Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію


Останні новини
Останні новини
Всеукраїнська акція "Відновлюємо ліси разом" призупиняється у зв'язку з обмеженнями на організацію масових заходів
13.03.2020р.

Проаналізувавши ситуацію в Україні та Європі, ми вирішили відмінити проведення...

Олександр ФІЛЬЧАКОВ: «Незаконне вирубування лісу в промислових масштабах на Харківщині припинено»
13.03.2020р.

Загрозливе за масштабами незаконне вирубування лісів розпочалося в Україні не...

Підсумки торгів необробленою деревиною заготівлі першого кварталу 2020 р.
12.03.2020р.

Лісогосподарські підприємства львівського обласного управління завершили...

Ми системно змінюємо підходи до роботи у лісовій галузі, - Андрій Заблоцький
11.03.2020р.

95% усієї деревини, яку заготовляють лісогосподарські підприємства в Україні,...

Діджиталізації у лісі: у Коростенському держлісгоспі всі ліси під відеоспостереженням
11.03.2020р.

Відеонагляд все частіше використовують для охорони лісів. Це недешеве...***
Опитування
Опитування
Опитування

Мораторій на вивіз кругляка хочуть відмінити, а в Ви за чи проти?

Ваш помічник
Ваш помічник
2128
03.11.2008р. |
Напівфабрикат – це фундамент для якості!
Використання якісних заготовок, безперечно, має визначальне значення для загальної якості будь-яких виробів з деревини, тому виробництво напівфабрикатів недарма вважається ключовим етапом виробничого процесу. Саме воно посідає центральне місце між первинною та вторинною переробкою дерева і, як це вже зрозуміли найбільш кмітливі та підприємливі деревообробники (див. статтю “Вікна? Двері? Головне – ламелі!” у №2 за січень 2006 р.), може стати досить прибутковим додатковим видом діяльності лісопильного підприємства або й взагалі - першим технологічним етапом у виробництві меблів, вікон, дверей або підлогового покриття. Тож нині – знов про виробництво напівфабрикатів з деревини. Але більш докладно...

Початком для виробництва напівфабрикатів може стати сушіння ще необробленої дошки на сушильній установці, до складу якої передусім входить збірна сушильна камера. Компанія “Бюро-М” представляє на ринку України різноманітні сушильні камери для пиломатеріалів виробництва фірми “ІНКОМАК”. Одночасно з конденсаційними камерами з тепловим насосом МАС, ця фірма пропонує підприємцям також більш традиційні (конвективні) камери ICD (де теплоносієм слугує гаряча або перегріта вода, пара або діатермічне масло), камери прямого обігрівання TAG (працюють на метані, дизельному паливі та скрапленому газі) та конвективні камери моделі CHW (теплоносій - гаряча або перегріта вода, пара або діатермічне масло). До речі, майже 80% сучасного обсягу виробництва фірми “ІНКОМАК” складають традиційні сушильні камери ICD (енергоносій – гаряча або перегріта вода, пара або масло).

Принцип сушіння ґрунтується на примусовій циркуляції повітря. Відповідні приводні повітряні заслінки забезпечують відведення повітря, насиченого вологою. Обігрівання здійснюється за допомогою теплообмінних біметалевих труб, а реверсивний вентиляційний вузол гарантує належну циркуляцію повітря. Сушильні камери цього типу найчастіше використовуються там, де можливе отримання дешевої енергії завдяки великій кількості відходів виробництва (тирси, стружки та ін.).

Несуча конструкція сушильної камери складається із збірних стійок та крокв з алюмінієвого сплаву, стійкого до агресивного середовища, яке створюється всередині сушильної камери. Ізоляція виконується зі збірних панелей, заповнених поліуретаном або скловатою відповідної товщини.

Система нагрівання сушильної установки складається з блоків теплообмінників, виконаних з ребристих труб. Вибір матеріалу був ретельно продуманий у зв'язку з умовами, існуючими в сушильній камері, тому й була обрана саме біметалева ребриста труба (тобто сталева труба, вставлена в алюмінієву трубу з цільновирізаним оребренням).

