Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
ДЕРЕВООБРОБКА знову збере в одному місці кращих з кращих
18.02.2022р.

Вже традиційно міжнародна виставка ДЕРЕВООБРОБКА 2022 збере усіх 7-10 червня, хто...

Нові правила: природні ліси замінять лісові плантації
11.02.2022р.

Держлісагентство розробило нові правила, за якими вже в цьому році почне...

Купи, якщо зможеш
07.02.2022р.

Півроку ринок деревини живе за новими правилами. Але замість анонсованої...

Где купить качественные брикеты?
04.02.2022р.

Где выгодно купить топливные брикеты читайте здесь

“Зелена країна” Зеленського. Чи врятує українські ліси мільярд дерев
09.06.2021р.

Президент Володимир Зеленський оголосив про старт свого чергового масштабного...

Опитування
Опитування
Опитування

Мораторій на вивіз кругляка хочуть відмінити, а в Ви за чи проти?

Ваш помічник
Ваш помічник
6696
23.10.2008р. |
Виробництво складних виробів з деревини на обробних центрах з програмним керуванням
Виробництво столярних виробів з масивної деревини не втратило актуальності й нині, незважаючи на появу дешевшої і технологічнішої продукції хімічної промисловості. Цей факт пов'язаний як зі збільшенням споживання продукції деревообробки, виготовленої з вищим рівнем якості і дизайну, так і з бажанням дедалі більшого числа споживачів жити в екологічно безпечному середовищі. Однак темпи зростання виробництва стримуються поступовим зменшенням сировинної бази і зростанням цін на деревину. Виходом з цієї ситуації може стати застосування сучасних технологій в обробці деревини і виробництві готових виробів. Це стосується насамперед зниження кількості відходів у процесі обробки деревини, а також використання заготовок із клеєної деревини для подальшої обробки. Прикладом упровадження нових технологій у класичну деревообробку може слугувати оснащення підприємств фрезерно-свердлильними обробними центрами з числовим програмним керуванням.

Застосування цих верстатів у виробництві таких складних виробів, як сходи, вікна, двері дозволяє істотно підняти продуктивність, збільшити гнучкість і мобільність, підвищити якість і поліпшити зовнішній вигляд виробів при істотному зниженні негативного впливу людського фактора. Один обробний центр, що обслуговується одним оператором, заміняє цілий парк деревообробних верстатів, на яких працює висококваліфікований персонал. Цей факт на тлі браку кваліфікованої робочої сили дає незаперечні переваги підприємствам, що зробили ставку на нові технології. Проектування складних виробів із застосуванням спеціалізованого програмного забезпечення займає лічені години, за умови, що програма сама робить необхідні розрахунки і розбивку виробу на конструктивні елементи, залишаючи конструкторові час на розробку дизайну і конструкції нових виробів. Застосування принтера для друку етикеток зі штрихом-кодом на етапі розкрою бруса або плити і сканера штриха-коду на верстаті з ЧПК зводить роботу оператора верстата до контролю за правильністю вибору програми обробки і наявністю відповідного обробного інструмента, а також укладання оброблюваних заготовок на стіл верстата, приймання готових деталей і контролю самого процесу обробки.

Застосування сучасних високоточних твердосплавних інструментів і патронів кріплення з мінімізацією радіального биття дозволяє збільшити обороти шпинделя до 15-18 тисяч обертів на хвилину, що своєю чергою, із застосуванням спеціальних способів різання і підведення-відведення інструмента, забезпечує найвищу якість при високій продуктивності, що дозволяє обійтися без операцій подальшого доведення і шліфування.Розглянемо виробництво, оснащене обладнанням, яке пропонує фірма HOMAG (Німеччина). Програма для створення вікон, яку пропонує фірма KLAES (Німеччина), дозволяє проектувати вікна з повним наступним розрахунком, складати калькуляцію виробу і керувати замовленнями в масштабах виробництва. Завдання на виготовлення надходить по комп'ютерній мережі в столярний цех для виготовлення заготовок для майбутніх елементів вікон і одночасно файл машинної програми для ЧПК надходить у комп'ютер верстата.

У столярному цеху виготовляють заготовки, найчастіше складних форм, маркують їх і відправляють на центр із ЧПК. Там оператор сканером зчитує штрих-код, і програма обробки налаштовується автоматично. На екрані комп'ютера відображається деталь і позиції елементів кріплення, що встановлюються оператором вручну. Можливе оснащення центрів і системою автоматичної перестановки консолей робочого столу й елементів кріплення, що істотно підвищує продуктивність праці, особливо при дрібносерійному й індивідуальному виробництві, тому що в цьому випадку час на ручне переналагодження займає до 30% усього робочого часу.

