Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
ДЕРЕВООБРОБКА знову збере в одному місці кращих з кращих
18.02.2022р.

Вже традиційно міжнародна виставка ДЕРЕВООБРОБКА 2022 збере усіх 7-10 червня, хто...

Нові правила: природні ліси замінять лісові плантації
11.02.2022р.

Держлісагентство розробило нові правила, за якими вже в цьому році почне...

Купи, якщо зможеш
07.02.2022р.

Півроку ринок деревини живе за новими правилами. Але замість анонсованої...

Где купить качественные брикеты?
04.02.2022р.

Где выгодно купить топливные брикеты читайте здесь

“Зелена країна” Зеленського. Чи врятує українські ліси мільярд дерев
09.06.2021р.

Президент Володимир Зеленський оголосив про старт свого чергового масштабного...

Опитування
Опитування
Опитування

Мораторій на вивіз кругляка хочуть відмінити, а в Ви за чи проти?

Ваш помічник
Ваш помічник
3894
17.10.2008р. |
Відходи-не проблема!
Питання утилізації відходів переробки деревини для підприємств лісової та деревообробної галузей є актуальними через досить низьку глибину переробки деревини. Відходи, що утворюються на етапах від заготівлі деревини до отримання готової продукції, за деякими оцінками, складають близько 55% від загальної кількості деревини, що заготовляється. 60% від цієї кількості використовується в інших галузях, отже, близько 30% до маси заготовленої деревини становлять невикористані відходи.

Одним з найбільш доцільних шляхів використання цих відходів є отримання паливних гранул, що дозволяє підприємству отримувати додатковий прибуток. Гранульоване паливо має ряд переваг порівняно з деревними відходами в їх натуральному вигляді.

Основними перевагами є: вологість в межах 8-12%, менший об’єм, більша однорідність часток, завдяки чому транспортування та зберігання гранул є більш зручним, а їх використання для опалення дозволяє застосовувати автоматизовані системи подачі палива.
Природоохоронна політика країн Західної Європи та Скандинавії всіляко сприяє заміні викопних енергоресурсів біопаливом, тому ринок деревних гранул в цих регіонах продовжує розвиватись швидкими темпами. В Україні деревні гранул поки не набули широкого застосування, тому актуальним є експорт деревних гранул в країни ЄЕС. Виробництво деревних гранул на експорт набуває все більшого розвитку в Росії, Білорусії, країнах Прибалтики.

Деревні гранули в країнах Західної Європи та Скандинавії використовуються як в системах домашнього опалення, так і на середніх та великих теплових станціях. При цьому, згідно шведського стандарту, існує поділ гранул на два класи за їх якісними показниками:


Показники

Значення

1 клас

2 клас
(„промислові” гранули)

Діаметр, мм

6

10

Теплотворна здатність, МДж/кг

16,9

15,1

Вологість, %

< 10

<12

Вміст золи, %

< 0,7

< 1,5

Насипна вага, кг/м3

> 600

> 500

Вміст часток розміром менше 3 мм, %

≤ 0,8

≤ 1,5

Гранули першого класу використовують в домашніх опалювальних системах, другого – в промисловості.
Середня ринкова ціна на ці типи гранул також різна:

 

Країна

Ціна гранул, ?/т

для домашнього використання

для промислового використання

Австрія

170

Бельгія

260

155

Німеччина

170

140

Данія

200

133

Фінляндія

135

98

Франція

219

121,9

Італія

215

91-182

Португалія

200

Іспанія

240

 

Швеція

164,8

83,3

Великобританія

135-180


Ціна протягом року є досить стабільною (так, в Німеччині на протязі 2003 року коливання становили лише  6-7%).
Технологія виробництва деревних гранул включає в себе такі стадії: первинне подрібнення деревини до розміру часток не більше 25х25х2 мм, сушіння; остаточне подрібнення до розміру часток не більше 4 мм, перемішування подрібненої сировини з водою та парою, гранулювання на пресах-грануляторах, охолодження та просушування гранул, просіювання гранул для відділення дрібних фракцій, фасування готової продукції.