Система зволоження сушильної камери складається з труби, виконаної з нержавіючої сталі, з форсунками для розпилювання води або пари з метою досягнення гідротермічної рівноваги між деревиною та внутрішнім середовищем камери. Циркуляція повітря забезпечується групою розташованих під перекриттям осьових реверсивних вентиляторів з однаковим коефіцієнтом корисної дії в обох напрямах. Обмін повітря регулюється за допомогою алюмінієвих заслінок з приводним двигуном.

З метою забезпечення надійної роботи сушильної камери та отримання на виході з неї заготовок необхідної вологості передбачено встановлення програмованої електронної системи керування - автоматичного мікропроцесора або комп'ютерної системи, яка спроможна керувати роботою 32 сушильних камер одночасно. При підключенні до телефонної мережі та модему ця система також спроможна вийти на зв’язок з віддаленим комп'ютером для отримання технічної підтримки.

Наступний етап виробництва напівфабрикатів – це стругання дощок для розкриття природних дефектів. Спеціалісти “Бюро-М” радять робити це на чотирибічних поздовжньо-фрезерних верстатах SUPERSET XL і SUPERSET Class виробництва компанії SCM. Це абсолютно нове покоління верстатів поєднує в собі всі переваги моделі SUPERSET 23, тисячі екземплярів якої розійшлись по всьому світу. Випуском моделі верстата Superset Class компанія SCM кинула сміливий виклик ринку, знехтувавши вже звичною провідною тенденцією всіх виробників (навіть першокласних!) свідомо занижувати технічні характеристики своєї продукції задля зменшення її ринкової вартості. Новий чотирибічний поздовжньо-фрезерний верстат SUPERSET має технічні характеристики, які значно перевищують аналогічні характеристики не тільки попередньої моделі, але й усього ринку обладнання. Що цікаво – завдяки неабияким інтелектуальним зусиллям конструкторів компанії SCM при збереженні високого рівня технічних показників та якості, гарантованої сертифікатом ISO 9001, все ж таки вдалось зменшити вартість виробництва верстата.

Основні напрямки вдосконалення верстатів, втілені в новій продукції SCM, є такими:
 • поліпшення технічних характеристик (незалежні електродвигуни на всіх шпинделях, що гарантують відповідну потужність при виконанні будь-якої операції);
 • карданна подача дозволяє працювати на високих швидкостях;
 • діаметр різальних інструментів від 100 до 200 мм дозволяє виробляти заготовки з глибиною профілю до 50 мм; збільшене осьове переміщення вертикальних шпинделів (80 мм для вертикальних шпинделів і 45 мм для горизонтальних) дозволяє встановити більшу кількість різального інструменту на один шпиндель та забезпечує швидкий перехід від одного типу обробки до іншого; збільшені розміри перерізу заготовок дозволяють виробляти заготовки шириною 260 мм заввишки 180 мм (опція);
 • зменшення часу переналагодження (нову систему переналагодження Set-up було поліпшено та модернізовано, переважно, за рахунок притискних пристроїв, витяжного ковпака та системи подачі);
 • поліпшення ергономіки і безпеки (інтегрована, повністю закрита кабіна для максимальної безпеки оператора; оператора має легкий і практичний доступ до органів керування і регулювання робочих груп мають).
Завдяки простоті використання, можливості швидкого переналагодження та поліпшеним технічним характеристикам, верстат SUPERSET відповідає найвищим вимогам користувача, який дбає про збереження своїх ринкових позицій, та гарантує йому конкурентоздатність продукції навіть при виробництві малих замовлень. Завдяки автоматизації верстатів та їх надійності, висока якість виробництва гарантована навіть при використанні малокваліфікованої робочої сили. Швидкі терміни виробництва, значне зменшення собівартості продукції – все це про верстати SUPERSET. Це обладнання – ідеальне рішення для фірм-виробників середніх розмірів, які зайняті в таких найпоширеніших секторах, як виробництво віконних і дверних блоків, створення інтер'єрів, виробництво профільного погонажа, робота на давальницькій сировині, виробництво меблів з масиву та столярні роботи під замовлення.

Наступний етап роботи лінії з виробництва напівфабрикатів – це розкрій заготовок з метою оптимізації їх розмірів, який виконується одночасним вирізуванням дефектів. Для виконання цієї відповідальної роботи компанія “Бюро-М” пропонує використовувати програмований автоматичний торцювальний верстат T 2010 NC виробництва компанії Omga (Італія).

