Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
«Лисі» Карпати і мовчання Грети Тунберг
31.12.2020р.

ЄС чинить тиск на Україну, намагаючись через арбітраж примусити нашу державу...

METAMOB виходить на український ринок
01.12.2020р.

Компанія Metamob – провідний виробник стрічкових пил у Румунії. Власна національна...

Чому ініціативи Міндовкілля загрожують екологічній безпеці України та можуть призвести до розвалу лісового сектору економіки.
25.11.2020р.

Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України виступило з двома...

Що робить ліс надзвичайно цінним та живим?
11.11.2020р.

Усі люблять гуляти у лісі. Особливо зараз, коли листя дерев набуло золотавих...

Зоя Темнохудова: «Збереження лісу потребує виваженої державної політики»
09.09.2020р.

Закарпатський ліс — коштовна скарбниця України. Ліси займають 51,2 відсотка...

Опитування
Опитування
Опитування

Мораторій на вивіз кругляка хочуть відмінити, а в Ви за чи проти?

Ваш помічник
Ваш помічник
2931
30.10.2008р. |
Зрощування у стилі Freud
Дбайливі власники деревообробних виробництв часто замислюються над питанням: що робити з відходами деревини. Тим, хто займається зведенням дерев'яних конструкцій, доводиться вирішувати завдання – де взяти 6-метровий брус без сучків? І як при будівництві перекрити дерев'яними конструкціями 50-метровий проліт? Адже конструкціями з суцільної деревини можна покрити проліт тільки до 12 метрів. Будівельники, столяри, мебльовики замислюються, як уникнути жолоблення й усадки дерев'яних виробів. Вирішенням усіх цих питань є застосування клеєних деревних матеріалів.

Чому клеєна деревина краще від цільної?

Зацікавленість інструментом та обладнанням для виробництва клеєної деревини зумовлена низкою  її переваг перед суцільною:
  • клеєні вироби можуть мати будь-яку форму та довжину, довільні розміри поперечного перерізу;
  • клеєні вироби вирізняються високою стабільністю розмірів і не піддаються жолобленню;
  • клеєні вироби є довговічними та вогнестійкими;
  • при виготовленні клеєних виробів можуть використовуватися кускові відходи деревини, що, своєю чергою, дозволяє істотно заощаджувати пиломатеріали у виробництві столярно-будівельних виробів і меблів.
Тож можна сказати, що склеювання деревини в буквальному значенні слова дозволяє перетворювати відходи у прибутки. Нині це особливо актуально, оскільки обсяги якісної суцільної деревини на ринку не збільшуються, на відміну від зростання цін на неї.

Способи одержання клеєної деревини

Як відомо, процеси склеювання деревини умовно поділяються на 2 види:
  • споювання (з'єднання «на пласть», тобто по ширині, – таким чином із брусків і дощок одержують щитові деталі);
  • зрощування (з'єднання відрізків по довжині).

Найбільш економічним способом для одержання щита вважається з'єднання брусків і дощок (вони називаються ділянками) на гладку фугу, оскільки у відходи йде мінімальна кількість деревини. При такому способі боки ділянок, що склеюються, повинні бути цілкови рівними та гладкими, інакше з'єднання не буде міцним. Ще одним способом споювання є з'єднання ділянок за допомогою трапецієподібного гребеня (мал. 7).

Найбільшої міцності при зрощуванні можна досягнути, використовуючи зубчасте клеєне з'єднання. Важливо запам’ятати: чим вища кількість шипів і їхня довжина, тим більша площа склеювання, а отже й міцність з'єднання.

Ще з радянських часів в Україні та Росії діє стандарт на форму, розміри і технічні вимоги до зубчастих клейових з'єднань – ДСТ 19414-79 «Деревина клеєна масивна. Загальні вимоги до зубчастих клейових з'єднань». Італія має стандарт UNI 8922, Німеччина – DIN 68140-1. Відповідно, італійський і німецький інструмент, що постачається в Україні, відповідає вимогам саме цих норм.

Компанія «ДНЕПРО» уже багато років представляє на ринку України інструмент італійського концерну FREUD, тож далі розглянемо фрези для зрощування саме цієї марки.

Як працюють фрези FREUD

Розпочнемо огляд з інструмента, який насамперед можна рекомендувати для використання на лініях зрощування, – фрез моделі FG07M. Це – сталеві пластини з напаяними зубами з твердого сплаву, призначені для роботи на верстатах з механічною подачею (мал. 1). Оброблювані ними зубчасті шипи мають довжину 10 мм (зуби такої довжини найчастіше використовуються в клейових з'єднаннях при зрощуванні заготовок меблевих щитів, погонажа, віконного і будинкового бруса), крок 4 мм і величину затуплення шипа 0,6 мм. Фрези набираються на шпиндель верстата або на стакан до досягнення необхідної висоти обробки. Перевагами цієї моделі є те, що можна обробляти заготовки будь-якої ширини, а у разі поломки одного з зубів оператор просто заміняє фрезу, що вийшла з ладу. Недоліками верстата є те, що перегострювати слід відразу весь використовуваний комплект інструмента, а також те, що він не здатний формувати поличку на вершині зуба: для цього потрібна торцювальна пилка шипорізного верстата (мал. 2), що трохи ускладнює використання фрез на верстатах без торцювального вузла.Альтернативою згаданому інструментові для верстатів з механічною подачею є двокорпусна ножова головка TW24M (мал. 3). Вона обладнана профільованими пластинками товщиною 3 мм із твердого сплаву, що механічно кріпляться до її корпуса. За допомогою певних налаштувань головка може регулюватися на обробку заготовок шириною від 40 до 70 мм.

