Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
ДЕРЕВООБРОБКА знову збере в одному місці кращих з кращих
18.02.2022р.

Вже традиційно міжнародна виставка ДЕРЕВООБРОБКА 2022 збере усіх 7-10 червня, хто...

Нові правила: природні ліси замінять лісові плантації
11.02.2022р.

Держлісагентство розробило нові правила, за якими вже в цьому році почне...

Купи, якщо зможеш
07.02.2022р.

Півроку ринок деревини живе за новими правилами. Але замість анонсованої...

Где купить качественные брикеты?
04.02.2022р.

Где выгодно купить топливные брикеты читайте здесь

“Зелена країна” Зеленського. Чи врятує українські ліси мільярд дерев
09.06.2021р.

Президент Володимир Зеленський оголосив про старт свого чергового масштабного...

Опитування
Опитування
Опитування

Мораторій на вивіз кругляка хочуть відмінити, а в Ви за чи проти?

Ваш помічник
Ваш помічник
3963
24.12.2008р. |
Сушіння: вимірювальні прилади та автоматика

Високу якість сушіння деревини з мінімальною тривалістю і витратами теплової енергії можна досягнути тільки при дотриманні температурних режимів і вологості теплоносія в сушильній камері згідно з технологічною картою сушіння для різних порід деревини її товщини і початкової вологості. Тому кожна сушильна камера повинна бути обладнана відповідними вимірювальними приладами і, по можливості, хоча би мінімально автоматизована.

Донедавна це була досить дорога апаратура, і тому переважна більшість сушильних камер, виготовлених в попередні роки, здебільшого, обладнана звичайними термометрами, а вологість деревини визначалась тільки на початку і в кінці процесу сушіння. Це не дозволено не тільки контролювати процес усихання деревини і відповідно регулювати температурний режим в камері, а навіть і примітивно автоматизувати процес сушіння.

Тепер, з появою недорогої, достатньо простої і надійної вимірювальної апаратури, доцільно встановлювати її не тільки на нових сушильних камерах, а й на таких, що вже працюють.

Очевидно, що найпростішим і найдешевшим є розміщення всередині сушильної камери звичайних термометрів (0 – 100 °С) – „сухого” і „мокрого” для визначення температури (психрометричної різниці) і вологості сушильного агента (повітря).
Процес висихання деревини визначається за допомогою контрольного зразка, який через певні проміжки часу необхідно виймати з камери для проведення замірів за допомогою переносного вологоміра.

Для більш повного контролю за перебігом процесу висихання деревини необхідно встановлювати блок дистанційного вимірювання вологості деревини в 6-12 точках штабеля. Блок складається з переносного вологоміра, під’єднаного до приладу, на якому виставляється відповідне значення температури в камері. Він встановлюється в котельні і під’єднується за допомогою спеціальних кабелів до металевих стержнів, забитих у дошки у відповідних місцях штабелю.

Дистанційне вимірювання температури і вологості повітря в камері (психрометр) здійснюється за допомогою електронного блоку (аналізатора), який складається з двох розміщених у камері давачів температури, один з яких примусово зволожений. Їх заміри передаються по кабелю на цифрові індикатори аналізатора. За показами „сухого” Тс і „мокрого” Тм індикаторів, а також вологоміра визначається режим сушіння деревини, заданий технологічною картою. Сучасні аналізатори дають можливість також встановлювати нижнє і верхнє значення температур, визначених технологічною картою.

При виході температури в камері за межі встановленого на світловому індикаторі значення (нижньої або верхньої), загоряється світловий індикатор – зелений (нижня межа), або червоний (верхня межа), а також подаються команди на керування силовими агрегатами сушильної камери (подача води в калорифери, тирси в топку котла, вимкнення ТЕНів, відкривання шиберів,  а також подача води в систему зволоження повітря). Для цього аналізатор має відповідні реле по кожному каналу. В електронному аналізаторі можна також встановити цифровий індикатор (термометр) для вимірювання температури теплоносія (води або повітря) на виході з котла.

Аналізатор доцільно доповнити ще й звуковою сигналізацією для привернення уваги обслуговуючого персоналу при кожному спрацюванні світлового аналізатора (зеленого або червоного). Для зняття дії звукового сигналу (дзвінка) необхідно натиснути кнопку, встановлену на ящику сигналізації. Повторна дія сигналізації від інших каналів при цьому зберігається.

Керування реверсивними вентиляторами та шиберами для зміни напряму повітряних потоків в камері із заданими проміжками часу здійснюється відповідним блоком автоматики.

Необхідно мати набір технологічних карт сушіння для різних порід деревини і товщини матеріалу, які для наочності і зручності в користуванні виконані в графічній формі, і розмістити їх поруч з аналізатором.

Вищенаведений комплект приладів і графіків дає можливість достатньо достовірно контролювати і оптимально регулювати процес сушіння деревини, отримувати високу якість матеріалу з мінімальними витратами і збільшити продуктивність сушильної камери. За потреби можна встановити тільки окремі прилади.

Деякі сушильні камери, що виготовляються спеціалізованими фірмами, обладнуються сучасною мікропроцесорною технікою, відповідним оснащенням, що дає можливість повністю автоматизувати процес сушіння деревини. Таке устаткування є досить дорогим і вимагає однорідного матеріалу для сушіння, якісного палива, висококваліфікованого обслуговуючого персоналу, і тому для невеликих за продуктивністю індивідуальних сушильних камер його встановлення є недоцільним.

За матерілами Всеукраїнської галузевої газети "Деревообробник"
derevo.com.ua

Теги та ключові фрази
автоматизація процесу сушіння, прилади для вимірювання вологості повітря в сушильній камері, перелик приладив для вымирювання тыску, купыть прыбор для вымирюваня внутри виткове, прилад для вымирювання тыску, що це таке експырымент вымирювання, вымирювання атмосферного тыску, укртелеком вымирювання швыдкости, апарат для вымирюваня тыску, перевирка швыдкости укртелеком


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку   Інші статті
09.02.2010р.

Thermowood. Що це таке?

За багато тисячоліть, протягом яких людина використовує і обробляє деревину, було створено і впроваджено у виробництво не так вже й багато технологій, які означали стрибок на якісно новий рівень у цій сфері діяльності. Однією із таких технологій стало термічне модифікування деревини, завдяки якому, окрім технологічності, високої декоративності і екологічності, деревина стала ще й довговічною, а геометрія виробів з неї – постійною.

27.10.2009р.

Будуй для себе, та пам’ятай про внуків 1

Деревина – один із найкращих, перевірених віками, будівельних матеріалів. Щоб споруди з цього матеріалу служили протягом якомога довшого терміну, деревина, з якої вони споруджені, потребує захисту від біологічного, атмосферного впливу та від вогню. Нині на ринку є велика кількість засобів захисту, розроблено чимало технологій їх застосування. Ми розповімо про деякі, на наш погляд, найбільш високоефективні.

Пропозиції, що можуть Вас зацікавити
 28/11/2022
6
вагонка киев цена проектуємо сушильні камери
При використанні матеріалів посилання на www.derevo.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.
kremen-decor.com.ua