Верстати та лінії для поперечного розкрою пиломатеріалів, оснащені пристроями оптимізації, відомі вже давно, але й досі застосовуються далеко не на всіх підприємствах. Причини цього – висока початкова вартість обладнання та його велика продуктивність. Обладнання ж, яке пропонує OMGA, практично не має цих істотних недоліків.

Заготовки вкладаються на стіл верстата і оператор вручну за допомогою флуоресцентної крейди позначає дефектні місця для вирізування пилкою. Далі заготовка переміщається стрічковим транспортером до пилки, де позначені оператором місця розпізнаються фотоелементом.Одночасно комп'ютер верстата визначає відстані між двома сусідніми місцями розкрою і порівнює їх із запрограмованою довжиною заготовок. Комп'ютер самостійно обчислює, скільки різних деталей найбільшої сумарної довжини може бути розміщено між цими сусідніми мітками, віддаючи перевагу якомога довшим деталям. Після цього автоматично виконується поперечний розкрій, а закладена в специфікації кількість деталей зменшується на число одержаних заготовок. Послідовність розкрою запам'ятовується комп'ютером, і на виході з верстата заготовки автоматично скидаються з транспортера у відповідні їх розмірам кишені. По мірі їх наповнення працівник вручну вкладає розкроєні заготовки в стопи, вивільняючи таким чином кишені для подальшого виробництва.

Встановлена на верстаті система цифрового керування дуже легка у користуванні та дозволяє оператору контролювати в режимі реального часу такі параметри (з можливістю роздрукувати їх після закінчення операції):
 • загальна кількість матеріалу, необхідна для виконання певної карти розкрою;
 • кількість заготовок кожного розміру;
 • відсоток, обсяг та кількість погонних метрів обробленого матеріалу, розділеного на:
 • перший, другий, третій, четвертий і п'ятий сорт;
 • матеріал для торцевого зрощення (якщо опція F.J. активована);
 • відходи;
 • дефекти;
 • відсоток, куб. м і п. м, необхідні для виконання заготовок, що залишилися в списку;
 • графічна візуалізація послідовності розкрою, який виконаний на кожній заготовці;
 • час проходження заготовки через верстат (тривалість роботи);
 • час, що минув після запуску верстата.
Аби легко та швидко обрати найбільш відповідний критерій оптимізації, можна виконати демонстраційний варіант карти розпилу або її частини, під час якого на екран буде виведено попередній перегляд наступної операції.

Верстат виконує як видалення дефектів, заздалегідь позначених флуросцентною крейдою, так і оптимізоване різання по довжині з розподілом на три різні сорти (5 сортів при установці ще одної телекамери). Відстань від датчика до пилки складає 1 м, що забезпечує ідеальну оптимізацію. Обидві операції (видалення дефектів і оптимізація) можуть виконуватися як окремо, так і одночасно. Можливі критерії оптимізації (їх можна використовувати і в демонстраційному варіанті) - за довжиною, за об'ємом, за кодом пріоритету, за показником та у заданій послідовності. Дуже простий інтерфейс оператора і широка система діагностики дозволяють безперервно стежити за станом верстата.

Подальше зрощення заготовок по довжині спеціалісти “Бюро-М” пропонують виконувати з використанням напівавтоматичної лінії FJL 180 SA, яка являє собою приклад оптимальної збалансованості продуктивності та вартості. Лінію оснащено напівавтоматичним завантажувальним пристроєм (з подачею вручну заготовок на транспортер), що цілком дозволяє вийти на промислові обсяги виробництва. Лінія FJL 180 SA спроможна виконувати як вертикальне, так і горизонтальне зрощення, за умови оснащення верхніми та нижніми підрізувачами.

Керування лінією здійснюється одним оператором, оскільки операція фрезерування повністю автоматизована (можлива участь другого оператора для збільшення коефіцієнта корисної дії обладнання). Лінія також може бути оснащена пристроєм Bipack (запатентованим фірмою Omga), який дозволяє при горизонтальному зрощенні одночасно фрезерувати дві накладені одна на одну заготовки - для подвоєння продуктивності без збільшення капіталовкладень. Крім того, FJL 180 SA оснащена контрпрофілем, що запобігає утворенню сколів при обробці матеріалу (за потреби його можна забрати). Можливе використовування пресів завдовжки 3 м, 4,5 м і 6 м.

