Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
На ринку лісу нова монополія?
28.07.2021р.

Нацкомісія зобов’язала продавати деревину лише на тих біржах, які отримали...

“Зелена країна” Зеленського. Чи врятує українські ліси мільярд дерев
09.06.2021р.

Президент Володимир Зеленський оголосив про старт свого чергового масштабного...

«Дайош» 1 мільярд дерев за три роки! Чому президентську ініціативу не підтримують природоохоронці?
09.06.2021р.

Президент України Володимир Зеленський ініціював екологічний проєкт «Зелена...

Чи таки шкідлива для планети вирубка лісів?
04.06.2021р.

Підприємці лісової галузі зі Швеції спробували довести, що загрози як такої...

Скасувати мораторій, зберегти Карпати: як реально вирішити проблему лісу-кругляка
01.06.2021р.

Чи піде Україна на скасування мораторію на експорт лісу-кругляка? Перший крок на...

Опитування
Опитування
Опитування

Мораторій на вивіз кругляка хочуть відмінити, а в Ви за чи проти?

Ваш помічник
Ваш помічник
5196
05.11.2007р. |
Як зробити вікно

Вікна є одним із основних видів будівельної деревообробки. Їх функціональне призначення полягає в забезпеченні комфортності і захисту приміщень, а також архітектурної відмінності будівель. Вікна займають до 20% від площі огороджувальних конструкцій будинків. Останнім часом помітно зросли вимоги до ряду їх параметрів, таких як шумовий захист, світлопроникність і особливо до теплозахисту вікон, оскільки за оцінками спеціалістів, через них втрачається до 50% теплової енергії, що йде на опалення приміщень. Основним видом вікон, що донедавна випускався в Україні, були спарені і роздільні віконні блоки з подвійним засклінням. Основний експлуатаційний показник – приведений опір теплопередачі для даних вікон складає 0,39-0,42 м2 оС/Вт.

Для зниження енергетичних втрат в Україні були розроблені і введені в дію нові підвищені нормативи приведеного опору теплопередачі огороджувальних конструкцій житлових і адміністративних будівель. Відповідно до нових нормативів територія України розділена на 4 зони за кількістю градусо-діб опалювального періоду. Перша північна зона охоплює 14 областей України (в тому числі і Київську), тобто більше половини України. Введення таких нормативів обумовило необхідність впровадження енергоефективних вікон, якими є вікна зі склопакетами.

Розрахунки показують, що заміна спареного віконного блоку (опір теплопередачі 0,39м2 оС/Вт) на вікна зі склопакетами, одне скло якого має тепловідбиваюче покриття, а простір між склом заповнений аргоном (опір теплопередачі 0,75 м2 оС/Вт), дозволяє зберегти за один опалювальний сезон до 140 кВт год. (20 кг ум. палива) на один квадратний метр світлопрозорого огородження. Також підтверджується і те, що для кліматичних умов України вікна з опором теплопередачі більше 0,9 м2 оС/Вт набувають такі властивості, при яких кількість тепла, яке поступає через них в приміщення за опалювальний сезон від прямої і розсіяної сонячної радіації стає більшим, ніж теплові втрати через вікна. Тому такі вікна вже є не джерелом теплових втрат, а теплових надходжень і працюють як додатковий опалювач. За такими вікнами майбутнє.

Основною відмінністю такого вікна зі склопакетом (що називають євровікном) є одинарна (однорамна) конструкція, яка забезпечує стабільність форми при температурно-вологісних перепадах експлуатації і герметичність закривання стулок. Згідно з вимогами нормативної документації показник ізоляції від шуму транспортного потоку повинен бути не менше 26 дБ. Це важлива характеристика комфортності приміщень. Хороша герметизація таких вікон породжує нове ставлення до роботи вентиляції в приміщенні. За вимогами стандарту – максимальне значення повітропроникності не більше 3,5 м3/год на 1 м2 вікна. Тому, якщо основна приточна вентиляція квартири покладена на вікна, їх необхідно обладнати спеціальними вентиляційними клапанами, що саморегуються. Тоді повітря з високим рівнем вологи і вуглекислого газу буде виводитися не тільки під час провітрювання, а й при закритих стулках.