Перевага цього інструмента над напайними пластинами полягає у тому, що знімні пластини можна перезагострювати до 10 разів, зішліфовуючи твердий сплав з передньої поверхні, причому на будь-якому плоскошліфувальному верстаті. У разі вичерпання ресурсу пластин, придбання нових ножів обійдеться мінімум удвічі дешевше, ніж придбання нових напайних пластин. Ще однією перевагою є те, що ножі повністю формують профіль шипів, а це гарантує точність їхнього виготовлення навіть на фрезерних верстатах, не призначених спеціально для одержання зубчастих з'єднань.

Недоліком цього інструмента можна вважати те, що через складність виготовлення ножів головка формує шипи (довжиною 10 мм) з досить великим кроком і затупленням шипа – 5,8 мм і 1,5 мм відповідно. Однак це не означає, що зубчасте з'єднання буде ненадійним, – просто площа склеювання буде трохи меншою, ніж після обробки заготовок напайними пластинами. Ножова головка TW24M добре «впишеться» у столярне виробництво, що не пов'язане з виготовленням віконного і будинкового бруса, оскільки інструмент не забезпечує достатньої для цих робіт ширини обробки (70 мм).

Ще одним видом інструмента FREUD, що використовується на верстатах з механічною подачею заготовок, є ножова головка TW01M (мал. 4). Основною її перевагою є те, що на її корпус можна встановити ножі, що перезагострюються, 5 різних профілів для виготовлення шипів довжиною 4–8 мм. Інструмент призначений для столярних виробництв, що виготовляють меблі, погонаж та інші малонавантажені вироби. Головка може використовуватися як для реалізації технологій зрощування, так і споювання деталей.
Для обробки трикутних шипів довжиною 3 мм на верстатах з ручною подачею призначені ножові головки TW23M, TW20M, TW22M (мал. 5). Їх корпуси виконані з легкого сплаву, а в поєднанні з твердосплавними ножами, що перезагострюються, це гарантує довгу і бездоганну роботу інструмента. Застосовується він у тих випадках, коли з якихось причин вас не влаштовує споювання деревини на гладку фугу.


Добрий варіант для невеликих майстерень

Цікаві також фрези модельного ряду FREUD PRO – кінцевий інструмент для використання на ручних фрезерних машинах. Це добрий вибір для майстерень з невеликими обсягами робіт зі зрощування або споювання деревини. Для зрощування деталей шириною до 40 мм знадобиться фреза 99-03712 (мал. 6), для споювання ділянок товщиною 19–30 мм – фреза 99-03112 (мал. 7) у комплекті з потужним ручним фрезером з цангою на 12 мм і жорстким верстаком для кріплення фрезера. Цим інструментом обробляються зубчасті шипи довжиною 8 мм, кроком 4,09 мм і затупленням 1 мм. Більш надійне зубчасте з'єднання можна одержати тільки з використанням промислового обладнання і відповідного інструмента.


За матерілами Всеукраїнської галузевої газети "Деревообробник"
derevo.com.ua

Теги та ключові фрази
виготовлення пластини для кріплення фрезера в україні, Споюваня деревини, довжина зуба при зрощуванні деревообробних виробів, які.кроки.грибінчитої.фризи.для.зрочування.дощок., все про зрощування деревини, фрези по дереву для зрощування, фреза для зрощування деревини, фреза зрощування шип 20мм, фреза для зрощування деревини, фреза для зрощування дерева
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку   Інші статті
14.04.2010р.

“Добробуд” – не довгобуд

В урядів розвинених країн соціальна реабілітація інвалідів – один з основних пріоритетів. У нас держава про існування цієї проблеми тільки-но починає згадувати. І добре, що на допомогу їй в цьому приходять підприємці. Один з поки що нечисленних прикладів у галузі деревообробки – Дрогобицьке підприємство інвалідів (ДПІ) „Добробуд”, яке очолює В. І. Паращак.

29.03.2010р.

VISION-inline для виробництва фасадів

Німецька компанія REICHENBACHERє однією із провідних світових компаній з виготовлення оброблювальних центрів. На обладнанні цієї фірми можна виробляти деталі меблевих виробів, вікна, двері, сходи і навіть дерев’яні скульптури. Про якість обладнання свідчить те, що його використовують у виготовленні елементів інтер’єру салону таких легендарних марок автомобілів, як Bentley, Rolls-Royce, Jaguar, Porsche, BMV і Mercedes.

Більше статей за тегами
вагонка киев цена проектуємо сушильні камери
При використанні матеріалів посилання на www.derevo.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.
kremen-decor.com.ua