У своєму прагненні задовольнити найрізноманітніші вимоги клієнтів, компанія Omga пам'ятає також і про необхідність дотримання найжорсткіших норм безпеки. Усі лінії оснащено запобіжними пристроями, розміщеними по всьому периметру верстатів. Захисні і шумопоглинаючі кабіни закривають цілком всю конструкцію верстатів та забезпечують безпеку їх обслуговування і низький рівень шуму у виробничих приміщеннях. Завдяки простоті механізму відкривання захисних кабін, дуже зручно проводити огляд і техобслуговування верстатів. Спеціальні запобіжники запобігають неконтрольованому відкриванню кабін з боку неавторизованого персоналу.

Для виконання наступної у виробництві напівфабрикатів операції стругання з чотирьох боків, заготовки знов потрапляють на чотирибічні поздовжньо-фрезерні верстати SUPERSET XL і SUPERSET Class виробництва компанії SCM, а от для склеювання та пресування вже оброблених після оптимізації та вирізування дефектів заготовок потрібен пропонований компанією “Бюро-М” прес для бруса SP/L.

Цей рамковий прес для виробництва бруса був спроектований з урахуванням всього досвіду, надбаного компанією ORMA MACСHINES у цій сфері.

Дуже легка в експлуатації та міцна за конструкцією, ця модель особливо зручна для роботи в цехах. Стандартно прес SP/L випускається для виробництва двох видів бруса – віконно-дверного (максимальна товщина 150 мм) і будівельного (до 220 мм). Робоча довжина преса залежить від моделі та варіюється в діапазоні від 3 до 12 м, а можлива висота пакета заготовок – 1 м та 1,5 м. Кожний прес, окрім основних гідравлічних циліндрів, обладнаний пристроєм фіксації виробів, що складається з трьох (або п’яти) пневматичних вертикальних щаблів, які переміщаються вліво або вправо. Завдяки стійкості, прес не потребує кріплення до підлоги. Конструкція має широкі гарантійні резерви безпеки у повній відповідності до правил безпеки ENPI та міжнародних стандартів.

Завершальний етап виробництва – калібрування бруса, яке знову ж таки виконується на чотирибічному поздовжньо-фрезерному верстаті SUPERSET XL і SUPERSET Class виробництва компанії SCM, про який ми вже згадували двічі.За матерілами Всеукраїнської галузевої газети "Деревообробник"
derevo.com.ua
Теги та ключові фрази
технічна характеристика лінії оптимізації omga, напивфабрикат вид, напівфабрикат-це, Напифабрикат-це, напівфабрикат це, Стандарти напівфабрикатів деревини, графіки подачі та запуску напівфабрикатів, что такое напифабрикат?, галузеві стандарти напівфабрикатів, Что такое напивфабрикат


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку

Коментарів немає, будьте першими та розпочніть дискусію


   Інші статті
09.02.2010р.

Thermowood. Що це таке?

За багато тисячоліть, протягом яких людина використовує і обробляє деревину, було створено і впроваджено у виробництво не так вже й багато технологій, які означали стрибок на якісно новий рівень у цій сфері діяльності. Однією із таких технологій стало термічне модифікування деревини, завдяки якому, окрім технологічності, високої декоративності і екологічності, деревина стала ще й довговічною, а геометрія виробів з неї – постійною.

27.10.2009р.

Будуй для себе, та пам’ятай про внуків 1

Деревина – один із найкращих, перевірених віками, будівельних матеріалів. Щоб споруди з цього матеріалу служили протягом якомога довшого терміну, деревина, з якої вони споруджені, потребує захисту від біологічного, атмосферного впливу та від вогню. Нині на ринку є велика кількість засобів захисту, розроблено чимало технологій їх застосування. Ми розповімо про деякі, на наш погляд, найбільш високоефективні.

вагонка киев цена проектуємо сушильні камери
При використанні матеріалів посилання на www.derevo.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.
kremen-decor.com.ua