Виробничу лінію, включаючи підсобні приміщення, можна розмістити на площі близько 600-700 м2, орієнтовна витрата матеріальних ресурсів становить: електроенергія – з розрахунку 120 кВт потужності на 1 тону готової продукції, пара – 70 кг/т, вода – 10 кг/т, витрати тепла на сушіння деревини – близько 1 МВт-год на тону висушеного матеріалу при початковій вологості 35-40%. Для обслуговування лінії в процесі роботи достатньо 8-9 чоловік.

АТЗТ „Кристал” пропонує весь спектр послуг по впровадженню виробництва деревних гранул, що включає:

проектування виробничої лінії (вихідні вимоги на проектування, пророблення варіантів комплектації, узгодження із замовником найбільш прийнятного варіанту; розробка технічної документації, отримання дозволів та узгоджень у місцевих адміністративних органах);

впровадження лінії (виробництво основного та підбір необхідного допоміжного обладнання, монтаж, шеф-монтаж, пусконалагоджувальні роботи);

сервісне обслуговування (розробка технологічних регламентів, навчання персоналу, періодичний контроль роботи обладнання, ремонт, поставка запасних частин).

Можлива поставка виробничих ліній потужністю 1-2 тони гранул на годину. Завдяки наявності власної машинобудівної бази, багаторічному досвідові роботи на цьому ринку і налагоджених зв'язках з підприємствами Західної Європи ми можемо комплектувати виробничі лінії, що відповідають різним рівням вимог замовників.

Окупність впровадження залежить від потужності лінії, варіанту комплектації, вартості сировини, ринкової вартості готової продукції, рівня виробничих витрат. Максимального економічного ефекту слід чекати на тих підприємствах, де безпосередньо утворюються відходи, оскільки при цьому вартість сировини буде мінімальною. Орієнтовна окупність лінії потужністю 2 тони гранул на годину при умові експорту продукції по ціні 70-80 ?/т, становить 14-18 робочих місяців.

Наше обладнання з виробництва деревних гранул успішно використовується в Україні, Росії та Бєларусі. Також нашими фахівцями накопичений великий досвід проектування і впровадження ліній гранулювання різних продуктів у цукровій, комбікормовій, маслоекстракційній і хімічній промисловості.

Використовуючи наш досвід і розробки ми будемо ради надати Вам найефективніше рішення для Вашого виробництва, що відповідає технологічним, економічним і екологічним вимогам. Звернувшись до нас Ви маєте змогу розширити виробничі можливості, вирішити проблему відходів і отримати додатковий прибуток у Вашому бізнесі.


За матерілами Всеукраїнської галузевої газети "Деревообробник"
derevo.com.ua
Теги та ключові фрази
купити дерев'яні відходи, відходи з дерева купити в луцьку, сучасні технологіі виробництва дровяних гранул, дровяні відходи, вартість дровяних відходів на 01.11.14, производство.дровяних.брикетов, прайс лист на вартість дровяних відходів, відходи дровяні, вартість дровяних відходів, дровяні відходи купити
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку   Інші статті
12.04.2010р.

Відходи: подрібнили, спресували, спалили

Утилізації відходів зараз стала глобальною проблемою людства. З'являються нові технології виробництва, промисловий світ інтенсивно розвивається. Але найгірше те, що технології утилізації відходів розвиваються набагато повільніше, ніж нововведення у виробництво. А в нашій країні донедавна особливо й не замислювалися над тим, як утилізувати відходи свого виробництва.

18.12.2009р.

Котли від «Волинь-Кальвіс»

Спільне українсько-литовське підприємство ТзОВ «Волинь-Кальвіс» було створене у 2006 році в м. Ковелі Волинської області. Всього за два роки його продукція – опалювальні котли – стала користуватися значним попитом у всій Україні, про що свідчать численні представництва: три у Києві, два у Львові й одне у Львівській області, по два у Сумах і в Івано-Франківську, по одному в Ужгороді, Рівненській області, Маріуполі, Дніпропетровську, Черкасах, Чернігові, Житомирі, Донецьку та Луцьку.

Більше статей за тегами
вагонка киев цена проектуємо сушильні камери
При використанні матеріалів посилання на www.derevo.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.
kremen-decor.com.ua