Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію


Останні новини
Останні новини
Всеукраїнська акція "Відновлюємо ліси разом" призупиняється у зв'язку з обмеженнями на організацію масових заходів
13.03.2020р.

Проаналізувавши ситуацію в Україні та Європі, ми вирішили відмінити проведення...

Олександр ФІЛЬЧАКОВ: «Незаконне вирубування лісу в промислових масштабах на Харківщині припинено»
13.03.2020р.

Загрозливе за масштабами незаконне вирубування лісів розпочалося в Україні не...

Підсумки торгів необробленою деревиною заготівлі першого кварталу 2020 р.
12.03.2020р.

Лісогосподарські підприємства львівського обласного управління завершили...

Ми системно змінюємо підходи до роботи у лісовій галузі, - Андрій Заблоцький
11.03.2020р.

95% усієї деревини, яку заготовляють лісогосподарські підприємства в Україні,...

Діджиталізації у лісі: у Коростенському держлісгоспі всі ліси під відеоспостереженням
11.03.2020р.

Відеонагляд все частіше використовують для охорони лісів. Це недешеве...***
Опитування
Опитування
Опитування

Мораторій на вивіз кругляка хочуть відмінити, а в Ви за чи проти?

Ваш помічник
Ваш помічник
5734
04.11.2008р. |
„Базис” – програма, яка допомагає меблевикам
Будь-яке виробництво, у тому числі й виробництво меблів, має свою структуру, яка складається з взаємодіючих підрозділів. По суті, ця взаємодія полягає в обміні тією чи іншою інформацією між учасниками виробничого процесу. При цьому ефективність виробництва безпосередньо залежить від кількості і якості цих інформаційних потоків.

Усна вказівка, телефонна ромова, письмовий наказ по підрозділу, технологічна карта, креслення, накладна на отримання зі складу, стандарт підприємства - все це, а також багато інших керівних імпульсів від підрозділу до підрозділу, від працівника до працівника лежать в основі схеми організації підприємства. Така схема існує завжди, коли існує підприємство, незалежно від того, автоматизоване це підприємство чи ні.

Автоматизоване підприємство відрізняється від неавтоматизованого більш високою ефективністю, стабільністю, яка, своєю чергою, досягається за рахунок того, що:
  • швидкість передачі  інформації в електронному вигляді на порядок (!) перевищує швидкість паперового документообігу;
  • внаслідок зменшення впливу так званого "людського фактора" різко зменшується кількість помилок, недомовок, браку тощо;
  • контроль за роботою автоматизованої системи здійснюється спеціалістом, який може оперативно внести потрібні корективи.
Для розв'язання цих завдань сотні підприємств використовують систему автоматизації меблевого виробництва "Базис". Структура системи "Базис" модульна. Кожний модуль - це окрема програма, яка автоматизує працю одного чи кількох суміжних підрозділів. Модулі можуть працювати і автономно, і в єдиній системі. У разі використання системи модулів ефект від запровадження "Базису" буде незрівнянно більшим. Аналізуючи етапи проходження замовлення у процесі виробництва, можна оцінити модулі системи за їх функціями.

Прийняття замовлення

Виробництво меблів буває серійним, одиничним (на замовлення), серійно-одиничним. Не менше 70 % корпусних меблів є стандартними для підприємства-виробника навіть при виготовленні на замовлення.

Система "Базис" дозволяє здійснювати прийняття замовлень в умовах салону (магазину) з допомогою модуля "Базис-Салон", а також комплекту модулів в "Базис-Мебльовик" + "Базис-Шафа" + "Базис-Кошторис". У першому випадку модуль "Базис-Салон" дозволяє прийняти замовлення за визначеним прайс-листом зі стандартних виробів. У разі використання комплекту модулів немає жодних обмежень щодо стандартності виробів.

Конструкторсько-технологічне опрацювання замовлення

На цьому етапі взяті до виробництва замовлення розподіляються на дві групи: стандартні і нестандартні.

