Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
ДЕРЕВООБРОБКА знову збере в одному місці кращих з кращих
18.02.2022р.

Вже традиційно міжнародна виставка ДЕРЕВООБРОБКА 2022 збере усіх 7-10 червня, хто...

Нові правила: природні ліси замінять лісові плантації
11.02.2022р.

Держлісагентство розробило нові правила, за якими вже в цьому році почне...

Купи, якщо зможеш
07.02.2022р.

Півроку ринок деревини живе за новими правилами. Але замість анонсованої...

Где купить качественные брикеты?
04.02.2022р.

Где выгодно купить топливные брикеты читайте здесь

“Зелена країна” Зеленського. Чи врятує українські ліси мільярд дерев
09.06.2021р.

Президент Володимир Зеленський оголосив про старт свого чергового масштабного...

Опитування
Опитування
Опитування

Мораторій на вивіз кругляка хочуть відмінити, а в Ви за чи проти?

Ваш помічник
Ваш помічник
3694
16.12.2008р. |
Безвідходні технології деревопереробки

Сучасні технології деревопереробки дають до 50% конструкційних матеріалів від об’єму лісосировини, отже, більше половини деревини потрапляє у відходи. Використати ці відходи у виробництві деревостружкових і деревоволокнистих плит не можливо як за обсягом, так і за технічними вимогами. Деревовідходи захаращують території підприємств, погіршують екологічну і створюють пожежонебезпечну ситуацію. Транспортні, вантажно-розвантажувальні роботи та захоронення відходів вимагають значних витрат. Використання деревовідходів як палива (без брикетування, гранулювання) дає мізерну економію.

Сучасне підприємство має бути безвідходним зі стовідсотковою переробкою сировини. Взірцем такого підприємства є таке, яке із 100 м3 лісосировини виробляє не менше 100 м3 конструкційних матеріалів.

Новаційні розробки науково-технічної лабораторії «Деревкомпозит» не мають аналогів у світі і являють собою нові конструкційні матеріали та know how технології та обладнання.

Нові технології забезпечують ефективну переробку відходів (тирси, стружки, тріски) та виробництво із них конкурентоздатних конструкційних матеріалів (бруси, балки, панелі, рамні конструкції та інше), що дає безпрецедентний ефект – 100 м3 конструкційних матеріалів із 100 м3 відходів.

У нових конструкційних матеріалах поєднані міцність і легкість, тепло- і звукоізоляційність, низька вартість і недефіцитна сировина – подрібнені відходи деревини (тирса, стружка, тріска тощо). Потрібні властивості вологостійкості, біостійкості, вогнестійкості, гігієнічності забезпечуються відповідними домішками і клейовими речовинами. Нові конструкційні матеріли придатні для стін, перекриттів, перегородок та інших конструкцій в малоповерховому житловому, дачному, господарському будівництві, а також ефективні в створенні опалубки, облаштуванні інтер’єрів, виробництві меблів, тари, упаковки.

Нова технологія пресування відходів деревини дозволяє виробляти такі композиційні матеріали та вироби:

 • профільовані панелі суцільні та з порожнинами;
 • рамні конструкції замкнені та відкриті;
 • стрижневі матеріали типу брусів порожнисті та суцільні;
 • поштучні вироби типу пластин, кілець, брусків, об’ємних і фігурних виробів.

Зазначені види композиційних матеріалів і виробів пройшли різноманітні випробування, а результати досліджень забезпечують практичне отримання потрібних параметрів, а саме:

 • параметрів фізико-механічних показників;
 • структуроутворення в матеріалах, що формуються;
 • армування матеріалу;
 • форм і розмірів панельних і рамних матеріалів і виробів;
 • форм і розмірів поперечних перерізів стрижневих матеріалів.

Технологія забезпечує експлуатаційні властивості матеріалів і виробів відповідно до вимог функційного призначення. Отже, недоцільно ставити запитання, яку міцність, щільність чи вологостійкість має матеріал, спресований з відходів деревини, адже він може бути різним. Доцільно ставити завдання: отримати композиційний матеріал, конкретного функційного призначення, який має конкретні фізико-механічні та інші експлуатаційні властивості, а технологія спроможна виконати таке завдання.

Спресований матеріал з подрібнених відходів деревини з клейовими домішками за рядом властивостей перевищує натуральну деревину, а саме за: стабільністю форми та точністю розмірів, рівномірністю міцності в різних напрямках, вологостійкістю, біостійкістю, вогнестійкістю. Технологія забезпечує екологічну норму Е1 для використання в житловому будівництві, меблях, інтер’єрі, промисловому і господарському будівництві.

Технологічний процес складається із таких частин:

 • приготування деревинно-стружкової маси (подрібнення відходів, висушування стружки);
 • приготування деревинно-клеєвої композиції (змішування сухої стружкової маси з клейовими та іншими домішками);
 • пресування продукції.

При переробці деревідходів на паливні брикети або гранули (пелети) немає потреби додавати в стружкову масу клейові домішки. Процес пресування забезпечує якість брикетів, без додавання в’яжучих речовин (клеїв).

При переробці деревовідходів в конструкційні матеріали в процесі приготування деревинно-клейової композиції до її складу вводять домішки, які забезпечують необхідні експлуатаційні властивості.

Технологічна лінія приготування дервинно-стружкової маси, деревинно-клейової композиції та пресування може працювати постійно, а за потреби перехід з одних видів продукції на інші здійснюється заміною формуючих інструментів пресового обладнання.

Конкурентоздатність продукції із деревкомпозитного матеріалу забезпечується не тільки за рахунок дешевої сировини, а й високими експлуатаційними властивостями, як раніше було зазначено, які за рядом показників перевищують масивну деревину. Це видно на прикладах тари, балок, меблів, трубчатих брусів та ін.