Оператор укладає заготовку на верстат за допомогою стельової лазерної системи, що позначає контури готової деталі і позиції елементів кріплення, затискає заготовки за допомогою пневматичних або вакуумних затискних пристроїв і запускає процес обробки. Керування процесом (зупинка, уповільнення тощо) можливе за допомогою ручного термінала, що є просто незамінним на етапі налагодження програми. У програмі обробки задається тип інструмента, оберти, швидкість подачі, способи підведення і відведення інструмента, щоб уникнути сколів матеріалу, та інші характеристики. Після обробки оператор знімає заготовку і відправляє її на ділянку складання. Саме складання включає подачу клею в отвори, які просвердлені на обробному центрі, забивання штифтів і установку рами на гідравлічний прес. Готова зібрана рама висушується і надходить на ділянку фарбування. Слід зазначити окремо, що при виготовленні євровікон штапик для кріплення склопакета відрізається від самої заготовки в процесі обробки, що особливо важливо при виготовленні аркових і круглих вікон, тому що забезпечує ідеальну відповідність формі самої рами. Центр дозволяє виготовляти до 50 вікон різної конфігурації за зміну. Особливо помітною перевага автоматизованої обробки стає в умовах індивідуального виробництва і при обслуговуванні особливо вимогливих замовників.

Виготовлення фільончатих дверей практично не відрізняється від процесу виготовлення вікон. Складнішим є процес виготовлення дверних полотен і накладок із клеєного багатошарового щита, у якому несуча плита з дешевих сортів деревини личкована шпоном або ламелями дорогих сортів. За допомогою обробного центра можна профрезерувати отвір під скло або малюнок будь-якої конфігурації, відкриваючи необмежений простір для фантазії дизайнера і не залишаючи жодних шансів конкурентам, що працюють традиційно. Агрегатне оснащення верстата дозволяє також вибрати чверть по периметру дверей, зробити паз під ущільнювач, профрезерувати пази під замки і фурнітуру, просвердлити отвори під штифти, і все це під будь-яким кутом. Для фінішної обробки є шліфувальні агрегати, що прискорюють процес доведення.

Дерев'яні сходи складних конфігурацій на теренах СНД тільки починають переходити з розряду ексклюзивного товару за позахмарними цінами в розряд доступних середньому споживачеві. І все це завдяки спеціалізованим САПР і сучасному обладнанню, що купується виробниками цього товару. Здебільшого місцеві фірми беруться за виготовлення дерев'яних сходів прямих форм, криволінійні ж роблять або з металевим каркасом, або замовляють за кордоном у фірм, що мають спеціальне обладнання. Вартість виробів від цього, звісно, не зменшується.

Однак передові підприємці вже купують сучасне високотехнологічне обладнання, незважаючи на його досить високу вартість. Вони розраховують на універсальність і зручність цих верстатів, адже на них, крім виготовлення традиційних столярних виробів, можна робити дерев'яні форми для ливарних виробництв, обробляти брус для дерев'яного домобудівництва, виконувати операції фрезерування і свердління для меблевого виробництва і навіть обробляти кольорові метали. Щодо виготовлення сходів, такі верстати надають справді необмежені можливості для конструктора.

Однією із найпопулярніших програм, призначених для конструювання сходів, є FLYER 9 німецької фірми COMPASS. Комплект програмних модулів дозволяє конструювати сходи будь-яких форм, від простих прольотів до складних сходових комплексів, виводити креслення окремих деталей, створювати програми машинної обробки для ЧПК. Фірма COMPASS пропонує також велику базу готових конструкційних елементів і багато чого іншого. Програма вимагає лише вибрати тип сходів і ввести необхідні настановчі розміри, а решту, як-от поділ на окремі деталі, установлення кріпильних елементів, призначення пазів і отворів тощо, програма виконує сама. Виробникові залишається виготовити заготовку за відповідними кресленнями і укласти її на обробний центр. Готові деталі, за потреби, проходять додаткову обробку (шліфування, захист антисептиками, лакування й ін.) і відправляються замовнику.

Ідеальним чином спроектовані і виготовлені сходи без проблем, наче дитячий конструктор, монтуються на об'єкті в стислі терміни і не вимагають додаткових операцій припасування і доведення. Зовнішній вигляд кручених сходів, виготовлених з цінних порід деревини і зібраних «без єдиного цвяха», викликає захват і повагу до гоподаря будинку, адже не даремно дерев'яні вироби в будинку завжди вважалися символом статку і гарного смаку. Однак для виготовлення складних кручених сходів буде потрібно п’ятиосьовий обробний центр із відповідним інструментальним і агрегатним оснащенням. Обробні центри HOMAG вирізняються широкою гамою моделей, призначених для обробки масивної деревини. Фрезерні шпинделі потужністю до 28 кВт, багатоосьова оптоволоконна система керування верстатом, свердлильна група (39 свердлильних шпинделів), магазин зміни інструмента (70 позицій), робочі столи для укладання заготовок довжиною понад сім метрів і багато чого іншого дають надзвичайно широкий вибір для замовника.

