Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію


Останні новини
Останні новини
Зоя Темнохудова: «Збереження лісу потребує виваженої державної політики»
09.09.2020р.

Закарпатський ліс — коштовна скарбниця України. Ліси займають 51,2 відсотка...

Сушильные камеры для древесины Termolegno в Украине
04.09.2020р.

Компания Мегарес больше 10 лет представляет на рынке Украины итальянскую...

Рівненська область через 30 років може залишитися без лісу - дослідження
27.08.2020р.

За рік, із серпня-2019 до серпня-2020 року, в Рівненській області вирубали лісу у два...

Захисний план для лісів
12.08.2020р.

Україна готує нову стратегію управління зеленим надбанням — які юридичні...

«Хвойний дуб» завойовує простори Черкащини
12.08.2020р.

На Черкащині вже не перший рік вводять європейську модрину до лісових...***
Опитування
Опитування
Опитування

Мораторій на вивіз кругляка хочуть відмінити, а в Ви за чи проти?

Ваш помічник
Ваш помічник
1187
28.10.2008р. |
Пилки для багатопилкових верстатів
Цей огляд присвячений обновленій лінійці пилок для поздовжнього пиляння масивної деревини на багатопилкових верстатах, яку представляє італійська торговельна марка FREUD.

До появи нової серії велика частина пилок FREUD для багатопилкових верстатів конструювалася з зачисними ножами і відрізнялася від інших своїм яскравим червоним корпусом (з тефлоновим покриттям Perma–Shield®). Що цим досягалося? Антифрикційне покриття Perma–Shield® (речовина на основі спеціальних смол і тефлону, що у процесі спеціального технологічного циклу обробки наноситься на корпус пилки) знижувало тертя деревини об корпус пилки і, як наслідок, запобігало його коробленню. А зачисні ножі поліпшували видалення тирси, перешкоджаючи заклинюванню пилки, і запобігали деформації диску пилки.

Хочемо підкреслити, що тепер нове покоління пилок складається з восьми моделей, корпуси яких захищені покриттям, що має заводське позначення RNC05, сім з них сконструйовані з зачисними ножами. Кодом RNC05 позначається покриття на основі нікелю і хрому товщиною 6 мкм, що перевершує за експлуатаційними властивостями покриття з тефлону.

Але є й моделі (шість з восьми) без зачисних ножів, без покриття RNC05 і... в чорному корпусі.

Дозвольте пояснити у чому ж річ, чим чорні пилки кращі і чому вони виявляються  дорожчими за інші. Чорний колір є наслідком нанесення нітриду титан-алюмінію (TiAl) – дуже міцного покриття з дуже низьким коефіцієнтом тертя.

Ми стверджуємо, що цей інструмент не має аналогів у світі. Ви скажете: «Технології зміцнення різальних крайок – ніяка не новинка». Однак FREUD зробив дещо незвичайне – нітридом титан-алюмінію покриті не тільки зуби пилки, а й уся її поверхня. Це дає вагоме зменшення сил тертя, що виникають при важких умовах поздовжнього пиляння деревини великої товщини. А звідси – зменшення енергоспоживання верстата і збільшення ресурсу пилки у 4-7 разів (підтверджено результатами багатогодинних дослідів у лабораторіях FREUD). І це при збільшенні вартості пилки лише на 90%! До того ж покриття запобігає налипанню смол на поверхню диска. Погодьтеся, це вагома перевага, адже при пилянні смолистої деревини звичайні пилки треба постійно знімати з верстата для очищення, зупиняючи роботу.

 

Сфери застосування нових пилок

До особливостей пилок для багатопилкових верстатів можна віднести мале число зубів (z), збільшені діаметри посадкових отворів (d), наявність напрямних шпонкових пазів і зачисних ножів, антифрикційного покриття корпуса.

Відносно невелике число зубів пояснюється тим, що при поздовжньому пилянні допускаються подачі на зуб (Sz) у два рази більші, ніж при поперечному пилянні. Те, що зі збільшенням подачі на зуб потрібно зменшувати число зубів пилки, добре видно з формули розрахунку числа зубів круглої пилки:

z = 1000 * Vs/(n * Sz),

де n – частота обертання шпинделя верстата, об/хв;
Vs – швидкість подачі заготовки, м/хв.