Деталі вікон виготовляються із клеєного брусу. Брус склеюють із не менш ніж трьох заготовок водостійким клеєм на основі полівінілацетатної дисперсії з класом водостійкості виробу Д-4. Клейовий шов не повинен піддаватись прямому атмосферному впливу. Тому він повинен йти паралельно зовнішній поверхні віконної деталі і товщина ламелі, яка приклеюються зверху, повинна бути не меншою 17 мм. Для деталей віконних коробок з широким зовнішнім фальцем покривна ламель після профілювання повинна бути на 2 мм товстішою фальця. Товщина зовнішніх ламелей близько 17 мм рекомендується навіть у випадку, коли конструкція віконного блоку допускає використання більш тонких, через велику небезпеку розтріскування деревини. В окремих випадках, наприклад, на деталі нижніх обв’язок навіть, рекомендується брати двошаровий брус, оскільки в тришаровому один із клейових швів часто виявляється відкритим. При цьому дуже важливо, щоб обидві ламелі такого бруса мали однакову вологість і структуру.

Застосування клеєної деревини при масовому виготовленні віконної продукції ставить актуальним проблему забезпечення довговічності клеєвих з’єднань в процесі експлуатації виробів. Розробка і регламентація єдиного достовірного метода комплексних випробувань клеєних деталей і конструкцій для визначення показника довговічності є актуальним завданням для наукових та інших установ, які займаються цими питаннями.

Клеєний брус нині в основному випускають підприємства, які згодом і використовують його при виробництві вікон. Часто таке виробництво ведеться на універсальному обладнанні напівкустарним способом.

Виробляти ж такий брус доцільно на спеціалізованих виробництвах із застосуванням призначеного для цього обладнання, яке випускає ряд фірм. Вибір обладнання залежить від потрібної продуктивності, якісних і цінових показників. Одним із найбільш відомих і досконалих є обладнання для зрощування Gre Con Dimter, що входить в групу Weinig. Зрощені по довжині заготовки можуть склеюватися в брус на високопродуктивних пресах прохідного типу або позиційних ваймах.

Нині близько 80% вікон на вітчизняних деревообробних підприємствах виготовляється на універсальних верстатах. Часто це застаріле, громіздке, металоємке обладнання, яке потребує значних затрат часу на переналагодження, численного персоналу, великих енергетичних затрат і значних виробничих площ. В той же час провідні верстатобудівельні фірми освоїли і постійно удосконалюють виробництво універсальних оброблювальних центрів. До їх переваг відноситься їх багатоопераційність, легкість переналагодження, малі габарити і маса, простота обслуговування.

Одним із найбільш відомих є обладнання тої ж групи Weinig, наприклад Unicontrol-10, що може випускати, за даними фірми, до 50 комплектів віконних блоків за зміну. Таке обладнання доцільно застосовувати на малих і середніх підприємствах, які випускають продукцію малими серіями, що на нині досить актуально в Україні.

Важливою і відповідальною операцією у виробництві дерев’яних вікон є нанесення захисно-декоративних покрить. Нині основним лакофарбовим матеріалом для опорядження вікон є алкідні лаки і емалі. Менше використовуються поліуретанові матеріали. Однак з підвищенням екологічних вимог намітилась тенденція до використання матеріалів з пониженим вмістом розчинників (водорозчинних лакофарбових матеріалів з високим сухим вмістом).