Плюс легендарна німецька якість і надійність обладнання, що забезпечать довгі роки безперебійної роботи в цеху на найбільш відповідальній ділянці. Окремої уваги заслуговує широка гама змінних агрегатів, установлюваних безпосередньо з магазина зміни інструмента. Це і свердлильно-торцювальні агрегати, що нахиляються, і агрегат для дофрезерування внутрішніх кутів, і агрегат для фрезерування пазів під замки і фурнітуру, вертикальні фрезерні агрегати з обмацуванням, і агрегат фрезерування по нижній пласті, і шліфувальні агрегати, і змінний агрегат для п’ятиосьової обробки. Особливо цікавою є новинка фірми HOMAG - агрегат FLEX 5 – недорога альтернатива агрегатові п’ятиосьової обробки. FLEX 5 дозволяє змінювати положення інструмента у вертикальній площині в процесі обробки за допомогою перетворення обертання шпинделя в зміну кута нахилу інструмента.Якщо додати до цього і можливість оснащення верстата консолями, що переставляються автоматично, і затискними пристроями, світлодіодними і лазерними системами позиціонування, системою самодіагностики, розширеною системою обліку робочого часу і продуктивності, можливістю роботи з найбільш розповсюдженими форматами документів САПР, то стане зрозуміло, що купуючи обробний центр HOMAG, клієнт купує стабільність і перевагу перед конкурентами на багато років уперед. Широка гама обробних центрів із ЧПК, що випускаються фірмами HOMAG і WEEKE (входять до складу концерну HOMAG GRUPPE), дозволяє оснастити виробництво будь-якого рівня – від невеликих підприємств до автоматизованих виробничих ліній. Рік тому була представлена нова виробнича серія верстатів VENTURE, створена на базі верстатів із ЧПК типу OPTIMAT, яка, завдяки серійному випускові і ретельно підібраної комплектації, стала ще доступнішою. Ці верстати вирізняються широкою гамою оснащення і різних розмірів робочих столів та дозволяють задовольнити запити найвимогливішого замовника.

На осінній виставці «Лісдеревмаш» фірма «Маркетліс», яка є представником концерну HOMAG GRUPPE в Україні, представила обробний центр фірми WEEKE VENTURE 3, цікавий як новими технічними рішеннями, так і своїми технічними характеристиками. Верстати такого класу оптимізовані як для обробки масивної деревини, так і для роботи з плитними матеріалами в меблевому виробництві, а їхня доступна ціна дозволяє оснастити сучасним обладнанням навіть невеликі підприємства. Для малих і середніх підприємств фірма HOMAG пропонує верстати BOF 200 і 300. Діапазон робочих столів довжиною від 3 до 7 метрів і шириною до 1,73 метра дозволяє обробляти заготовки будь-яких розмірів. Для великих виробництв пропонуються обробні центри BOF 500, 600 і 700 портального типу з рухомими столами, що дозволяють укласти до 8 заготовок на один стіл і обробляти одночасно дві заготовки. Верстати всіх серій можна оснастити 5-осьовими фрезерними шпинделями, що робить їх універсальним інструментом на будь-якому виробництві, орієнтованому на обробку деревини і деревних матеріалів. Особливо слід відзначити і високу професійну підготовку фахівців і консультантів фірми «Маркетліс», які пройшли навчання на підприємствах концерну і мають великий досвід роботи як у плані модернізації існуючих підприємств, так і проектування й оснащення нових виробництв.


За матерілами Всеукраїнської галузевої газети "Деревообробник"
derevo.com.ua
Теги та ключові фрази
Які параметри слід контролювати під час роботи обладнання на дерево обробному виробництві, якяка вартість виробництва 1 т глюкози з дерева, яка вартисть выробныцтва1 т глюкози з деревини, яка вартість виробництва 1 тони глюкози з деровини, вартість виробництва глюкози з деревини, яка вартість виробництва 1 т глюкози з деревини, Відомості про вартість виробництва 1 тонни глюкози з деревини, Яка вартість виробництва 1 тонни глюкози з деревини, чим обробляти доски вид шинделя, як виготовити з деревини глюкозу


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку   Інші статті
14.04.2010р.

“Добробуд” – не довгобуд

В урядів розвинених країн соціальна реабілітація інвалідів – один з основних пріоритетів. У нас держава про існування цієї проблеми тільки-но починає згадувати. І добре, що на допомогу їй в цьому приходять підприємці. Один з поки що нечисленних прикладів у галузі деревообробки – Дрогобицьке підприємство інвалідів (ДПІ) „Добробуд”, яке очолює В. І. Паращак.

29.03.2010р.

VISION-inline для виробництва фасадів

Німецька компанія REICHENBACHERє однією із провідних світових компаній з виготовлення оброблювальних центрів. На обладнанні цієї фірми можна виробляти деталі меблевих виробів, вікна, двері, сходи і навіть дерев’яні скульптури. Про якість обладнання свідчить те, що його використовують у виготовленні елементів інтер’єру салону таких легендарних марок автомобілів, як Bentley, Rolls-Royce, Jaguar, Porsche, BMV і Mercedes.

вагонка киев цена проектуємо сушильні камери
При використанні матеріалів посилання на www.derevo.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.
kremen-decor.com.ua