Рис.1 Тарні ящики

У тарних ящиках для спеціальної промислової та оборонної продукції деревкомпозитні панелі товщиною 7 мм замінюють високоякісні сухі стругані соснові дошки товщиною 19 мм.

Тарні ящики з деревкомпозиту (мал. 1) порівняно з дерев’яними є міцнішими, меншими за габаритами, легшими, можуть витримувати більші вантажі, мають більшу вогнестійкість, більшу біостійкість, більшу вологостійкість і дешевші від дерев’яних. Це висновки досліджень та промислових випробувань.

Нові ящики швидко складаються, швидко розбираються, компактно пакуються, мають багаторазове використання.

Для пакування металовиробів, запчастин, приладів, чистих металів, вибухових речовин та виробів спеціального призначення ящики мають ложементи, відповідні формам і розмірам виробів. Застосування деревкомпозитних панелей в тарних ящиках може дати прибуток більше 15 грн. на 1 м2 панелей. Прибутковість ложементів значно більша. Для пакування виробів, довжина яких значно більша від поперечного перерізу (наприклад довжина від 500 мм до 3500 мм, переріз від 50×50 (d = 50) мм до 250×250 (d = 250) мм, ящики мають дві конструкції: ящики з кришкою для пакування виробу перпендикулярно поздовжній осі та ящики-пенали для пакування за напрямком його поздовжньої осі.

Для намотування в рулони плівок, кабелів, дротів застосовують барабани, труби-шпулі із традиційних матеріалів (метал, дерево, пластмаса, картон). Виготовлення труб-шпуль, барабанів з деревкомпозиту дає суттєві техніко-економічні переваги.

Каркасно-монолітне залізобетонне будівництво для систем опалубки споживає величезну кількість дерев’яних двотаврових балок вартістю 45…55 грн. за 1 м погонний. Нові деревкомпозитні балки можуть давати прибуток більше 10 грн. на 1 м погонний.

Застосування деревкомпозитних рамних конструкцій в меблях (столи, стільці, крісла, табурети тощо) теж може давати солідні прибутки, наприклад найменший і найдешевший виріб – табуретка може давати прибуток більше 15 грн. на 1 шт.

Деревкомпозитні бруси трубчатої конструкції придатні для широкого застосування у будівельних конструкціях, меблях, облаштуванні інтер’єрів тощо. Трубчаті бруси можуть давати прибуток від 200 грн. і більше на 1 м3.

Рис. 2 Брус трубчастої конструкції

Виробництво деревкомпозитного щита – основи для художнього щитового паркету значно зменшить вартість паркетного покриття підлоги і дасть прибуток більше 20 грн. на 1 м2.

Умашинобудуванні деревкомпозитні люки, заглушки, кришки, дверцята замінюють сталеві, алюмінієві сплави, пластмаси і можуть давати прибутки вищі за ті, що отримуються в будівельних матеріалах, тарі, меблях.

Отже, маємо власну вітчизняну науково-технічну базу утилізації деревовідходів та виробництва з них конструкційних матеріалів.

Прикладом новаційних розробок є стрижневі конструкційні матеріали типу брусів і труб та технологія і обладнання для їх виробництва. Ці розробки не мають аналогів в жодній країні світу.

НТЛ «Деревкомпозит» розробляє технологію і обладнання для переробки подрібнених відходів деревини в гранули (пелети), вирішуючи при цьому завдання розробки нової технології і нового обладнання, які забезпечать, порівняно з існуючими, зменшення металоємності та енергоємності, підвищення зносостійкості та зменшення вартості обладнання і при цьому покращення якості продукції.

Перспектива розвитку нових технологій і обладнання залежить від доступності і вартості сировини.

Технологія «Деревкомпозит» високоефективно переробляє тонкомірну лісосировинну, низькоякісну деревину і навіть дрова.

Сировинні ресурси для виробництва конструкційних матеріалів із металів і пластмас (руда, нафта, газ) дорожчають і будуть дорожчати, бо це ресурси, що зменшуються і згодом вичерпаються, а деревина – це рослинна сировина, яка поновлюється і може бути невичерпним ресурсом. Нині деревовідходи – найдешевша сировина, з якої можна виробляти багато видів висококонкурентної продукції.

За матерілами Всеукраїнської галузевої газети "Деревообробник"
derevo.com.ua

Теги та ключові фрази
https, Безвідходне виробництво деревини презентація, Норми списання деревовідходів, щільність лісосировини, безвідходне виробництво дерева, безвідходне виробництво деревини, безвідходні технології презентація, безвідходні технології в чому їх перевага над традиційними, безвідходне виробництво деревини, Сучасні технології виробництва деревини


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку   Інші статті
05.08.2010р.

Перехід на альтернативне паливо мукачівському підприємству...

Енергозберігаючі технології в Україні впроваджуються надзвичайно поволі. Саме тому наприкінці майже кожного року керівники підприємств з острахом слідкують за перемовинами між нашим «Нафтогазом» та російським «Газпромом».

19.04.2010р.

Перспективы мирового рынка пеллет

В мире сейчас производится более 15 млн т древесных пеллет в год (без учета агропеллет). В том числе в Европе – около 9 млн т, в РФ – около 1 млн т, в США – 2,8 млн т, в Канаде – 1,4 млн т. За последние несколько лет заводы по выпуску древесных гранул появились в таких странах, как Франция, Болгария, Испания, где ранее вообще не знали, что такое пеллеты.

Більше статей за тегами
вагонка киев цена проектуємо сушильні камери
При використанні матеріалів посилання на www.derevo.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.
kremen-decor.com.ua