Із способів нанесення в Україні найбільш поширений метод пневматичного розпилювання. Однак при такому нанесенні є значні втрати оздоблювальних матеріалів. Тому потрібні більш ефективні методи оздоблення і продуктивне енергозберігаюче обладнання. Таке обладнання пропонують німецькі та італійські фірми, яке складається із агрегатів для нанесення лакофарбових матеріалів, транспортування, сушіння, зібрання матеріалу, який не попадає на виріб. Система нанесення засновані переважно на застосуванні методів напилювання безповітряного розпилення, занурювання, рідше обливання і електростатичного фарбування.

Заключними операціями виготовлення вікон є монтаж фурнітури, склопакетів, утеплювачів, ущільнювачів, для чого застосовуються комплектуючі провідних західних фірм. Випуск склопакетів налагоджено в Україні. Потужність вітчизняних підприємств складають понад 1 млн. м2 склопакетів. Перспективними є склопакети, в яких одне скло покрито спеціальним тепловідбиваючим low-E покриттям у поєднанні із заповненням міжсклового простору газами, які мають меншу теплопровідність і більшу густину, ніж повітря. Це аргон, вуглекислий газ, рідше криптон і ксенон.

Для вирішення проблеми безпечності вікон пропонуються склопакети зі спеціальним склом: загартоване; ламіноване (обклеєне спеціальною захисною плівкою); армоване; багатошарове.

Загартоване скло отримують шляхом спеціальної термічної обробки, яка надає йому підвищену механічну міцність, стійкість до високих температур та ін. Армоване скло має всередині металічну арматуру або сітку, через що не руйнується при ударі. Ламіноване скло – це скло, яке обклеєне спеціальною плівкою, що дозволяє крім механічного захисту вирішувати і ряд інших проблем. Багатошарове скло виготовляють із декількох листів скла, з’єднаних між собою захисними пластиковими шарами, які не дають змогу зруйнувати матеріал. Найбільш поширеним видом такого скла є “трифлекс”.

Віконні технології постійно удосконалюються. Так, наприклад, німецька фірма Hoffman пропонує замість складання рамних конструкцій на шип з допомогою клею, виконувати з’єднання з допомогою вставного шипа, виконаного у вигляді “ластівчин хвіст”. Це дозволить спростити технологію складання.

Нині все більша кількість вітчизняних підприємств переходить на випуск нових сучасних вікон. Так тільки в Києві виготовленням і продажем дерев’яних вікон типу євро займається більше 30 фірм. Однак потреби ринку в нових віконних системах набагато більші. По мірі поліпшення економічної ситуації їх потреба буде зростати.

Микола ГРЕБЕНЮК.

Газета "Деревообробник"

Теги та ключові фрази
деревяни викна з склопакетами як зробити, Як робити в викно, як зробити вікно з дерева конструкція, як зробити деревяні вікна, КАК ЗРОБТБ ВИКНО СТРЕДЕДИПИ, , видео як робити деревяни евро викна, виготовлення стулок вікна під склопакет, як зробити деревяне вікно під склопакет, тура під склопакети
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку   Інші статті
09.02.2010р.

Thermowood. Що це таке?

За багато тисячоліть, протягом яких людина використовує і обробляє деревину, було створено і впроваджено у виробництво не так вже й багато технологій, які означали стрибок на якісно новий рівень у цій сфері діяльності. Однією із таких технологій стало термічне модифікування деревини, завдяки якому, окрім технологічності, високої декоративності і екологічності, деревина стала ще й довговічною, а геометрія виробів з неї – постійною.

27.10.2009р.

Будуй для себе, та пам’ятай про внуків 1

Деревина – один із найкращих, перевірених віками, будівельних матеріалів. Щоб споруди з цього матеріалу служили протягом якомога довшого терміну, деревина, з якої вони споруджені, потребує захисту від біологічного, атмосферного впливу та від вогню. Нині на ринку є велика кількість засобів захисту, розроблено чимало технологій їх застосування. Ми розповімо про деякі, на наш погляд, найбільш високоефективні.

вагонка киев цена проектуємо сушильні камери
При використанні матеріалів посилання на www.derevo.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.
kremen-decor.com.ua