Збільшення діаметрів посадкових отворів пов'язане з тим, що зі збільшенням числа пилок на шпинделі та їхніх діаметрів, від самого шпинделя вимагається вже більша жорсткість, ніж від шпинделів однопилкових верстатів. Значна твердість вала досягається збільшенням його діаметра і використанням додаткової опори на вільному його кінці.

У новій лінійці пилок FREUD інструмент із потрібним діаметром різання розроблений з декількома варіантами посадкових діаметрів. Наприклад, пилка LM01 з діаметром різання 300 мм випускається:
  • з посадковим діаметром 30 мм, і тоді її зручно використовувати на однопилкових верстатах;
  • з посадковими діаметрами 60, 70 і 80 мм для використання на багатопилкових верстатах з валами різної довжини і діаметрів.

Деякі типорозміри пилок, наприклад, LM01 з діаметром різання 180 і 200 мм, випускаються з посадковим отвором 40 мм, що ідеально підходить для набору блоку пилок на горизонтальний вал чотирибічного поздовжньо-фрезерного верстата.

Шпонкові пази в конструкції інструмента слугують для передачі обертового моменту від вала на пилку. Нові пилки FREUD виготовляються з двома парами шпонкових пазів, осі яких не перпендикулярні. Така конструкція дозволяє встановлювати пилки на вал так, що їхні зуби входять у деревину не одночасно, а з певною черговістю (мал. 1). Таке рішення не усуває вібрацію пилкового вузла загалом, але трохи зменшує її рівень.

Кожна з восьми моделей має свою сферу застосування. Для обробки вологої деревини призначені пилки LM05, LM05R (буква R у позначенні вказує на те, що пилка покрита нітридом титан-алюмінію). Пилки зі збільшеною шириною пропила – LM06 і LM07 – управляться із завилкуватою деревиною (деревина з безладним розташуванням волокон), і з вологою, і зі смолистою. Пилку LM07 ми рекомендуємо установлювати крайньою в поставі, особливо при розкрої необрізних пиломатеріалів. Така пилка забезпечує правильну геометрію пиломатеріалів на виході з верстата.

Хіт для обробки цінної деревини

Особливо вирізнимо серед інших модель LM08 і LM08R (мал. 2). Це пилки з особливо тонким пропилом (пилки з діаметрами 180, 200 мм мають ширину пропилу 1,5 мм, пилки з діаметром 250 мм – 1,7 мм, 300 мм – 2,2 мм) призначені для поздовжнього пиляння цінних порід  деревини з вологістю до 10%. Вони дають мінімальний вихід тирси, завдяки чому забезпечується істотна економія матеріалу.

Ми впевнені, що в новій серії пилок FREUD знайдеться інструмент, що оптимально підходить для потреб саме вашого виробництва. Адже в ефективності вашої роботи зацікавлені не тільки ви, але і виробники, і продавці інструмента, і, головне, ваші споживачі.За матерілами Всеукраїнської галузевої газети "Деревообробник"
derevo.com.ua

Теги та ключові фрази
приспособление для заточки дисковых пил своими руками, пиляння деревини, рамна пилка формули подачі, пилки для багатопилкових верстатів, чорний пилок, пилки для верстатів, формула продуктивності чотирибічного верстата, формула швидкості різання на зуб дискової пили
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку

Коментарів немає, будьте першими та розпочніть дискусію


   Інші статті
12.07.2010р.

Критерії вибору багатопильних верстатів

Робота з таким примхливим матеріалом, як деревина - справа непроста і дуже відповідальна. Слід грунтовно вивчити «характер» деревини, з якої ви збираєтеся працювати, підшукати або підготувати висококваліфіковані кадри і дуже серйозно поставитися до вибору обладнання. Останнє, на перший погляд, здається не таким уже складним завданням. Але це поверхневий судження

05.02.2010р.

Ламель і личкувальний щит: технології одержання і застосовуване...

Технології обробки деревини розвиваються не тільки в зв'язку із завданнями підвищення продуктивності і якості обробки, а й внаслідок змін у сировинній базі деревообробної промисловості.

Більше статей за тегами
вагонка киев цена проектуємо сушильні камери
При використанні матеріалів посилання на www.derevo.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.
kremen-decor.com.ua