Стандартні - це замовлення, на які вже спроектовані моделі, обчислені кошториси і видана конструкторсько-технологічна документація. Це замовлення, які надходять не до конструктора, а зразу до технолога. До конструктора надходять замовлення, які потребують розробки, оскільки ще не виготовлювались підприємством-виробником. Під час конструювання нового виробу враховуються особливості виробництва підприємства-виконавця (матеріали, технології, обладнання).Для цього в комплекті з конструкторськими модулями "Базис-Мебльовик" + "Базис-Шафа" використовуються модулі "Базис-Кошторис" і "Базис-Розкрій". Технологічний модуль "Базис-Розкрій" потрібен конструктору для того, щоб передбачити раціональний розкрій нових, нестандартних деталей. Адже зміна розмірів на 10-20 мм інколи докорінно змінює схему викладення заготовок на листі, завдяки чому можлива серйозна економія.Водночас модуль "Базис-Кошторис" дає змогу не лише точно оцінити порядок матеріальних і трудових затрат на виготовлення виробу, а й оперативно вносити відповідні зміни в конструкцію. Конструкторська документація в електронному (й паперовому) вигляді передається технологу, який забезпечує:
  • випуск конструкторсько-технологічної документації для виробництва (технологічна корекція робочих і складальних креслень, випуск карт розкрою, таблиць операцій, командних електронних файлів для керування верстатами з ЧПК);
  • сформування заявки на комплектацію (повний перелік матеріалів і комплектуючих, потрібних для виготовлення замовлення, і, у разі потреби, визначення обґрунтованої вартості (собівартості) замовлення з повним переліком статей калькуляції).

Отже, після технологічного опрацювання замовлення потік документів розбивається на два рукави: на власне виробництво та до служби матеріально-технічного забезпечення виробництва.

Слід зауважити також, що розподіл робіт за посадами "конструктор" і "технолог" чисто умовний, оскільки практично ці роботи проводяться силами єдиного конструкторсько-технологічного підрозділу, а на невеликих підприємствах - часом навіть силами одного спеціаліста.

Матеріально-технічне забезпечення виробництва

Зазвичай, на кожному меблевому підприємстві є склад для зберігання матеріалів, готової продукції тощо. Для виконання заявки технолога здійснюється перевірка наявності заявленого матеріалу на складі, його кількості, а також з'ясовується, чи вистачить цієї кількості на виготовлення замовлення, скільки саме потрібно докупити, якщо не вистачає, чи є потреба завжди мати певний запас цього матеріалу. Відповіді на всі ці і багато інших запитань можна точно і вчасно отримати з допомогою модуля "Базис-Склад". У модулі здійснюється приймання заявок на комплектацію, надходження і витрату матеріалів, контроль за закупівлями у постачальників, за рухом матеріальних цінностей всередині підприємства.

Виготовлення і здавання замовлення

Виробництво - це те, заради чого створювалось усе згадане вище. На виробництві поєднуються:

  • людські ресурси (хто буде робити);
  • матеріальні ресурси (з чого і чим робити);
  • конструкторська документація (що робити);
  • технологічна документація (як робити).
Грамотне поєднання цих чотирьох складових приносить те, для чого існує будь-яке виробництво - отримання матеріальної винагороди всіма учасниками процесу. У даному випадку система автоматизації "Базис" - це інструмент для ефективного розв'язання поставленого завдання.


За матерілами Всеукраїнської галузевої газети "Деревообробник"
derevo.com.ua
Теги та ключові фрази
мій альфа банк, намалювати меблі, програма для креслення шафи купе, програма складання схеми шафи купе, програма для дсп шафи, онлайн розкрій дсп, карта розкрою меблі фото, розкрій дсп онлайн, програма розкрой, базис розкрій


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку

Коментарів немає, будьте першими та розпочніть дискусію


   Інші статті
06.06.2011р.

LIGNA 2011 (фото, відео)

4 червня завершила свою роботу міжнародна деревообробна виставка LIGNA 2011. В цьому пості буде поновлюватися інформація (фото і відео) з виставки. На даний момент відгуку про Лігну 2011 дуже позитивні. Чекаємо нової, цікавої інформації

15.10.2010р.

Ринок деревообробного обладнання України 2010 1

За даними Держкомстату, імпорт деревообробного обладнання в січні - вересні 2010 р., в порівнянні з аналогічним періодом 2009 р., збільшився більш ніж в 1,5 рази, а за оцінками операторів - навіть у 2 рази

Більше статей за тегами
вагонка киев цена проектуємо сушильні камери
При використанні матеріалів посилання на www.derevo.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.
kremen-decor.com.ua