне модифікування деревини, завдяки якому, окрім технологічності, високої декоративності і екологічності, деревина стала ще й довговічною, а геометрія виробів з неї – постійною.

27.10.2009р.

Будуй для себе, та пам’ятай про внуків 1

Деревина – один із найкращих, перевірених віками, будівельних матеріалів. Щоб споруди з цього матеріалу служили протягом якомога довшого терміну, деревина, з якої вони споруджені, потребує захисту від біологічного, атмосферного впливу та від вогню. Нині на ринку є велика кількість засобів захисту, розроблено чимало технологій їх застосування. Ми розповімо про деякі, на наш погляд, найбільш високоефективні.

Пропозиції, що можуть Вас зацікавити
 28/11/2022
6
вагонка киев цена проектуємо сушильні камери
При використанні матеріалів посилання на www.derevo.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.
kremen-decor.com.ua